Kağıt Kahve Kaplarıyla Sanat

flatiron building

New York‘un sembol binalarından olan Flatiron Building‘in altında, Sprint adlı GSM operatörünün sponsorluğunda yaşayan küçük, üçgen biçiminde bir sanat alanı var, adı da Art Space.

Boydan boya uzanan camları sayesinde hem 5. Cadde hem de Broadway üzerinden gelip geçenlerin rahatlıkla görebileceği, belirli aralıklarla içeriği değişen, farklı alanlarda çalışmaların sergilendiği bir alan Art Space.

Geçtiğimiz Cuma, her zamanki gibi New York sokaklarında boş boş gezinirken, New Yorklu ressam Gwyneth Leech‘in tek tek boyadığı kağıt kahve kaplarının, birbirine misina ile iliştirilmesi sonucu oluşmuş enstalasyonun Art Space’te sergilendiğini farkettim ve blogda bahsetmeye karar verip hızlıca birkaç fotoğraf çektim.

gwyneth leech

Gwyneth Leech birbirinden farklı desenlerde, renklerde yüzlerce kap boyamış. Kendi blogunda hem devam eden sergisi hakkında daha fazla bilgi hem de yaptığı işlerin detaylı fotoğraflarını görmek mümkün. Bence göz atmaya değer işler! GWYNETH’S FULL BREW

ww

gwen leech 2

Birkaç çalışmanın detaylı görünüşü.

flatiron building bw

Yazıda bahsedeceğim için meşhur Flatiron Building’in de fotoğrafını çekiverdim. Eğer buraya tıklarsanız 1000px yüksekliğinde detaylı bir şekilde görebilirsiniz.

Ayrıca buna benzer bir başka sokak enstalasyonunu geçtiğimiz haftalarda yayınlamıştım, eğer görmediyseniz Maya Barkai’nin “Yürüyen Adamlar” adlı çalışmasını mutlaka mutlaka inceleyin.

99men

Yazıma burada son verirken, İbrahim Tatlıses tonlamasıyla: Saygı duyuyorum!

Kağıt Kahve Kaplarıyla Sanat” için bir yorum

  1. aaaa inanmiyorum, ben de bunun bir suru resmini cektim 3 hafta once ve bu hafta yayinlamaya baslayacaktim ama maraton resmi agir basti.. bu hafta foliage resimleri de var..

    ayni yerlerde dolasiyoruz ama bir turlu birlikte resim cekemedik..

    (benim yeni makina bozuldu bu arada, Canon’a gonderdim)

Bir Cevap Yazın