グッチーニ エスプレッソカップ 6客セット 2482.0022 50c.c. <グレー>

neue-heimat-berlin-guney-cuceloglu

Bakkala diye evden çıkıp senelerce haber alınamayan blogger bir gün aniden çıkagelir…

Son postun üzerinden 3 yıl 4 ay geçmiş. Bu sürede donuz.com’a yazmayı defalarca düşündüm, hatta hazırladığım yazılar da oldu ama genellikle yazdıklarımı ve fotoğrafları fazla kişisel bulup yayınlamaktan vazgeçtim. Hayatımdaki önemli ve yoğun değişiklikler yazıp çizdiklerime yansıdı, sanal dünyada aşmayı uygun görmediğim mahremiyet çizgisi de bunları yayınlamama engel oldu kısacası. Belki zaman içinde dizilerin flashback sahneleri gibi aralara serpiştiririm bir kısmını.

Çok uzatmadan konuya giriyorum; “Neue Heimat” Türkçe’ye “Yeni Ev/Yeni Memleket” diye çevriliyor. Burası Berlin’de haftasonları açılan, oldukça popüler bir “street food market” ve benim de arkadaşlarımla buluşmak için sıkça tercih ettiğim yerlerden. Uzun süre önce kullanım dışı bırakılmış bir tren bakım istasyonundan geriye kalan dev alanda yer alıyor ve yıkık dökük yüksek tavanlı hangarları, graffiti kaplı duvarları, kaliteli canlı müzikleri ve farklı tarzlara sahip ziyaretçileriyle bence Berlin’i iyi yansıtıyor.

スティーブ マデン レディース ヒール シューズ Tattlee Black Leather

グッチーニ エスプレッソカップ 6客セット 2482.0022 50c.c. <グレー>

bryce canyon national park utah
Red Arch Tüneli, Utah

Gittiği her yere aşık olup ağlaya sızlaya geri dönen şaşkın adamdan herkese selamlar.

2012 yılının son 11 gününü ABD’nin Güneybatısında bulunan Nevada, Arizona ve Utah eyaletlerinde, yollarda geçirdim. Las Vegas’ta başlayıp Las Vegas’ta sonlanan gezinin ana hatları 1600km araba yolculuğu, 4 milli park ziyareti, bu parklarda onlarca km’lik zorlu doğa yürüyüşleri (hiking), 2000 kadar fotoğraf ve unutulmaz anılar şeklinde özetlenebilir.

Mevsimin kış olması, üstüne bütün ülkeyi etkisi altına alan büyük bir kar fırtınasının da yolda olduğum günlere denk gelmesi sebebiyle, beklediğimin çok ötesinde sert koşullarla karşılaştım. Yolculuğun büyük bölümü buz üzerinde, kar yağışı altında, -5 ile -20 dereceler arasında geçti. Bu durumdan şikayetçi olmak bir yana, gezinin benim için daha da özel hale geldiğini eklemeliyim. テッドベーカー メンズ シューズ・靴 革靴・ビジネスシューズ【Carlsun 2】Tan Suede

グッチーニ エスプレッソカップ 6客セット 2482.0022 50c.c. <グレー>

washington square park, new york'ta balerinler

Cumartesi Leica Gallery’de, Beyaz Saray resmi fotoğrafçısı 大感謝祭限定 最大50%OFF&ポイント2倍 期間限定 ビジネスシューズ メンズ ブーツ・シューズ 【日本製】通勤快足3325 靴 紳士靴 スーツ ビジネス 紳士 フォーマル 冠婚葬祭 就活 就職活動 リクルート ※fu’nın ナンブッシュ メンズ シューズ・靴 革靴・ビジネスシューズ【Cam Moc Toe Oxford】Brown Tumbled Leather fotoğraflarından oluşan sergiyi görmeye gittim. Sergi, Obama’nın basında göremediğimiz özel anlarını bir fotojurnalistin gözünden aktarması sebebiyle ilgimi çekiyordu. Souza’nın fotoğraflarına muhteşem kalitede baskılar ve tarihi bir binada yer alan Leica Gallery’nin ortamı eklenince ayırdığım zamanın karşılığını fazlasıyla almış oldum.

Fotoğraflar başkanın aile yaşamından katıldığı davetlere, tatillerinden spor salonuna, köpeğiyle geçirdiği zamanlara kadar çok çeşitli anları içeriyordu.

Kişisel fotoğraf arşivlerinin, dolayısı ile kişilerin hayatlarının belgeleri olan albümlerin tam bir çöplüğe döndüğü günümüzde, “Başkan Obama, yaşlandığında harika bir arşive sahip olacak, torunlarını dizine oturtup geçmişinden anılar anlatabilecek şanslı azınlığın içinde yer alıyor, bu kesin” diye düşünmekten alamadım kendimi. (“Bir kere de toplumsal yaraya parmak basma, mesaj verme anasını satayım” dediğinizi duyar gibiyim, maalesef olmuyor, olamıyor!) 本革 バックバンド パンプス Clarks クラークス正規品 [クラークス] Aquifer Opera 26114579 26114571 26114573 レディス

グッチーニ エスプレッソカップ 6客セット 2482.0022 50c.c. <グレー>

Korhan Başaran Modern Dans Topluluğu

モード・エ・ジャコモ DICI ディッシィ 革 シンプル スリッポン ローファー New York’ta yaşayan başarılı koreograf / dansçı. Bu sıralar, 8 Kasım’da Cemal Reşit Rey Gösteri Merkezi‘nde de sergilenecek olan “a kin dof beau ty” adlı gösterinin hazırlıklarına devam ediyor ve ne şanslıyım ki beni de provalarını izlemeye davet etti.

アリアト レディース スリッポン・ローファー シューズ Cruiser Navy Eclipse Suede/Blue Zebra Print Dans Stüdyoları şehrin önemli merkezlerinden 期間限定 ブーツ メンズ サイドジップ 本革 レザー スエード 日本製 国産 【MS】 SB プレゼント ギフト 簡易包装可 ※fu yakınlarında, オンルージュ(エレガンスヒミコ) On Rouge(エレガンス卑弥呼) クロスデザインポインテッドトゥパンプス/273009 (コン) üzerinde tarihi bir binanın beşinci katında yer alıyor. Herşeyi el yordamıyla çalışan binanın asansörü, bir görevli olmadan kullanılamıyor, asansörün şoförü var! Bina o kadar eski… トロッター キャロライン Trotters Caroline

グッチーニ エスプレッソカップ 6客セット 2482.0022 50c.c. <グレー>

xiangqi chinese chess
Xiangqi – “Çin satrancı” oynayan adamlar.

ステイシーアダムス Stacy Adams Kimball serisi aldı başını gidiyor, durduramıyoruz!

Bu defa ninjalar, bambu ormanları, panda hayvanı ve ejderhalarıyla tanıdığımız sevimli ülke Çin’e konuk oluyoruz. Yani tam Çin değil aslında, New York’taki Çin Mahallesi, nam-ı diğer 10個セット 松花堂 赤絵丸菊丸鉢 [114 x 32mm] 【和食器 料亭 旅館 飲食店 業務用】… Gerçi Çin’e gittim desem de yalandan başım ağrımazdı hani!

* Yazıya başlamadan önce kısa bir duyuruda da bulunmak istiyorum: Donuz.com severlerden gelen yoğun talep üzerine 【配布数限定!クーポンご利用で割引★12月15日10時スタート】南部鉄瓶 梔子あられ文様 1.2L olarak küçük bir hizmet vermeye başladım. Artık New York’u ziyaret edenler şehri benimle gezip, klasik turist aktivitelerinin dışında, gerçek New York’u, SAスーパーデンジ シチューパン(蓋無) 24cm【ステンレス片手鍋】【電磁調理器対応】【IH対応】【業務用鍋】【SUPERDENJI】【業務用】‘ların yaşadığı, yediği, eğlendiği şekilde tecrübe edebilecekler. Bunun dışında fotoğraf gezileri ve sokak fotoğrafçılığı atölyesi de tüm hızıyla sürüyor. Detay için ミソノ(MISONO) 440シリーズ 筋引(両刃) 240mm No821 【kmaa】‘ne tiklayabilirsiniz. Ayrıca sayfaya bir キッチンマット 60×210cm【Skelt】透明ラグ・シリコンマット スケルトシリーズ【Skelt】スケルト キッチンマット【代引不可】 bölümü de ekledim. Reklamları dinlediniz! その他 18-10 ロイヤル 半寸胴鍋 XMD-210 21 蓋無 EBM-7324510【納期目安:追って連絡】

グッチーニ エスプレッソカップ 6客セット 2482.0022 50c.c. <グレー>

new york'ta dolunay, empire state binasi ve bryant park
Bryant Park Hotel ve Empire State Building

adidas TUBULAR RADIAL アディダス チュブラー ラディアル ブラック メンズ スニーカー bb2394 serisine devam ediyoruz. Bu sefer şehrin meşhur Midtown bölgesindeki 42. Sokak ve çevresinde, gece fotoğrafları ile.

Gece fotoğraflarını çok sevsem de iyi fotoğraflar üretebilmek için tripod kullanma gerekliliği çoğu zaman yoluma taş koyuyor. Profosyonel amaçlı kullandığım Manfrotto tripod yaklaşık 3 kg ağırlığında ve oldukça büyük, taşıması zor bir model. Ulaşımını bisikletle sağlayan ve sırt çantası yeterince kalabalık birisi olarak günlük hayatta yanımda bulundurmam haliyle mümkün olmuyor. İş için tripodumu taşıyorsam da bisiklet kullanamıyorum, metro ile ulaşım yapıyorum.

Çarşamba akşam üzeri şehrin Lower East Side bölgesinde işimi bitirmiş, metro ile eve dönüyordum ki donuz.com’a uzun süredir kelli felli bir yazı yazmadığımı hatırlayıp kendimi Grand Central Terminal’de trenden dışarı atıverdim. NIKE AIR MAX 90 ESSENTIALナイキ エアーマックス 90 エッセンシャルOBSIDIAN/OBSIDIAN-MARS STONE

グッチーニ エスプレッソカップ 6客セット 2482.0022 50c.c. <グレー>

queens graffiti new york

Fotoğraflardaki graffiti çalışmaları, bisikletimle yaptığım, New York’un Queens ilçesinde yaşayan bir arkadaşımı ziyaretten dönüşte, bir deponun duvarlarında görüp aşık olduğum işler. Depo tam Queensboro Köprüsü’nün altında kalıyor. 【アウトレット】クラークス Clarks CheshuntBe GTX / チェスハントビーGTX (ブラック)