5個セット 中華オープン 支那画雷門竜鳳 6.8高台丼 [ φ21 x 8.5cm ] 料亭 旅館 和食器 飲食店 業務用

neue-heimat-berlin-guney-cuceloglu

Bakkala diye evden çıkıp senelerce haber alınamayan blogger bir gün aniden çıkagelir…

Son postun üzerinden 3 yıl 4 ay geçmiş. Bu sürede donuz.com’a yazmayı defalarca düşündüm, hatta hazırladığım yazılar da oldu ama genellikle yazdıklarımı ve fotoğrafları fazla kişisel bulup yayınlamaktan vazgeçtim. Hayatımdaki önemli ve yoğun değişiklikler yazıp çizdiklerime yansıdı, sanal dünyada aşmayı uygun görmediğim mahremiyet çizgisi de bunları yayınlamama engel oldu kısacası. Belki zaman içinde dizilerin flashback sahneleri gibi aralara serpiştiririm bir kısmını.

Çok uzatmadan konuya giriyorum; “Neue Heimat” Türkçe’ye “Yeni Ev/Yeni Memleket” diye çevriliyor. Burası Berlin’de haftasonları açılan, oldukça popüler bir “street food market” ve benim de arkadaşlarımla buluşmak için sıkça tercih ettiğim yerlerden. Uzun süre önce kullanım dışı bırakılmış bir tren bakım istasyonundan geriye kalan dev alanda yer alıyor ve yıkık dökük yüksek tavanlı hangarları, graffiti kaplı duvarları, kaliteli canlı müzikleri ve farklı tarzlara sahip ziyaretçileriyle bence Berlin’i iyi yansıtıyor.

マイケルアントニオ レディース シューズ・靴 サンダル・ミュール【Lovina Patent】Melon

5個セット 中華オープン 支那画雷門竜鳳 6.8高台丼 [ φ21 x 8.5cm ] 料亭 旅館 和食器 飲食店 業務用

bryce canyon national park utah
Red Arch Tüneli, Utah

Gittiği her yere aşık olup ağlaya sızlaya geri dönen şaşkın adamdan herkese selamlar.

2012 yılının son 11 gününü ABD’nin Güneybatısında bulunan Nevada, Arizona ve Utah eyaletlerinde, yollarda geçirdim. Las Vegas’ta başlayıp Las Vegas’ta sonlanan gezinin ana hatları 1600km araba yolculuğu, 4 milli park ziyareti, bu parklarda onlarca km’lik zorlu doğa yürüyüşleri (hiking), 2000 kadar fotoğraf ve unutulmaz anılar şeklinde özetlenebilir.

Mevsimin kış olması, üstüne bütün ülkeyi etkisi altına alan büyük bir kar fırtınasının da yolda olduğum günlere denk gelmesi sebebiyle, beklediğimin çok ötesinde sert koşullarla karşılaştım. Yolculuğun büyük bölümü buz üzerinde, kar yağışı altında, -5 ile -20 dereceler arasında geçti. Bu durumdan şikayetçi olmak bir yana, gezinin benim için daha da özel hale geldiğini eklemeliyim. (取寄)アグ メンズ ブラヴェン ディエゴ UGG Men's Braven Diego Marino

5個セット 中華オープン 支那画雷門竜鳳 6.8高台丼 [ φ21 x 8.5cm ] 料亭 旅館 和食器 飲食店 業務用

washington square park, new york'ta balerinler

Cumartesi Leica Gallery’de, Beyaz Saray resmi fotoğrafçısı Elephantito キッズ 女の子 Boots 送料無料 Grey Riding Boot (Toddler/Little Kid/Big Kid)’nın エル ナチュラリスタ メンズ シューズ・靴 革靴・ビジネスシューズ【El Viajero NE08】Tibet fotoğraflarından oluşan sergiyi görmeye gittim. Sergi, Obama’nın basında göremediğimiz özel anlarını bir fotojurnalistin gözünden aktarması sebebiyle ilgimi çekiyordu. Souza’nın fotoğraflarına muhteşem kalitede baskılar ve tarihi bir binada yer alan Leica Gallery’nin ortamı eklenince ayırdığım zamanın karşılığını fazlasıyla almış oldum.

Fotoğraflar başkanın aile yaşamından katıldığı davetlere, tatillerinden spor salonuna, köpeğiyle geçirdiği zamanlara kadar çok çeşitli anları içeriyordu.

Kişisel fotoğraf arşivlerinin, dolayısı ile kişilerin hayatlarının belgeleri olan albümlerin tam bir çöplüğe döndüğü günümüzde, “Başkan Obama, yaşlandığında harika bir arşive sahip olacak, torunlarını dizine oturtup geçmişinden anılar anlatabilecek şanslı azınlığın içinde yer alıyor, bu kesin” diye düşünmekten alamadım kendimi. (“Bir kere de toplumsal yaraya parmak basma, mesaj verme anasını satayım” dediğinizi duyar gibiyim, maalesef olmuyor, olamıyor!) [メンズ] new balance ニューバランス M996 FADE BLUE

5個セット 中華オープン 支那画雷門竜鳳 6.8高台丼 [ φ21 x 8.5cm ] 料亭 旅館 和食器 飲食店 業務用

Korhan Başaran Modern Dans Topluluğu

ヒール ユーエスエー レディース シューズ・靴 スリッポン・フラット【Casey Woven Slip-on】Watermelon/Red New York’ta yaşayan başarılı koreograf / dansçı. Bu sıralar, 8 Kasım’da Cemal Reşit Rey Gösteri Merkezi‘nde de sergilenecek olan “a kin dof beau ty” adlı gösterinin hazırlıklarına devam ediyor ve ne şanslıyım ki beni de provalarını izlemeye davet etti.

Soludos レディース エスパドリーユ スニーカー サンダル 送料無料 Tan Leather Lace-Up Espadrilles Dans Stüdyoları şehrin önemli merkezlerinden セルジオロッシsergio rossi ガラスレザーオープントゥパンプス 黒36.5(23位)【中古】 yakınlarında, モード エ ジャコモ カリーノ MODE ET JACOMO carino 【クッション入り】シープスエードポインテッドパンプス (ダークグレースエード) üzerinde tarihi bir binanın beşinci katında yer alıyor. Herşeyi el yordamıyla çalışan binanın asansörü, bir görevli olmadan kullanılamıyor, asansörün şoförü var! Bina o kadar eski… PATRICK パトリック SANGROW_WHT サングロウ 529100 メンズ レディース スニーカー ホワイト 日本製 ラメ感

5個セット 中華オープン 支那画雷門竜鳳 6.8高台丼 [ φ21 x 8.5cm ] 料亭 旅館 和食器 飲食店 業務用

xiangqi chinese chess
Xiangqi – “Çin satrancı” oynayan adamlar.

ソフトに履きこなせるスマートデザイン♪YONEX/ヨネックス パワークッション カジュアルウォーク LC21 送料無料 serisi aldı başını gidiyor, durduramıyoruz!

Bu defa ninjalar, bambu ormanları, panda hayvanı ve ejderhalarıyla tanıdığımız sevimli ülke Çin’e konuk oluyoruz. Yani tam Çin değil aslında, New York’taki Çin Mahallesi, nam-ı diğer ファブリシャス Fabulicious レディース シューズ・靴 パンプス【Lip 158】Taupe Nubuck/Taupe… Gerçi Çin’e gittim desem de yalandan başım ağrımazdı hani!

* Yazıya başlamadan önce kısa bir duyuruda da bulunmak istiyorum: Donuz.com severlerden gelen yoğun talep üzerine ラッキーブランド レディース パンプス シューズ Lucky Brand Eaden Flat (Women) Black Velvet Fabric olarak küçük bir hizmet vermeye başladım. Artık New York’u ziyaret edenler şehri benimle gezip, klasik turist aktivitelerinin dışında, gerçek New York’u, ロッキングシューズ by フットモンキー WINGTIP SHOES ウィングチップシューズ Style::918 ブラウン本革 レザー ビジネスシューズ 日本製 オリジナル メンズ mens カジュアル 送料無料 めんず びじねす japan ウイングチップ カントリーブーツ【コンビニ受取対応】‘ların yaşadığı, yediği, eğlendiği şekilde tecrübe edebilecekler. Bunun dışında fotoğraf gezileri ve sokak fotoğrafçılığı atölyesi de tüm hızıyla sürüyor. Detay için ムーンスター Vステップ 05 婦人用 / 26.0cm ベージュ 送料無料!‘ne tiklayabilirsiniz. Ayrıca sayfaya bir シビッカ レディース サンダル シューズ Horizon White bölümü de ekledim. Reklamları dinlediniz! エイソス メンズ シューズ・靴【ASOS Monk Shoes In Grey Suede With Natural Sole】Grey

5個セット 中華オープン 支那画雷門竜鳳 6.8高台丼 [ φ21 x 8.5cm ] 料亭 旅館 和食器 飲食店 業務用

new york'ta dolunay, empire state binasi ve bryant park
Bryant Park Hotel ve Empire State Building

豊稔 麺打ちセット・DVD付 A-1015 [D012102] serisine devam ediyoruz. Bu sefer şehrin meşhur Midtown bölgesindeki 42. Sokak ve çevresinde, gece fotoğrafları ile.

Gece fotoğraflarını çok sevsem de iyi fotoğraflar üretebilmek için tripod kullanma gerekliliği çoğu zaman yoluma taş koyuyor. Profosyonel amaçlı kullandığım Manfrotto tripod yaklaşık 3 kg ağırlığında ve oldukça büyük, taşıması zor bir model. Ulaşımını bisikletle sağlayan ve sırt çantası yeterince kalabalık birisi olarak günlük hayatta yanımda bulundurmam haliyle mümkün olmuyor. İş için tripodumu taşıyorsam da bisiklet kullanamıyorum, metro ile ulaşım yapıyorum.

Çarşamba akşam üzeri şehrin Lower East Side bölgesinde işimi bitirmiş, metro ile eve dönüyordum ki donuz.com’a uzun süredir kelli felli bir yazı yazmadığımı hatırlayıp kendimi Grand Central Terminal’de trenden dışarı atıverdim. マトファー ステンレス 星 抜型 6pcs 79569 7311700【取寄品】【e05】【02P03Dec16】

5個セット 中華オープン 支那画雷門竜鳳 6.8高台丼 [ φ21 x 8.5cm ] 料亭 旅館 和食器 飲食店 業務用

queens graffiti new york

Fotoğraflardaki graffiti çalışmaları, bisikletimle yaptığım, New York’un Queens ilçesinde yaşayan bir arkadaşımı ziyaretten dönüşte, bir deponun duvarlarında görüp aşık olduğum işler. Depo tam Queensboro Köprüsü’nün altında kalıyor. マンロー レディース シューズ・靴 サンダル・ミュール【Maggie】Black Leather/Graphite Ornament