5個セット 陶板 黒6号耐熱鉢(手付)(萬古焼) [ 21.3 x 18 x 5.5cm ] 料亭 旅館 和食器 飲食店 業務用

neue-heimat-berlin-guney-cuceloglu

Bakkala diye evden çıkıp senelerce haber alınamayan blogger bir gün aniden çıkagelir…

Son postun üzerinden 3 yıl 4 ay geçmiş. Bu sürede donuz.com’a yazmayı defalarca düşündüm, hatta hazırladığım yazılar da oldu ama genellikle yazdıklarımı ve fotoğrafları fazla kişisel bulup yayınlamaktan vazgeçtim. Hayatımdaki önemli ve yoğun değişiklikler yazıp çizdiklerime yansıdı, sanal dünyada aşmayı uygun görmediğim mahremiyet çizgisi de bunları yayınlamama engel oldu kısacası. Belki zaman içinde dizilerin flashback sahneleri gibi aralara serpiştiririm bir kısmını.

Çok uzatmadan konuya giriyorum; “Neue Heimat” Türkçe’ye “Yeni Ev/Yeni Memleket” diye çevriliyor. Burası Berlin’de haftasonları açılan, oldukça popüler bir “street food market” ve benim de arkadaşlarımla buluşmak için sıkça tercih ettiğim yerlerden. Uzun süre önce kullanım dışı bırakılmış bir tren bakım istasyonundan geriye kalan dev alanda yer alıyor ve yıkık dökük yüksek tavanlı hangarları, graffiti kaplı duvarları, kaliteli canlı müzikleri ve farklı tarzlara sahip ziyaretçileriyle bence Berlin’i iyi yansıtıyor.

エイソス レディース シューズ・靴 ヒール【ASOS SCANDAL Mid Heels】Black patent

5個セット 陶板 黒6号耐熱鉢(手付)(萬古焼) [ 21.3 x 18 x 5.5cm ] 料亭 旅館 和食器 飲食店 業務用

bryce canyon national park utah
Red Arch Tüneli, Utah

Gittiği her yere aşık olup ağlaya sızlaya geri dönen şaşkın adamdan herkese selamlar.

2012 yılının son 11 gününü ABD’nin Güneybatısında bulunan Nevada, Arizona ve Utah eyaletlerinde, yollarda geçirdim. Las Vegas’ta başlayıp Las Vegas’ta sonlanan gezinin ana hatları 1600km araba yolculuğu, 4 milli park ziyareti, bu parklarda onlarca km’lik zorlu doğa yürüyüşleri (hiking), 2000 kadar fotoğraf ve unutulmaz anılar şeklinde özetlenebilir.

Mevsimin kış olması, üstüne bütün ülkeyi etkisi altına alan büyük bir kar fırtınasının da yolda olduğum günlere denk gelmesi sebebiyle, beklediğimin çok ötesinde sert koşullarla karşılaştım. Yolculuğun büyük bölümü buz üzerinde, kar yağışı altında, -5 ile -20 dereceler arasında geçti. Bu durumdan şikayetçi olmak bir yana, gezinin benim için daha da özel hale geldiğini eklemeliyim. ネリー NLY Shoes レディース シューズ・靴 サンダル【Mid Heel Knot Sandal】Black

5個セット 陶板 黒6号耐熱鉢(手付)(萬古焼) [ 21.3 x 18 x 5.5cm ] 料亭 旅館 和食器 飲食店 業務用

washington square park, new york'ta balerinler

Cumartesi Leica Gallery’de, Beyaz Saray resmi fotoğrafçısı Y-3 / ワイスリー【メンズ】 【靴・シューズ】【サイズ:-(28cm位)】【中古】 【送料無料】’nın Art レディース サンダル 靴 送料無料 Camel WE WALK fotoğraflarından oluşan sergiyi görmeye gittim. Sergi, Obama’nın basında göremediğimiz özel anlarını bir fotojurnalistin gözünden aktarması sebebiyle ilgimi çekiyordu. Souza’nın fotoğraflarına muhteşem kalitede baskılar ve tarihi bir binada yer alan Leica Gallery’nin ortamı eklenince ayırdığım zamanın karşılığını fazlasıyla almış oldum.

Fotoğraflar başkanın aile yaşamından katıldığı davetlere, tatillerinden spor salonuna, köpeğiyle geçirdiği zamanlara kadar çok çeşitli anları içeriyordu.

Kişisel fotoğraf arşivlerinin, dolayısı ile kişilerin hayatlarının belgeleri olan albümlerin tam bir çöplüğe döndüğü günümüzde, “Başkan Obama, yaşlandığında harika bir arşive sahip olacak, torunlarını dizine oturtup geçmişinden anılar anlatabilecek şanslı azınlığın içinde yer alıyor, bu kesin” diye düşünmekten alamadım kendimi. (“Bir kere de toplumsal yaraya parmak basma, mesaj verme anasını satayım” dediğinizi duyar gibiyim, maalesef olmuyor, olamıyor!) Eastland メンズ Harrison Chukka ブーツ, ウォールナット, 11.5 D US (海外取寄せ品)

5個セット 陶板 黒6号耐熱鉢(手付)(萬古焼) [ 21.3 x 18 x 5.5cm ] 料亭 旅館 和食器 飲食店 業務用

Korhan Başaran Modern Dans Topluluğu

ベアパウ レディース シューズ・靴 ブーツ【BEARPAW Kennedy II Winter Boots】Black New York’ta yaşayan başarılı koreograf / dansçı. Bu sıralar, 8 Kasım’da Cemal Reşit Rey Gösteri Merkezi‘nde de sergilenecek olan “a kin dof beau ty” adlı gösterinin hazırlıklarına devam ediyor ve ne şanslıyım ki beni de provalarını izlemeye davet etti.

TBS レディース Trainers 送料無料 Black TALLYAH Dans Stüdyoları şehrin önemli merkezlerinden ミア レディース シューズ・靴 スリッポン・フラット【Gianna Scalloped Flat】Niagra Blue yakınlarında, リーボック レディース reebok crossfit grace tr レディース靴 靴 スニーカー üzerinde tarihi bir binanın beşinci katında yer alıyor. Herşeyi el yordamıyla çalışan binanın asansörü, bir görevli olmadan kullanılamıyor, asansörün şoförü var! Bina o kadar eski… フィットフロップ レディース スニーカー シューズ Houndstooth Print Superskate Pale Gold

5個セット 陶板 黒6号耐熱鉢(手付)(萬古焼) [ 21.3 x 18 x 5.5cm ] 料亭 旅館 和食器 飲食店 業務用

xiangqi chinese chess
Xiangqi – “Çin satrancı” oynayan adamlar.

DEXTER デクスター プレーントゥ本革靴 SIZE:28cm USA製 【中古】【送料無料】【メンズビジネスシューズ】【紳士靴】[se162] serisi aldı başını gidiyor, durduramıyoruz!

Bu defa ninjalar, bambu ormanları, panda hayvanı ve ejderhalarıyla tanıdığımız sevimli ülke Çin’e konuk oluyoruz. Yani tam Çin değil aslında, New York’taki Çin Mahallesi, nam-ı diğer タマリス レナ Tamaris Lena 1-1-28142-38… Gerçi Çin’e gittim desem de yalandan başım ağrımazdı hani!

* Yazıya başlamadan önce kısa bir duyuruda da bulunmak istiyorum: Donuz.com severlerden gelen yoğun talep üzerine シーカイランキッズ See Kai Run Kids Kya (Toddler) olarak küçük bir hizmet vermeye başladım. Artık New York’u ziyaret edenler şehri benimle gezip, klasik turist aktivitelerinin dışında, gerçek New York’u, UNTITLED(アンタイトル)6181 BLACK ブラック【送料無料】レディースパンプス プレーンパンプス 定番デザイン 冠婚葬祭 お仕事 デイリーユース‘ların yaşadığı, yediği, eğlendiği şekilde tecrübe edebilecekler. Bunun dışında fotoğraf gezileri ve sokak fotoğrafçılığı atölyesi de tüm hızıyla sürüyor. Detay için 新品 伊製 FABIO RUSCONI ファビオルスコーニ ポインテッドトゥ ヒールパンプス 36(sh20170918-3)37(sh20170918-4)ブルー系/レディース‘ne tiklayabilirsiniz. Ayrıca sayfaya bir ザンバラン レディース シューズ・靴 スニーカー【Intrepid RR】Plume bölümü de ekledim. Reklamları dinlediniz! Rieker リーカー レディース 女性用 シューズ 靴 サンダル Rieker リーカー 62419 Fanni 19 - Steel/Clay/Rosso/Steel

5個セット 陶板 黒6号耐熱鉢(手付)(萬古焼) [ 21.3 x 18 x 5.5cm ] 料亭 旅館 和食器 飲食店 業務用

new york'ta dolunay, empire state binasi ve bryant park
Bryant Park Hotel ve Empire State Building

ディアフォームス メンズ シューズ・靴 スリッパ【Microfiber Moccasin Slippers】Chestnut serisine devam ediyoruz. Bu sefer şehrin meşhur Midtown bölgesindeki 42. Sokak ve çevresinde, gece fotoğrafları ile.

Gece fotoğraflarını çok sevsem de iyi fotoğraflar üretebilmek için tripod kullanma gerekliliği çoğu zaman yoluma taş koyuyor. Profosyonel amaçlı kullandığım Manfrotto tripod yaklaşık 3 kg ağırlığında ve oldukça büyük, taşıması zor bir model. Ulaşımını bisikletle sağlayan ve sırt çantası yeterince kalabalık birisi olarak günlük hayatta yanımda bulundurmam haliyle mümkün olmuyor. İş için tripodumu taşıyorsam da bisiklet kullanamıyorum, metro ile ulaşım yapıyorum.

Çarşamba akşam üzeri şehrin Lower East Side bölgesinde işimi bitirmiş, metro ile eve dönüyordum ki donuz.com’a uzun süredir kelli felli bir yazı yazmadığımı hatırlayıp kendimi Grand Central Terminal’de trenden dışarı atıverdim. ダイワ フィッシングシューズ(スパイク) DS-2111

5個セット 陶板 黒6号耐熱鉢(手付)(萬古焼) [ 21.3 x 18 x 5.5cm ] 料亭 旅館 和食器 飲食店 業務用

queens graffiti new york

Fotoğraflardaki graffiti çalışmaları, bisikletimle yaptığım, New York’un Queens ilçesinde yaşayan bir arkadaşımı ziyaretten dönüşte, bir deponun duvarlarında görüp aşık olduğum işler. Depo tam Queensboro Köprüsü’nün altında kalıyor. メンズ Rockport CR バイク Toe カジュアル ドレス シューズ (10.5 D (M) US, F1 レッド Quilted) (海外取寄せ品)