Sleepy Hollow Kostümlü Halloween Koşusu Fotoğrafları

iskelet

Tam teşekkürlü blog yazarınız Güney Cüceloğlu, bir başka kostümlü eğlence koşusunda daha karşınızda! 

2005’te New York‘a taşındığımda beni en çok şaşırtan şeylerden birisi Sleepy Hollow adlı bir kasabanın gerçekten var olduğunu öğrenmek olmuştu. Johnny Depp‘in başrolde olduğu, 1999 yapımı bir Tim Burton film olan Sleepy Hollow’un gerçek bir yer olmasının yanında bir kasabaya böylesine ürkütücü bir ismin verilmesi de sürprizdi.

Aç Parantez /// Filmi bilmeyenler için kısaca: Dedektif Ichabod Crane (Depp) kafaları kesilerek öldürülmüş 3 kişinin katili olduğu rivayet edilen başsız süvariyi (Headless Horseman) araştırmak için “Sleepy Hollow” adlı kasabaya gönderilir…/// Kapat Parantez

Grand Central‘dan kalkan Metro North tren hattı ile 35 dakikada ulaşılan Sleepy Hollow, Tarrytown adlı bir şehrin parçası ve Hudson Nehri kıyısında yer alıyor. Harita

Bu şirin ve küçük kasabayı bugünkü ziyaretimin sebebi ise her yıl Halloween (Cadılar Bayramı) öncesi düzenlenen 10km’lik kostümlü koşuyu ve yarışta yer alan 3 arkadaşımı fotoğraflamaktı. (Daha önce Central Park’ta fotoğrafladığım Jamaica İç Çamaşır Koşusu‘na da göz atabilirsiniz.)

Harika bir sonbahar sabahı 9.30’da başlayan yarış ve öncesinde düzenlenen kostüm yarışması oldukça eğlenceliydi. Fotoğraflayabildiğim nefis karakterler / kostümler ve birkaç küçük detay:

headless horseman

Hayalet Süvari koşuculara eliyle yol gösteriyor.

korsan

rakunlar

Kardeşler rakun saldırısına uğramış

biyik

elvis

Elvis saçlı baba ve şirin ailesi

vampir

mahkumlar

hapishane kaçkını mahkumlar

ilona

Ilona ve kostümü

iskoc

William Wallace da oradaydı

Tavsiye:

25 fotoğraflık albümün tamamını görmek için buraya tıklayın

Jamaica Underwear Run 2011 Fotoğrafları

Sleepy Hollow Kostümlü Halloween Koşusu Fotoğrafları” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın