New York’un Metro Müzisyenleri – “You Bred Raptors?”

you bred raptors new york
You Bred Raptors? - Union Square

New York City’de metro kullanmadan, metrolarda da müzisyenlerle karşılaşmadan yaşayamazsınız!

En parasız günde bile, gördüğüm her müzisyene birkaç dolar yardımda bulunup ekonomimi sarsmam dışında hiç de şikayetçi olmadığım bu durum sayesinde çok sevdiğim müzisyenlerle tanıştım, albümlerini satın aldım, bazılarını bar / venue konserlerinde izledim.

Henüz, metrolarda keşfettiğim müzisyenlerden köşeyi dönen olmadı ama 3 gün önce Union Square istasyonunda keşfettiğim, oracıkta, ayakta 45 dakika dinleyip fotoğraflarını çektiğim “You Bred Raptors?” için durumun farklı olacağını düşünüyorum.

you bred raptors union square

8 telli bas gitar, çello ve davuldan oluşan grup artık öğrenilemeyecek kadar çok Rock çeşidinden birisini icra ediyor. Ben diyeyim indie siz deyin psychedelic. Kendi tanımları ise şöyle:

8-String Bass, Çello, Percussion & Glokenspiel madness. JurassicPark undercurrents, masked minstrels and other brands of endearing lunaçy. Hold onto your butts.

you bred raptors - metro musicians

Şarkı aralarında değiştirdikleri harika maskeleri ile görsel olarak da ilgi çekici olan grubun fotoğraflarını çektikten sonra kendilerine Facebook sayfaları üzerinden ulaştırdım, hemen cevap yazıp 22 Kasım Salı günü Herald Square‘deki performanslarına davet ettiler! Gidip, performans öncesinde kendileriyle tanışıp daha iyi fotoğraflar çekmeye çalışacağım.

new york city subway / metro / underground musicians

YBR? yani You Bred Raptors? grubunu takip için Facebook Fan Page linkini kullanabilirsiniz. Muldoon isimli albümleri Spotify üzerinden dinlenebiliyor, Youtube vb. kaynaklardan da kayıtlarına ulaşabilirsiniz. Bütün albüme bayılmış olsam da “By Hook or By Crook” ve “Magellan” sanırım en çok aklımda yer eden parçalar oldu. Bu çocuklara bir şans verin!

Bu arada Twitter‘da 600, Facebook‘ta da 300 takipçiye ulaştım, hergün çok güzel emailler alıyorum (mektuplarınız çuvallara sığmıyor :) ve bu durum beni çok mutlu ediyor. Takip eden, destekleyen herkese çok çok teşekkürler.

Bu yazıyı New York’un metro müzisyenlerine dair de birşeyler karalamaya başlamak ve bu grup ileride meşhur olursa “bakın ben size demiştim!” diyebilmek için yazdım :) Ordan da hooop 5 treni ile Upper East Side!

union square 5 train
Union Square Station - 5 Train

New York’un Metro Müzisyenleri – “You Bred Raptors?”” için 7 yorum

  1. Facebook’tan kayıtlarına baktım. Gerçekten iyi çalıyorlar. Çellonun olması müziklerinde farklılık yaratan şey bence. İstanbul’da henüz parlak sayılabilecek bir gruba rastlamadım maalesef.

  2. Istanbul`da da baya parlak sayılabilecek gruplar var esasında, tek sorun yurtdışında onlara şans tanındığı şekilde burda tanınmaması ve görmezden gelinmesi :)

    Valla herşeyden önce Güney öyle bir yazı yazmış ki, grubun büyümemesi mümkün değil bu yazıdan sonra. Grup iyi, yazı gruptan da iyi.

  3. Merhaba Guney,
    Su anda masaustumde senin cektigin fotograflar var. New York`u o kadar cok ozledim ki, hasretimi boyle gideriyorum. Her fotografin icine girip sanki orada buluyorum kendimi. Yeni NYC fotografari cekip koyman umidiyle isigin bol olsun.

Bir Cevap Yazın