New York’un Metro Müzisyenleri – Violinist Susan Keser

new york violonist susan keser - union square

New York’un Metro Müzisyenleri serisine violinist Susan Keser ile devam.

New York’ta yaşayan Türk koreograf ve dansçı Korhan Başaran ile, yaşadığı yer olan Bushwick‘te görüşmek üzere evden çıktığımda saat sabahın 9’u hava ise -8 derece idi.

96. Sokak ile Lexington Caddesi’nin köşesindeki metro istasyonundan 6 numaralı trenle Union Square durağına kadar inip oradan da Brooklyn‘e giden L hattına transfer yapmam ve saat 10’da Korhan ile buluşmam gerekiyordu ki Union Square’de önce violinin sesini işittim ardından da Susan Keser’i gördüm. Böylece buluşmama geç kalacağım da kesinleşti.

new york violonist susan keser - union square

Susan Keser, New York City’de karşılaşmaktan en mutlu olduğum insanlardan birisi. Indiana Üniversitesi’nde müzik üzerine master yaptıktan sonra 35 yıl dünya çapında tanınmış 3 senfoni orkestrasıyla çalışmış, şimdilerde ise şehirdeki özel davetlerde, düğünlerde, şirket toplantılarında ve benim için en önemlisi, şehrin işlek noktalarında bireysel performanslar sergiliyor, New Yorker’ların ve şehirdeki turistlerin hayatını güzelleştiriyor.

new york violonist susan keser - central park

Kendisine geçen yaz annem ve babamla birlikte yaptığımız bir Central Park gezintisinde rastlamış, tanışıp hayranı olduğumu söylemiş, fotoğraflarını çekmiştim. Bugün de Union Square istasyonunda karşılaşınca birkaç fotoğrafını daha çektim, yarım saat kadar dinledim, bir adet cd’sini satın aldım ve teşekkür edip oradan ayrıldım.

new york violonist susan keser - union square

Susan Keser’in New York Violinist adlı bir web sayfası ve performanslarından videolar paylaştığı bir YouTube hesabı var, buralardan farklı zamanlarda kaydedilmiş videolara ulaşabilir, bu yetenekli violinisti tanıyabilirsiniz. Ben 2011 yazında Central Park’ta kaydedilmiş şu performansını da bu yazıya eklemek istedim:

Bushwick’e vardığımda saat 10.25 idi, Korhan ile yaşadığı Loft’ta buluşup terasında birkaç fotoğraf çektik.

korhan basaran dancer koreographer

Bir sonraki yazıda Korhan Başaran ile New York yaşamı, New York’un sanatına ve kariyerine etkileri ve burdaki planları ile ilgili bir yazı ve bolca fotoğraf bulacaksınız. Şimdilik herkese selamlar.

Metro Müzisyenleri serisinde bir önceki yazı: “You Bred Raptors?

New York’un Metro Müzisyenleri – “You Bred Raptors?”

New York’un Metro Müzisyenleri – Violinist Susan Keser” için bir yorum

  1. Güney merhaba.

    Susan Keser gibi güzel insanları ve değerli sanatçıları bizimle tanıştırdığın için çok teşekkür ederim. Yeni Dünya’da bizden çıkan böyle değerler görmek güzel bir duygu.

    Yazılarınızın ve fotograflarınızın devamını dört gözle bekliyorum.

Bir Cevap Yazın