【CORSO ROMA 9】コルソローマ9 900/37 エナメルヒールサンダル ストラップ マルチカラー

neue-heimat-berlin-guney-cuceloglu

Bakkala diye evden çıkıp senelerce haber alınamayan blogger bir gün aniden çıkagelir…

Son postun üzerinden 3 yıl 4 ay geçmiş. Bu sürede donuz.com’a yazmayı defalarca düşündüm, hatta hazırladığım yazılar da oldu ama genellikle yazdıklarımı ve fotoğrafları fazla kişisel bulup yayınlamaktan vazgeçtim. Hayatımdaki önemli ve yoğun değişiklikler yazıp çizdiklerime yansıdı, sanal dünyada aşmayı uygun görmediğim mahremiyet çizgisi de bunları yayınlamama engel oldu kısacası. Belki zaman içinde dizilerin flashback sahneleri gibi aralara serpiştiririm bir kısmını.

Çok uzatmadan konuya giriyorum; “Neue Heimat” Türkçe’ye “Yeni Ev/Yeni Memleket” diye çevriliyor. Burası Berlin’de haftasonları açılan, oldukça popüler bir “street food market” ve benim de arkadaşlarımla buluşmak için sıkça tercih ettiğim yerlerden. Uzun süre önce kullanım dışı bırakılmış bir tren bakım istasyonundan geriye kalan dev alanda yer alıyor ve yıkık dökük yüksek tavanlı hangarları, graffiti kaplı duvarları, kaliteli canlı müzikleri ve farklı tarzlara sahip ziyaretçileriyle bence Berlin’i iyi yansıtıyor.

【Keen メンズ カラー: グリーン】 b01n95ntcq

【CORSO ROMA 9】コルソローマ9 900/37 エナメルヒールサンダル ストラップ マルチカラー

bryce canyon national park utah
Red Arch Tüneli, Utah

Gittiği her yere aşık olup ağlaya sızlaya geri dönen şaşkın adamdan herkese selamlar.

2012 yılının son 11 gününü ABD’nin Güneybatısında bulunan Nevada, Arizona ve Utah eyaletlerinde, yollarda geçirdim. Las Vegas’ta başlayıp Las Vegas’ta sonlanan gezinin ana hatları 1600km araba yolculuğu, 4 milli park ziyareti, bu parklarda onlarca km’lik zorlu doğa yürüyüşleri (hiking), 2000 kadar fotoğraf ve unutulmaz anılar şeklinde özetlenebilir.

Mevsimin kış olması, üstüne bütün ülkeyi etkisi altına alan büyük bir kar fırtınasının da yolda olduğum günlere denk gelmesi sebebiyle, beklediğimin çok ötesinde sert koşullarla karşılaştım. Yolculuğun büyük bölümü buz üzerinde, kar yağışı altında, -5 ile -20 dereceler arasında geçti. Bu durumdan şikayetçi olmak bir yana, gezinin benim için daha da özel hale geldiğini eklemeliyim. kristin sneaker '' スニーカー ベビー 靴 マタニティ キッズ

【CORSO ROMA 9】コルソローマ9 900/37 エナメルヒールサンダル ストラップ マルチカラー

washington square park, new york'ta balerinler

Cumartesi Leica Gallery’de, Beyaz Saray resmi fotoğrafçısı フローシャイム メンズ ドレスシューズ シューズ Navigator Plain Toe Oxford Cocoa Nubuck’nın がまかつ ウェーディングシューズ 先丸・ワイズ3E・フェルト GM-4515 ブラック×ゴールド L (カレンダーCP) / 歳末セール対象商品 (12/26(火) 12:59まで) (送料無料) fotoğraflarından oluşan sergiyi görmeye gittim. Sergi, Obama’nın basında göremediğimiz özel anlarını bir fotojurnalistin gözünden aktarması sebebiyle ilgimi çekiyordu. Souza’nın fotoğraflarına muhteşem kalitede baskılar ve tarihi bir binada yer alan Leica Gallery’nin ortamı eklenince ayırdığım zamanın karşılığını fazlasıyla almış oldum.

Fotoğraflar başkanın aile yaşamından katıldığı davetlere, tatillerinden spor salonuna, köpeğiyle geçirdiği zamanlara kadar çok çeşitli anları içeriyordu.

Kişisel fotoğraf arşivlerinin, dolayısı ile kişilerin hayatlarının belgeleri olan albümlerin tam bir çöplüğe döndüğü günümüzde, “Başkan Obama, yaşlandığında harika bir arşive sahip olacak, torunlarını dizine oturtup geçmişinden anılar anlatabilecek şanslı azınlığın içinde yer alıyor, bu kesin” diye düşünmekten alamadım kendimi. (“Bir kere de toplumsal yaraya parmak basma, mesaj verme anasını satayım” dediğinizi duyar gibiyim, maalesef olmuyor, olamıyor!) ウールリッチ メンズ シューズ・靴 スリッパ【Buck Run】Chestnut

【CORSO ROMA 9】コルソローマ9 900/37 エナメルヒールサンダル ストラップ マルチカラー

Korhan Başaran Modern Dans Topluluğu

MOMA レディース Footwear 送料無料 Tan Loafers New York’ta yaşayan başarılı koreograf / dansçı. Bu sıralar, 8 Kasım’da Cemal Reşit Rey Gösteri Merkezi‘nde de sergilenecek olan “a kin dof beau ty” adlı gösterinin hazırlıklarına devam ediyor ve ne şanslıyım ki beni de provalarını izlemeye davet etti.

アントニオ ドゥカティ ANTONIO DUCATI バルモラル(内羽根) 本革紳士靴 ドレスシューズ メンズ靴 ビジネスシューズ ストレートチップ パーティー フォーマル 日本製 セメンテッド製法 合成底 メンズ 紳士 [1230CP4][お取寄せ品] Dans Stüdyoları şehrin önemli merkezlerinden ココナッツバイマッテシィ レディース ブーツ&レインブーツ シューズ Coconuts by Matisse Dotty Bootie (Women) Black Fabric yakınlarında, ナオトフットウェア Naot Footwear Tahoe üzerinde tarihi bir binanın beşinci katında yer alıyor. Herşeyi el yordamıyla çalışan binanın asansörü, bir görevli olmadan kullanılamıyor, asansörün şoförü var! Bina o kadar eski… Steve Madden レディース シューズ 靴 送料無料 olive EDITT - High heeled ankle boots - olive

【CORSO ROMA 9】コルソローマ9 900/37 エナメルヒールサンダル ストラップ マルチカラー

xiangqi chinese chess
Xiangqi – “Çin satrancı” oynayan adamlar.

リーガル レディース 本革 スポーツ サンダル スポサン 痛くない ぺたんこ 歩きやすい 疲れにくい バックストラップ 2E IVYE REGAL F44E アイボリー/イエロー serisi aldı başını gidiyor, durduramıyoruz!

Bu defa ninjalar, bambu ormanları, panda hayvanı ve ejderhalarıyla tanıdığımız sevimli ülke Çin’e konuk oluyoruz. Yani tam Çin değil aslında, New York’taki Çin Mahallesi, nam-ı diğer Havaianas ハワイアナス レディース用 Brasil Flip Flop (Marine Blue) ハワイアナス ビーチサンダル【送料無料】【代引不可】【あす楽不可】【05P20Aug16】【0818】… Gerçi Çin’e gittim desem de yalandan başım ağrımazdı hani!

* Yazıya başlamadan önce kısa bir duyuruda da bulunmak istiyorum: Donuz.com severlerden gelen yoğun talep üzerine BEBO レディース シューズ 靴 送料無料 black ELOISE-2 - High heeled sandals - black olarak küçük bir hizmet vermeye başladım. Artık New York’u ziyaret edenler şehri benimle gezip, klasik turist aktivitelerinin dışında, gerçek New York’u, ファビオルスコーニ Fabio Rusconi ローファー‘ların yaşadığı, yediği, eğlendiği şekilde tecrübe edebilecekler. Bunun dışında fotoğraf gezileri ve sokak fotoğrafçılığı atölyesi de tüm hızıyla sürüyor. Detay için ダイワ(Daiwa)DS-2301HV レッドカモ 28.0 ダイワフィッシングシューズ‘ne tiklayabilirsiniz. Ayrıca sayfaya bir マチス レディース サンダル シューズ Matisse Beno Slide Sandal (Women) Coral Suede bölümü de ekledim. Reklamları dinlediniz! ナインウェスト レディース シューズ・靴 サンダル・ミュール【Genie】Natural Suede

【CORSO ROMA 9】コルソローマ9 900/37 エナメルヒールサンダル ストラップ マルチカラー

new york'ta dolunay, empire state binasi ve bryant park
Bryant Park Hotel ve Empire State Building

伝統工芸士作漆磨カップ二重ストレート 黒 さざ波 SCW-L603 serisine devam ediyoruz. Bu sefer şehrin meşhur Midtown bölgesindeki 42. Sokak ve çevresinde, gece fotoğrafları ile.

Gece fotoğraflarını çok sevsem de iyi fotoğraflar üretebilmek için tripod kullanma gerekliliği çoğu zaman yoluma taş koyuyor. Profosyonel amaçlı kullandığım Manfrotto tripod yaklaşık 3 kg ağırlığında ve oldukça büyük, taşıması zor bir model. Ulaşımını bisikletle sağlayan ve sırt çantası yeterince kalabalık birisi olarak günlük hayatta yanımda bulundurmam haliyle mümkün olmuyor. İş için tripodumu taşıyorsam da bisiklet kullanamıyorum, metro ile ulaşım yapıyorum.

Çarşamba akşam üzeri şehrin Lower East Side bölgesinde işimi bitirmiş, metro ile eve dönüyordum ki donuz.com’a uzun süredir kelli felli bir yazı yazmadığımı hatırlayıp kendimi Grand Central Terminal’de trenden dışarı atıverdim. [TKG16-0395] SA18-8ゴム付うらごし替アミ (本馬毛)荒目