ハリカ Noritake(ノリタケ) あづまの路 煎茶器揃 WY1010/1654-15)

neue-heimat-berlin-guney-cuceloglu

Bakkala diye evden çıkıp senelerce haber alınamayan blogger bir gün aniden çıkagelir…

Son postun üzerinden 3 yıl 4 ay geçmiş. Bu sürede donuz.com’a yazmayı defalarca düşündüm, hatta hazırladığım yazılar da oldu ama genellikle yazdıklarımı ve fotoğrafları fazla kişisel bulup yayınlamaktan vazgeçtim. Hayatımdaki önemli ve yoğun değişiklikler yazıp çizdiklerime yansıdı, sanal dünyada aşmayı uygun görmediğim mahremiyet çizgisi de bunları yayınlamama engel oldu kısacası. Belki zaman içinde dizilerin flashback sahneleri gibi aralara serpiştiririm bir kısmını.

Çok uzatmadan konuya giriyorum; “Neue Heimat” Türkçe’ye “Yeni Ev/Yeni Memleket” diye çevriliyor. Burası Berlin’de haftasonları açılan, oldukça popüler bir “street food market” ve benim de arkadaşlarımla buluşmak için sıkça tercih ettiğim yerlerden. Uzun süre önce kullanım dışı bırakılmış bir tren bakım istasyonundan geriye kalan dev alanda yer alıyor ve yıkık dökük yüksek tavanlı hangarları, graffiti kaplı duvarları, kaliteli canlı müzikleri ve farklı tarzlara sahip ziyaretçileriyle bence Berlin’i iyi yansıtıyor.

オサイラス メンズ シューズ・靴 スニーカー【NYC83 VLC】Abel/Money/Rose

ハリカ Noritake(ノリタケ) あづまの路 煎茶器揃 WY1010/1654-15)

bryce canyon national park utah
Red Arch Tüneli, Utah

Gittiği her yere aşık olup ağlaya sızlaya geri dönen şaşkın adamdan herkese selamlar.

2012 yılının son 11 gününü ABD’nin Güneybatısında bulunan Nevada, Arizona ve Utah eyaletlerinde, yollarda geçirdim. Las Vegas’ta başlayıp Las Vegas’ta sonlanan gezinin ana hatları 1600km araba yolculuğu, 4 milli park ziyareti, bu parklarda onlarca km’lik zorlu doğa yürüyüşleri (hiking), 2000 kadar fotoğraf ve unutulmaz anılar şeklinde özetlenebilir.

Mevsimin kış olması, üstüne bütün ülkeyi etkisi altına alan büyük bir kar fırtınasının da yolda olduğum günlere denk gelmesi sebebiyle, beklediğimin çok ötesinde sert koşullarla karşılaştım. Yolculuğun büyük bölümü buz üzerinde, kar yağışı altında, -5 ile -20 dereceler arasında geçti. Bu durumdan şikayetçi olmak bir yana, gezinin benim için daha da özel hale geldiğini eklemeliyim. コア グレイ アディダス ソリッド gray灰色 メン adidas men pureboost black solid grey core burgundy メンズ靴 靴 スニーカー

ハリカ Noritake(ノリタケ) あづまの路 煎茶器揃 WY1010/1654-15)

washington square park, new york'ta balerinler

Cumartesi Leica Gallery’de, Beyaz Saray resmi fotoğrafçısı メレル メンズ スニーカー シューズ Avalaunch Tough Mudder Mudder Orange’nın 島ぞうり 【 イエロー 25cm 】ケース 販売 ( 入り数 48足 ) 【 送料無料 】【 島ぞうり アート 】【 まとめ買い 】イベント 祭り サークル 団体様 保育園 fotoğraflarından oluşan sergiyi görmeye gittim. Sergi, Obama’nın basında göremediğimiz özel anlarını bir fotojurnalistin gözünden aktarması sebebiyle ilgimi çekiyordu. Souza’nın fotoğraflarına muhteşem kalitede baskılar ve tarihi bir binada yer alan Leica Gallery’nin ortamı eklenince ayırdığım zamanın karşılığını fazlasıyla almış oldum.

Fotoğraflar başkanın aile yaşamından katıldığı davetlere, tatillerinden spor salonuna, köpeğiyle geçirdiği zamanlara kadar çok çeşitli anları içeriyordu.

Kişisel fotoğraf arşivlerinin, dolayısı ile kişilerin hayatlarının belgeleri olan albümlerin tam bir çöplüğe döndüğü günümüzde, “Başkan Obama, yaşlandığında harika bir arşive sahip olacak, torunlarını dizine oturtup geçmişinden anılar anlatabilecek şanslı azınlığın içinde yer alıyor, bu kesin” diye düşünmekten alamadım kendimi. (“Bir kere de toplumsal yaraya parmak basma, mesaj verme anasını satayım” dediğinizi duyar gibiyim, maalesef olmuyor, olamıyor!) Antelope レディース シューズ 靴 ブーツ 送料無料 khaki leather 374 Leather Bootie

ハリカ Noritake(ノリタケ) あづまの路 煎茶器揃 WY1010/1654-15)

Korhan Başaran Modern Dans Topluluğu

ケンフォード 正規品 靴 メンズ KENFORD KN19 ACJ BLK ブラック 3E ビット ビブラムソール リーガル ビジネスシューズ New York’ta yaşayan başarılı koreograf / dansçı. Bu sıralar, 8 Kasım’da Cemal Reşit Rey Gösteri Merkezi‘nde de sergilenecek olan “a kin dof beau ty” adlı gösterinin hazırlıklarına devam ediyor ve ne şanslıyım ki beni de provalarını izlemeye davet etti.

シーカイランキッズ マリー See Kai Run Kids Marie (Toddler) Dans Stüdyoları şehrin önemli merkezlerinden 【送料無料】 CASSANDRE/カサンドレ エナメル アニマル柄 ハイヒール パンプス☆ブラック 豹柄 【smtb-tk】 yakınlarında, KANNA 厚底コインローファー(レザー&ポニー) 【KANNA】 カンナ made in Spain 送料無料 üzerinde tarihi bir binanın beşinci katında yer alıyor. Herşeyi el yordamıyla çalışan binanın asansörü, bir görevli olmadan kullanılamıyor, asansörün şoförü var! Bina o kadar eski… スティーブ マデン レディース シューズ・靴 サンダル・ミュール【Gilda】Blush Satin

ハリカ Noritake(ノリタケ) あづまの路 煎茶器揃 WY1010/1654-15)

xiangqi chinese chess
Xiangqi – “Çin satrancı” oynayan adamlar.

ナインウェスト レディース シューズ・靴 サンダル・ミュール【Braddy】Black Suede serisi aldı başını gidiyor, durduramıyoruz!

Bu defa ninjalar, bambu ormanları, panda hayvanı ve ejderhalarıyla tanıdığımız sevimli ülke Çin’e konuk oluyoruz. Yani tam Çin değil aslında, New York’taki Çin Mahallesi, nam-ı diğer CAMPER レディース Footwear 送料無料 Ivory Sandals… Gerçi Çin’e gittim desem de yalandan başım ağrımazdı hani!

* Yazıya başlamadan önce kısa bir duyuruda da bulunmak istiyorum: Donuz.com severlerden gelen yoğun talep üzerine ★送料無料★BARKER BLACK◆ドレスシューズ/UK6/BLK/ベロア【中古】【シューズ】 olarak küçük bir hizmet vermeye başladım. Artık New York’u ziyaret edenler şehri benimle gezip, klasik turist aktivitelerinin dışında, gerçek New York’u, アグ/アンクル 巻きベルト ウェッジ サンダル【中古】‘ların yaşadığı, yediği, eğlendiği şekilde tecrübe edebilecekler. Bunun dışında fotoğraf gezileri ve sokak fotoğrafçılığı atölyesi de tüm hızıyla sürüyor. Detay için 藤寅作 FUD-1111 柳刃 240mm MVモリブデンバナジウム鋼2層複合 (エラストマーハンドル) 【FUD1111 FD1111 FD-1111 柳刃包丁 藤次郎 Tojiro pro 藤寅工業】‘ne tiklayabilirsiniz. Ayrıca sayfaya bir [7498000] ル・クルーゼ グリル・ロンド 25 20125 チェリーレッド 0024147186816【送料無料】 bölümü de ekledim. Reklamları dinlediniz! 【送料無料】 堺孝行 イノックス 筋引 27cm 【品番】AIN03027 ★税抜5000円以上で送料無料★激安祭

ハリカ Noritake(ノリタケ) あづまの路 煎茶器揃 WY1010/1654-15)

new york'ta dolunay, empire state binasi ve bryant park
Bryant Park Hotel ve Empire State Building

LOSERS ルーザーズ バリアー ステンシル スニーカー BALLER STENCIL SV07 メンズ 靴 カモ serisine devam ediyoruz. Bu sefer şehrin meşhur Midtown bölgesindeki 42. Sokak ve çevresinde, gece fotoğrafları ile.

Gece fotoğraflarını çok sevsem de iyi fotoğraflar üretebilmek için tripod kullanma gerekliliği çoğu zaman yoluma taş koyuyor. Profosyonel amaçlı kullandığım Manfrotto tripod yaklaşık 3 kg ağırlığında ve oldukça büyük, taşıması zor bir model. Ulaşımını bisikletle sağlayan ve sırt çantası yeterince kalabalık birisi olarak günlük hayatta yanımda bulundurmam haliyle mümkün olmuyor. İş için tripodumu taşıyorsam da bisiklet kullanamıyorum, metro ile ulaşım yapıyorum.

Çarşamba akşam üzeri şehrin Lower East Side bölgesinde işimi bitirmiş, metro ile eve dönüyordum ki donuz.com’a uzun süredir kelli felli bir yazı yazmadığımı hatırlayıp kendimi Grand Central Terminal’de trenden dışarı atıverdim. ファイブテン ローグ レース Five Ten Rogue Lace

ハリカ Noritake(ノリタケ) あづまの路 煎茶器揃 WY1010/1654-15)

queens graffiti new york

Fotoğraflardaki graffiti çalışmaları, bisikletimle yaptığım, New York’un Queens ilçesinde yaşayan bir arkadaşımı ziyaretten dönüşte, bir deponun duvarlarında görüp aşık olduğum işler. Depo tam Queensboro Köprüsü’nün altında kalıyor. ソレル SOREL レディース カジュアルシューズ nl2297-383 モスグリーン コージーカーニバル / ショートブーツ