3個セット 陶板 グルメ焼石手造り(丸小) [10 x 3cm] 【土物 直火 料亭 旅館 和食器 飲食店 業務用】

neue-heimat-berlin-guney-cuceloglu

Bakkala diye evden çıkıp senelerce haber alınamayan blogger bir gün aniden çıkagelir…

Son postun üzerinden 3 yıl 4 ay geçmiş. Bu sürede donuz.com’a yazmayı defalarca düşündüm, hatta hazırladığım yazılar da oldu ama genellikle yazdıklarımı ve fotoğrafları fazla kişisel bulup yayınlamaktan vazgeçtim. Hayatımdaki önemli ve yoğun değişiklikler yazıp çizdiklerime yansıdı, sanal dünyada aşmayı uygun görmediğim mahremiyet çizgisi de bunları yayınlamama engel oldu kısacası. Belki zaman içinde dizilerin flashback sahneleri gibi aralara serpiştiririm bir kısmını.

Çok uzatmadan konuya giriyorum; “Neue Heimat” Türkçe’ye “Yeni Ev/Yeni Memleket” diye çevriliyor. Burası Berlin’de haftasonları açılan, oldukça popüler bir “street food market” ve benim de arkadaşlarımla buluşmak için sıkça tercih ettiğim yerlerden. Uzun süre önce kullanım dışı bırakılmış bir tren bakım istasyonundan geriye kalan dev alanda yer alıyor ve yıkık dökük yüksek tavanlı hangarları, graffiti kaplı duvarları, kaliteli canlı müzikleri ve farklı tarzlara sahip ziyaretçileriyle bence Berlin’i iyi yansıtıyor.

ムーンスター Vステップ 05 婦人用 / 24.0cm ベージュ【ポイント10倍】

3個セット 陶板 グルメ焼石手造り(丸小) [10 x 3cm] 【土物 直火 料亭 旅館 和食器 飲食店 業務用】

bryce canyon national park utah
Red Arch Tüneli, Utah

Gittiği her yere aşık olup ağlaya sızlaya geri dönen şaşkın adamdan herkese selamlar.

2012 yılının son 11 gününü ABD’nin Güneybatısında bulunan Nevada, Arizona ve Utah eyaletlerinde, yollarda geçirdim. Las Vegas’ta başlayıp Las Vegas’ta sonlanan gezinin ana hatları 1600km araba yolculuğu, 4 milli park ziyareti, bu parklarda onlarca km’lik zorlu doğa yürüyüşleri (hiking), 2000 kadar fotoğraf ve unutulmaz anılar şeklinde özetlenebilir.

Mevsimin kış olması, üstüne bütün ülkeyi etkisi altına alan büyük bir kar fırtınasının da yolda olduğum günlere denk gelmesi sebebiyle, beklediğimin çok ötesinde sert koşullarla karşılaştım. Yolculuğun büyük bölümü buz üzerinde, kar yağışı altında, -5 ile -20 dereceler arasında geçti. Bu durumdan şikayetçi olmak bir yana, gezinin benim için daha da özel hale geldiğini eklemeliyim. Refresh レディース AnkleBoots 送料無料 Black PARK

3個セット 陶板 グルメ焼石手造り(丸小) [10 x 3cm] 【土物 直火 料亭 旅館 和食器 飲食店 業務用】

washington square park, new york'ta balerinler

Cumartesi Leica Gallery’de, Beyaz Saray resmi fotoğrafçısı リーフ メンズ サンダル シューズ J-Bay III Bronze/Brown’nın オルカイ メンズ サンダル シューズ Kipi Trench Blue/Trench Blue fotoğraflarından oluşan sergiyi görmeye gittim. Sergi, Obama’nın basında göremediğimiz özel anlarını bir fotojurnalistin gözünden aktarması sebebiyle ilgimi çekiyordu. Souza’nın fotoğraflarına muhteşem kalitede baskılar ve tarihi bir binada yer alan Leica Gallery’nin ortamı eklenince ayırdığım zamanın karşılığını fazlasıyla almış oldum.

Fotoğraflar başkanın aile yaşamından katıldığı davetlere, tatillerinden spor salonuna, köpeğiyle geçirdiği zamanlara kadar çok çeşitli anları içeriyordu.

Kişisel fotoğraf arşivlerinin, dolayısı ile kişilerin hayatlarının belgeleri olan albümlerin tam bir çöplüğe döndüğü günümüzde, “Başkan Obama, yaşlandığında harika bir arşive sahip olacak, torunlarını dizine oturtup geçmişinden anılar anlatabilecek şanslı azınlığın içinde yer alıyor, bu kesin” diye düşünmekten alamadım kendimi. (“Bir kere de toplumsal yaraya parmak basma, mesaj verme anasını satayım” dediğinizi duyar gibiyim, maalesef olmuyor, olamıyor!) マイケル コース レディース シューズ・靴 スリッポン・フラット【Thalia Ballet】Soft Pink Vachetta

3個セット 陶板 グルメ焼石手造り(丸小) [10 x 3cm] 【土物 直火 料亭 旅館 和食器 飲食店 業務用】

Korhan Başaran Modern Dans Topluluğu

ドクター ショール レディース シューズ・靴 スリッポン・フラット【Glowing】Merlot Patent New York’ta yaşayan başarılı koreograf / dansçı. Bu sıralar, 8 Kasım’da Cemal Reşit Rey Gösteri Merkezi‘nde de sergilenecek olan “a kin dof beau ty” adlı gösterinin hazırlıklarına devam ediyor ve ne şanslıyım ki beni de provalarını izlemeye davet etti.

Victoria レディース Trainers 送料無料 Pink DEPORTIVO SERRAJE Dans Stüdyoları şehrin önemli merkezlerinden ロックポート レディース シューズ・靴 ヒール【Total Motion 75mm Perf Bootie】Black Shimmer Nubuck yakınlarında, リーボック レディース シューズ・靴 スニーカー【Plus Runner Tech】White/Lilac Ash/Silver Metallic üzerinde tarihi bir binanın beşinci katında yer alıyor. Herşeyi el yordamıyla çalışan binanın asansörü, bir görevli olmadan kullanılamıyor, asansörün şoförü var! Bina o kadar eski… バンズ メンズ スニーカー シューズ Vans Men's Canvas Old Skool Shoes BlackBlack

3個セット 陶板 グルメ焼石手造り(丸小) [10 x 3cm] 【土物 直火 料亭 旅館 和食器 飲食店 業務用】

xiangqi chinese chess
Xiangqi – “Çin satrancı” oynayan adamlar.

エアロソールズ A2 by Aerosoles レディース シューズ・靴 ブーツ【Best Role Bootie】Black Faux Leather serisi aldı başını gidiyor, durduramıyoruz!

Bu defa ninjalar, bambu ormanları, panda hayvanı ve ejderhalarıyla tanıdığımız sevimli ülke Çin’e konuk oluyoruz. Yani tam Çin değil aslında, New York’taki Çin Mahallesi, nam-ı diğer CARNET カルネ study CARNET DE VOYAGE カルネドボヤージュ パンプス 太ヒール チャンキーヒール ローヒール リボン 痛くない 本革 エナメル 日本製 手作り ブラック 黒 アニマルヒョウ 結婚式 謝恩会 入学式 就活 冠婚葬祭 お仕事 カジュアル… Gerçi Çin’e gittim desem de yalandan başım ağrımazdı hani!

* Yazıya başlamadan önce kısa bir duyuruda da bulunmak istiyorum: Donuz.com severlerden gelen yoğun talep üzerine RED VALENTINO / ヴァレンティノレッド【レディース】 【靴・シューズ】【サイズ:37 1/2(24cm位)】【中古】 【送料無料】 olarak küçük bir hizmet vermeye başladım. Artık New York’u ziyaret edenler şehri benimle gezip, klasik turist aktivitelerinin dışında, gerçek New York’u, 【アウトレット】サラマンダー SALAMANDER 10.0cmブーティーサンダル(ホワイトコンビ)‘ların yaşadığı, yediği, eğlendiği şekilde tecrübe edebilecekler. Bunun dışında fotoğraf gezileri ve sokak fotoğrafçılığı atölyesi de tüm hızıyla sürüyor. Detay için メレル MERRELL ポーラランド ローブ ジップ ウォータープルーフ メンズ ブーツ J23429・J23431 POLARAND ROVE ZIP WATERPROOF ウィンターブーツ スノーブーツ カジュアルシューズ ファスナー付き フリースライニング 防寒 evid‘ne tiklayabilirsiniz. Ayrıca sayfaya bir Akid エイキッド メンズ シューズ 靴 ブーツ 送料無料 Brown Plus Sign Stone bölümü de ekledim. Reklamları dinlediniz! リーフ レディース シューズ・靴 サンダル・ミュール【Ginger】Black/Black

3個セット 陶板 グルメ焼石手造り(丸小) [10 x 3cm] 【土物 直火 料亭 旅館 和食器 飲食店 業務用】

new york'ta dolunay, empire state binasi ve bryant park
Bryant Park Hotel ve Empire State Building

IKD 18-8 バラ模様 丸 飾り台 [20インチ用] 【kmaa】 serisine devam ediyoruz. Bu sefer şehrin meşhur Midtown bölgesindeki 42. Sokak ve çevresinde, gece fotoğrafları ile.

Gece fotoğraflarını çok sevsem de iyi fotoğraflar üretebilmek için tripod kullanma gerekliliği çoğu zaman yoluma taş koyuyor. Profosyonel amaçlı kullandığım Manfrotto tripod yaklaşık 3 kg ağırlığında ve oldukça büyük, taşıması zor bir model. Ulaşımını bisikletle sağlayan ve sırt çantası yeterince kalabalık birisi olarak günlük hayatta yanımda bulundurmam haliyle mümkün olmuyor. İş için tripodumu taşıyorsam da bisiklet kullanamıyorum, metro ile ulaşım yapıyorum.

Çarşamba akşam üzeri şehrin Lower East Side bölgesinde işimi bitirmiş, metro ile eve dönüyordum ki donuz.com’a uzun süredir kelli felli bir yazı yazmadığımı hatırlayıp kendimi Grand Central Terminal’de trenden dışarı atıverdim. 【業務用】ドレスコックコート(男女兼用)BA1044-0 ホワイト S

3個セット 陶板 グルメ焼石手造り(丸小) [10 x 3cm] 【土物 直火 料亭 旅館 和食器 飲食店 業務用】

queens graffiti new york

Fotoğraflardaki graffiti çalışmaları, bisikletimle yaptığım, New York’un Queens ilçesinde yaşayan bir arkadaşımı ziyaretten dönüşte, bir deponun duvarlarında görüp aşık olduğum işler. Depo tam Queensboro Köprüsü’nün altında kalıyor. Tamaris レディース シューズ 靴 送料無料 black Lace-ups - black structured