ハイボール・ビアタンブラーペア 069-06B

neue-heimat-berlin-guney-cuceloglu

Bakkala diye evden çıkıp senelerce haber alınamayan blogger bir gün aniden çıkagelir…

Son postun üzerinden 3 yıl 4 ay geçmiş. Bu sürede donuz.com’a yazmayı defalarca düşündüm, hatta hazırladığım yazılar da oldu ama genellikle yazdıklarımı ve fotoğrafları fazla kişisel bulup yayınlamaktan vazgeçtim. Hayatımdaki önemli ve yoğun değişiklikler yazıp çizdiklerime yansıdı, sanal dünyada aşmayı uygun görmediğim mahremiyet çizgisi de bunları yayınlamama engel oldu kısacası. Belki zaman içinde dizilerin flashback sahneleri gibi aralara serpiştiririm bir kısmını.

Çok uzatmadan konuya giriyorum; “Neue Heimat” Türkçe’ye “Yeni Ev/Yeni Memleket” diye çevriliyor. Burası Berlin’de haftasonları açılan, oldukça popüler bir “street food market” ve benim de arkadaşlarımla buluşmak için sıkça tercih ettiğim yerlerden. Uzun süre önce kullanım dışı bırakılmış bir tren bakım istasyonundan geriye kalan dev alanda yer alıyor ve yıkık dökük yüksek tavanlı hangarları, graffiti kaplı duvarları, kaliteli canlı müzikleri ve farklı tarzlara sahip ziyaretçileriyle bence Berlin’i iyi yansıtıyor.

【Volcom メンズ カラー: ブラック】 b00lllgj52

ハイボール・ビアタンブラーペア 069-06B

bryce canyon national park utah
Red Arch Tüneli, Utah

Gittiği her yere aşık olup ağlaya sızlaya geri dönen şaşkın adamdan herkese selamlar.

2012 yılının son 11 gününü ABD’nin Güneybatısında bulunan Nevada, Arizona ve Utah eyaletlerinde, yollarda geçirdim. Las Vegas’ta başlayıp Las Vegas’ta sonlanan gezinin ana hatları 1600km araba yolculuğu, 4 milli park ziyareti, bu parklarda onlarca km’lik zorlu doğa yürüyüşleri (hiking), 2000 kadar fotoğraf ve unutulmaz anılar şeklinde özetlenebilir.

Mevsimin kış olması, üstüne bütün ülkeyi etkisi altına alan büyük bir kar fırtınasının da yolda olduğum günlere denk gelmesi sebebiyle, beklediğimin çok ötesinde sert koşullarla karşılaştım. Yolculuğun büyük bölümü buz üzerinde, kar yağışı altında, -5 ile -20 dereceler arasında geçti. Bu durumdan şikayetçi olmak bir yana, gezinin benim için daha da özel hale geldiğini eklemeliyim. Old Soles キッズ 女の子 スニーカー 靴 送料無料 Silver Urban Quilt (Toddler/Little Kid/Big Kid)

ハイボール・ビアタンブラーペア 069-06B

washington square park, new york'ta balerinler

Cumartesi Leica Gallery’de, Beyaz Saray resmi fotoğrafçısı Carlington メンズ Smart Shoes 送料無料 Grey EPIOMBO’nın VISVIM スニーカー ビズビム sunnegga hi ハイカットスニーカー【中古】 fotoğraflarından oluşan sergiyi görmeye gittim. Sergi, Obama’nın basında göremediğimiz özel anlarını bir fotojurnalistin gözünden aktarması sebebiyle ilgimi çekiyordu. Souza’nın fotoğraflarına muhteşem kalitede baskılar ve tarihi bir binada yer alan Leica Gallery’nin ortamı eklenince ayırdığım zamanın karşılığını fazlasıyla almış oldum.

Fotoğraflar başkanın aile yaşamından katıldığı davetlere, tatillerinden spor salonuna, köpeğiyle geçirdiği zamanlara kadar çok çeşitli anları içeriyordu.

Kişisel fotoğraf arşivlerinin, dolayısı ile kişilerin hayatlarının belgeleri olan albümlerin tam bir çöplüğe döndüğü günümüzde, “Başkan Obama, yaşlandığında harika bir arşive sahip olacak, torunlarını dizine oturtup geçmişinden anılar anlatabilecek şanslı azınlığın içinde yer alıyor, bu kesin” diye düşünmekten alamadım kendimi. (“Bir kere de toplumsal yaraya parmak basma, mesaj verme anasını satayım” dediğinizi duyar gibiyim, maalesef olmuyor, olamıyor!) ベンシャーマン メンズ シューズ・靴 革靴・ビジネスシューズ【Darius Lug】Tan

ハイボール・ビアタンブラーペア 069-06B

Korhan Başaran Modern Dans Topluluğu

Steve Madden Farside スニーカー 男性 メンズ 靴 シューズ 大きいサイズ New York’ta yaşayan başarılı koreograf / dansçı. Bu sıralar, 8 Kasım’da Cemal Reşit Rey Gösteri Merkezi‘nde de sergilenecek olan “a kin dof beau ty” adlı gösterinin hazırlıklarına devam ediyor ve ne şanslıyım ki beni de provalarını izlemeye davet etti.

未使用品◇PRADA/プラダ レザー ロングブーツ ブラウン/茶 37 1/2 レディース 可愛さ◎【中古】 Dans Stüdyoları şehrin önemli merkezlerinden ナインウェスト レディース シューズ・靴 ヒール【Brianyah】Black Suede yakınlarında, 【中古】GIVENCHY レザーシューズ ブラック サイズ:- 【送料無料】 【271017】(ジバンシィ) üzerinde tarihi bir binanın beşinci katında yer alıyor. Herşeyi el yordamıyla çalışan binanın asansörü, bir görevli olmadan kullanılamıyor, asansörün şoförü var! Bina o kadar eski… アディダス メンズ シューズ・靴 スニーカー【Barricade Classic Bounce】Footwear White/Core Black

ハイボール・ビアタンブラーペア 069-06B

xiangqi chinese chess
Xiangqi – “Çin satrancı” oynayan adamlar.

GUESS ゲス レディース Footwear 送料無料 Garnet Pump serisi aldı başını gidiyor, durduramıyoruz!

Bu defa ninjalar, bambu ormanları, panda hayvanı ve ejderhalarıyla tanıdığımız sevimli ülke Çin’e konuk oluyoruz. Yani tam Çin değil aslında, New York’taki Çin Mahallesi, nam-ı diğer アンダーアーマー レディース スニーカー シューズ Under Armour Women's Street Precision Mid Training Shoes Green… Gerçi Çin’e gittim desem de yalandan başım ağrımazdı hani!

* Yazıya başlamadan önce kısa bir duyuruda da bulunmak istiyorum: Donuz.com severlerden gelen yoğun talep üzerine ファビオルスコーニ Fabio Rusconi スクエアトゥパンプス(ブラックスムース) olarak küçük bir hizmet vermeye başladım. Artık New York’u ziyaret edenler şehri benimle gezip, klasik turist aktivitelerinin dışında, gerçek New York’u, エアソール付き山羊革ソフトシューズ レッド×ダークブラウン 23.0cm‘ların yaşadığı, yediği, eğlendiği şekilde tecrübe edebilecekler. Bunun dışında fotoğraf gezileri ve sokak fotoğrafçılığı atölyesi de tüm hızıyla sürüyor. Detay için Skechers USA メンズ シューズ Memory フォーム ライト-Weight チャコール グレー スニーカー (9.5 M US) (海外取寄せ品)‘ne tiklayabilirsiniz. Ayrıca sayfaya bir Reebok メンズ CL ルネサンス Txt ファッション スニーカー, Us-Black/スチール/Gravel, 9.5 M US (海外取寄せ品) bölümü de ekledim. Reklamları dinlediniz! VAERSO レディース Footwear 送料無料 Black Sandals

ハイボール・ビアタンブラーペア 069-06B

new york'ta dolunay, empire state binasi ve bryant park
Bryant Park Hotel ve Empire State Building

泉州孝義 柳刃 30cm【 刺し身包丁販売店魚包丁おすすめ包丁おすすめブランド寿司柳包丁おすすめ柳刃包丁おすすめ柳刃おすすめ刺身包丁おすすめ包丁有名包丁職人包丁人気ブランド切れる包丁切れ味料理包丁おすすめい包丁販売houchou 】 serisine devam ediyoruz. Bu sefer şehrin meşhur Midtown bölgesindeki 42. Sokak ve çevresinde, gece fotoğrafları ile.

Gece fotoğraflarını çok sevsem de iyi fotoğraflar üretebilmek için tripod kullanma gerekliliği çoğu zaman yoluma taş koyuyor. Profosyonel amaçlı kullandığım Manfrotto tripod yaklaşık 3 kg ağırlığında ve oldukça büyük, taşıması zor bir model. Ulaşımını bisikletle sağlayan ve sırt çantası yeterince kalabalık birisi olarak günlük hayatta yanımda bulundurmam haliyle mümkün olmuyor. İş için tripodumu taşıyorsam da bisiklet kullanamıyorum, metro ile ulaşım yapıyorum.

Çarşamba akşam üzeri şehrin Lower East Side bölgesinde işimi bitirmiş, metro ile eve dönüyordum ki donuz.com’a uzun süredir kelli felli bir yazı yazmadığımı hatırlayıp kendimi Grand Central Terminal’de trenden dışarı atıverdim. ヴァンセンヌ ヴァンセンヌ 丸チェーフイング MF仕様/陶器S仕切中皿 目皿付

ハイボール・ビアタンブラーペア 069-06B

queens graffiti new york

Fotoğraflardaki graffiti çalışmaları, bisikletimle yaptığım, New York’un Queens ilçesinde yaşayan bir arkadaşımı ziyaretten dönüşte, bir deponun duvarlarında görüp aşık olduğum işler. Depo tam Queensboro Köprüsü’nün altında kalıyor. ALPHA【アルファブーツ】INDUSTRIES INC.(アルファ インダストリーズ) リングブーツ