【送料無料】【IKEA0.430.76 Fornuft 20-piece flatware set stainless steel (2 20 Piece) by IKEA】 b014vfernu

neue-heimat-berlin-guney-cuceloglu

Bakkala diye evden çıkıp senelerce haber alınamayan blogger bir gün aniden çıkagelir…

Son postun üzerinden 3 yıl 4 ay geçmiş. Bu sürede donuz.com’a yazmayı defalarca düşündüm, hatta hazırladığım yazılar da oldu ama genellikle yazdıklarımı ve fotoğrafları fazla kişisel bulup yayınlamaktan vazgeçtim. Hayatımdaki önemli ve yoğun değişiklikler yazıp çizdiklerime yansıdı, sanal dünyada aşmayı uygun görmediğim mahremiyet çizgisi de bunları yayınlamama engel oldu kısacası. Belki zaman içinde dizilerin flashback sahneleri gibi aralara serpiştiririm bir kısmını.

Çok uzatmadan konuya giriyorum; “Neue Heimat” Türkçe’ye “Yeni Ev/Yeni Memleket” diye çevriliyor. Burası Berlin’de haftasonları açılan, oldukça popüler bir “street food market” ve benim de arkadaşlarımla buluşmak için sıkça tercih ettiğim yerlerden. Uzun süre önce kullanım dışı bırakılmış bir tren bakım istasyonundan geriye kalan dev alanda yer alıyor ve yıkık dökük yüksek tavanlı hangarları, graffiti kaplı duvarları, kaliteli canlı müzikleri ve farklı tarzlara sahip ziyaretçileriyle bence Berlin’i iyi yansıtıyor.

Michael Antonio マイケルアントニオ レディース 女性用 シューズ 靴 サンダル Michael Antonio マイケルアントニオ Gimli - Natural

【送料無料】【IKEA0.430.76 Fornuft 20-piece flatware set stainless steel (2 20 Piece) by IKEA】 b014vfernu

bryce canyon national park utah
Red Arch Tüneli, Utah

Gittiği her yere aşık olup ağlaya sızlaya geri dönen şaşkın adamdan herkese selamlar.

2012 yılının son 11 gününü ABD’nin Güneybatısında bulunan Nevada, Arizona ve Utah eyaletlerinde, yollarda geçirdim. Las Vegas’ta başlayıp Las Vegas’ta sonlanan gezinin ana hatları 1600km araba yolculuğu, 4 milli park ziyareti, bu parklarda onlarca km’lik zorlu doğa yürüyüşleri (hiking), 2000 kadar fotoğraf ve unutulmaz anılar şeklinde özetlenebilir.

Mevsimin kış olması, üstüne bütün ülkeyi etkisi altına alan büyük bir kar fırtınasının da yolda olduğum günlere denk gelmesi sebebiyle, beklediğimin çok ötesinde sert koşullarla karşılaştım. Yolculuğun büyük bölümü buz üzerinde, kar yağışı altında, -5 ile -20 dereceler arasında geçti. Bu durumdan şikayetçi olmak bir yana, gezinin benim için daha da özel hale geldiğini eklemeliyim. Chaco Kids キッズ 女の子 サンダル 靴 送料無料 Hugs & Kisses ZX/1? Ecotread (Toddler/Little Kid/Big Kid)

【送料無料】【IKEA0.430.76 Fornuft 20-piece flatware set stainless steel (2 20 Piece) by IKEA】 b014vfernu

washington square park, new york'ta balerinler

Cumartesi Leica Gallery’de, Beyaz Saray resmi fotoğrafçısı ナイキ NIKE エアフォース1 スニーカー AIR FORCE 1 EASTER EGG イースターエッグ 【zzi】 【返品不可】’nın オルカイ メンズ シューズ・靴 スニーカー【Nohea Moku】Trench Blue/Deep Red fotoğraflarından oluşan sergiyi görmeye gittim. Sergi, Obama’nın basında göremediğimiz özel anlarını bir fotojurnalistin gözünden aktarması sebebiyle ilgimi çekiyordu. Souza’nın fotoğraflarına muhteşem kalitede baskılar ve tarihi bir binada yer alan Leica Gallery’nin ortamı eklenince ayırdığım zamanın karşılığını fazlasıyla almış oldum.

Fotoğraflar başkanın aile yaşamından katıldığı davetlere, tatillerinden spor salonuna, köpeğiyle geçirdiği zamanlara kadar çok çeşitli anları içeriyordu.

Kişisel fotoğraf arşivlerinin, dolayısı ile kişilerin hayatlarının belgeleri olan albümlerin tam bir çöplüğe döndüğü günümüzde, “Başkan Obama, yaşlandığında harika bir arşive sahip olacak, torunlarını dizine oturtup geçmişinden anılar anlatabilecek şanslı azınlığın içinde yer alıyor, bu kesin” diye düşünmekten alamadım kendimi. (“Bir kere de toplumsal yaraya parmak basma, mesaj verme anasını satayım” dediğinizi duyar gibiyim, maalesef olmuyor, olamıyor!) ナイキ エアー マックス エルティーディー メンズ nike air max ltd 靴 スニーカー メンズ靴

【送料無料】【IKEA0.430.76 Fornuft 20-piece flatware set stainless steel (2 20 Piece) by IKEA】 b014vfernu

Korhan Başaran Modern Dans Topluluğu

Un Matin dEte レディース Flat Shoes 送料無料 Red DISTRICTY New York’ta yaşayan başarılı koreograf / dansçı. Bu sıralar, 8 Kasım’da Cemal Reşit Rey Gösteri Merkezi‘nde de sergilenecek olan “a kin dof beau ty” adlı gösterinin hazırlıklarına devam ediyor ve ne şanslıyım ki beni de provalarını izlemeye davet etti.

ソフィア ゼット レディース シューズ・靴 ヒール【Tatiana Peep-Toe Synthetic Multi Color Heels】Multiple Colors Dans Stüdyoları şehrin önemli merkezlerinden ロックポート レディース シューズ・靴 スニーカー【TruFlex Lace to Toe】Black yakınlarında, Steven レディース スニーカー 靴 送料無料 Silver Cody Sneaker Mules üzerinde tarihi bir binanın beşinci katında yer alıyor. Herşeyi el yordamıyla çalışan binanın asansörü, bir görevli olmadan kullanılamıyor, asansörün şoförü var! Bina o kadar eski… 【まとめ買い】 レディース シューズ スニーカー 靴 ファー ローヒール 通勤 【5点】mircs『FS』※海外取り寄せ商品・納期に時間がかかります

【送料無料】【IKEA0.430.76 Fornuft 20-piece flatware set stainless steel (2 20 Piece) by IKEA】 b014vfernu

xiangqi chinese chess
Xiangqi – “Çin satrancı” oynayan adamlar.

【中古】SARTORE ロングブーツ ブラウン サイズ:36 【送料無料】 【140317】(サルトル) serisi aldı başını gidiyor, durduramıyoruz!

Bu defa ninjalar, bambu ormanları, panda hayvanı ve ejderhalarıyla tanıdığımız sevimli ülke Çin’e konuk oluyoruz. Yani tam Çin değil aslında, New York’taki Çin Mahallesi, nam-ı diğer BSCレザーSBT30○/ボワソンショコラ(Boisson Chocolat)… Gerçi Çin’e gittim desem de yalandan başım ağrımazdı hani!

* Yazıya başlamadan önce kısa bir duyuruda da bulunmak istiyorum: Donuz.com severlerden gelen yoğun talep üzerine KEEN - <レディース>ジャスパー 1004337 CSOB 濃ベージュ/薄青 JASPER cathay spice/orion blue キーン olarak küçük bir hizmet vermeye başladım. Artık New York’u ziyaret edenler şehri benimle gezip, klasik turist aktivitelerinin dışında, gerçek New York’u, 【5千円以上+エントリーでポイント20倍】【12月20日10:00から】【送料無料】【ワールドマーチ】【レディースウォーキングシューズ】WL2547EE ブラツク‘ların yaşadığı, yediği, eğlendiği şekilde tecrübe edebilecekler. Bunun dışında fotoğraf gezileri ve sokak fotoğrafçılığı atölyesi de tüm hızıyla sürüyor. Detay için スケッチャーズ レディース サンダル シューズ Cherish - Bob-Sled Taupe‘ne tiklayabilirsiniz. Ayrıca sayfaya bir スプリングステップ レディース サンダル シューズ Luciana Pink bölümü de ekledim. Reklamları dinlediniz! Miz Mooz ミズムーズ レディース 女性用 シューズ 靴 サンダル Miz Mooz ミズムーズ Flo - Whiskey

【送料無料】【IKEA0.430.76 Fornuft 20-piece flatware set stainless steel (2 20 Piece) by IKEA】 b014vfernu

new york'ta dolunay, empire state binasi ve bryant park
Bryant Park Hotel ve Empire State Building

Supra Cuban 1.5 (navy canvas) (海外取寄せ品) serisine devam ediyoruz. Bu sefer şehrin meşhur Midtown bölgesindeki 42. Sokak ve çevresinde, gece fotoğrafları ile.

Gece fotoğraflarını çok sevsem de iyi fotoğraflar üretebilmek için tripod kullanma gerekliliği çoğu zaman yoluma taş koyuyor. Profosyonel amaçlı kullandığım Manfrotto tripod yaklaşık 3 kg ağırlığında ve oldukça büyük, taşıması zor bir model. Ulaşımını bisikletle sağlayan ve sırt çantası yeterince kalabalık birisi olarak günlük hayatta yanımda bulundurmam haliyle mümkün olmuyor. İş için tripodumu taşıyorsam da bisiklet kullanamıyorum, metro ile ulaşım yapıyorum.

Çarşamba akşam üzeri şehrin Lower East Side bölgesinde işimi bitirmiş, metro ile eve dönüyordum ki donuz.com’a uzun süredir kelli felli bir yazı yazmadığımı hatırlayıp kendimi Grand Central Terminal’de trenden dışarı atıverdim. ダイワ フィッシングシューズ DS-2111 25.5cm シルバー

【送料無料】【IKEA0.430.76 Fornuft 20-piece flatware set stainless steel (2 20 Piece) by IKEA】 b014vfernu

queens graffiti new york

Fotoğraflardaki graffiti çalışmaları, bisikletimle yaptığım, New York’un Queens ilçesinde yaşayan bir arkadaşımı ziyaretten dönüşte, bir deponun duvarlarında görüp aşık olduğum işler. Depo tam Queensboro Köprüsü’nün altında kalıyor. アディダス メンズ adidas mat wizard スニーカー 靴 メンズ靴