【送料無料&全品P5倍】 VTNX GM ユーティリティーナイフ 15cm #7.7203.15G (商品コード:245331) ★税抜5000円以上で送料無料★激安祭

neue-heimat-berlin-guney-cuceloglu

Bakkala diye evden çıkıp senelerce haber alınamayan blogger bir gün aniden çıkagelir…

Son postun üzerinden 3 yıl 4 ay geçmiş. Bu sürede donuz.com’a yazmayı defalarca düşündüm, hatta hazırladığım yazılar da oldu ama genellikle yazdıklarımı ve fotoğrafları fazla kişisel bulup yayınlamaktan vazgeçtim. Hayatımdaki önemli ve yoğun değişiklikler yazıp çizdiklerime yansıdı, sanal dünyada aşmayı uygun görmediğim mahremiyet çizgisi de bunları yayınlamama engel oldu kısacası. Belki zaman içinde dizilerin flashback sahneleri gibi aralara serpiştiririm bir kısmını.

Çok uzatmadan konuya giriyorum; “Neue Heimat” Türkçe’ye “Yeni Ev/Yeni Memleket” diye çevriliyor. Burası Berlin’de haftasonları açılan, oldukça popüler bir “street food market” ve benim de arkadaşlarımla buluşmak için sıkça tercih ettiğim yerlerden. Uzun süre önce kullanım dışı bırakılmış bir tren bakım istasyonundan geriye kalan dev alanda yer alıyor ve yıkık dökük yüksek tavanlı hangarları, graffiti kaplı duvarları, kaliteli canlı müzikleri ve farklı tarzlara sahip ziyaretçileriyle bence Berlin’i iyi yansıtıyor.

エイソス ミュール レディース ASOS PLAYDATE Wide Fit High Heels エイソス ASOS 送料無料 イギリス クレジットカードOK ブランド ブラック 黒 新品 スエード スウェード アンクルストラップ 靴 シューズ 日本未入荷 新作 人気 インポート

【送料無料&全品P5倍】 VTNX GM ユーティリティーナイフ 15cm #7.7203.15G (商品コード:245331) ★税抜5000円以上で送料無料★激安祭

bryce canyon national park utah
Red Arch Tüneli, Utah

Gittiği her yere aşık olup ağlaya sızlaya geri dönen şaşkın adamdan herkese selamlar.

2012 yılının son 11 gününü ABD’nin Güneybatısında bulunan Nevada, Arizona ve Utah eyaletlerinde, yollarda geçirdim. Las Vegas’ta başlayıp Las Vegas’ta sonlanan gezinin ana hatları 1600km araba yolculuğu, 4 milli park ziyareti, bu parklarda onlarca km’lik zorlu doğa yürüyüşleri (hiking), 2000 kadar fotoğraf ve unutulmaz anılar şeklinde özetlenebilir.

Mevsimin kış olması, üstüne bütün ülkeyi etkisi altına alan büyük bir kar fırtınasının da yolda olduğum günlere denk gelmesi sebebiyle, beklediğimin çok ötesinde sert koşullarla karşılaştım. Yolculuğun büyük bölümü buz üzerinde, kar yağışı altında, -5 ile -20 dereceler arasında geçti. Bu durumdan şikayetçi olmak bir yana, gezinin benim için daha da özel hale geldiğini eklemeliyim. アディダス メンズ シューズ・靴 スニーカー【adidas Originals Tubular X 2.0】Black/Black/Trace Blue

【送料無料&全品P5倍】 VTNX GM ユーティリティーナイフ 15cm #7.7203.15G (商品コード:245331) ★税抜5000円以上で送料無料★激安祭

washington square park, new york'ta balerinler

Cumartesi Leica Gallery’de, Beyaz Saray resmi fotoğrafçısı ナイキ NIKE エアトレーナー スニーカー AIR TRAINER 1 MID PRM QS FLAX COLLECTION 607081-201 ブラウン メンズ 【zzi】 【返品不可】’nın Clarks[クラークス] 326E Davont Drive ダボンドライブ/ブルースエード fotoğraflarından oluşan sergiyi görmeye gittim. Sergi, Obama’nın basında göremediğimiz özel anlarını bir fotojurnalistin gözünden aktarması sebebiyle ilgimi çekiyordu. Souza’nın fotoğraflarına muhteşem kalitede baskılar ve tarihi bir binada yer alan Leica Gallery’nin ortamı eklenince ayırdığım zamanın karşılığını fazlasıyla almış oldum.

Fotoğraflar başkanın aile yaşamından katıldığı davetlere, tatillerinden spor salonuna, köpeğiyle geçirdiği zamanlara kadar çok çeşitli anları içeriyordu.

Kişisel fotoğraf arşivlerinin, dolayısı ile kişilerin hayatlarının belgeleri olan albümlerin tam bir çöplüğe döndüğü günümüzde, “Başkan Obama, yaşlandığında harika bir arşive sahip olacak, torunlarını dizine oturtup geçmişinden anılar anlatabilecek şanslı azınlığın içinde yer alıyor, bu kesin” diye düşünmekten alamadım kendimi. (“Bir kere de toplumsal yaraya parmak basma, mesaj verme anasını satayım” dediğinizi duyar gibiyim, maalesef olmuyor, olamıyor!) ツイステッド エックス ブーツ メンズ シューズ・靴 ドライビングシューズ【MDM0029 Tall Driving Moc】Bomber/Neon Yellow Leather

【送料無料&全品P5倍】 VTNX GM ユーティリティーナイフ 15cm #7.7203.15G (商品コード:245331) ★税抜5000円以上で送料無料★激安祭

Korhan Başaran Modern Dans Topluluğu

SOFFT レディース SHOES 送料無料 Khaki Velma Leather Pump New York’ta yaşayan başarılı koreograf / dansçı. Bu sıralar, 8 Kasım’da Cemal Reşit Rey Gösteri Merkezi‘nde de sergilenecek olan “a kin dof beau ty” adlı gösterinin hazırlıklarına devam ediyor ve ne şanslıyım ki beni de provalarını izlemeye davet etti.

Ariat Kids キッズ 女の子 Boots 送料無料 Tan/Cherry Red Roughstock Two-Tone (Toddler/Little Kid/Big Kid) Dans Stüdyoları şehrin önemli merkezlerinden ナイキ レディース スニーカー シューズ Flex Bijoux Black/Solar Red/Black yakınlarında, SHUGA メンズ スニーカー 靴 送料無料 Dark brown Sneakers üzerinde tarihi bir binanın beşinci katında yer alıyor. Herşeyi el yordamıyla çalışan binanın asansörü, bir görevli olmadan kullanılamıyor, asansörün şoförü var! Bina o kadar eski… ミズノ ウェーブ・ウェイブ ライトニング ミッド Mizuno Wave Lightning Z3 Mid

【送料無料&全品P5倍】 VTNX GM ユーティリティーナイフ 15cm #7.7203.15G (商品コード:245331) ★税抜5000円以上で送料無料★激安祭

xiangqi chinese chess
Xiangqi – “Çin satrancı” oynayan adamlar.

Zign レディース シューズ 靴 送料無料 black Boots - black serisi aldı başını gidiyor, durduramıyoruz!

Bu defa ninjalar, bambu ormanları, panda hayvanı ve ejderhalarıyla tanıdığımız sevimli ülke Çin’e konuk oluyoruz. Yani tam Çin değil aslında, New York’taki Çin Mahallesi, nam-ı diğer 超快適な安全靴 シモンライト SL-11R/SL-11BL 黒/赤 黒/青新SX3層底Fソール【シモンSL11】… Gerçi Çin’e gittim desem de yalandan başım ağrımazdı hani!

* Yazıya başlamadan önce kısa bir duyuruda da bulunmak istiyorum: Donuz.com severlerden gelen yoğun talep üzerine new balance ニューバランス 574 スニーカー ML574PMW Dワイズ メンズ レディース 靴 レッド olarak küçük bir hizmet vermeye başladım. Artık New York’u ziyaret edenler şehri benimle gezip, klasik turist aktivitelerinin dışında, gerçek New York’u, Tamaris レディース シューズ 靴 送料無料 dark blue Ballet pumps - navy‘ların yaşadığı, yediği, eğlendiği şekilde tecrübe edebilecekler. Bunun dışında fotoğraf gezileri ve sokak fotoğrafçılığı atölyesi de tüm hızıyla sürüyor. Detay için エスエフエフティ レディース スニーカー シューズ Sfft Arianna Sneaker (Women) Black Leather‘ne tiklayabilirsiniz. Ayrıca sayfaya bir pedala (W)ペダラウォ-キングシュ-ズ アシックス【送料無料】 bölümü de ekledim. Reklamları dinlediniz! エアロソールズ レディース サンダル シューズ Plush Day Cork Combo

【送料無料&全品P5倍】 VTNX GM ユーティリティーナイフ 15cm #7.7203.15G (商品コード:245331) ★税抜5000円以上で送料無料★激安祭

new york'ta dolunay, empire state binasi ve bryant park
Bryant Park Hotel ve Empire State Building

サッカニー メンズ シューズ・靴【Saucony Jazz Original Shoe】Charcoal/Pink serisine devam ediyoruz. Bu sefer şehrin meşhur Midtown bölgesindeki 42. Sokak ve çevresinde, gece fotoğrafları ile.

Gece fotoğraflarını çok sevsem de iyi fotoğraflar üretebilmek için tripod kullanma gerekliliği çoğu zaman yoluma taş koyuyor. Profosyonel amaçlı kullandığım Manfrotto tripod yaklaşık 3 kg ağırlığında ve oldukça büyük, taşıması zor bir model. Ulaşımını bisikletle sağlayan ve sırt çantası yeterince kalabalık birisi olarak günlük hayatta yanımda bulundurmam haliyle mümkün olmuyor. İş için tripodumu taşıyorsam da bisiklet kullanamıyorum, metro ile ulaşım yapıyorum.

Çarşamba akşam üzeri şehrin Lower East Side bölgesinde işimi bitirmiş, metro ile eve dönüyordum ki donuz.com’a uzun süredir kelli felli bir yazı yazmadığımı hatırlayıp kendimi Grand Central Terminal’de trenden dışarı atıverdim. 添原工業 18-8ニュークラウンケトル2.5l 1個

【送料無料&全品P5倍】 VTNX GM ユーティリティーナイフ 15cm #7.7203.15G (商品コード:245331) ★税抜5000円以上で送料無料★激安祭

queens graffiti new york

Fotoğraflardaki graffiti çalışmaları, bisikletimle yaptığım, New York’un Queens ilçesinde yaşayan bir arkadaşımı ziyaretten dönüşte, bir deponun duvarlarında görüp aşık olduğum işler. Depo tam Queensboro Köprüsü’nün altında kalıyor. ブランドストーン Blundstone BS1440(スムースレザー9 (レッドウッド)