純銅茶筒・急須セット 343-04B

neue-heimat-berlin-guney-cuceloglu

Bakkala diye evden çıkıp senelerce haber alınamayan blogger bir gün aniden çıkagelir…

Son postun üzerinden 3 yıl 4 ay geçmiş. Bu sürede donuz.com’a yazmayı defalarca düşündüm, hatta hazırladığım yazılar da oldu ama genellikle yazdıklarımı ve fotoğrafları fazla kişisel bulup yayınlamaktan vazgeçtim. Hayatımdaki önemli ve yoğun değişiklikler yazıp çizdiklerime yansıdı, sanal dünyada aşmayı uygun görmediğim mahremiyet çizgisi de bunları yayınlamama engel oldu kısacası. Belki zaman içinde dizilerin flashback sahneleri gibi aralara serpiştiririm bir kısmını.

Çok uzatmadan konuya giriyorum; “Neue Heimat” Türkçe’ye “Yeni Ev/Yeni Memleket” diye çevriliyor. Burası Berlin’de haftasonları açılan, oldukça popüler bir “street food market” ve benim de arkadaşlarımla buluşmak için sıkça tercih ettiğim yerlerden. Uzun süre önce kullanım dışı bırakılmış bir tren bakım istasyonundan geriye kalan dev alanda yer alıyor ve yıkık dökük yüksek tavanlı hangarları, graffiti kaplı duvarları, kaliteli canlı müzikleri ve farklı tarzlara sahip ziyaretçileriyle bence Berlin’i iyi yansıtıyor.

Aerosoles エアロソールズ レディース 女性用 シューズ 靴 サンダル Aerosoles エアロソールズ Be Cool - Tan Snake

純銅茶筒・急須セット 343-04B

bryce canyon national park utah
Red Arch Tüneli, Utah

Gittiği her yere aşık olup ağlaya sızlaya geri dönen şaşkın adamdan herkese selamlar.

2012 yılının son 11 gününü ABD’nin Güneybatısında bulunan Nevada, Arizona ve Utah eyaletlerinde, yollarda geçirdim. Las Vegas’ta başlayıp Las Vegas’ta sonlanan gezinin ana hatları 1600km araba yolculuğu, 4 milli park ziyareti, bu parklarda onlarca km’lik zorlu doğa yürüyüşleri (hiking), 2000 kadar fotoğraf ve unutulmaz anılar şeklinde özetlenebilir.

Mevsimin kış olması, üstüne bütün ülkeyi etkisi altına alan büyük bir kar fırtınasının da yolda olduğum günlere denk gelmesi sebebiyle, beklediğimin çok ötesinde sert koşullarla karşılaştım. Yolculuğun büyük bölümü buz üzerinde, kar yağışı altında, -5 ile -20 dereceler arasında geçti. Bu durumdan şikayetçi olmak bir yana, gezinin benim için daha da özel hale geldiğini eklemeliyim. 【Reebok メンズ カラー: ブラック】 b010w3i452

純銅茶筒・急須セット 343-04B

washington square park, new york'ta balerinler

Cumartesi Leica Gallery’de, Beyaz Saray resmi fotoğrafçısı スケッチャーズ レディース サンダル シューズ Keepsakes - Ice Angel Charcoal’nın リーガル JU14 AG メンズ ビジネスシューズ fotoğraflarından oluşan sergiyi görmeye gittim. Sergi, Obama’nın basında göremediğimiz özel anlarını bir fotojurnalistin gözünden aktarması sebebiyle ilgimi çekiyordu. Souza’nın fotoğraflarına muhteşem kalitede baskılar ve tarihi bir binada yer alan Leica Gallery’nin ortamı eklenince ayırdığım zamanın karşılığını fazlasıyla almış oldum.

Fotoğraflar başkanın aile yaşamından katıldığı davetlere, tatillerinden spor salonuna, köpeğiyle geçirdiği zamanlara kadar çok çeşitli anları içeriyordu.

Kişisel fotoğraf arşivlerinin, dolayısı ile kişilerin hayatlarının belgeleri olan albümlerin tam bir çöplüğe döndüğü günümüzde, “Başkan Obama, yaşlandığında harika bir arşive sahip olacak, torunlarını dizine oturtup geçmişinden anılar anlatabilecek şanslı azınlığın içinde yer alıyor, bu kesin” diye düşünmekten alamadım kendimi. (“Bir kere de toplumsal yaraya parmak basma, mesaj verme anasını satayım” dediğinizi duyar gibiyim, maalesef olmuyor, olamıyor!) オルカイ OluKai メンズ シューズ・靴 ビーチサンダル【Kipi Flip Flop】Dark Shadow

純銅茶筒・急須セット 343-04B

Korhan Başaran Modern Dans Topluluğu

マイケル・マイケル・コルス レディース シューズ フラット - ロファーズ MKシティデニムバレリーナフラット、ブルー MICHAEL Michael Kors Women's Shoes Flats-Loafers MK City Denim Ballerina Flat, Blue New York’ta yaşayan başarılı koreograf / dansçı. Bu sıralar, 8 Kasım’da Cemal Reşit Rey Gösteri Merkezi‘nde de sergilenecek olan “a kin dof beau ty” adlı gösterinin hazırlıklarına devam ediyor ve ne şanslıyım ki beni de provalarını izlemeye davet etti.

クラークス レディース オックスフォード シューズ Ashland Bubble Brown Multi Dans Stüdyoları şehrin önemli merkezlerinden マイケル・マイケル・コルス レディース シューズ フラット - ロファーズ Myles Ankle-Wrap Ballerina Flat, Black MICHAEL Michael Kors Women's Shoes Flats-Loafers Myles Ankle-Wrap Ballerina Flat, Black yakınlarında, [全商品ポイント5倍][セダークレスト クラシックス] CEDAR CREST CC-1803 メンズ | ビジネスシューズ | コインローファー スリッポン | イタリアレザー | 大きいサイズ対応 28.0cm | ブラック üzerinde tarihi bir binanın beşinci katında yer alıyor. Herşeyi el yordamıyla çalışan binanın asansörü, bir görevli olmadan kullanılamıyor, asansörün şoförü var! Bina o kadar eski… ★送料無料★SARTORE◆バックジップロングブーツ/ブーツ/36/BLK【中古】【シューズ】

純銅茶筒・急須セット 343-04B

xiangqi chinese chess
Xiangqi – “Çin satrancı” oynayan adamlar.

送料無料 ヨネックス 雪道対応 パワークッション SHW L30HS レディース ウォーキングシューズ カジュアルシューズ 高反発 軽量 ヒートカプセル 衝撃吸収 アイスキャッチ ワイズ3.5E パールチャコール serisi aldı başını gidiyor, durduramıyoruz!

Bu defa ninjalar, bambu ormanları, panda hayvanı ve ejderhalarıyla tanıdığımız sevimli ülke Çin’e konuk oluyoruz. Yani tam Çin değil aslında, New York’taki Çin Mahallesi, nam-ı diğer 【送料無料】ローヒールモカパンプス〔小さいサイズ 21cm/21.5cm/センチ〕〔ヒール3cm〕【シンデレラサイズ】【レディース靴】【アイボリー/ネイビー/ブラック/黒】【本革】… Gerçi Çin’e gittim desem de yalandan başım ağrımazdı hani!

* Yazıya başlamadan önce kısa bir duyuruda da bulunmak istiyorum: Donuz.com severlerden gelen yoğun talep üzerine フレンチソール レディース スリッポン・ローファー シューズ Stella Black Suede olarak küçük bir hizmet vermeye başladım. Artık New York’u ziyaret edenler şehri benimle gezip, klasik turist aktivitelerinin dışında, gerçek New York’u, ダイワ DS-2601ダイワフィッシングシューズ ブラック‘ların yaşadığı, yediği, eğlendiği şekilde tecrübe edebilecekler. Bunun dışında fotoğraf gezileri ve sokak fotoğrafçılığı atölyesi de tüm hızıyla sürüyor. Detay için マスク‘ne tiklayabilirsiniz. Ayrıca sayfaya bir リエカー レディース シューズ・靴 サンダル・ミュール【46301 Daisy 01】Cigar/Brandy/Fango bölümü de ekledim. Reklamları dinlediniz! [エントリー&楽天カード利用でポイント最大15倍!]12月16日19:59までSFW サラバンド SARABANDE バッファローレザー上向きラストビジネスシューズ(メダリオンスリッポン)(キャメル)

純銅茶筒・急須セット 343-04B

new york'ta dolunay, empire state binasi ve bryant park
Bryant Park Hotel ve Empire State Building

キャンブロ カムラック フル グラス用 16G578 ブラウン【業務用】【洗浄ラック】【業務用洗浄ラック】 serisine devam ediyoruz. Bu sefer şehrin meşhur Midtown bölgesindeki 42. Sokak ve çevresinde, gece fotoğrafları ile.

Gece fotoğraflarını çok sevsem de iyi fotoğraflar üretebilmek için tripod kullanma gerekliliği çoğu zaman yoluma taş koyuyor. Profosyonel amaçlı kullandığım Manfrotto tripod yaklaşık 3 kg ağırlığında ve oldukça büyük, taşıması zor bir model. Ulaşımını bisikletle sağlayan ve sırt çantası yeterince kalabalık birisi olarak günlük hayatta yanımda bulundurmam haliyle mümkün olmuyor. İş için tripodumu taşıyorsam da bisiklet kullanamıyorum, metro ile ulaşım yapıyorum.

Çarşamba akşam üzeri şehrin Lower East Side bölgesinde işimi bitirmiş, metro ile eve dönüyordum ki donuz.com’a uzun süredir kelli felli bir yazı yazmadığımı hatırlayıp kendimi Grand Central Terminal’de trenden dışarı atıverdim. 3個セット土瓶 黄釉草花M4号土瓶(有田焼) [ 12.5 x 9cm 500cc ] | ポット 急須 土瓶 お茶 大きい 一服 まったり 人気 おすすめ 食器 業務用 飲食店 カフェ うつわ 器 おしゃれ かわいい ギフト プレゼント 引き出物 誕生日 贈り物 贈答品

純銅茶筒・急須セット 343-04B

queens graffiti new york

Fotoğraflardaki graffiti çalışmaları, bisikletimle yaptığım, New York’un Queens ilçesinde yaşayan bir arkadaşımı ziyaretten dönüşte, bir deponun duvarlarında görüp aşık olduğum işler. Depo tam Queensboro Köprüsü’nün altında kalıyor. 【エントリーでポイント10倍】SPINGLE MOVE スピングルムーヴ スニーカー SPM-271 ダークグリーン 31【DEAL】