MAJEST(マジェスト) テーブルクロス 正方形230cmx230cm 布地 ホワイト 無地 繋なし 吸水タイプ

neue-heimat-berlin-guney-cuceloglu

Bakkala diye evden çıkıp senelerce haber alınamayan blogger bir gün aniden çıkagelir…

Son postun üzerinden 3 yıl 4 ay geçmiş. Bu sürede donuz.com’a yazmayı defalarca düşündüm, hatta hazırladığım yazılar da oldu ama genellikle yazdıklarımı ve fotoğrafları fazla kişisel bulup yayınlamaktan vazgeçtim. Hayatımdaki önemli ve yoğun değişiklikler yazıp çizdiklerime yansıdı, sanal dünyada aşmayı uygun görmediğim mahremiyet çizgisi de bunları yayınlamama engel oldu kısacası. Belki zaman içinde dizilerin flashback sahneleri gibi aralara serpiştiririm bir kısmını.

Çok uzatmadan konuya giriyorum; “Neue Heimat” Türkçe’ye “Yeni Ev/Yeni Memleket” diye çevriliyor. Burası Berlin’de haftasonları açılan, oldukça popüler bir “street food market” ve benim de arkadaşlarımla buluşmak için sıkça tercih ettiğim yerlerden. Uzun süre önce kullanım dışı bırakılmış bir tren bakım istasyonundan geriye kalan dev alanda yer alıyor ve yıkık dökük yüksek tavanlı hangarları, graffiti kaplı duvarları, kaliteli canlı müzikleri ve farklı tarzlara sahip ziyaretçileriyle bence Berlin’i iyi yansıtıyor.

Superga スーパーガ レディース スニーカー 靴 送料無料 Silver 2750 Metallic Net Sneakers

MAJEST(マジェスト) テーブルクロス 正方形230cmx230cm 布地 ホワイト 無地 繋なし 吸水タイプ

bryce canyon national park utah
Red Arch Tüneli, Utah

Gittiği her yere aşık olup ağlaya sızlaya geri dönen şaşkın adamdan herkese selamlar.

2012 yılının son 11 gününü ABD’nin Güneybatısında bulunan Nevada, Arizona ve Utah eyaletlerinde, yollarda geçirdim. Las Vegas’ta başlayıp Las Vegas’ta sonlanan gezinin ana hatları 1600km araba yolculuğu, 4 milli park ziyareti, bu parklarda onlarca km’lik zorlu doğa yürüyüşleri (hiking), 2000 kadar fotoğraf ve unutulmaz anılar şeklinde özetlenebilir.

Mevsimin kış olması, üstüne bütün ülkeyi etkisi altına alan büyük bir kar fırtınasının da yolda olduğum günlere denk gelmesi sebebiyle, beklediğimin çok ötesinde sert koşullarla karşılaştım. Yolculuğun büyük bölümü buz üzerinde, kar yağışı altında, -5 ile -20 dereceler arasında geçti. Bu durumdan şikayetçi olmak bir yana, gezinin benim için daha da özel hale geldiğini eklemeliyim. イージーストリート Easy Street レディース シューズ・靴 サンダル【Spark Slide】Bronze Polyurethane

MAJEST(マジェスト) テーブルクロス 正方形230cmx230cm 布地 ホワイト 無地 繋なし 吸水タイプ

washington square park, new york'ta balerinler

Cumartesi Leica Gallery’de, Beyaz Saray resmi fotoğrafçısı Gentle Souls レディース サンダル 靴 送料無料 cognac leather by Kenneth Cole Bessie Leather Sandal’nın カミック レディース ブーツ&レインブーツ シューズ Merlot Black fotoğraflarından oluşan sergiyi görmeye gittim. Sergi, Obama’nın basında göremediğimiz özel anlarını bir fotojurnalistin gözünden aktarması sebebiyle ilgimi çekiyordu. Souza’nın fotoğraflarına muhteşem kalitede baskılar ve tarihi bir binada yer alan Leica Gallery’nin ortamı eklenince ayırdığım zamanın karşılığını fazlasıyla almış oldum.

Fotoğraflar başkanın aile yaşamından katıldığı davetlere, tatillerinden spor salonuna, köpeğiyle geçirdiği zamanlara kadar çok çeşitli anları içeriyordu.

Kişisel fotoğraf arşivlerinin, dolayısı ile kişilerin hayatlarının belgeleri olan albümlerin tam bir çöplüğe döndüğü günümüzde, “Başkan Obama, yaşlandığında harika bir arşive sahip olacak, torunlarını dizine oturtup geçmişinden anılar anlatabilecek şanslı azınlığın içinde yer alıyor, bu kesin” diye düşünmekten alamadım kendimi. (“Bir kere de toplumsal yaraya parmak basma, mesaj verme anasını satayım” dediğinizi duyar gibiyim, maalesef olmuyor, olamıyor!) ブロンド レディース ブーツ&レインブーツ シューズ Magali Waterproof Cognac Nubuck

MAJEST(マジェスト) テーブルクロス 正方形230cmx230cm 布地 ホワイト 無地 繋なし 吸水タイプ

Korhan Başaran Modern Dans Topluluğu

シービーズ レディース シューズ・靴 ローファー・オックスフォード【10/60 Buck】Black New York’ta yaşayan başarılı koreograf / dansçı. Bu sıralar, 8 Kasım’da Cemal Reşit Rey Gösteri Merkezi‘nde de sergilenecek olan “a kin dof beau ty” adlı gösterinin hazırlıklarına devam ediyor ve ne şanslıyım ki beni de provalarını izlemeye davet etti.

フィウーメ FIUME プレーントゥサイドゴア (ダークブラウン) Dans Stüdyoları şehrin önemli merkezlerinden LIBERTY HOUSE リバティー ハウスGORE-TEX 防水タイプ ショートブーツ(ブラックブラック) レディース シューズ 靴 yakınlarında, TOPDRY/トップドライ TDY39-60 ベージュ急な雨降りにも安心♪ゴアテックス仕様! AF39608 üzerinde tarihi bir binanın beşinci katında yer alıyor. Herşeyi el yordamıyla çalışan binanın asansörü, bir görevli olmadan kullanılamıyor, asansörün şoförü var! Bina o kadar eski… チャイニーズランドリー レディース シューズ・靴 ヒール【Jambi】Deep Ocean Kid Suede

MAJEST(マジェスト) テーブルクロス 正方形230cmx230cm 布地 ホワイト 無地 繋なし 吸水タイプ

xiangqi chinese chess
Xiangqi – “Çin satrancı” oynayan adamlar.

サヌーク レディース シューズ・靴 サンダル【Sanuk Yoga Sling 2 Sandals】Tan/Tan serisi aldı başını gidiyor, durduramıyoruz!

Bu defa ninjalar, bambu ormanları, panda hayvanı ve ejderhalarıyla tanıdığımız sevimli ülke Çin’e konuk oluyoruz. Yani tam Çin değil aslında, New York’taki Çin Mahallesi, nam-ı diğer 送料無料常滑焼:昭龍窯 紫泥 急須 【昭和陶芸】… Gerçi Çin’e gittim desem de yalandan başım ağrımazdı hani!

* Yazıya başlamadan önce kısa bir duyuruda da bulunmak istiyorum: Donuz.com severlerden gelen yoğun talep üzerine [TKG16-1290] ノータッチ式 薬液ディスペンサー GUD-500 olarak küçük bir hizmet vermeye başladım. Artık New York’u ziyaret edenler şehri benimle gezip, klasik turist aktivitelerinin dışında, gerçek New York’u, 【送料無料】 エミール・アンリ レクトン N2/3 3423 ホワイト 【品番】REM1103 ★全品ポイント10倍 ~最大36倍★税抜5000円以上で送料無料★激安祭‘ların yaşadığı, yediği, eğlendiği şekilde tecrübe edebilecekler. Bunun dışında fotoğraf gezileri ve sokak fotoğrafçılığı atölyesi de tüm hızıyla sürüyor. Detay için 飛竜 Nタイプ N-9 (1000枚入) XSV07009‘ne tiklayabilirsiniz. Ayrıca sayfaya bir ストウブ 鍋 staub ピコ ココット ラウンド 20cm ホーローなべ 両手鍋 ブラック レッド グレー COCOTTE ROUND ギフト包装無料【北海道・沖縄は別途540円加算】【楽ギフ_包装】【楽ギフ_のし宛書】 02P07Nov15 bölümü de ekledim. Reklamları dinlediniz! 10個セット カスター ゴス吹き筒型汁次(大) [8.7 x 6.1 x 9.6cm 170cc] 【料亭 旅館 和食器 飲食店 業務用】

MAJEST(マジェスト) テーブルクロス 正方形230cmx230cm 布地 ホワイト 無地 繋なし 吸水タイプ

new york'ta dolunay, empire state binasi ve bryant park
Bryant Park Hotel ve Empire State Building

アルトラフットウエア Altra Footwear Superior 3 serisine devam ediyoruz. Bu sefer şehrin meşhur Midtown bölgesindeki 42. Sokak ve çevresinde, gece fotoğrafları ile.

Gece fotoğraflarını çok sevsem de iyi fotoğraflar üretebilmek için tripod kullanma gerekliliği çoğu zaman yoluma taş koyuyor. Profosyonel amaçlı kullandığım Manfrotto tripod yaklaşık 3 kg ağırlığında ve oldukça büyük, taşıması zor bir model. Ulaşımını bisikletle sağlayan ve sırt çantası yeterince kalabalık birisi olarak günlük hayatta yanımda bulundurmam haliyle mümkün olmuyor. İş için tripodumu taşıyorsam da bisiklet kullanamıyorum, metro ile ulaşım yapıyorum.

Çarşamba akşam üzeri şehrin Lower East Side bölgesinde işimi bitirmiş, metro ile eve dönüyordum ki donuz.com’a uzun süredir kelli felli bir yazı yazmadığımı hatırlayıp kendimi Grand Central Terminal’de trenden dışarı atıverdim. ソレル レディース ブーツ&レインブーツ シューズ Cozy Short Black

MAJEST(マジェスト) テーブルクロス 正方形230cmx230cm 布地 ホワイト 無地 繋なし 吸水タイプ

queens graffiti new york

Fotoğraflardaki graffiti çalışmaları, bisikletimle yaptığım, New York’un Queens ilçesinde yaşayan bir arkadaşımı ziyaretten dönüşte, bir deponun duvarlarında görüp aşık olduğum işler. Depo tam Queensboro Köprüsü’nün altında kalıyor. スニーカー アシックス asics (TRW763-9001) ブラック×ホワイト TIGERRUGR EX-JP2 ラグビーシューズ 安定性 サポート性 シューズ 靴 お取り寄せ商品