残留塩素測定器 DPD法 試薬なしセット 371-80-64-22

neue-heimat-berlin-guney-cuceloglu

Bakkala diye evden çıkıp senelerce haber alınamayan blogger bir gün aniden çıkagelir…

Son postun üzerinden 3 yıl 4 ay geçmiş. Bu sürede donuz.com’a yazmayı defalarca düşündüm, hatta hazırladığım yazılar da oldu ama genellikle yazdıklarımı ve fotoğrafları fazla kişisel bulup yayınlamaktan vazgeçtim. Hayatımdaki önemli ve yoğun değişiklikler yazıp çizdiklerime yansıdı, sanal dünyada aşmayı uygun görmediğim mahremiyet çizgisi de bunları yayınlamama engel oldu kısacası. Belki zaman içinde dizilerin flashback sahneleri gibi aralara serpiştiririm bir kısmını.

Çok uzatmadan konuya giriyorum; “Neue Heimat” Türkçe’ye “Yeni Ev/Yeni Memleket” diye çevriliyor. Burası Berlin’de haftasonları açılan, oldukça popüler bir “street food market” ve benim de arkadaşlarımla buluşmak için sıkça tercih ettiğim yerlerden. Uzun süre önce kullanım dışı bırakılmış bir tren bakım istasyonundan geriye kalan dev alanda yer alıyor ve yıkık dökük yüksek tavanlı hangarları, graffiti kaplı duvarları, kaliteli canlı müzikleri ve farklı tarzlara sahip ziyaretçileriyle bence Berlin’i iyi yansıtıyor.

イージー スピリット レディース シューズ・靴 スニーカー【Lexana 2】White Multi Leather

残留塩素測定器 DPD法 試薬なしセット 371-80-64-22

bryce canyon national park utah
Red Arch Tüneli, Utah

Gittiği her yere aşık olup ağlaya sızlaya geri dönen şaşkın adamdan herkese selamlar.

2012 yılının son 11 gününü ABD’nin Güneybatısında bulunan Nevada, Arizona ve Utah eyaletlerinde, yollarda geçirdim. Las Vegas’ta başlayıp Las Vegas’ta sonlanan gezinin ana hatları 1600km araba yolculuğu, 4 milli park ziyareti, bu parklarda onlarca km’lik zorlu doğa yürüyüşleri (hiking), 2000 kadar fotoğraf ve unutulmaz anılar şeklinde özetlenebilir.

Mevsimin kış olması, üstüne bütün ülkeyi etkisi altına alan büyük bir kar fırtınasının da yolda olduğum günlere denk gelmesi sebebiyle, beklediğimin çok ötesinde sert koşullarla karşılaştım. Yolculuğun büyük bölümü buz üzerinde, kar yağışı altında, -5 ile -20 dereceler arasında geçti. Bu durumdan şikayetçi olmak bir yana, gezinin benim için daha da özel hale geldiğini eklemeliyim. スティーブ マデン レディース シューズ・靴 サンダル・ミュール【Jupiter】Pink

残留塩素測定器 DPD法 試薬なしセット 371-80-64-22

washington square park, new york'ta balerinler

Cumartesi Leica Gallery’de, Beyaz Saray resmi fotoğrafçısı オルカイ メンズ サンダル シューズ Noho Kai Winter Dark Java/Dark Java’nın ベッドルームアスレチクス メンズ サンダル シューズ Keifer Distressed Coffee fotoğraflarından oluşan sergiyi görmeye gittim. Sergi, Obama’nın basında göremediğimiz özel anlarını bir fotojurnalistin gözünden aktarması sebebiyle ilgimi çekiyordu. Souza’nın fotoğraflarına muhteşem kalitede baskılar ve tarihi bir binada yer alan Leica Gallery’nin ortamı eklenince ayırdığım zamanın karşılığını fazlasıyla almış oldum.

Fotoğraflar başkanın aile yaşamından katıldığı davetlere, tatillerinden spor salonuna, köpeğiyle geçirdiği zamanlara kadar çok çeşitli anları içeriyordu.

Kişisel fotoğraf arşivlerinin, dolayısı ile kişilerin hayatlarının belgeleri olan albümlerin tam bir çöplüğe döndüğü günümüzde, “Başkan Obama, yaşlandığında harika bir arşive sahip olacak, torunlarını dizine oturtup geçmişinden anılar anlatabilecek şanslı azınlığın içinde yer alıyor, bu kesin” diye düşünmekten alamadım kendimi. (“Bir kere de toplumsal yaraya parmak basma, mesaj verme anasını satayım” dediğinizi duyar gibiyim, maalesef olmuyor, olamıyor!) フレンチソール レディース シューズ・靴 スリッポン・フラット【Volt】Jade Nubuck

残留塩素測定器 DPD法 試薬なしセット 371-80-64-22

Korhan Başaran Modern Dans Topluluğu

キスキス レディース ブーツ&レインブーツ シューズ Karyn Cognac New York’ta yaşayan başarılı koreograf / dansçı. Bu sıralar, 8 Kasım’da Cemal Reşit Rey Gösteri Merkezi‘nde de sergilenecek olan “a kin dof beau ty” adlı gösterinin hazırlıklarına devam ediyor ve ne şanslıyım ki beni de provalarını izlemeye davet etti.

スケッチャーズ レディース シューズ・靴 ヒール【Highlights - Sun Flowers】Black Dans Stüdyoları şehrin önemli merkezlerinden 【セーフティシューズ DIADORA ディアドラ】 ROBIN (ロビン) RB22 【カラー】ブラック/ブラック 【サイズ】28cm EEE yakınlarında, Athena Alexander アテーナアレクサンダー レディース 女性用 シューズ 靴 サンダル Athena Alexander アテーナアレクサンダー Leonne - Black Suede Synthetic üzerinde tarihi bir binanın beşinci katında yer alıyor. Herşeyi el yordamıyla çalışan binanın asansörü, bir görevli olmadan kullanılamıyor, asansörün şoförü var! Bina o kadar eski… ARCOPEDICO アルコペディコ SALCO 3 サルコ 3 3641 06 RED 09 NAVY レディースサンダル

残留塩素測定器 DPD法 試薬なしセット 371-80-64-22

xiangqi chinese chess
Xiangqi – “Çin satrancı” oynayan adamlar.

River Island レディース シューズ 靴 送料無料 gold Sandals - gold serisi aldı başını gidiyor, durduramıyoruz!

Bu defa ninjalar, bambu ormanları, panda hayvanı ve ejderhalarıyla tanıdığımız sevimli ülke Çin’e konuk oluyoruz. Yani tam Çin değil aslında, New York’taki Çin Mahallesi, nam-ı diğer ボルコム レディース サンダル シューズ Trails Brown… Gerçi Çin’e gittim desem de yalandan başım ağrımazdı hani!

* Yazıya başlamadan önce kısa bir duyuruda da bulunmak istiyorum: Donuz.com severlerden gelen yoğun talep üzerine [6623700] EBM ゴム付ステン枠 裏漉替アミ 代用毛 荒目 33 4548170049703【送料無料】 olarak küçük bir hizmet vermeye başladım. Artık New York’u ziyaret edenler şehri benimle gezip, klasik turist aktivitelerinin dışında, gerçek New York’u, PPサンキャリーPF 【番重用台車】【コンテナ用ドーリー】【業務用】‘ların yaşadığı, yediği, eğlendiği şekilde tecrübe edebilecekler. Bunun dışında fotoğraf gezileri ve sokak fotoğrafçılığı atölyesi de tüm hızıyla sürüyor. Detay için SA 佐文 青鋼 身卸 (片刃) 21cm<21cm>【 アドキッチン 】‘ne tiklayabilirsiniz. Ayrıca sayfaya bir リス リベラリスタ 調味差し S ホワイト (醤油差し)【50個セット】 4971881155645【納期目安:1週間】 bölümü de ekledim. Reklamları dinlediniz! レンジフード用 上幕板 高さ600用 リビングステーション ラクシーナ等のパナソニック キッチン用 商品

残留塩素測定器 DPD法 試薬なしセット 371-80-64-22

new york'ta dolunay, empire state binasi ve bryant park
Bryant Park Hotel ve Empire State Building

6 wedgwood english bone china rosemeade pattern cups saucers small bowl6 wedgwood english bone china rosemeade pattern cup serisine devam ediyoruz. Bu sefer şehrin meşhur Midtown bölgesindeki 42. Sokak ve çevresinde, gece fotoğrafları ile.

Gece fotoğraflarını çok sevsem de iyi fotoğraflar üretebilmek için tripod kullanma gerekliliği çoğu zaman yoluma taş koyuyor. Profosyonel amaçlı kullandığım Manfrotto tripod yaklaşık 3 kg ağırlığında ve oldukça büyük, taşıması zor bir model. Ulaşımını bisikletle sağlayan ve sırt çantası yeterince kalabalık birisi olarak günlük hayatta yanımda bulundurmam haliyle mümkün olmuyor. İş için tripodumu taşıyorsam da bisiklet kullanamıyorum, metro ile ulaşım yapıyorum.

Çarşamba akşam üzeri şehrin Lower East Side bölgesinde işimi bitirmiş, metro ile eve dönüyordum ki donuz.com’a uzun süredir kelli felli bir yazı yazmadığımı hatırlayıp kendimi Grand Central Terminal’de trenden dışarı atıverdim. 【 ストウブ フィッシュ ホットプレート 40509-400 黒 】 【 業務用 【 厨房用品 調理器具 料理道具 小物 作業 】

残留塩素測定器 DPD法 試薬なしセット 371-80-64-22

queens graffiti new york

Fotoğraflardaki graffiti çalışmaları, bisikletimle yaptığım, New York’un Queens ilçesinde yaşayan bir arkadaşımı ziyaretten dönüşte, bir deponun duvarlarında görüp aşık olduğum işler. Depo tam Queensboro Köprüsü’nün altında kalıyor. Sperry レディース シューズ 靴 ブーツ 送料無料 Navy Saltwater Wool Plaid Booties