藤寅作 [FU-1062] 蛸引 300mm【送料無料】

neue-heimat-berlin-guney-cuceloglu

Bakkala diye evden çıkıp senelerce haber alınamayan blogger bir gün aniden çıkagelir…

Son postun üzerinden 3 yıl 4 ay geçmiş. Bu sürede donuz.com’a yazmayı defalarca düşündüm, hatta hazırladığım yazılar da oldu ama genellikle yazdıklarımı ve fotoğrafları fazla kişisel bulup yayınlamaktan vazgeçtim. Hayatımdaki önemli ve yoğun değişiklikler yazıp çizdiklerime yansıdı, sanal dünyada aşmayı uygun görmediğim mahremiyet çizgisi de bunları yayınlamama engel oldu kısacası. Belki zaman içinde dizilerin flashback sahneleri gibi aralara serpiştiririm bir kısmını.

Çok uzatmadan konuya giriyorum; “Neue Heimat” Türkçe’ye “Yeni Ev/Yeni Memleket” diye çevriliyor. Burası Berlin’de haftasonları açılan, oldukça popüler bir “street food market” ve benim de arkadaşlarımla buluşmak için sıkça tercih ettiğim yerlerden. Uzun süre önce kullanım dışı bırakılmış bir tren bakım istasyonundan geriye kalan dev alanda yer alıyor ve yıkık dökük yüksek tavanlı hangarları, graffiti kaplı duvarları, kaliteli canlı müzikleri ve farklı tarzlara sahip ziyaretçileriyle bence Berlin’i iyi yansıtıyor.

サルバトーレフェラガモ パンプス SIZE 6 1/2 (L) ガンチーニ オープントゥ レディース Salvatore Ferragamo 【中古】

藤寅作 [FU-1062] 蛸引 300mm【送料無料】

bryce canyon national park utah
Red Arch Tüneli, Utah

Gittiği her yere aşık olup ağlaya sızlaya geri dönen şaşkın adamdan herkese selamlar.

2012 yılının son 11 gününü ABD’nin Güneybatısında bulunan Nevada, Arizona ve Utah eyaletlerinde, yollarda geçirdim. Las Vegas’ta başlayıp Las Vegas’ta sonlanan gezinin ana hatları 1600km araba yolculuğu, 4 milli park ziyareti, bu parklarda onlarca km’lik zorlu doğa yürüyüşleri (hiking), 2000 kadar fotoğraf ve unutulmaz anılar şeklinde özetlenebilir.

Mevsimin kış olması, üstüne bütün ülkeyi etkisi altına alan büyük bir kar fırtınasının da yolda olduğum günlere denk gelmesi sebebiyle, beklediğimin çok ötesinde sert koşullarla karşılaştım. Yolculuğun büyük bölümü buz üzerinde, kar yağışı altında, -5 ile -20 dereceler arasında geçti. Bu durumdan şikayetçi olmak bir yana, gezinin benim için daha da özel hale geldiğini eklemeliyim. EDDY DANIELE レディース Footwear 送料無料 Black Pump

藤寅作 [FU-1062] 蛸引 300mm【送料無料】

washington square park, new york'ta balerinler

Cumartesi Leica Gallery’de, Beyaz Saray resmi fotoğrafçısı ウルヴァリン Wolverine メンズ シューズ・靴 ビジネスシューズ【Raider Oxford Steel Toe】Brown’nın フローシャイム メンズ ドレスシューズ シューズ Midtown Waterproof Plain Toe Oxford Black Smooth fotoğraflarından oluşan sergiyi görmeye gittim. Sergi, Obama’nın basında göremediğimiz özel anlarını bir fotojurnalistin gözünden aktarması sebebiyle ilgimi çekiyordu. Souza’nın fotoğraflarına muhteşem kalitede baskılar ve tarihi bir binada yer alan Leica Gallery’nin ortamı eklenince ayırdığım zamanın karşılığını fazlasıyla almış oldum.

Fotoğraflar başkanın aile yaşamından katıldığı davetlere, tatillerinden spor salonuna, köpeğiyle geçirdiği zamanlara kadar çok çeşitli anları içeriyordu.

Kişisel fotoğraf arşivlerinin, dolayısı ile kişilerin hayatlarının belgeleri olan albümlerin tam bir çöplüğe döndüğü günümüzde, “Başkan Obama, yaşlandığında harika bir arşive sahip olacak, torunlarını dizine oturtup geçmişinden anılar anlatabilecek şanslı azınlığın içinde yer alıyor, bu kesin” diye düşünmekten alamadım kendimi. (“Bir kere de toplumsal yaraya parmak basma, mesaj verme anasını satayım” dediğinizi duyar gibiyim, maalesef olmuyor, olamıyor!) 靴・シューズ オーミケンシ 抗菌レザー調スリッパ 10足組・前開き 10835511 ライラック 10足

藤寅作 [FU-1062] 蛸引 300mm【送料無料】

Korhan Başaran Modern Dans Topluluğu

クラークス 靴 シューズ ブーツ レディース マルチ Clarks Phenia Carnaby New York’ta yaşayan başarılı koreograf / dansçı. Bu sıralar, 8 Kasım’da Cemal Reşit Rey Gösteri Merkezi‘nde de sergilenecek olan “a kin dof beau ty” adlı gösterinin hazırlıklarına devam ediyor ve ne şanslıyım ki beni de provalarını izlemeye davet etti.

ヴァンズ レディース シューズ・靴 スリッポン・フラット【Vans Cherry Checkerboard Classic Slip-On Sneaker】Black Multi Dans Stüdyoları şehrin önemli merkezlerinden Amiana キッズ 女の子 ヒールシューズ ヒールスニーカー 送料無料 Black Suede Fabric 15-A5477 (Little Kid/Big Kid/Adult) yakınlarında, 【送料無料】オブリークスニーカー大きいサイズ 25.0cm 25.5cm 26.0cm センチ ヒール3cm 3E モデルサイズ レディース靴 ネイビー グレージュ ワイン üzerinde tarihi bir binanın beşinci katında yer alıyor. Herşeyi el yordamıyla çalışan binanın asansörü, bir görevli olmadan kullanılamıyor, asansörün şoförü var! Bina o kadar eski… ナイキ NIKE スニーカー DUNK HIGH PRO SB MONEY CAT ダンク ハイ プロ 305050-162 ホワイト メンズ 【zzi】 【返品不可】

藤寅作 [FU-1062] 蛸引 300mm【送料無料】

xiangqi chinese chess
Xiangqi – “Çin satrancı” oynayan adamlar.

プリーザー Pleaser レディース シューズ・靴 パンプス【Bliss 38】Pink Black Satin serisi aldı başını gidiyor, durduramıyoruz!

Bu defa ninjalar, bambu ormanları, panda hayvanı ve ejderhalarıyla tanıdığımız sevimli ülke Çin’e konuk oluyoruz. Yani tam Çin değil aslında, New York’taki Çin Mahallesi, nam-ı diğer <エントリーでポイント10倍!><30%OFF/訳あり商品>FABIO RUSCONI ファビオルスコーニ スタッズレザーポインテッドトゥパンプス F3759 表革ブラック サイズ36 | 表革 スエード レザー ゴールドスタッズ 鋲 ローヒール レディース シューズ 17AW/新作/送料無料… Gerçi Çin’e gittim desem de yalandan başım ağrımazdı hani!

* Yazıya başlamadan önce kısa bir duyuruda da bulunmak istiyorum: Donuz.com severlerden gelen yoğun talep üzerine 【送料無料】MERRELL(メレル) JungleMocLeather 27.5cm Black M567113【SMTB】 olarak küçük bir hizmet vermeye başladım. Artık New York’u ziyaret edenler şehri benimle gezip, klasik turist aktivitelerinin dışında, gerçek New York’u, 【送料無料】 エバニュー EVERNEW レディース ウォーキングシューズ トレクスタ TrekSta ハンズフリー102 GTX ゴアテックス EBK551‘ların yaşadığı, yediği, eğlendiği şekilde tecrübe edebilecekler. Bunun dışında fotoğraf gezileri ve sokak fotoğrafçılığı atölyesi de tüm hızıyla sürüyor. Detay için 【アウトレット】エコー ECCO DAMARA(BIRCH)‘ne tiklayabilirsiniz. Ayrıca sayfaya bir ミズノ レディース スニーカー シューズ Wave Shadow Blue Topaz/Fiery Coral/Imperial Blue bölümü de ekledim. Reklamları dinlediniz! エコー ECCO Sneak

藤寅作 [FU-1062] 蛸引 300mm【送料無料】

new york'ta dolunay, empire state binasi ve bryant park
Bryant Park Hotel ve Empire State Building

rosenthal knstlerteller hans prhofer 1 wahl 1992 arabellateller中古 serisine devam ediyoruz. Bu sefer şehrin meşhur Midtown bölgesindeki 42. Sokak ve çevresinde, gece fotoğrafları ile.

Gece fotoğraflarını çok sevsem de iyi fotoğraflar üretebilmek için tripod kullanma gerekliliği çoğu zaman yoluma taş koyuyor. Profosyonel amaçlı kullandığım Manfrotto tripod yaklaşık 3 kg ağırlığında ve oldukça büyük, taşıması zor bir model. Ulaşımını bisikletle sağlayan ve sırt çantası yeterince kalabalık birisi olarak günlük hayatta yanımda bulundurmam haliyle mümkün olmuyor. İş için tripodumu taşıyorsam da bisiklet kullanamıyorum, metro ile ulaşım yapıyorum.

Çarşamba akşam üzeri şehrin Lower East Side bölgesinde işimi bitirmiş, metro ile eve dönüyordum ki donuz.com’a uzun süredir kelli felli bir yazı yazmadığımı hatırlayıp kendimi Grand Central Terminal’de trenden dışarı atıverdim. キャンブロ カムラック フル グラス用 16G918 クランベリー【業務用】【洗浄ラック】【業務用洗浄ラック】