《送料無料(一部離島など除く)》AZUMAYA コーナーラック ホワイト色 NWS-560WH

neue-heimat-berlin-guney-cuceloglu

Bakkala diye evden çıkıp senelerce haber alınamayan blogger bir gün aniden çıkagelir…

Son postun üzerinden 3 yıl 4 ay geçmiş. Bu sürede donuz.com’a yazmayı defalarca düşündüm, hatta hazırladığım yazılar da oldu ama genellikle yazdıklarımı ve fotoğrafları fazla kişisel bulup yayınlamaktan vazgeçtim. Hayatımdaki önemli ve yoğun değişiklikler yazıp çizdiklerime yansıdı, sanal dünyada aşmayı uygun görmediğim mahremiyet çizgisi de bunları yayınlamama engel oldu kısacası. Belki zaman içinde dizilerin flashback sahneleri gibi aralara serpiştiririm bir kısmını.

Çok uzatmadan konuya giriyorum; “Neue Heimat” Türkçe’ye “Yeni Ev/Yeni Memleket” diye çevriliyor. Burası Berlin’de haftasonları açılan, oldukça popüler bir “street food market” ve benim de arkadaşlarımla buluşmak için sıkça tercih ettiğim yerlerden. Uzun süre önce kullanım dışı bırakılmış bir tren bakım istasyonundan geriye kalan dev alanda yer alıyor ve yıkık dökük yüksek tavanlı hangarları, graffiti kaplı duvarları, kaliteli canlı müzikleri ve farklı tarzlara sahip ziyaretçileriyle bence Berlin’i iyi yansıtıyor.

スペルガ レディース シューズ・靴 スニーカー【2790 Cotro Sneaker Superga】Navy

《送料無料(一部離島など除く)》AZUMAYA コーナーラック ホワイト色 NWS-560WH

bryce canyon national park utah
Red Arch Tüneli, Utah

Gittiği her yere aşık olup ağlaya sızlaya geri dönen şaşkın adamdan herkese selamlar.

2012 yılının son 11 gününü ABD’nin Güneybatısında bulunan Nevada, Arizona ve Utah eyaletlerinde, yollarda geçirdim. Las Vegas’ta başlayıp Las Vegas’ta sonlanan gezinin ana hatları 1600km araba yolculuğu, 4 milli park ziyareti, bu parklarda onlarca km’lik zorlu doğa yürüyüşleri (hiking), 2000 kadar fotoğraf ve unutulmaz anılar şeklinde özetlenebilir.

Mevsimin kış olması, üstüne bütün ülkeyi etkisi altına alan büyük bir kar fırtınasının da yolda olduğum günlere denk gelmesi sebebiyle, beklediğimin çok ötesinde sert koşullarla karşılaştım. Yolculuğun büyük bölümü buz üzerinde, kar yağışı altında, -5 ile -20 dereceler arasında geçti. Bu durumdan şikayetçi olmak bir yana, gezinin benim için daha da özel hale geldiğini eklemeliyim. Columbia(コロンビア) SPINREEL BOOT 2 WATERPROOF OMNI-HEAT 【防水/保温】(スピンリールブーツ2ウォータープルーフオムニヒート) YU3894 030 チャコール

《送料無料(一部離島など除く)》AZUMAYA コーナーラック ホワイト色 NWS-560WH

washington square park, new york'ta balerinler

Cumartesi Leica Gallery’de, Beyaz Saray resmi fotoğrafçısı 【vaokh】 PICCANTE (ピカンテ) レザーシューズ P-SERVI 852 Col.D.BR ダークブラウン[メンズ シューズ レザーシューズ 日本製 送料無料]’nın 【ポイント10倍】ムーンスター Vステップ 05 婦人用 / 22.0cm ワイン fotoğraflarından oluşan sergiyi görmeye gittim. Sergi, Obama’nın basında göremediğimiz özel anlarını bir fotojurnalistin gözünden aktarması sebebiyle ilgimi çekiyordu. Souza’nın fotoğraflarına muhteşem kalitede baskılar ve tarihi bir binada yer alan Leica Gallery’nin ortamı eklenince ayırdığım zamanın karşılığını fazlasıyla almış oldum.

Fotoğraflar başkanın aile yaşamından katıldığı davetlere, tatillerinden spor salonuna, köpeğiyle geçirdiği zamanlara kadar çok çeşitli anları içeriyordu.

Kişisel fotoğraf arşivlerinin, dolayısı ile kişilerin hayatlarının belgeleri olan albümlerin tam bir çöplüğe döndüğü günümüzde, “Başkan Obama, yaşlandığında harika bir arşive sahip olacak, torunlarını dizine oturtup geçmişinden anılar anlatabilecek şanslı azınlığın içinde yer alıyor, bu kesin” diye düşünmekten alamadım kendimi. (“Bir kere de toplumsal yaraya parmak basma, mesaj verme anasını satayım” dediğinizi duyar gibiyim, maalesef olmuyor, olamıyor!) ナイキ NIKE JORDAN FLIGHT 9.5 ジョーダン フライト 9.5 メンズ ハイカット スニーカー ブラック

《送料無料(一部離島など除く)》AZUMAYA コーナーラック ホワイト色 NWS-560WH

Korhan Başaran Modern Dans Topluluğu

emu エミュ シープスキン Amity Denim Cuff Fur/lightDenimDistress【正規販売店】 New York’ta yaşayan başarılı koreograf / dansçı. Bu sıralar, 8 Kasım’da Cemal Reşit Rey Gösteri Merkezi‘nde de sergilenecek olan “a kin dof beau ty” adlı gösterinin hazırlıklarına devam ediyor ve ne şanslıyım ki beni de provalarını izlemeye davet etti.

シビッカ レディース オックスフォード シューズ Aviana Tan Dans Stüdyoları şehrin önemli merkezlerinden ロックポート レディース スリッポン・ローファー シューズ TruFlex Slip-On Sand Nubuck yakınlarında, NIKE ナイキ エアジョーダン スニーカー AIR JORDAN FUSION 3 PREMIERE フュージョン3 323626-041 メンズ 靴 ブラック 【zzi】 üzerinde tarihi bir binanın beşinci katında yer alıyor. Herşeyi el yordamıyla çalışan binanın asansörü, bir görevli olmadan kullanılamıyor, asansörün şoförü var! Bina o kadar eski… ハッシュパピー レディース シューズ・靴 ローファー・オックスフォード【Aiden Clever Cap Toe Oxford】Camel Suede

《送料無料(一部離島など除く)》AZUMAYA コーナーラック ホワイト色 NWS-560WH

xiangqi chinese chess
Xiangqi – “Çin satrancı” oynayan adamlar.

【Globe】MAHALO カラー:black tonal camo Mark Appleyardシグネチャーモデル!!【グローブ】【スケートボード】【シューズ】 serisi aldı başını gidiyor, durduramıyoruz!

Bu defa ninjalar, bambu ormanları, panda hayvanı ve ejderhalarıyla tanıdığımız sevimli ülke Çin’e konuk oluyoruz. Yani tam Çin değil aslında, New York’taki Çin Mahallesi, nam-ı diğer PUMA CLYDE B&C(プーマ クライド B&C)WINE TASTING/PUMA BLACK【メンズ レディース スニーカー】16HO-I… Gerçi Çin’e gittim desem de yalandan başım ağrımazdı hani!

* Yazıya başlamadan önce kısa bir duyuruda da bulunmak istiyorum: Donuz.com severlerden gelen yoğun talep üzerine 送料無料 サッカニー スニーカー Saucony × PREMIER メンズ KINVARA 7 NIGHT STRIKE キンバラ7 ナイト ストライク BLACK ブラック S70293-1 シューズ olarak küçük bir hizmet vermeye başladım. Artık New York’u ziyaret edenler şehri benimle gezip, klasik turist aktivitelerinin dışında, gerçek New York’u, 8/30新作入荷 FABIO RUSCONI パンプス pumps 3667 ブラック ファビオ ルスコーニ 【 ファビオルスコーニ 】‘ların yaşadığı, yediği, eğlendiği şekilde tecrübe edebilecekler. Bunun dışında fotoğraf gezileri ve sokak fotoğrafçılığı atölyesi de tüm hızıyla sürüyor. Detay için Christian Louboutin / クリスチャン ルブタン【レディース】 【靴・シューズ】【サイズ:35 1/2(22cm位)】【中古】 【送料無料】‘ne tiklayabilirsiniz. Ayrıca sayfaya bir スティーブ マデン メンズ ブーツ&レインブーツ シューズ Sargeant Wood bölümü de ekledim. Reklamları dinlediniz! リーカー レディース サンダル シューズ D1649 Doris 49 Azur/Hellgrau

《送料無料(一部離島など除く)》AZUMAYA コーナーラック ホワイト色 NWS-560WH

new york'ta dolunay, empire state binasi ve bryant park
Bryant Park Hotel ve Empire State Building

【送料無料】 東レ トレビーノ カセッティ204MX MK-204MX 【品番】DTL1201 ★全品ポイント10倍 ~最大36倍★税抜5000円以上で送料無料★激安祭 serisine devam ediyoruz. Bu sefer şehrin meşhur Midtown bölgesindeki 42. Sokak ve çevresinde, gece fotoğrafları ile.

Gece fotoğraflarını çok sevsem de iyi fotoğraflar üretebilmek için tripod kullanma gerekliliği çoğu zaman yoluma taş koyuyor. Profosyonel amaçlı kullandığım Manfrotto tripod yaklaşık 3 kg ağırlığında ve oldukça büyük, taşıması zor bir model. Ulaşımını bisikletle sağlayan ve sırt çantası yeterince kalabalık birisi olarak günlük hayatta yanımda bulundurmam haliyle mümkün olmuyor. İş için tripodumu taşıyorsam da bisiklet kullanamıyorum, metro ile ulaşım yapıyorum.

Çarşamba akşam üzeri şehrin Lower East Side bölgesinde işimi bitirmiş, metro ile eve dönüyordum ki donuz.com’a uzun süredir kelli felli bir yazı yazmadığımı hatırlayıp kendimi Grand Central Terminal’de trenden dışarı atıverdim. 【 業務用 】18-8バケットII洗イカゴタイプ 15L中目

《送料無料(一部離島など除く)》AZUMAYA コーナーラック ホワイト色 NWS-560WH

queens graffiti new york

Fotoğraflardaki graffiti çalışmaları, bisikletimle yaptığım, New York’un Queens ilçesinde yaşayan bir arkadaşımı ziyaretten dönüşte, bir deponun duvarlarında görüp aşık olduğum işler. Depo tam Queensboro Köprüsü’nün altında kalıyor. RED WING / レッドウイング9866 復刻犬タグ 9inch PECOS BOOTS ゴールドラセットセコイアペコスブーツ【中古】【送料無料】【cabhbbch-z】