3個セット 越前漆器 [A]桐木目長手盆 新溜N.S (ノンスリップ加工)尺5寸 [ 47 x 37.2 x 1.8cm ] 料亭 旅館 和食器 飲食店 業務用

neue-heimat-berlin-guney-cuceloglu

Bakkala diye evden çıkıp senelerce haber alınamayan blogger bir gün aniden çıkagelir…

Son postun üzerinden 3 yıl 4 ay geçmiş. Bu sürede donuz.com’a yazmayı defalarca düşündüm, hatta hazırladığım yazılar da oldu ama genellikle yazdıklarımı ve fotoğrafları fazla kişisel bulup yayınlamaktan vazgeçtim. Hayatımdaki önemli ve yoğun değişiklikler yazıp çizdiklerime yansıdı, sanal dünyada aşmayı uygun görmediğim mahremiyet çizgisi de bunları yayınlamama engel oldu kısacası. Belki zaman içinde dizilerin flashback sahneleri gibi aralara serpiştiririm bir kısmını.

Çok uzatmadan konuya giriyorum; “Neue Heimat” Türkçe’ye “Yeni Ev/Yeni Memleket” diye çevriliyor. Burası Berlin’de haftasonları açılan, oldukça popüler bir “street food market” ve benim de arkadaşlarımla buluşmak için sıkça tercih ettiğim yerlerden. Uzun süre önce kullanım dışı bırakılmış bir tren bakım istasyonundan geriye kalan dev alanda yer alıyor ve yıkık dökük yüksek tavanlı hangarları, graffiti kaplı duvarları, kaliteli canlı müzikleri ve farklı tarzlara sahip ziyaretçileriyle bence Berlin’i iyi yansıtıyor.

ナインウェスト レディース シューズ・靴 ヒール【Shawn】Blue Suede

3個セット 越前漆器 [A]桐木目長手盆 新溜N.S (ノンスリップ加工)尺5寸 [ 47 x 37.2 x 1.8cm ] 料亭 旅館 和食器 飲食店 業務用

bryce canyon national park utah
Red Arch Tüneli, Utah

Gittiği her yere aşık olup ağlaya sızlaya geri dönen şaşkın adamdan herkese selamlar.

2012 yılının son 11 gününü ABD’nin Güneybatısında bulunan Nevada, Arizona ve Utah eyaletlerinde, yollarda geçirdim. Las Vegas’ta başlayıp Las Vegas’ta sonlanan gezinin ana hatları 1600km araba yolculuğu, 4 milli park ziyareti, bu parklarda onlarca km’lik zorlu doğa yürüyüşleri (hiking), 2000 kadar fotoğraf ve unutulmaz anılar şeklinde özetlenebilir.

Mevsimin kış olması, üstüne bütün ülkeyi etkisi altına alan büyük bir kar fırtınasının da yolda olduğum günlere denk gelmesi sebebiyle, beklediğimin çok ötesinde sert koşullarla karşılaştım. Yolculuğun büyük bölümü buz üzerinde, kar yağışı altında, -5 ile -20 dereceler arasında geçti. Bu durumdan şikayetçi olmak bir yana, gezinin benim için daha da özel hale geldiğini eklemeliyim. フロジョス メンズ シューズ・靴 サンダル【Alonzo】Black

3個セット 越前漆器 [A]桐木目長手盆 新溜N.S (ノンスリップ加工)尺5寸 [ 47 x 37.2 x 1.8cm ] 料亭 旅館 和食器 飲食店 業務用

washington square park, new york'ta balerinler

Cumartesi Leica Gallery’de, Beyaz Saray resmi fotoğrafçısı (取寄)キーン メンズ リアルト サンダル KEEN Men's Rialto Sandal Bison/Black’nın Kickers レディース AnkleBoots 送料無料 Silver KICK COD fotoğraflarından oluşan sergiyi görmeye gittim. Sergi, Obama’nın basında göremediğimiz özel anlarını bir fotojurnalistin gözünden aktarması sebebiyle ilgimi çekiyordu. Souza’nın fotoğraflarına muhteşem kalitede baskılar ve tarihi bir binada yer alan Leica Gallery’nin ortamı eklenince ayırdığım zamanın karşılığını fazlasıyla almış oldum.

Fotoğraflar başkanın aile yaşamından katıldığı davetlere, tatillerinden spor salonuna, köpeğiyle geçirdiği zamanlara kadar çok çeşitli anları içeriyordu.

Kişisel fotoğraf arşivlerinin, dolayısı ile kişilerin hayatlarının belgeleri olan albümlerin tam bir çöplüğe döndüğü günümüzde, “Başkan Obama, yaşlandığında harika bir arşive sahip olacak, torunlarını dizine oturtup geçmişinden anılar anlatabilecek şanslı azınlığın içinde yer alıyor, bu kesin” diye düşünmekten alamadım kendimi. (“Bir kere de toplumsal yaraya parmak basma, mesaj verme anasını satayım” dediğinizi duyar gibiyim, maalesef olmuyor, olamıyor!) Clarks ORIGINALS クラークス オリジナルズ ワラビー WALLABEE Mワイズ 26103760 メンズ [11/4 再入荷]

3個セット 越前漆器 [A]桐木目長手盆 新溜N.S (ノンスリップ加工)尺5寸 [ 47 x 37.2 x 1.8cm ] 料亭 旅館 和食器 飲食店 業務用

Korhan Başaran Modern Dans Topluluğu

【HAWKINS】 ホーキンス ビジネスシューズ HP HB S-TIP ストレートチップ HB30045 CR/CUOIO New York’ta yaşayan başarılı koreograf / dansçı. Bu sıralar, 8 Kasım’da Cemal Reşit Rey Gösteri Merkezi‘nde de sergilenecek olan “a kin dof beau ty” adlı gösterinin hazırlıklarına devam ediyor ve ne şanslıyım ki beni de provalarını izlemeye davet etti.

GUIDO SGARIGLIA レディース Footwear 送料無料 Red Pump Dans Stüdyoları şehrin önemli merkezlerinden アシックス ペダラ 靴 WP860R-90 レディース asics pedala コンフォートシューズ 3E 本革 天然皮革 ウォーキングシューズ 黒 セール yakınlarında, ナインウェスト レディース シューズ・靴 パンプス【Soho9x9】Pewter üzerinde tarihi bir binanın beşinci katında yer alıyor. Herşeyi el yordamıyla çalışan binanın asansörü, bir görevli olmadan kullanılamıyor, asansörün şoförü var! Bina o kadar eski… スティーブ マデン レディース シューズ・靴 サンダル・ミュール【Grace Slide Sandal】Multi Fabric

3個セット 越前漆器 [A]桐木目長手盆 新溜N.S (ノンスリップ加工)尺5寸 [ 47 x 37.2 x 1.8cm ] 料亭 旅館 和食器 飲食店 業務用

xiangqi chinese chess
Xiangqi – “Çin satrancı” oynayan adamlar.

Levis メンズ Smart Shoes 送料無料 Black FIREBAUGH serisi aldı başını gidiyor, durduramıyoruz!

Bu defa ninjalar, bambu ormanları, panda hayvanı ve ejderhalarıyla tanıdığımız sevimli ülke Çin’e konuk oluyoruz. Yani tam Çin değil aslında, New York’taki Çin Mahallesi, nam-ı diğer Rockport メンズ ゲット Your Kicks Mudguard Chukka ブーツ, ダーク ブラウン, 9 M US (海外取寄せ品)… Gerçi Çin’e gittim desem de yalandan başım ağrımazdı hani!

* Yazıya başlamadan önce kısa bir duyuruda da bulunmak istiyorum: Donuz.com severlerden gelen yoğun talep üzerine SA パワー・デンジ半寸胴鍋 目盛付 蓋無 24cm<24cm>【 アドキッチン 】 olarak küçük bir hizmet vermeye başladım. Artık New York’u ziyaret edenler şehri benimle gezip, klasik turist aktivitelerinin dışında, gerçek New York’u, [DKY5901] 540ベンチ型シェルフプレートキット 固定用 ESK2136V 99511917433‘ların yaşadığı, yediği, eğlendiği şekilde tecrübe edebilecekler. Bunun dışında fotoğraf gezileri ve sokak fotoğrafçılığı atölyesi de tüm hızıyla sürüyor. Detay için 【スミ】エスコン F半月 透明蓋 26mm 2000枚入 2T31201 Vol.22P30 【ケース販売】‘ne tiklayabilirsiniz. Ayrıca sayfaya bir レンジフード用 上幕板 (梁欠き有無共用 ) パナソニック ラクシーナ リビングステーション リフォムスなどのキッチン周り商品 QSEN060PCM5 bölümü de ekledim. Reklamları dinlediniz! 5個セット 盆 ABS脇取盆ノンスリップ尺8寸 [54.4 x 36.2 x 4cm] 【 料亭 旅館 和食器 飲食店 業務用】

3個セット 越前漆器 [A]桐木目長手盆 新溜N.S (ノンスリップ加工)尺5寸 [ 47 x 37.2 x 1.8cm ] 料亭 旅館 和食器 飲食店 業務用

new york'ta dolunay, empire state binasi ve bryant park
Bryant Park Hotel ve Empire State Building

ナインウェスト レディース ヒール シューズ Astor Natural Leather/Leather serisine devam ediyoruz. Bu sefer şehrin meşhur Midtown bölgesindeki 42. Sokak ve çevresinde, gece fotoğrafları ile.

Gece fotoğraflarını çok sevsem de iyi fotoğraflar üretebilmek için tripod kullanma gerekliliği çoğu zaman yoluma taş koyuyor. Profosyonel amaçlı kullandığım Manfrotto tripod yaklaşık 3 kg ağırlığında ve oldukça büyük, taşıması zor bir model. Ulaşımını bisikletle sağlayan ve sırt çantası yeterince kalabalık birisi olarak günlük hayatta yanımda bulundurmam haliyle mümkün olmuyor. İş için tripodumu taşıyorsam da bisiklet kullanamıyorum, metro ile ulaşım yapıyorum.

Çarşamba akşam üzeri şehrin Lower East Side bölgesinde işimi bitirmiş, metro ile eve dönüyordum ki donuz.com’a uzun süredir kelli felli bir yazı yazmadığımı hatırlayıp kendimi Grand Central Terminal’de trenden dışarı atıverdim. ディッキーズ メンズ シューズ・靴 レインシューズ・長靴【Ratchet 6 Steel Toe Safety Work Boot】Brown Full Grain Leather

3個セット 越前漆器 [A]桐木目長手盆 新溜N.S (ノンスリップ加工)尺5寸 [ 47 x 37.2 x 1.8cm ] 料亭 旅館 和食器 飲食店 業務用

queens graffiti new york

Fotoğraflardaki graffiti çalışmaları, bisikletimle yaptığım, New York’un Queens ilçesinde yaşayan bir arkadaşımı ziyaretten dönüşte, bir deponun duvarlarında görüp aşık olduğum işler. Depo tam Queensboro Köprüsü’nün altında kalıyor. ビブラムファイブフィンガーズ レディース シューズ・靴 スニーカー【Alitza Loop】Nightshade