Bryant Park’ta Buz Pateni ve EOS 5D Mark II ile Video

bryant park ice skate
Citi Pond at Bryant Park

Kışın aşırı soğuklarında New York City’i benim için çekilir yapan aktivitelerin başında Bryant Park‘ta buz pateni yapmak geliyor. Citigroup sponsorluğunda 2005 yılından beri her kış kurulan ve 3-4 ay parkta kalan “The Pond” hem turistlerden hem de New Yorker‘lardan büyük ilgi görüyor.

Bilmeyenler için, Bryant Park‘ın şehrin en işlek sokaklarından olan 42. sokak üzerinde, beş ile altıncı caddeler arasında, New York Halk Kütüphanesi‘nin hemen arkasında yer alan muhteşem bir park olduğunu söylemeliyim.

Ben Ankara’da Bilkent Üniversitesi‘ne devam ettiğim dönemde hasbelkadar başladığım buz hokeyi sayesinde ortalama üzeri bir patenci olarak buzun tadını iyi çıkartanlardanım.

Bu postu yapma amacım hem Bryant Park’taki buz pateninden bahsetmek hem de 1 yılın üzerinde sahip olduğum Canon EOS 5D Mark II‘nin video özelliğini sonunda denemeyi akıl edip, parktaki buz pistinde çektiğim kısacık görüntüyü paylaşmak istememdi.

Video YouTube üzerinde 1080P ye kadar değişen kalitelerde izlenebiliyor. Parkta buz pateni hakkinda bilgi: http://www.bryantpark.org/things-to-do/pond.html

Bryant Park’ta Buz Pateni ve EOS 5D Mark II ile Video” için 2 yorum

  1. bu park gerçekten güzel ve seviyorum onu
    central parka gitmeye üşendiğim zamanlarda buraya kaçıveriyorum bir nebze de olsa dinlenmek ve rahat nefes almak için
    buz patenine gelince onu yapmaya (en azından şu zamanlar) vaktim yok ilerde new york ta kalırsam yapma ihtimalim yüksek:)

Bir Cevap Yazın