【最大500円offクーポン 12/15 10:00~12/20 9:59】 【送料無料(沖縄・離島を除く)】 オイル・エンド(500g×20袋入) 【ニチネン: キッチン用品 洗物・掃除・衛生用品 油処理グッズ】【NICHINEN】

neue-heimat-berlin-guney-cuceloglu

Bakkala diye evden çıkıp senelerce haber alınamayan blogger bir gün aniden çıkagelir…

Son postun üzerinden 3 yıl 4 ay geçmiş. Bu sürede donuz.com’a yazmayı defalarca düşündüm, hatta hazırladığım yazılar da oldu ama genellikle yazdıklarımı ve fotoğrafları fazla kişisel bulup yayınlamaktan vazgeçtim. Hayatımdaki önemli ve yoğun değişiklikler yazıp çizdiklerime yansıdı, sanal dünyada aşmayı uygun görmediğim mahremiyet çizgisi de bunları yayınlamama engel oldu kısacası. Belki zaman içinde dizilerin flashback sahneleri gibi aralara serpiştiririm bir kısmını.

Çok uzatmadan konuya giriyorum; “Neue Heimat” Türkçe’ye “Yeni Ev/Yeni Memleket” diye çevriliyor. Burası Berlin’de haftasonları açılan, oldukça popüler bir “street food market” ve benim de arkadaşlarımla buluşmak için sıkça tercih ettiğim yerlerden. Uzun süre önce kullanım dışı bırakılmış bir tren bakım istasyonundan geriye kalan dev alanda yer alıyor ve yıkık dökük yüksek tavanlı hangarları, graffiti kaplı duvarları, kaliteli canlı müzikleri ve farklı tarzlara sahip ziyaretçileriyle bence Berlin’i iyi yansıtıyor.

バンドリーノ レディース シューズ・靴 ヒール【Franci】Red

【最大500円offクーポン 12/15 10:00~12/20 9:59】 【送料無料(沖縄・離島を除く)】 オイル・エンド(500g×20袋入) 【ニチネン: キッチン用品 洗物・掃除・衛生用品 油処理グッズ】【NICHINEN】

bryce canyon national park utah
Red Arch Tüneli, Utah

Gittiği her yere aşık olup ağlaya sızlaya geri dönen şaşkın adamdan herkese selamlar.

2012 yılının son 11 gününü ABD’nin Güneybatısında bulunan Nevada, Arizona ve Utah eyaletlerinde, yollarda geçirdim. Las Vegas’ta başlayıp Las Vegas’ta sonlanan gezinin ana hatları 1600km araba yolculuğu, 4 milli park ziyareti, bu parklarda onlarca km’lik zorlu doğa yürüyüşleri (hiking), 2000 kadar fotoğraf ve unutulmaz anılar şeklinde özetlenebilir.

Mevsimin kış olması, üstüne bütün ülkeyi etkisi altına alan büyük bir kar fırtınasının da yolda olduğum günlere denk gelmesi sebebiyle, beklediğimin çok ötesinde sert koşullarla karşılaştım. Yolculuğun büyük bölümü buz üzerinde, kar yağışı altında, -5 ile -20 dereceler arasında geçti. Bu durumdan şikayetçi olmak bir yana, gezinin benim için daha da özel hale geldiğini eklemeliyim. フリーウォーターズ メンズ サンダル シューズ Treeline Dark Grey/Blue

【最大500円offクーポン 12/15 10:00~12/20 9:59】 【送料無料(沖縄・離島を除く)】 オイル・エンド(500g×20袋入) 【ニチネン: キッチン用品 洗物・掃除・衛生用品 油処理グッズ】【NICHINEN】

washington square park, new york'ta balerinler

Cumartesi Leica Gallery’de, Beyaz Saray resmi fotoğrafçısı Paraboot 9323/レザーシューズ/6【中古】【買取王国】’nın イーストランド メンズ シューズ・靴 ブーツ【Seneca】Dark Olive fotoğraflarından oluşan sergiyi görmeye gittim. Sergi, Obama’nın basında göremediğimiz özel anlarını bir fotojurnalistin gözünden aktarması sebebiyle ilgimi çekiyordu. Souza’nın fotoğraflarına muhteşem kalitede baskılar ve tarihi bir binada yer alan Leica Gallery’nin ortamı eklenince ayırdığım zamanın karşılığını fazlasıyla almış oldum.

Fotoğraflar başkanın aile yaşamından katıldığı davetlere, tatillerinden spor salonuna, köpeğiyle geçirdiği zamanlara kadar çok çeşitli anları içeriyordu.

Kişisel fotoğraf arşivlerinin, dolayısı ile kişilerin hayatlarının belgeleri olan albümlerin tam bir çöplüğe döndüğü günümüzde, “Başkan Obama, yaşlandığında harika bir arşive sahip olacak, torunlarını dizine oturtup geçmişinden anılar anlatabilecek şanslı azınlığın içinde yer alıyor, bu kesin” diye düşünmekten alamadım kendimi. (“Bir kere de toplumsal yaraya parmak basma, mesaj verme anasını satayım” dediğinizi duyar gibiyim, maalesef olmuyor, olamıyor!) Lola Espeleta レディース サンダル 靴 送料無料 Black GUITARE

【最大500円offクーポン 12/15 10:00~12/20 9:59】 【送料無料(沖縄・離島を除く)】 オイル・エンド(500g×20袋入) 【ニチネン: キッチン用品 洗物・掃除・衛生用品 油処理グッズ】【NICHINEN】

Korhan Başaran Modern Dans Topluluğu

【NIKEナイキ】 818592-991 ID AIR MAX 95 スニーカー ブラック 29.5cm シューズ メンズ 【中古】 New York’ta yaşayan başarılı koreograf / dansçı. Bu sıralar, 8 Kasım’da Cemal Reşit Rey Gösteri Merkezi‘nde de sergilenecek olan “a kin dof beau ty” adlı gösterinin hazırlıklarına devam ediyor ve ne şanslıyım ki beni de provalarını izlemeye davet etti.

アルド メンズ スニーカー シューズ Alalisien Navy Dans Stüdyoları şehrin önemli merkezlerinden バイオニック レディース スリッポン・ローファー シューズ Valeri Black yakınlarında, [大感謝祭中ポイント5倍]ハイドロテック ウォーキング HYDRO TECH 6301 メンズ メンズウォーキングシューズ ブラウン TSRC üzerinde tarihi bir binanın beşinci katında yer alıyor. Herşeyi el yordamıyla çalışan binanın asansörü, bir görevli olmadan kullanılamıyor, asansörün şoförü var! Bina o kadar eski… 【911】【CHRISTIAN CARANO】【クリスチャン カラノ】【送料無料】【日本製】アッパー全て本革☆撥水☆日本製☆ステッチデザインビジネスシューズ紳士靴

【最大500円offクーポン 12/15 10:00~12/20 9:59】 【送料無料(沖縄・離島を除く)】 オイル・エンド(500g×20袋入) 【ニチネン: キッチン用品 洗物・掃除・衛生用品 油処理グッズ】【NICHINEN】

xiangqi chinese chess
Xiangqi – “Çin satrancı” oynayan adamlar.

エスエフエフティ レディース スニーカー シューズ Sfft Arianna Sneaker (Women) Gold/ Parchment Leather serisi aldı başını gidiyor, durduramıyoruz!

Bu defa ninjalar, bambu ormanları, panda hayvanı ve ejderhalarıyla tanıdığımız sevimli ülke Çin’e konuk oluyoruz. Yani tam Çin değil aslında, New York’taki Çin Mahallesi, nam-ı diğer Wベルトパンプス/ワークス(works)【シューズ】… Gerçi Çin’e gittim desem de yalandan başım ağrımazdı hani!

* Yazıya başlamadan önce kısa bir duyuruda da bulunmak istiyorum: Donuz.com severlerden gelen yoğun talep üzerine CHANEL(シャネル) ミュール 38 レディース グレー ラインストーン サテン【中古】 olarak küçük bir hizmet vermeye başladım. Artık New York’u ziyaret edenler şehri benimle gezip, klasik turist aktivitelerinin dışında, gerçek New York’u, Cushe クシェ レディース 女性用 シューズ 靴 サンダル Cushe クシェ Cushe Fresh W - Grey‘ların yaşadığı, yediği, eğlendiği şekilde tecrübe edebilecekler. Bunun dışında fotoğraf gezileri ve sokak fotoğrafçılığı atölyesi de tüm hızıyla sürüyor. Detay için サス サニー SAS Sunny‘ne tiklayabilirsiniz. Ayrıca sayfaya bir Honour Ovation(アナーオベーション) サイドジップブーツ【ITEM NO. 2050】 bölümü de ekledim. Reklamları dinlediniz! See Kai Run キッズ 男の子 シューズ 靴 送料無料 Blue Kids Dane Plaid High-Top Sneakers

【最大500円offクーポン 12/15 10:00~12/20 9:59】 【送料無料(沖縄・離島を除く)】 オイル・エンド(500g×20袋入) 【ニチネン: キッチン用品 洗物・掃除・衛生用品 油処理グッズ】【NICHINEN】

new york'ta dolunay, empire state binasi ve bryant park
Bryant Park Hotel ve Empire State Building

SW銅小判フライパン 32cm【銅フライパン】【業務用】 serisine devam ediyoruz. Bu sefer şehrin meşhur Midtown bölgesindeki 42. Sokak ve çevresinde, gece fotoğrafları ile.

Gece fotoğraflarını çok sevsem de iyi fotoğraflar üretebilmek için tripod kullanma gerekliliği çoğu zaman yoluma taş koyuyor. Profosyonel amaçlı kullandığım Manfrotto tripod yaklaşık 3 kg ağırlığında ve oldukça büyük, taşıması zor bir model. Ulaşımını bisikletle sağlayan ve sırt çantası yeterince kalabalık birisi olarak günlük hayatta yanımda bulundurmam haliyle mümkün olmuyor. İş için tripodumu taşıyorsam da bisiklet kullanamıyorum, metro ile ulaşım yapıyorum.

Çarşamba akşam üzeri şehrin Lower East Side bölgesinde işimi bitirmiş, metro ile eve dönüyordum ki donuz.com’a uzun süredir kelli felli bir yazı yazmadığımı hatırlayıp kendimi Grand Central Terminal’de trenden dışarı atıverdim. WUSTHOF(ヴォストフ) クーリナー ピーリングナイフ 4029 7cm ADLE5

【最大500円offクーポン 12/15 10:00~12/20 9:59】 【送料無料(沖縄・離島を除く)】 オイル・エンド(500g×20袋入) 【ニチネン: キッチン用品 洗物・掃除・衛生用品 油処理グッズ】【NICHINEN】

queens graffiti new york

Fotoğraflardaki graffiti çalışmaları, bisikletimle yaptığım, New York’un Queens ilçesinde yaşayan bir arkadaşımı ziyaretten dönüşte, bir deponun duvarlarında görüp aşık olduğum işler. Depo tam Queensboro Köprüsü’nün altında kalıyor. スケッチャーズ レディース スニーカー シューズ Uplift - Freestyle White