藤次郎 筋引 240mm ※取寄品 FU-805

neue-heimat-berlin-guney-cuceloglu

Bakkala diye evden çıkıp senelerce haber alınamayan blogger bir gün aniden çıkagelir…

Son postun üzerinden 3 yıl 4 ay geçmiş. Bu sürede donuz.com’a yazmayı defalarca düşündüm, hatta hazırladığım yazılar da oldu ama genellikle yazdıklarımı ve fotoğrafları fazla kişisel bulup yayınlamaktan vazgeçtim. Hayatımdaki önemli ve yoğun değişiklikler yazıp çizdiklerime yansıdı, sanal dünyada aşmayı uygun görmediğim mahremiyet çizgisi de bunları yayınlamama engel oldu kısacası. Belki zaman içinde dizilerin flashback sahneleri gibi aralara serpiştiririm bir kısmını.

Çok uzatmadan konuya giriyorum; “Neue Heimat” Türkçe’ye “Yeni Ev/Yeni Memleket” diye çevriliyor. Burası Berlin’de haftasonları açılan, oldukça popüler bir “street food market” ve benim de arkadaşlarımla buluşmak için sıkça tercih ettiğim yerlerden. Uzun süre önce kullanım dışı bırakılmış bir tren bakım istasyonundan geriye kalan dev alanda yer alıyor ve yıkık dökük yüksek tavanlı hangarları, graffiti kaplı duvarları, kaliteli canlı müzikleri ve farklı tarzlara sahip ziyaretçileriyle bence Berlin’i iyi yansıtıyor.

【CONVERSE コンバース】コンバース ワンスター ONE STAR J メンズ レディース

藤次郎 筋引 240mm ※取寄品 FU-805

bryce canyon national park utah
Red Arch Tüneli, Utah

Gittiği her yere aşık olup ağlaya sızlaya geri dönen şaşkın adamdan herkese selamlar.

2012 yılının son 11 gününü ABD’nin Güneybatısında bulunan Nevada, Arizona ve Utah eyaletlerinde, yollarda geçirdim. Las Vegas’ta başlayıp Las Vegas’ta sonlanan gezinin ana hatları 1600km araba yolculuğu, 4 milli park ziyareti, bu parklarda onlarca km’lik zorlu doğa yürüyüşleri (hiking), 2000 kadar fotoğraf ve unutulmaz anılar şeklinde özetlenebilir.

Mevsimin kış olması, üstüne bütün ülkeyi etkisi altına alan büyük bir kar fırtınasının da yolda olduğum günlere denk gelmesi sebebiyle, beklediğimin çok ötesinde sert koşullarla karşılaştım. Yolculuğun büyük bölümü buz üzerinde, kar yağışı altında, -5 ile -20 dereceler arasında geçti. Bu durumdan şikayetçi olmak bir yana, gezinin benim için daha da özel hale geldiğini eklemeliyim. アンダーアーマー カリー 男の子用 (小学生 中学生) 子供用 under armour curry 3zero スニーカー 靴 ベビー キッズ マタニティ

藤次郎 筋引 240mm ※取寄品 FU-805

washington square park, new york'ta balerinler

Cumartesi Leica Gallery’de, Beyaz Saray resmi fotoğrafçısı フィラ Fila レディース シューズ・靴 サンダル【drifter sandal】ホワイト’nın 【中古】【あす楽可】DOLCE&GABBANA/ドルチェ&ガッバーナ■ローカットスニーカー■41(26.0cm)■一年中大活躍の一足♪ fotoğraflarından oluşan sergiyi görmeye gittim. Sergi, Obama’nın basında göremediğimiz özel anlarını bir fotojurnalistin gözünden aktarması sebebiyle ilgimi çekiyordu. Souza’nın fotoğraflarına muhteşem kalitede baskılar ve tarihi bir binada yer alan Leica Gallery’nin ortamı eklenince ayırdığım zamanın karşılığını fazlasıyla almış oldum.

Fotoğraflar başkanın aile yaşamından katıldığı davetlere, tatillerinden spor salonuna, köpeğiyle geçirdiği zamanlara kadar çok çeşitli anları içeriyordu.

Kişisel fotoğraf arşivlerinin, dolayısı ile kişilerin hayatlarının belgeleri olan albümlerin tam bir çöplüğe döndüğü günümüzde, “Başkan Obama, yaşlandığında harika bir arşive sahip olacak, torunlarını dizine oturtup geçmişinden anılar anlatabilecek şanslı azınlığın içinde yer alıyor, bu kesin” diye düşünmekten alamadım kendimi. (“Bir kere de toplumsal yaraya parmak basma, mesaj verme anasını satayım” dediğinizi duyar gibiyim, maalesef olmuyor, olamıyor!) スケッチャーズ レディース シューズ・靴 スリッポン・フラット【Bobs Plush】Black Multi

藤次郎 筋引 240mm ※取寄品 FU-805

Korhan Başaran Modern Dans Topluluğu

ロックポート レディース ブーツ&レインブーツ シューズ Cobb Hill Joy Black New York’ta yaşayan başarılı koreograf / dansçı. Bu sıralar, 8 Kasım’da Cemal Reşit Rey Gösteri Merkezi‘nde de sergilenecek olan “a kin dof beau ty” adlı gösterinin hazırlıklarına devam ediyor ve ne şanslıyım ki beni de provalarını izlemeye davet etti.

コルソローマ 9 CORSO ROMA 9 パンプス フラット 958 レザー ホワイト 白【ぺたんこ イタリア】 Dans Stüdyoları şehrin önemli merkezlerinden ANDREA VENTURA FIRENZE レディース Footwear 送料無料 Khaki Loafers yakınlarında, キャタピラー ソフト トー Caterpillar Streamline Soft Toe üzerinde tarihi bir binanın beşinci katında yer alıyor. Herşeyi el yordamıyla çalışan binanın asansörü, bir görevli olmadan kullanılamıyor, asansörün şoförü var! Bina o kadar eski… ニューバランス メンズ スニーカー シューズ MID627 Black/Pacific Blue

藤次郎 筋引 240mm ※取寄品 FU-805

xiangqi chinese chess
Xiangqi – “Çin satrancı” oynayan adamlar.

プラダ サンダル フラワーモチーフ レディース PRADA 【古着】【中古】 serisi aldı başını gidiyor, durduramıyoruz!

Bu defa ninjalar, bambu ormanları, panda hayvanı ve ejderhalarıyla tanıdığımız sevimli ülke Çin’e konuk oluyoruz. Yani tam Çin değil aslında, New York’taki Çin Mahallesi, nam-ı diğer ライフストライド レディース サンダル シューズ Theory Navy… Gerçi Çin’e gittim desem de yalandan başım ağrımazdı hani!

* Yazıya başlamadan önce kısa bir duyuruda da bulunmak istiyorum: Donuz.com severlerden gelen yoğun talep üzerine 堺 南海 筋引(両刃) AS-5 27cm(AS-5)<27cm>( キッチンブランチ ) olarak küçük bir hizmet vermeye başladım. Artık New York’u ziyaret edenler şehri benimle gezip, klasik turist aktivitelerinin dışında, gerçek New York’u, リンナイ ガス炊飯器 RR-15SVN2‘ların yaşadığı, yediği, eğlendiği şekilde tecrübe edebilecekler. Bunun dışında fotoğraf gezileri ve sokak fotoğrafçılığı atölyesi de tüm hızıyla sürüyor. Detay için スギコ産業:REDCO 野菜フルーツカッター 606N‘ne tiklayabilirsiniz. Ayrıca sayfaya bir 【送料無料】中古 食器・洋食器・置物ロシアソコスモスrussische porzellanfigur porzellan udssr cccp frau astronavt kosmos bölümü de ekledim. Reklamları dinlediniz! 【送料無料】中古 食器・洋食器・置物ゲーベルアーカイブパターンキャンドルホルダーシール a009734_02 goebel archiv muster kerzenhalter engel singt hx342 plombe

藤次郎 筋引 240mm ※取寄品 FU-805

new york'ta dolunay, empire state binasi ve bryant park
Bryant Park Hotel ve Empire State Building

【500円offクーポン 12/27 9:59まで】 【送料無料】 アディダス スケートボーディング スーパースターバルカ [サイズ:27.5cm(US9.5)] [カラー:ホワイト×グレー] #BB9067 【アディダス: 靴 メンズ靴 スニーカー】【ADIDAS adidas SUPERSTAR VULC】 serisine devam ediyoruz. Bu sefer şehrin meşhur Midtown bölgesindeki 42. Sokak ve çevresinde, gece fotoğrafları ile.

Gece fotoğraflarını çok sevsem de iyi fotoğraflar üretebilmek için tripod kullanma gerekliliği çoğu zaman yoluma taş koyuyor. Profosyonel amaçlı kullandığım Manfrotto tripod yaklaşık 3 kg ağırlığında ve oldukça büyük, taşıması zor bir model. Ulaşımını bisikletle sağlayan ve sırt çantası yeterince kalabalık birisi olarak günlük hayatta yanımda bulundurmam haliyle mümkün olmuyor. İş için tripodumu taşıyorsam da bisiklet kullanamıyorum, metro ile ulaşım yapıyorum.

Çarşamba akşam üzeri şehrin Lower East Side bölgesinde işimi bitirmiş, metro ile eve dönüyordum ki donuz.com’a uzun süredir kelli felli bir yazı yazmadığımı hatırlayıp kendimi Grand Central Terminal’de trenden dışarı atıverdim. PUMA フェラーリ ドリフトキャット 7 BK/WH 2017 【送料無料】

藤次郎 筋引 240mm ※取寄品 FU-805

queens graffiti new york

Fotoğraflardaki graffiti çalışmaları, bisikletimle yaptığım, New York’un Queens ilçesinde yaşayan bir arkadaşımı ziyaretten dönüşte, bir deponun duvarlarında görüp aşık olduğum işler. Depo tam Queensboro Köprüsü’nün altında kalıyor. ARKK コペンハーゲン メンズ シューズ・靴 スニーカー【Eaglezero S-E15 low top mesh trainers】Black