VitaCraft Oregon(ビタクラフト オレゴン) 両手ナベ 22cm 8672 【RCP】

neue-heimat-berlin-guney-cuceloglu

Bakkala diye evden çıkıp senelerce haber alınamayan blogger bir gün aniden çıkagelir…

Son postun üzerinden 3 yıl 4 ay geçmiş. Bu sürede donuz.com’a yazmayı defalarca düşündüm, hatta hazırladığım yazılar da oldu ama genellikle yazdıklarımı ve fotoğrafları fazla kişisel bulup yayınlamaktan vazgeçtim. Hayatımdaki önemli ve yoğun değişiklikler yazıp çizdiklerime yansıdı, sanal dünyada aşmayı uygun görmediğim mahremiyet çizgisi de bunları yayınlamama engel oldu kısacası. Belki zaman içinde dizilerin flashback sahneleri gibi aralara serpiştiririm bir kısmını.

Çok uzatmadan konuya giriyorum; “Neue Heimat” Türkçe’ye “Yeni Ev/Yeni Memleket” diye çevriliyor. Burası Berlin’de haftasonları açılan, oldukça popüler bir “street food market” ve benim de arkadaşlarımla buluşmak için sıkça tercih ettiğim yerlerden. Uzun süre önce kullanım dışı bırakılmış bir tren bakım istasyonundan geriye kalan dev alanda yer alıyor ve yıkık dökük yüksek tavanlı hangarları, graffiti kaplı duvarları, kaliteli canlı müzikleri ve farklı tarzlara sahip ziyaretçileriyle bence Berlin’i iyi yansıtıyor.

リーガル REGAL レディース パンプス 本革 レザー F52J フォーマル 入学式 卒業式 入卒学 スクエアトゥ フリル ローヒールパンプス evid

VitaCraft Oregon(ビタクラフト オレゴン) 両手ナベ 22cm 8672 【RCP】

bryce canyon national park utah
Red Arch Tüneli, Utah

Gittiği her yere aşık olup ağlaya sızlaya geri dönen şaşkın adamdan herkese selamlar.

2012 yılının son 11 gününü ABD’nin Güneybatısında bulunan Nevada, Arizona ve Utah eyaletlerinde, yollarda geçirdim. Las Vegas’ta başlayıp Las Vegas’ta sonlanan gezinin ana hatları 1600km araba yolculuğu, 4 milli park ziyareti, bu parklarda onlarca km’lik zorlu doğa yürüyüşleri (hiking), 2000 kadar fotoğraf ve unutulmaz anılar şeklinde özetlenebilir.

Mevsimin kış olması, üstüne bütün ülkeyi etkisi altına alan büyük bir kar fırtınasının da yolda olduğum günlere denk gelmesi sebebiyle, beklediğimin çok ötesinde sert koşullarla karşılaştım. Yolculuğun büyük bölümü buz üzerinde, kar yağışı altında, -5 ile -20 dereceler arasında geçti. Bu durumdan şikayetçi olmak bir yana, gezinin benim için daha da özel hale geldiğini eklemeliyim. 【送料無料】エアソール付き山羊革ソフトシューズ オーク×ベージュ 23.5cm

VitaCraft Oregon(ビタクラフト オレゴン) 両手ナベ 22cm 8672 【RCP】

washington square park, new york'ta balerinler

Cumartesi Leica Gallery’de, Beyaz Saray resmi fotoğrafçısı ASAHI/アサヒシューズ AF39411 TDY39-41 トップドライ メンズ 【27.0】 (ブラック)’nın ハッシュパピー Hush Puppies カジュアルシューズ (ダ-クブラウン) fotoğraflarından oluşan sergiyi görmeye gittim. Sergi, Obama’nın basında göremediğimiz özel anlarını bir fotojurnalistin gözünden aktarması sebebiyle ilgimi çekiyordu. Souza’nın fotoğraflarına muhteşem kalitede baskılar ve tarihi bir binada yer alan Leica Gallery’nin ortamı eklenince ayırdığım zamanın karşılığını fazlasıyla almış oldum.

Fotoğraflar başkanın aile yaşamından katıldığı davetlere, tatillerinden spor salonuna, köpeğiyle geçirdiği zamanlara kadar çok çeşitli anları içeriyordu.

Kişisel fotoğraf arşivlerinin, dolayısı ile kişilerin hayatlarının belgeleri olan albümlerin tam bir çöplüğe döndüğü günümüzde, “Başkan Obama, yaşlandığında harika bir arşive sahip olacak, torunlarını dizine oturtup geçmişinden anılar anlatabilecek şanslı azınlığın içinde yer alıyor, bu kesin” diye düşünmekten alamadım kendimi. (“Bir kere de toplumsal yaraya parmak basma, mesaj verme anasını satayım” dediğinizi duyar gibiyim, maalesef olmuyor, olamıyor!) MIZUNO ミズノ ビジネスウォーキングシューズ  LD40 CROSS B1GC1623

VitaCraft Oregon(ビタクラフト オレゴン) 両手ナベ 22cm 8672 【RCP】

Korhan Başaran Modern Dans Topluluğu

サヌーク レディース シューズ・靴 ローファー・オックスフォード【Funky Fiona】Natural Sonoma New York’ta yaşayan başarılı koreograf / dansçı. Bu sıralar, 8 Kasım’da Cemal Reşit Rey Gösteri Merkezi‘nde de sergilenecek olan “a kin dof beau ty” adlı gösterinin hazırlıklarına devam ediyor ve ne şanslıyım ki beni de provalarını izlemeye davet etti.

アルド メンズ スニーカー シューズ Mx.0 White Dans Stüdyoları şehrin önemli merkezlerinden ムンロー レディース スリッポン・ローファー シューズ Kiera Brown Leather/Lizard yakınlarında, 【中古】NIKE/ナイキ スニーカーKOBE IX HI KRM EXT QS/コービー 716993-600 サイズ:27.5cm カラー:レッド üzerinde tarihi bir binanın beşinci katında yer alıyor. Herşeyi el yordamıyla çalışan binanın asansörü, bir görevli olmadan kullanılamıyor, asansörün şoförü var! Bina o kadar eski… Maison Martin Margiela レディース SHOES 送料無料 Pink Cross Strip Open Toe Leather Wedge Heel

VitaCraft Oregon(ビタクラフト オレゴン) 両手ナベ 22cm 8672 【RCP】

xiangqi chinese chess
Xiangqi – “Çin satrancı” oynayan adamlar.

Aldo アルド メンズ 男性用 シューズ 靴 オックスフォード 紳士靴 通勤靴 Aldo アルド Bovarino - Black Leather serisi aldı başını gidiyor, durduramıyoruz!

Bu defa ninjalar, bambu ormanları, panda hayvanı ve ejderhalarıyla tanıdığımız sevimli ülke Çin’e konuk oluyoruz. Yani tam Çin değil aslında, New York’taki Çin Mahallesi, nam-ı diğer プロペット メンズ シューズ・靴【XV550】White/Royal Blue Mesh/Synthetic… Gerçi Çin’e gittim desem de yalandan başım ağrımazdı hani!

* Yazıya başlamadan önce kısa bir duyuruda da bulunmak istiyorum: Donuz.com severlerden gelen yoğun talep üzerine ブライト 牛刀包丁330mm olarak küçük bir hizmet vermeye başladım. Artık New York’u ziyaret edenler şehri benimle gezip, klasik turist aktivitelerinin dışında, gerçek New York’u, KT93800 アルミ バリックス 寸胴鍋(磨き仕上げ)33‘ların yaşadığı, yediği, eğlendiği şekilde tecrübe edebilecekler. Bunun dışında fotoğraf gezileri ve sokak fotoğrafçılığı atölyesi de tüm hızıyla sürüyor. Detay için その他 Herend(ヘレンド) VRH 724000 ウイーンの薔薇 ティーカップ&ソーサー 200ml VIEILLE ROSE D'HABSBOURG ds-1669059‘ne tiklayabilirsiniz. Ayrıca sayfaya bir [CAT01008] アップルカッター(分割器) AP-8 4905001241765【送料無料】 bölümü de ekledim. Reklamları dinlediniz! その他 K 18-8 内蓋式 キッチンポット 30 手付 蓋無 EBM-0025610【納期目安:追って連絡】

VitaCraft Oregon(ビタクラフト オレゴン) 両手ナベ 22cm 8672 【RCP】

new york'ta dolunay, empire state binasi ve bryant park
Bryant Park Hotel ve Empire State Building

ビタクラフト カンザス フライパン 21.5cm No.4623【送料無料】 serisine devam ediyoruz. Bu sefer şehrin meşhur Midtown bölgesindeki 42. Sokak ve çevresinde, gece fotoğrafları ile.

Gece fotoğraflarını çok sevsem de iyi fotoğraflar üretebilmek için tripod kullanma gerekliliği çoğu zaman yoluma taş koyuyor. Profosyonel amaçlı kullandığım Manfrotto tripod yaklaşık 3 kg ağırlığında ve oldukça büyük, taşıması zor bir model. Ulaşımını bisikletle sağlayan ve sırt çantası yeterince kalabalık birisi olarak günlük hayatta yanımda bulundurmam haliyle mümkün olmuyor. İş için tripodumu taşıyorsam da bisiklet kullanamıyorum, metro ile ulaşım yapıyorum.

Çarşamba akşam üzeri şehrin Lower East Side bölgesinde işimi bitirmiş, metro ile eve dönüyordum ki donuz.com’a uzun süredir kelli felli bir yazı yazmadığımı hatırlayıp kendimi Grand Central Terminal’de trenden dışarı atıverdim. ワンダーシェフ あなたと私の圧力魔法鍋片手3L ZASA30

VitaCraft Oregon(ビタクラフト オレゴン) 両手ナベ 22cm 8672 【RCP】

queens graffiti new york

Fotoğraflardaki graffiti çalışmaları, bisikletimle yaptığım, New York’un Queens ilçesinde yaşayan bir arkadaşımı ziyaretten dönüşte, bir deponun duvarlarında görüp aşık olduğum işler. Depo tam Queensboro Köprüsü’nün altında kalıyor. ルイスエシー レディース サンダル シューズ Louise et Cie Kamden Knotted Block Heel Sandal (Women) Gold Leaf Faux Leather