有田焼 渓山窯 究極の ラーメン鉢 熨斗絵 R0908

neue-heimat-berlin-guney-cuceloglu

Bakkala diye evden çıkıp senelerce haber alınamayan blogger bir gün aniden çıkagelir…

Son postun üzerinden 3 yıl 4 ay geçmiş. Bu sürede donuz.com’a yazmayı defalarca düşündüm, hatta hazırladığım yazılar da oldu ama genellikle yazdıklarımı ve fotoğrafları fazla kişisel bulup yayınlamaktan vazgeçtim. Hayatımdaki önemli ve yoğun değişiklikler yazıp çizdiklerime yansıdı, sanal dünyada aşmayı uygun görmediğim mahremiyet çizgisi de bunları yayınlamama engel oldu kısacası. Belki zaman içinde dizilerin flashback sahneleri gibi aralara serpiştiririm bir kısmını.

Çok uzatmadan konuya giriyorum; “Neue Heimat” Türkçe’ye “Yeni Ev/Yeni Memleket” diye çevriliyor. Burası Berlin’de haftasonları açılan, oldukça popüler bir “street food market” ve benim de arkadaşlarımla buluşmak için sıkça tercih ettiğim yerlerden. Uzun süre önce kullanım dışı bırakılmış bir tren bakım istasyonundan geriye kalan dev alanda yer alıyor ve yıkık dökük yüksek tavanlı hangarları, graffiti kaplı duvarları, kaliteli canlı müzikleri ve farklı tarzlara sahip ziyaretçileriyle bence Berlin’i iyi yansıtıyor.

マーク・フィッシャー レディース ヒール シューズ Zala Light Blue Kid Suede

有田焼 渓山窯 究極の ラーメン鉢 熨斗絵 R0908

bryce canyon national park utah
Red Arch Tüneli, Utah

Gittiği her yere aşık olup ağlaya sızlaya geri dönen şaşkın adamdan herkese selamlar.

2012 yılının son 11 gününü ABD’nin Güneybatısında bulunan Nevada, Arizona ve Utah eyaletlerinde, yollarda geçirdim. Las Vegas’ta başlayıp Las Vegas’ta sonlanan gezinin ana hatları 1600km araba yolculuğu, 4 milli park ziyareti, bu parklarda onlarca km’lik zorlu doğa yürüyüşleri (hiking), 2000 kadar fotoğraf ve unutulmaz anılar şeklinde özetlenebilir.

Mevsimin kış olması, üstüne bütün ülkeyi etkisi altına alan büyük bir kar fırtınasının da yolda olduğum günlere denk gelmesi sebebiyle, beklediğimin çok ötesinde sert koşullarla karşılaştım. Yolculuğun büyük bölümü buz üzerinde, kar yağışı altında, -5 ile -20 dereceler arasında geçti. Bu durumdan şikayetçi olmak bir yana, gezinin benim için daha da özel hale geldiğini eklemeliyim. コメックス サンダル ハイヒール ヒール12cm ラメ クロスベルト ウエッジソール ストラップ コルク ヒール (3005) 結婚式 パーティー 靴 【送料無料】

有田焼 渓山窯 究極の ラーメン鉢 熨斗絵 R0908

washington square park, new york'ta balerinler

Cumartesi Leica Gallery’de, Beyaz Saray resmi fotoğrafçısı カルバンクライン メンズ シューズ・靴 革靴・ビジネスシューズ【Mchale】Dark Brown Diamond Leather’nın ナイキ エアー マックス ウルトラ メンズ nike air max 90 ultra 靴 メンズ靴 スニーカー fotoğraflarından oluşan sergiyi görmeye gittim. Sergi, Obama’nın basında göremediğimiz özel anlarını bir fotojurnalistin gözünden aktarması sebebiyle ilgimi çekiyordu. Souza’nın fotoğraflarına muhteşem kalitede baskılar ve tarihi bir binada yer alan Leica Gallery’nin ortamı eklenince ayırdığım zamanın karşılığını fazlasıyla almış oldum.

Fotoğraflar başkanın aile yaşamından katıldığı davetlere, tatillerinden spor salonuna, köpeğiyle geçirdiği zamanlara kadar çok çeşitli anları içeriyordu.

Kişisel fotoğraf arşivlerinin, dolayısı ile kişilerin hayatlarının belgeleri olan albümlerin tam bir çöplüğe döndüğü günümüzde, “Başkan Obama, yaşlandığında harika bir arşive sahip olacak, torunlarını dizine oturtup geçmişinden anılar anlatabilecek şanslı azınlığın içinde yer alıyor, bu kesin” diye düşünmekten alamadım kendimi. (“Bir kere de toplumsal yaraya parmak basma, mesaj verme anasını satayım” dediğinizi duyar gibiyim, maalesef olmuyor, olamıyor!) (取寄)アグ メンズ チェスター UGG Men's Chester Chocolate Suede

有田焼 渓山窯 究極の ラーメン鉢 熨斗絵 R0908

Korhan Başaran Modern Dans Topluluğu

ベネリ レディース スリッポン・ローファー シューズ Acajou Tan Suede New York’ta yaşayan başarılı koreograf / dansçı. Bu sıralar, 8 Kasım’da Cemal Reşit Rey Gösteri Merkezi‘nde de sergilenecek olan “a kin dof beau ty” adlı gösterinin hazırlıklarına devam ediyor ve ne şanslıyım ki beni de provalarını izlemeye davet etti.

ZINDA レディース Footwear 送料無料 Dark blue Loafers Dans Stüdyoları şehrin önemli merkezlerinden 【在庫処分】SOUL MOVER【Clarks】カジュアル yakınlarında, 【中古】ジェントリーコンプレックス Gentry Complex ホールカット ドレスシューズ ダークブラウン【サイズ表記なし(24.5cm位)】【BRW】【S/S/A/W】【状態ランクB】【メンズ】【11101-956954】【送料無料】【即日発送可】 üzerinde tarihi bir binanın beşinci katında yer alıyor. Herşeyi el yordamıyla çalışan binanın asansörü, bir görevli olmadan kullanılamıyor, asansörün şoförü var! Bina o kadar eski… クラークス Clarks Carleta Lyon

有田焼 渓山窯 究極の ラーメン鉢 熨斗絵 R0908

xiangqi chinese chess
Xiangqi – “Çin satrancı” oynayan adamlar.

ビラボン レディース サンダル シューズ Sand Wanderer Sandal Off Black serisi aldı başını gidiyor, durduramıyoruz!

Bu defa ninjalar, bambu ormanları, panda hayvanı ve ejderhalarıyla tanıdığımız sevimli ülke Çin’e konuk oluyoruz. Yani tam Çin değil aslında, New York’taki Çin Mahallesi, nam-ı diğer [エントリー&楽天カード利用でポイント最大15倍!]12月16日19:59まで【アウトレット】シューギャラリーオオタ SHOE GALLERY OTA サマーブーツ (BL)… Gerçi Çin’e gittim desem de yalandan başım ağrımazdı hani!

* Yazıya başlamadan önce kısa bir duyuruda da bulunmak istiyorum: Donuz.com severlerden gelen yoğun talep üzerine Rockport ロックポート レディース 女性用 シューズ 靴 サンダル Rockport ロックポート Rozelle Gladiator - Black olarak küçük bir hizmet vermeye başladım. Artık New York’u ziyaret edenler şehri benimle gezip, klasik turist aktivitelerinin dışında, gerçek New York’u, SHIPS(シップス) サイドゴアブーツ サイズ[7 2/1] メンズ - 【中古】【ブランド古着バズストア】【171117】‘ların yaşadığı, yediği, eğlendiği şekilde tecrübe edebilecekler. Bunun dışında fotoğraf gezileri ve sokak fotoğrafçılığı atölyesi de tüm hızıyla sürüyor. Detay için [エントリー&楽天カード利用でポイント最大15倍!]12月16日19:59までサヤ Saya 6244-50354 (B)‘ne tiklayabilirsiniz. Ayrıca sayfaya bir ピンクパラドックスロンドン レディース サンダル シューズ pink paradox london Magic Slingback Sandal (Women) Champagne Metallic bölümü de ekledim. Reklamları dinlediniz! トニーポンズ レディース サンダル シューズ Malmo-Vx Navy

有田焼 渓山窯 究極の ラーメン鉢 熨斗絵 R0908

new york'ta dolunay, empire state binasi ve bryant park
Bryant Park Hotel ve Empire State Building

SA パワー・デンジ半寸胴鍋 目盛付 蓋無 33cm<33cm> serisine devam ediyoruz. Bu sefer şehrin meşhur Midtown bölgesindeki 42. Sokak ve çevresinde, gece fotoğrafları ile.

Gece fotoğraflarını çok sevsem de iyi fotoğraflar üretebilmek için tripod kullanma gerekliliği çoğu zaman yoluma taş koyuyor. Profosyonel amaçlı kullandığım Manfrotto tripod yaklaşık 3 kg ağırlığında ve oldukça büyük, taşıması zor bir model. Ulaşımını bisikletle sağlayan ve sırt çantası yeterince kalabalık birisi olarak günlük hayatta yanımda bulundurmam haliyle mümkün olmuyor. İş için tripodumu taşıyorsam da bisiklet kullanamıyorum, metro ile ulaşım yapıyorum.

Çarşamba akşam üzeri şehrin Lower East Side bölgesinde işimi bitirmiş, metro ile eve dönüyordum ki donuz.com’a uzun süredir kelli felli bir yazı yazmadığımı hatırlayıp kendimi Grand Central Terminal’de trenden dışarı atıverdim. 【送料無料】 SW 18-8 巻渕 シャンパンクーラースタンド 大 【商品コード】1857800 ★税抜5000円以上で送料無料★激安祭

有田焼 渓山窯 究極の ラーメン鉢 熨斗絵 R0908

queens graffiti new york

Fotoğraflardaki graffiti çalışmaları, bisikletimle yaptığım, New York’un Queens ilçesinde yaşayan bir arkadaşımı ziyaretten dönüşte, bir deponun duvarlarında görüp aşık olduğum işler. Depo tam Queensboro Köprüsü’nün altında kalıyor. キャピタラー カジュアル メンズ シューズ・靴【Streamline Composite Toe Work Shoe】Dark Dull Grey Leather