ツヴィリング アーク コンパクトシェフ 15cm 38875-151 [ ZWILLING ARC ナイフ 包丁 庖丁 キッチン用品 調理道具 ]

neue-heimat-berlin-guney-cuceloglu

Bakkala diye evden çıkıp senelerce haber alınamayan blogger bir gün aniden çıkagelir…

Son postun üzerinden 3 yıl 4 ay geçmiş. Bu sürede donuz.com’a yazmayı defalarca düşündüm, hatta hazırladığım yazılar da oldu ama genellikle yazdıklarımı ve fotoğrafları fazla kişisel bulup yayınlamaktan vazgeçtim. Hayatımdaki önemli ve yoğun değişiklikler yazıp çizdiklerime yansıdı, sanal dünyada aşmayı uygun görmediğim mahremiyet çizgisi de bunları yayınlamama engel oldu kısacası. Belki zaman içinde dizilerin flashback sahneleri gibi aralara serpiştiririm bir kısmını.

Çok uzatmadan konuya giriyorum; “Neue Heimat” Türkçe’ye “Yeni Ev/Yeni Memleket” diye çevriliyor. Burası Berlin’de haftasonları açılan, oldukça popüler bir “street food market” ve benim de arkadaşlarımla buluşmak için sıkça tercih ettiğim yerlerden. Uzun süre önce kullanım dışı bırakılmış bir tren bakım istasyonundan geriye kalan dev alanda yer alıyor ve yıkık dökük yüksek tavanlı hangarları, graffiti kaplı duvarları, kaliteli canlı müzikleri ve farklı tarzlara sahip ziyaretçileriyle bence Berlin’i iyi yansıtıyor.

【ビッグ・スモールサイズ】 NEW BALANCE M585BG 【MADE IN U.S.A】 ニューバランス M 585 BG NAVY/GREY

ツヴィリング アーク コンパクトシェフ 15cm 38875-151 [ ZWILLING ARC ナイフ 包丁 庖丁 キッチン用品 調理道具 ]

bryce canyon national park utah
Red Arch Tüneli, Utah

Gittiği her yere aşık olup ağlaya sızlaya geri dönen şaşkın adamdan herkese selamlar.

2012 yılının son 11 gününü ABD’nin Güneybatısında bulunan Nevada, Arizona ve Utah eyaletlerinde, yollarda geçirdim. Las Vegas’ta başlayıp Las Vegas’ta sonlanan gezinin ana hatları 1600km araba yolculuğu, 4 milli park ziyareti, bu parklarda onlarca km’lik zorlu doğa yürüyüşleri (hiking), 2000 kadar fotoğraf ve unutulmaz anılar şeklinde özetlenebilir.

Mevsimin kış olması, üstüne bütün ülkeyi etkisi altına alan büyük bir kar fırtınasının da yolda olduğum günlere denk gelmesi sebebiyle, beklediğimin çok ötesinde sert koşullarla karşılaştım. Yolculuğun büyük bölümü buz üzerinde, kar yağışı altında, -5 ile -20 dereceler arasında geçti. Bu durumdan şikayetçi olmak bir yana, gezinin benim için daha da özel hale geldiğini eklemeliyim. ニューバランス KL410CKY KL410CKY ユニバーサル 通年 キッズ 靴 [New Balance KL410CKY KL410CKY universal all year kids shoes]【楽天海外直送】

ツヴィリング アーク コンパクトシェフ 15cm 38875-151 [ ZWILLING ARC ナイフ 包丁 庖丁 キッチン用品 調理道具 ]

washington square park, new york'ta balerinler

Cumartesi Leica Gallery’de, Beyaz Saray resmi fotoğrafçısı 1988年式美品*CRADDOCK-TERRY*本革サービスシューズ25.0黒◆7M24【中古】’nın クラークス メンズ アンケネスウェイ Clarks UNKENNETH WAY 2017FW 外羽根レースアップタイプ 軽量かつ快適な履き心地のアンストラクチャード搭載モデル 本革ビジネスシューズ レザー 本革 シューズ 紳士靴 fotoğraflarından oluşan sergiyi görmeye gittim. Sergi, Obama’nın basında göremediğimiz özel anlarını bir fotojurnalistin gözünden aktarması sebebiyle ilgimi çekiyordu. Souza’nın fotoğraflarına muhteşem kalitede baskılar ve tarihi bir binada yer alan Leica Gallery’nin ortamı eklenince ayırdığım zamanın karşılığını fazlasıyla almış oldum.

Fotoğraflar başkanın aile yaşamından katıldığı davetlere, tatillerinden spor salonuna, köpeğiyle geçirdiği zamanlara kadar çok çeşitli anları içeriyordu.

Kişisel fotoğraf arşivlerinin, dolayısı ile kişilerin hayatlarının belgeleri olan albümlerin tam bir çöplüğe döndüğü günümüzde, “Başkan Obama, yaşlandığında harika bir arşive sahip olacak, torunlarını dizine oturtup geçmişinden anılar anlatabilecek şanslı azınlığın içinde yer alıyor, bu kesin” diye düşünmekten alamadım kendimi. (“Bir kere de toplumsal yaraya parmak basma, mesaj verme anasını satayım” dediğinizi duyar gibiyim, maalesef olmuyor, olamıyor!) Ellie シューズ メンズ 1 Heel ブーツ Sizes) M BLKP (海外取寄せ品)

ツヴィリング アーク コンパクトシェフ 15cm 38875-151 [ ZWILLING ARC ナイフ 包丁 庖丁 キッチン用品 調理道具 ]

Korhan Başaran Modern Dans Topluluğu

ジョルジオブルティーニ メンズ シューズ・靴【Carbonne Monkstrap】Dark Gray/Light Gray Buff Leather New York’ta yaşayan başarılı koreograf / dansçı. Bu sıralar, 8 Kasım’da Cemal Reşit Rey Gösteri Merkezi‘nde de sergilenecek olan “a kin dof beau ty” adlı gösterinin hazırlıklarına devam ediyor ve ne şanslıyım ki beni de provalarını izlemeye davet etti.

Art レディース サンダル 靴 送料無料 Green / Mint I BREATHE Dans Stüdyoları şehrin önemli merkezlerinden ジョーダン ハイ プレミアム 女の子用 (小学生 中学生) 子供用 jordan aj 1 high premium スニーカー マタニティ ベビー 靴 キッズ yakınlarında, ニュールック レディース シューズ・靴 ローファー・オックスフォード【New Look Wide Fit Mix Material Patent Loafer】Black üzerinde tarihi bir binanın beşinci katında yer alıyor. Herşeyi el yordamıyla çalışan binanın asansörü, bir görevli olmadan kullanılamıyor, asansörün şoförü var! Bina o kadar eski… NIKE ナイキ ルナフォース スニーカー LUNAR FORCE 1 FUSE SP ルナ フォース 1 フューズ 717303-064 ホワイト メンズ 【zzi】

ツヴィリング アーク コンパクトシェフ 15cm 38875-151 [ ZWILLING ARC ナイフ 包丁 庖丁 キッチン用品 調理道具 ]

xiangqi chinese chess
Xiangqi – “Çin satrancı” oynayan adamlar.

ソフトスタイル レディース シューズ・靴 ヒール【Calina】Sassafras Vitello/Pearlized Patent serisi aldı başını gidiyor, durduramıyoruz!

Bu defa ninjalar, bambu ormanları, panda hayvanı ve ejderhalarıyla tanıdığımız sevimli ülke Çin’e konuk oluyoruz. Yani tam Çin değil aslında, New York’taki Çin Mahallesi, nam-ı diğer Tatami[タタミ]Elbe[エルベ]Black ブラック2本ベルトサンダルBM830463/ブラック… Gerçi Çin’e gittim desem de yalandan başım ağrımazdı hani!

* Yazıya başlamadan önce kısa bir duyuruda da bulunmak istiyorum: Donuz.com severlerden gelen yoğun talep üzerine クロッグス Klogs レディース シューズ・靴 クロッグ【Mission】White Smooth olarak küçük bir hizmet vermeye başladım. Artık New York’u ziyaret edenler şehri benimle gezip, klasik turist aktivitelerinin dışında, gerçek New York’u, (17AW) (クラークス) Clarks #Desert Trek Black Suedeデザートトレック コンフォートシューズ スエード クレープソール トレックマン 天然皮革 ブラック 黒(送料無料/革靴/シューズ/Men's/メンズ/英国/定番/クク/25.5cm/26cm/26.5cm/27.0cm)‘ların yaşadığı, yediği, eğlendiği şekilde tecrübe edebilecekler. Bunun dışında fotoğraf gezileri ve sokak fotoğrafçılığı atölyesi de tüm hızıyla sürüyor. Detay için C1RCA メンズ AL50 Adrian Lopez Lightweight Insole スケート シューズ アスレチック シューズ, ブラック/ブラック シンセティック, 6.0 Medium US (海外取寄せ品)‘ne tiklayabilirsiniz. Ayrıca sayfaya bir スビカ Sbicca レディース シューズ・靴 サンダル【Tampa Beaded Platform Sandal】Denim Beaded bölümü de ekledim. Reklamları dinlediniz! マチス レディース サンダル シューズ Starling Black

ツヴィリング アーク コンパクトシェフ 15cm 38875-151 [ ZWILLING ARC ナイフ 包丁 庖丁 キッチン用品 調理道具 ]

new york'ta dolunay, empire state binasi ve bryant park
Bryant Park Hotel ve Empire State Building

Rockport メンズ Ledge Hill Too Plain Toe オックスフォード ダーク Bitter チョコレート 12 M (海外取寄せ品) serisine devam ediyoruz. Bu sefer şehrin meşhur Midtown bölgesindeki 42. Sokak ve çevresinde, gece fotoğrafları ile.

Gece fotoğraflarını çok sevsem de iyi fotoğraflar üretebilmek için tripod kullanma gerekliliği çoğu zaman yoluma taş koyuyor. Profosyonel amaçlı kullandığım Manfrotto tripod yaklaşık 3 kg ağırlığında ve oldukça büyük, taşıması zor bir model. Ulaşımını bisikletle sağlayan ve sırt çantası yeterince kalabalık birisi olarak günlük hayatta yanımda bulundurmam haliyle mümkün olmuyor. İş için tripodumu taşıyorsam da bisiklet kullanamıyorum, metro ile ulaşım yapıyorum.

Çarşamba akşam üzeri şehrin Lower East Side bölgesinde işimi bitirmiş, metro ile eve dönüyordum ki donuz.com’a uzun süredir kelli felli bir yazı yazmadığımı hatırlayıp kendimi Grand Central Terminal’de trenden dışarı atıverdim. 歌舞伎調和庖丁 忠舟 柳刃 33cm 黒金茶【業務用包丁】【和包丁】【ナイフ】【和食包丁】【業務用】

ツヴィリング アーク コンパクトシェフ 15cm 38875-151 [ ZWILLING ARC ナイフ 包丁 庖丁 キッチン用品 調理道具 ]

queens graffiti new york

Fotoğraflardaki graffiti çalışmaları, bisikletimle yaptığım, New York’un Queens ilçesinde yaşayan bir arkadaşımı ziyaretten dönüşte, bir deponun duvarlarında görüp aşık olduğum işler. Depo tam Queensboro Köprüsü’nün altında kalıyor. ラグズ メンズ ブーツ&レインブーツ シューズ Monster Mid SP Black