HI-GOLD(ハイゴールド) 野球用ウェア チェック柄昇華ウィンドブレーカー ウィンドブレーカー昇華パーカー ネイビー×ブラック 2XOサイズ HRO-1102

neue-heimat-berlin-guney-cuceloglu

Bakkala diye evden çıkıp senelerce haber alınamayan blogger bir gün aniden çıkagelir…

Son postun üzerinden 3 yıl 4 ay geçmiş. Bu sürede donuz.com’a yazmayı defalarca düşündüm, hatta hazırladığım yazılar da oldu ama genellikle yazdıklarımı ve fotoğrafları fazla kişisel bulup yayınlamaktan vazgeçtim. Hayatımdaki önemli ve yoğun değişiklikler yazıp çizdiklerime yansıdı, sanal dünyada aşmayı uygun görmediğim mahremiyet çizgisi de bunları yayınlamama engel oldu kısacası. Belki zaman içinde dizilerin flashback sahneleri gibi aralara serpiştiririm bir kısmını.

Çok uzatmadan konuya giriyorum; “Neue Heimat” Türkçe’ye “Yeni Ev/Yeni Memleket” diye çevriliyor. Burası Berlin’de haftasonları açılan, oldukça popüler bir “street food market” ve benim de arkadaşlarımla buluşmak için sıkça tercih ettiğim yerlerden. Uzun süre önce kullanım dışı bırakılmış bir tren bakım istasyonundan geriye kalan dev alanda yer alıyor ve yıkık dökük yüksek tavanlı hangarları, graffiti kaplı duvarları, kaliteli canlı müzikleri ve farklı tarzlara sahip ziyaretçileriyle bence Berlin’i iyi yansıtıyor.

Haflinger ハフリンガー レディース 女性用 シューズ 靴 サンダル Haflinger ハフリンガー Morgan - Khaki

HI-GOLD(ハイゴールド) 野球用ウェア チェック柄昇華ウィンドブレーカー ウィンドブレーカー昇華パーカー ネイビー×ブラック 2XOサイズ HRO-1102

bryce canyon national park utah
Red Arch Tüneli, Utah

Gittiği her yere aşık olup ağlaya sızlaya geri dönen şaşkın adamdan herkese selamlar.

2012 yılının son 11 gününü ABD’nin Güneybatısında bulunan Nevada, Arizona ve Utah eyaletlerinde, yollarda geçirdim. Las Vegas’ta başlayıp Las Vegas’ta sonlanan gezinin ana hatları 1600km araba yolculuğu, 4 milli park ziyareti, bu parklarda onlarca km’lik zorlu doğa yürüyüşleri (hiking), 2000 kadar fotoğraf ve unutulmaz anılar şeklinde özetlenebilir.

Mevsimin kış olması, üstüne bütün ülkeyi etkisi altına alan büyük bir kar fırtınasının da yolda olduğum günlere denk gelmesi sebebiyle, beklediğimin çok ötesinde sert koşullarla karşılaştım. Yolculuğun büyük bölümü buz üzerinde, kar yağışı altında, -5 ile -20 dereceler arasında geçti. Bu durumdan şikayetçi olmak bir yana, gezinin benim için daha da özel hale geldiğini eklemeliyim. 【送料無料】 あしながおじさん 6701049 本革ウェッジパンプス

HI-GOLD(ハイゴールド) 野球用ウェア チェック柄昇華ウィンドブレーカー ウィンドブレーカー昇華パーカー ネイビー×ブラック 2XOサイズ HRO-1102

washington square park, new york'ta balerinler

Cumartesi Leica Gallery’de, Beyaz Saray resmi fotoğrafçısı ニューバランス 1400 グリーン MG M1400 マウンテングリーン Made In USA newbalance メンズ レディース スニーカー【送料無料!】【あす楽対応】’nın カンペール ペロータス メンズ エックスライト CAMPER PELOTAS XLITE K100219 001 002 003 ホワイト ブラック レッド ネイビー 白 黒 赤 青 fotoğraflarından oluşan sergiyi görmeye gittim. Sergi, Obama’nın basında göremediğimiz özel anlarını bir fotojurnalistin gözünden aktarması sebebiyle ilgimi çekiyordu. Souza’nın fotoğraflarına muhteşem kalitede baskılar ve tarihi bir binada yer alan Leica Gallery’nin ortamı eklenince ayırdığım zamanın karşılığını fazlasıyla almış oldum.

Fotoğraflar başkanın aile yaşamından katıldığı davetlere, tatillerinden spor salonuna, köpeğiyle geçirdiği zamanlara kadar çok çeşitli anları içeriyordu.

Kişisel fotoğraf arşivlerinin, dolayısı ile kişilerin hayatlarının belgeleri olan albümlerin tam bir çöplüğe döndüğü günümüzde, “Başkan Obama, yaşlandığında harika bir arşive sahip olacak, torunlarını dizine oturtup geçmişinden anılar anlatabilecek şanslı azınlığın içinde yer alıyor, bu kesin” diye düşünmekten alamadım kendimi. (“Bir kere de toplumsal yaraya parmak basma, mesaj verme anasını satayım” dediğinizi duyar gibiyim, maalesef olmuyor, olamıyor!) MTNG レディース AnkleBoots 送料無料 BEIGE GAMIL

HI-GOLD(ハイゴールド) 野球用ウェア チェック柄昇華ウィンドブレーカー ウィンドブレーカー昇華パーカー ネイビー×ブラック 2XOサイズ HRO-1102

Korhan Başaran Modern Dans Topluluğu

ウノピュウノウグァーレトレ/1piu1uguale3 【16SS】【MRG150-COW043】ハラコレザードライビングシューズ(40、41、42、44/ブラック)【99】【メンズ】【小物】【320171】【中古】【P】BS99bb94#rinkan*S New York’ta yaşayan başarılı koreograf / dansçı. Bu sıralar, 8 Kasım’da Cemal Reşit Rey Gösteri Merkezi‘nde de sergilenecek olan “a kin dof beau ty” adlı gösterinin hazırlıklarına devam ediyor ve ne şanslıyım ki beni de provalarını izlemeye davet etti.

トップサイダー レディース ブーツ&レインブーツ シューズ Rip Water Black/Graphite Dans Stüdyoları şehrin önemli merkezlerinden クラークス レディース シューズ・靴 スリッポン・フラット【Evianna Doyle】Black Leather yakınlarında, CHARLOTTE OLYMPIA () パンプス サイズ[37] レディース - 【中古】【ブランド古着バズストア】【061217】 üzerinde tarihi bir binanın beşinci katında yer alıyor. Herşeyi el yordamıyla çalışan binanın asansörü, bir görevli olmadan kullanılamıyor, asansörün şoförü var! Bina o kadar eski… reebok リーボック classic クラシック aztec アステカ og velvet ベルベット trainers トレーナー in イン lilac ライラック 靴 レディース靴

HI-GOLD(ハイゴールド) 野球用ウェア チェック柄昇華ウィンドブレーカー ウィンドブレーカー昇華パーカー ネイビー×ブラック 2XOサイズ HRO-1102

xiangqi chinese chess
Xiangqi – “Çin satrancı” oynayan adamlar.

unReef アンリーフ 靴 3576 パンプス オブリークトゥ スクエアトゥ ウェッジヒール ローヒール 黒 ブラック ベージュ ゴールド レディース serisi aldı başını gidiyor, durduramıyoruz!

Bu defa ninjalar, bambu ormanları, panda hayvanı ve ejderhalarıyla tanıdığımız sevimli ülke Çin’e konuk oluyoruz. Yani tam Çin değil aslında, New York’taki Çin Mahallesi, nam-ı diğer スケッチャーズ レディース サンダル シューズ On-The-Go 400 - Discovery Taupe… Gerçi Çin’e gittim desem de yalandan başım ağrımazdı hani!

* Yazıya başlamadan önce kısa bir duyuruda da bulunmak istiyorum: Donuz.com severlerden gelen yoğun talep üzerine ハワイアナス レディース サンダル シューズ USA Logo Sandal Navy Blue olarak küçük bir hizmet vermeye başladım. Artık New York’u ziyaret edenler şehri benimle gezip, klasik turist aktivitelerinin dışında, gerçek New York’u, スケッチャーズ レディース シューズ・靴 サンダル・ミュール【Cali - Meditation - Break Water】Navy/Multi‘ların yaşadığı, yediği, eğlendiği şekilde tecrübe edebilecekler. Bunun dışında fotoğraf gezileri ve sokak fotoğrafçılığı atölyesi de tüm hızıyla sürüyor. Detay için リップカール レディース サンダル シューズ Rivi Brown/Tan‘ne tiklayabilirsiniz. Ayrıca sayfaya bir ロキシー レディース サンダル シューズ Luz Black bölümü de ekledim. Reklamları dinlediniz! グッチーニ グッチーニ エスプレッソカップ22320314 ピンク 1セット(6個)

HI-GOLD(ハイゴールド) 野球用ウェア チェック柄昇華ウィンドブレーカー ウィンドブレーカー昇華パーカー ネイビー×ブラック 2XOサイズ HRO-1102

new york'ta dolunay, empire state binasi ve bryant park
Bryant Park Hotel ve Empire State Building

【フライパン 日本製 業務用 アルミ製 送料無料】アルミ シルクウェア フライパン 36cm【家庭用/業務用鍋/片手鍋/プロ仕様/プロ用/厨房用品/道具/軽量/熱伝導性/レストラン/飲食店/イタリアン/パスタ/パスタのソース作りに/ソテー料理/中尾アルミ/焦げ付きにくい】 serisine devam ediyoruz. Bu sefer şehrin meşhur Midtown bölgesindeki 42. Sokak ve çevresinde, gece fotoğrafları ile.

Gece fotoğraflarını çok sevsem de iyi fotoğraflar üretebilmek için tripod kullanma gerekliliği çoğu zaman yoluma taş koyuyor. Profosyonel amaçlı kullandığım Manfrotto tripod yaklaşık 3 kg ağırlığında ve oldukça büyük, taşıması zor bir model. Ulaşımını bisikletle sağlayan ve sırt çantası yeterince kalabalık birisi olarak günlük hayatta yanımda bulundurmam haliyle mümkün olmuyor. İş için tripodumu taşıyorsam da bisiklet kullanamıyorum, metro ile ulaşım yapıyorum.

Çarşamba akşam üzeri şehrin Lower East Side bölgesinde işimi bitirmiş, metro ile eve dönüyordum ki donuz.com’a uzun süredir kelli felli bir yazı yazmadığımı hatırlayıp kendimi Grand Central Terminal’de trenden dışarı atıverdim. EBM Gastro 443 半寸胴鍋(蓋無)40cm【半寸胴鍋】【ステンレス半寸胴鍋】【業務用鍋】【電磁調理器対応】【IH対応】【ステンレス製】【目盛付】

HI-GOLD(ハイゴールド) 野球用ウェア チェック柄昇華ウィンドブレーカー ウィンドブレーカー昇華パーカー ネイビー×ブラック 2XOサイズ HRO-1102

queens graffiti new york

Fotoğraflardaki graffiti çalışmaları, bisikletimle yaptığım, New York’un Queens ilçesinde yaşayan bir arkadaşımı ziyaretten dönüşte, bir deponun duvarlarında görüp aşık olduğum işler. Depo tam Queensboro Köprüsü’nün altında kalıyor. トップショップ レディース シューズ・靴 サンダル・ミュール【Nevada Lace-Up Sandal】Orange