Laocoonte(ラオコーン)フリンジ×紐 スウェードレザー サンダルALEGRA

neue-heimat-berlin-guney-cuceloglu

Bakkala diye evden çıkıp senelerce haber alınamayan blogger bir gün aniden çıkagelir…

Son postun üzerinden 3 yıl 4 ay geçmiş. Bu sürede donuz.com’a yazmayı defalarca düşündüm, hatta hazırladığım yazılar da oldu ama genellikle yazdıklarımı ve fotoğrafları fazla kişisel bulup yayınlamaktan vazgeçtim. Hayatımdaki önemli ve yoğun değişiklikler yazıp çizdiklerime yansıdı, sanal dünyada aşmayı uygun görmediğim mahremiyet çizgisi de bunları yayınlamama engel oldu kısacası. Belki zaman içinde dizilerin flashback sahneleri gibi aralara serpiştiririm bir kısmını.

Çok uzatmadan konuya giriyorum; “Neue Heimat” Türkçe’ye “Yeni Ev/Yeni Memleket” diye çevriliyor. Burası Berlin’de haftasonları açılan, oldukça popüler bir “street food market” ve benim de arkadaşlarımla buluşmak için sıkça tercih ettiğim yerlerden. Uzun süre önce kullanım dışı bırakılmış bir tren bakım istasyonundan geriye kalan dev alanda yer alıyor ve yıkık dökük yüksek tavanlı hangarları, graffiti kaplı duvarları, kaliteli canlı müzikleri ve farklı tarzlara sahip ziyaretçileriyle bence Berlin’i iyi yansıtıyor.

【Kipling レディース】 b01n5dafft

Laocoonte(ラオコーン)フリンジ×紐 スウェードレザー サンダルALEGRA

bryce canyon national park utah
Red Arch Tüneli, Utah

Gittiği her yere aşık olup ağlaya sızlaya geri dönen şaşkın adamdan herkese selamlar.

2012 yılının son 11 gününü ABD’nin Güneybatısında bulunan Nevada, Arizona ve Utah eyaletlerinde, yollarda geçirdim. Las Vegas’ta başlayıp Las Vegas’ta sonlanan gezinin ana hatları 1600km araba yolculuğu, 4 milli park ziyareti, bu parklarda onlarca km’lik zorlu doğa yürüyüşleri (hiking), 2000 kadar fotoğraf ve unutulmaz anılar şeklinde özetlenebilir.

Mevsimin kış olması, üstüne bütün ülkeyi etkisi altına alan büyük bir kar fırtınasının da yolda olduğum günlere denk gelmesi sebebiyle, beklediğimin çok ötesinde sert koşullarla karşılaştım. Yolculuğun büyük bölümü buz üzerinde, kar yağışı altında, -5 ile -20 dereceler arasında geçti. Bu durumdan şikayetçi olmak bir yana, gezinin benim için daha da özel hale geldiğini eklemeliyim. 【紳士靴 大塚製靴/OTSUKA M-5(オーツカ M-5)】 OTSUKA M-5 専用シューツリー [Shoe Tree modeled for OTSUKA M-5]【ご注文後約1ヶ月でお届け】

Laocoonte(ラオコーン)フリンジ×紐 スウェードレザー サンダルALEGRA

washington square park, new york'ta balerinler

Cumartesi Leica Gallery’de, Beyaz Saray resmi fotoğrafçısı スウェード オリジナルス スエード クラークス 運動靴 シューズ clarks originals wallabee suede shoes メンズ靴 靴’nın ベルニー メイヴ レディース シューズ・靴【'Lulia' Wedge】Heather Grey Fabric fotoğraflarından oluşan sergiyi görmeye gittim. Sergi, Obama’nın basında göremediğimiz özel anlarını bir fotojurnalistin gözünden aktarması sebebiyle ilgimi çekiyordu. Souza’nın fotoğraflarına muhteşem kalitede baskılar ve tarihi bir binada yer alan Leica Gallery’nin ortamı eklenince ayırdığım zamanın karşılığını fazlasıyla almış oldum.

Fotoğraflar başkanın aile yaşamından katıldığı davetlere, tatillerinden spor salonuna, köpeğiyle geçirdiği zamanlara kadar çok çeşitli anları içeriyordu.

Kişisel fotoğraf arşivlerinin, dolayısı ile kişilerin hayatlarının belgeleri olan albümlerin tam bir çöplüğe döndüğü günümüzde, “Başkan Obama, yaşlandığında harika bir arşive sahip olacak, torunlarını dizine oturtup geçmişinden anılar anlatabilecek şanslı azınlığın içinde yer alıyor, bu kesin” diye düşünmekten alamadım kendimi. (“Bir kere de toplumsal yaraya parmak basma, mesaj verme anasını satayım” dediğinizi duyar gibiyim, maalesef olmuyor, olamıyor!) オーエイチダブリュー メンズ シューズ・靴 ブーツ【Holden】Black

Laocoonte(ラオコーン)フリンジ×紐 スウェードレザー サンダルALEGRA

Korhan Başaran Modern Dans Topluluğu

フィットフロップ レディース パンプス シューズ Leather Superballerina Silver New York’ta yaşayan başarılı koreograf / dansçı. Bu sıralar, 8 Kasım’da Cemal Reşit Rey Gösteri Merkezi‘nde de sergilenecek olan “a kin dof beau ty” adlı gösterinin hazırlıklarına devam ediyor ve ne şanslıyım ki beni de provalarını izlemeye davet etti.

【ポイント5倍】【55%OFF】【送料無料】CLAKS ORIGINSLS クラークスオリジナルズ Trigenic flex メンズ ブラック【アウトレット】【最終処分】【セール】【定価の55%OFF】(12/21(木)1:59までP5倍) Dans Stüdyoları şehrin önemli merkezlerinden ing イング 0728 0728 グレー サイドゴア メダリオンブーティ ショート ブーツ レディース カジュアル 革 送料無料 yakınlarında, ロックポート スリング Rockport Briah Perf Sling üzerinde tarihi bir binanın beşinci katında yer alıyor. Herşeyi el yordamıyla çalışan binanın asansörü, bir görevli olmadan kullanılamıyor, asansörün şoförü var! Bina o kadar eski… CRIME London レディース Footwear 送料無料 Black Sneakers

Laocoonte(ラオコーン)フリンジ×紐 スウェードレザー サンダルALEGRA

xiangqi chinese chess
Xiangqi – “Çin satrancı” oynayan adamlar.

【あす楽】リーガル REGAL レディースパンプス F04G プレーン 本革 撥水加工レザー レザー フォーマル 就活 日本製 serisi aldı başını gidiyor, durduramıyoruz!

Bu defa ninjalar, bambu ormanları, panda hayvanı ve ejderhalarıyla tanıdığımız sevimli ülke Çin’e konuk oluyoruz. Yani tam Çin değil aslında, New York’taki Çin Mahallesi, nam-ı diğer フライ レディース シューズ・靴 スニーカー【Gemma High】Espresso Veg Tan/Oiled Suede… Gerçi Çin’e gittim desem de yalandan başım ağrımazdı hani!

* Yazıya başlamadan önce kısa bir duyuruda da bulunmak istiyorum: Donuz.com severlerden gelen yoğun talep üzerine MOSCHINO モスキーノ レディース Footwear 送料無料 Beige Pump olarak küçük bir hizmet vermeye başladım. Artık New York’u ziyaret edenler şehri benimle gezip, klasik turist aktivitelerinin dışında, gerçek New York’u, フォームトレッズ レディース サンダル シューズ Sara Ft Pink‘ların yaşadığı, yediği, eğlendiği şekilde tecrübe edebilecekler. Bunun dışında fotoğraf gezileri ve sokak fotoğrafçılığı atölyesi de tüm hızıyla sürüyor. Detay için エイソス レディース シューズ・靴 サンダル【ASOS HOPEFUL Jewelled Buckle Heeled Sandals】Black satin‘ne tiklayabilirsiniz. Ayrıca sayfaya bir [エントリー&楽天カード利用でポイント最大15倍!]12月16日19:59まで【アウトレット】モード エ ジャコモ メダ MODE ET JACOMO Meda リボンバックストラップギャザーサンダル (ブラック) bölümü de ekledim. Reklamları dinlediniz! ケネスコール メンズ シューズ・靴 ブーツ【Desert Sun】Taupe

Laocoonte(ラオコーン)フリンジ×紐 スウェードレザー サンダルALEGRA

new york'ta dolunay, empire state binasi ve bryant park
Bryant Park Hotel ve Empire State Building

サイドレース ドレスシューズ/クインクラシコ(Queen Classico) serisine devam ediyoruz. Bu sefer şehrin meşhur Midtown bölgesindeki 42. Sokak ve çevresinde, gece fotoğrafları ile.

Gece fotoğraflarını çok sevsem de iyi fotoğraflar üretebilmek için tripod kullanma gerekliliği çoğu zaman yoluma taş koyuyor. Profosyonel amaçlı kullandığım Manfrotto tripod yaklaşık 3 kg ağırlığında ve oldukça büyük, taşıması zor bir model. Ulaşımını bisikletle sağlayan ve sırt çantası yeterince kalabalık birisi olarak günlük hayatta yanımda bulundurmam haliyle mümkün olmuyor. İş için tripodumu taşıyorsam da bisiklet kullanamıyorum, metro ile ulaşım yapıyorum.

Çarşamba akşam üzeri şehrin Lower East Side bölgesinde işimi bitirmiş, metro ile eve dönüyordum ki donuz.com’a uzun süredir kelli felli bir yazı yazmadığımı hatırlayıp kendimi Grand Central Terminal’de trenden dışarı atıverdim. 5個セット 盆・膳・トレー ウッドトレイブラック 角長トレー M [36 x 28.2 x 1.4Hcm] 【料亭 旅館 和食器 飲食店 業務用】

Laocoonte(ラオコーン)フリンジ×紐 スウェードレザー サンダルALEGRA

queens graffiti new york

Fotoğraflardaki graffiti çalışmaları, bisikletimle yaptığım, New York’un Queens ilçesinde yaşayan bir arkadaşımı ziyaretten dönüşte, bir deponun duvarlarında görüp aşık olduğum işler. Depo tam Queensboro Köprüsü’nün altında kalıyor. 【[セーフティシューズ DIADORA ディアドラ] MOCKINGJAY (モッキングジェイ) MJ612 [カラー]グリーン/ホワイト/ブラック [サイズ]26cm EEE】