ワインタンブラーペアセット 069-03B

neue-heimat-berlin-guney-cuceloglu

Bakkala diye evden çıkıp senelerce haber alınamayan blogger bir gün aniden çıkagelir…

Son postun üzerinden 3 yıl 4 ay geçmiş. Bu sürede donuz.com’a yazmayı defalarca düşündüm, hatta hazırladığım yazılar da oldu ama genellikle yazdıklarımı ve fotoğrafları fazla kişisel bulup yayınlamaktan vazgeçtim. Hayatımdaki önemli ve yoğun değişiklikler yazıp çizdiklerime yansıdı, sanal dünyada aşmayı uygun görmediğim mahremiyet çizgisi de bunları yayınlamama engel oldu kısacası. Belki zaman içinde dizilerin flashback sahneleri gibi aralara serpiştiririm bir kısmını.

Çok uzatmadan konuya giriyorum; “Neue Heimat” Türkçe’ye “Yeni Ev/Yeni Memleket” diye çevriliyor. Burası Berlin’de haftasonları açılan, oldukça popüler bir “street food market” ve benim de arkadaşlarımla buluşmak için sıkça tercih ettiğim yerlerden. Uzun süre önce kullanım dışı bırakılmış bir tren bakım istasyonundan geriye kalan dev alanda yer alıyor ve yıkık dökük yüksek tavanlı hangarları, graffiti kaplı duvarları, kaliteli canlı müzikleri ve farklı tarzlara sahip ziyaretçileriyle bence Berlin’i iyi yansıtıyor.

ローファー メンズ 本革ローファー 【ローファー貴族認定商品】 送料無料 カジュアルローファー 人気のプレッピー メンズローファー 本革 レザー スエード おすすめ アイビールック ローファー スリッポン デッキシューズ

ワインタンブラーペアセット 069-03B

bryce canyon national park utah
Red Arch Tüneli, Utah

Gittiği her yere aşık olup ağlaya sızlaya geri dönen şaşkın adamdan herkese selamlar.

2012 yılının son 11 gününü ABD’nin Güneybatısında bulunan Nevada, Arizona ve Utah eyaletlerinde, yollarda geçirdim. Las Vegas’ta başlayıp Las Vegas’ta sonlanan gezinin ana hatları 1600km araba yolculuğu, 4 milli park ziyareti, bu parklarda onlarca km’lik zorlu doğa yürüyüşleri (hiking), 2000 kadar fotoğraf ve unutulmaz anılar şeklinde özetlenebilir.

Mevsimin kış olması, üstüne bütün ülkeyi etkisi altına alan büyük bir kar fırtınasının da yolda olduğum günlere denk gelmesi sebebiyle, beklediğimin çok ötesinde sert koşullarla karşılaştım. Yolculuğun büyük bölümü buz üzerinde, kar yağışı altında, -5 ile -20 dereceler arasında geçti. Bu durumdan şikayetçi olmak bir yana, gezinin benim için daha da özel hale geldiğini eklemeliyim. Caterpillar メンズ Streamline レザー CT Work シューズ, ダーク ガル グレー, 9 M US (海外取寄せ品)

ワインタンブラーペアセット 069-03B

washington square park, new york'ta balerinler

Cumartesi Leica Gallery’de, Beyaz Saray resmi fotoğrafçısı EMU STINGER MINI エミュ- スティンガーミニシープスキンムートンブーツ【正規品】【送料無料】’nın ヒール ユーエスエー レディース シューズ・靴 スリッポン・フラット【Geri Woven Slip-on】Glittery Silver fotoğraflarından oluşan sergiyi görmeye gittim. Sergi, Obama’nın basında göremediğimiz özel anlarını bir fotojurnalistin gözünden aktarması sebebiyle ilgimi çekiyordu. Souza’nın fotoğraflarına muhteşem kalitede baskılar ve tarihi bir binada yer alan Leica Gallery’nin ortamı eklenince ayırdığım zamanın karşılığını fazlasıyla almış oldum.

Fotoğraflar başkanın aile yaşamından katıldığı davetlere, tatillerinden spor salonuna, köpeğiyle geçirdiği zamanlara kadar çok çeşitli anları içeriyordu.

Kişisel fotoğraf arşivlerinin, dolayısı ile kişilerin hayatlarının belgeleri olan albümlerin tam bir çöplüğe döndüğü günümüzde, “Başkan Obama, yaşlandığında harika bir arşive sahip olacak, torunlarını dizine oturtup geçmişinden anılar anlatabilecek şanslı azınlığın içinde yer alıyor, bu kesin” diye düşünmekten alamadım kendimi. (“Bir kere de toplumsal yaraya parmak basma, mesaj verme anasını satayım” dediğinizi duyar gibiyim, maalesef olmuyor, olamıyor!) プリーザー レディース シューズ・靴 ヒール【Pinup 01 Mary Jane】Black Faux Leather

ワインタンブラーペアセット 069-03B

Korhan Başaran Modern Dans Topluluğu

GINEVRA レディース Footwear 送料無料 Steel grey Sneakers New York’ta yaşayan başarılı koreograf / dansçı. Bu sıralar, 8 Kasım’da Cemal Reşit Rey Gösteri Merkezi‘nde de sergilenecek olan “a kin dof beau ty” adlı gösterinin hazırlıklarına devam ediyor ve ne şanslıyım ki beni de provalarını izlemeye davet etti.

vans classic slipon velvet バンズ クラシック スリッポン レディース 靴 レディース靴 スニーカー Dans Stüdyoları şehrin önemli merkezlerinden アディダス メンズ スニーカー(26.5cm)/アディダス SUPERSTAR-SCRD スーパースター スニーカー(adidas)【楽ギフ_包装】 yakınlarında, ヴィタノーヴァ VITA NOVA ストラップパンプス (BLK) üzerinde tarihi bir binanın beşinci katında yer alıyor. Herşeyi el yordamıyla çalışan binanın asansörü, bir görevli olmadan kullanılamıyor, asansörün şoförü var! Bina o kadar eski… プリーザー Pleaser レディース シューズ・靴 パンプス【Domina 108】Black Patent

ワインタンブラーペアセット 069-03B

xiangqi chinese chess
Xiangqi – “Çin satrancı” oynayan adamlar.

ナインウェスト レディース シューズ・靴 サンダル・ミュール【Genie】Black Suede serisi aldı başını gidiyor, durduramıyoruz!

Bu defa ninjalar, bambu ormanları, panda hayvanı ve ejderhalarıyla tanıdığımız sevimli ülke Çin’e konuk oluyoruz. Yani tam Çin değil aslında, New York’taki Çin Mahallesi, nam-ı diğer ナイキ レディース シューズ・靴 サンダル・ミュール【Nike Ultra Comfort Slide】Obsidian/Chlorine Blue… Gerçi Çin’e gittim desem de yalandan başım ağrımazdı hani!

* Yazıya başlamadan önce kısa bir duyuruda da bulunmak istiyorum: Donuz.com severlerden gelen yoğun talep üzerine Giani Bernini レディース SHOES 送料無料 Orange Racchel Women Open Toe Synthetic Orange Thong Sandal olarak küçük bir hizmet vermeye başladım. Artık New York’u ziyaret edenler şehri benimle gezip, klasik turist aktivitelerinin dışında, gerçek New York’u, Aigle メンズ Sports Shoes 送料無料 Brown ARVEN MID MTD?‘ların yaşadığı, yediği, eğlendiği şekilde tecrübe edebilecekler. Bunun dışında fotoğraf gezileri ve sokak fotoğrafçılığı atölyesi de tüm hızıyla sürüyor. Detay için テンピュール ペディック メンズ シューズ・靴 スリッパ【Lonny】Charcoal‘ne tiklayabilirsiniz. Ayrıca sayfaya bir Etnies メンズ SHOES 送料無料 Khaki Jameson MTW Men US 85 Tan Skate Shoe bölümü de ekledim. Reklamları dinlediniz! 京セラ キッチン4点セット(ブルー) GP-403I-PCBU (GP403IPCBU)

ワインタンブラーペアセット 069-03B

new york'ta dolunay, empire state binasi ve bryant park
Bryant Park Hotel ve Empire State Building

1000切りロボ DM-91D ドリマックス オプション:千切盤 (DM-91D用) 2.5×2.5mm 【業務用】【送料無料】 serisine devam ediyoruz. Bu sefer şehrin meşhur Midtown bölgesindeki 42. Sokak ve çevresinde, gece fotoğrafları ile.

Gece fotoğraflarını çok sevsem de iyi fotoğraflar üretebilmek için tripod kullanma gerekliliği çoğu zaman yoluma taş koyuyor. Profosyonel amaçlı kullandığım Manfrotto tripod yaklaşık 3 kg ağırlığında ve oldukça büyük, taşıması zor bir model. Ulaşımını bisikletle sağlayan ve sırt çantası yeterince kalabalık birisi olarak günlük hayatta yanımda bulundurmam haliyle mümkün olmuyor. İş için tripodumu taşıyorsam da bisiklet kullanamıyorum, metro ile ulaşım yapıyorum.

Çarşamba akşam üzeri şehrin Lower East Side bölgesinde işimi bitirmiş, metro ile eve dönüyordum ki donuz.com’a uzun süredir kelli felli bir yazı yazmadığımı hatırlayıp kendimi Grand Central Terminal’de trenden dışarı atıverdim. スロップシェルatemberaubende early 19ter jahrhundert porzellan slop schale中古

ワインタンブラーペアセット 069-03B

queens graffiti new york

Fotoğraflardaki graffiti çalışmaları, bisikletimle yaptığım, New York’un Queens ilçesinde yaşayan bir arkadaşımı ziyaretten dönüşte, bir deponun duvarlarında görüp aşık olduğum işler. Depo tam Queensboro Köprüsü’nün altında kalıyor. フルーツキャンディすくいどりプレゼント(約150人用) 24-71