合成ゴムまな板 アサヒクッキンカット 業務用 600×330×15mm 104

neue-heimat-berlin-guney-cuceloglu

Bakkala diye evden çıkıp senelerce haber alınamayan blogger bir gün aniden çıkagelir…

Son postun üzerinden 3 yıl 4 ay geçmiş. Bu sürede donuz.com’a yazmayı defalarca düşündüm, hatta hazırladığım yazılar da oldu ama genellikle yazdıklarımı ve fotoğrafları fazla kişisel bulup yayınlamaktan vazgeçtim. Hayatımdaki önemli ve yoğun değişiklikler yazıp çizdiklerime yansıdı, sanal dünyada aşmayı uygun görmediğim mahremiyet çizgisi de bunları yayınlamama engel oldu kısacası. Belki zaman içinde dizilerin flashback sahneleri gibi aralara serpiştiririm bir kısmını.

Çok uzatmadan konuya giriyorum; “Neue Heimat” Türkçe’ye “Yeni Ev/Yeni Memleket” diye çevriliyor. Burası Berlin’de haftasonları açılan, oldukça popüler bir “street food market” ve benim de arkadaşlarımla buluşmak için sıkça tercih ettiğim yerlerden. Uzun süre önce kullanım dışı bırakılmış bir tren bakım istasyonundan geriye kalan dev alanda yer alıyor ve yıkık dökük yüksek tavanlı hangarları, graffiti kaplı duvarları, kaliteli canlı müzikleri ve farklı tarzlara sahip ziyaretçileriyle bence Berlin’i iyi yansıtıyor.

クインクラシコ QueenClassico メンズ ドレスシューズ qc4100vol ヴィオラ キャップトゥ

合成ゴムまな板 アサヒクッキンカット 業務用 600×330×15mm 104

bryce canyon national park utah
Red Arch Tüneli, Utah

Gittiği her yere aşık olup ağlaya sızlaya geri dönen şaşkın adamdan herkese selamlar.

2012 yılının son 11 gününü ABD’nin Güneybatısında bulunan Nevada, Arizona ve Utah eyaletlerinde, yollarda geçirdim. Las Vegas’ta başlayıp Las Vegas’ta sonlanan gezinin ana hatları 1600km araba yolculuğu, 4 milli park ziyareti, bu parklarda onlarca km’lik zorlu doğa yürüyüşleri (hiking), 2000 kadar fotoğraf ve unutulmaz anılar şeklinde özetlenebilir.

Mevsimin kış olması, üstüne bütün ülkeyi etkisi altına alan büyük bir kar fırtınasının da yolda olduğum günlere denk gelmesi sebebiyle, beklediğimin çok ötesinde sert koşullarla karşılaştım. Yolculuğun büyük bölümü buz üzerinde, kar yağışı altında, -5 ile -20 dereceler arasında geçti. Bu durumdan şikayetçi olmak bir yana, gezinin benim için daha da özel hale geldiğini eklemeliyim. タッチアップス レディース シューズ・靴 ヒール【Summer】Ivory

合成ゴムまな板 アサヒクッキンカット 業務用 600×330×15mm 104

washington square park, new york'ta balerinler

Cumartesi Leica Gallery’de, Beyaz Saray resmi fotoğrafçısı リナシャンテ バレンチノ Rinescante Valentiano 1310 ローファー メンズ ビジネス 本革 日本製 4E 大きいサイズ【27.5 28 29 30】’nın スケッチャーズ SKECHERS Dreamstep - Enliven fotoğraflarından oluşan sergiyi görmeye gittim. Sergi, Obama’nın basında göremediğimiz özel anlarını bir fotojurnalistin gözünden aktarması sebebiyle ilgimi çekiyordu. Souza’nın fotoğraflarına muhteşem kalitede baskılar ve tarihi bir binada yer alan Leica Gallery’nin ortamı eklenince ayırdığım zamanın karşılığını fazlasıyla almış oldum.

Fotoğraflar başkanın aile yaşamından katıldığı davetlere, tatillerinden spor salonuna, köpeğiyle geçirdiği zamanlara kadar çok çeşitli anları içeriyordu.

Kişisel fotoğraf arşivlerinin, dolayısı ile kişilerin hayatlarının belgeleri olan albümlerin tam bir çöplüğe döndüğü günümüzde, “Başkan Obama, yaşlandığında harika bir arşive sahip olacak, torunlarını dizine oturtup geçmişinden anılar anlatabilecek şanslı azınlığın içinde yer alıyor, bu kesin” diye düşünmekten alamadım kendimi. (“Bir kere de toplumsal yaraya parmak basma, mesaj verme anasını satayım” dediğinizi duyar gibiyim, maalesef olmuyor, olamıyor!) セクションドール section d'or ハラコベルトコンフォートパンプス (ブラックスエードコンビ)

合成ゴムまな板 アサヒクッキンカット 業務用 600×330×15mm 104

Korhan Başaran Modern Dans Topluluğu

ボラティル レディース シューズ・靴 サンダル・ミュール【Steadfast】Cognac New York’ta yaşayan başarılı koreograf / dansçı. Bu sıralar, 8 Kasım’da Cemal Reşit Rey Gösteri Merkezi‘nde de sergilenecek olan “a kin dof beau ty” adlı gösterinin hazırlıklarına devam ediyor ve ne şanslıyım ki beni de provalarını izlemeye davet etti.

JIMMY CHOO(ジミーチュウ) サンダル 34 レディース ベージュ パイソン【中古】 Dans Stüdyoları şehrin önemli merkezlerinden Pelle Moda ペレモーダ レディース 女性用 シューズ 靴 サンダル Pelle Moda ペレモーダ Roana - Black Leather yakınlarında, エアソール付き山羊革ソフトシューズ レッド×ダークブラウン 24.0cm【代引不可】 üzerinde tarihi bir binanın beşinci katında yer alıyor. Herşeyi el yordamıyla çalışan binanın asansörü, bir görevli olmadan kullanılamıyor, asansörün şoförü var! Bina o kadar eski… ウォーキング クレードル Walking Cradles レディース シューズ・靴 サンダル【Bounce Slip On】Black Stretch Fabric

合成ゴムまな板 アサヒクッキンカット 業務用 600×330×15mm 104

xiangqi chinese chess
Xiangqi – “Çin satrancı” oynayan adamlar.

Nunn Bush ナンブッシュ メンズ 男性用 シューズ 靴 オックスフォード 紳士靴 通勤靴 Nunn Bush ナンブッシュ Melvin St. Cap Toe Oxford - Black serisi aldı başını gidiyor, durduramıyoruz!

Bu defa ninjalar, bambu ormanları, panda hayvanı ve ejderhalarıyla tanıdığımız sevimli ülke Çin’e konuk oluyoruz. Yani tam Çin değil aslında, New York’taki Çin Mahallesi, nam-ı diğer ロックポート レディース サンダル シューズ Keona Perf Sling Natural Smooth… Gerçi Çin’e gittim desem de yalandan başım ağrımazdı hani!

* Yazıya başlamadan önce kısa bir duyuruda da bulunmak istiyorum: Donuz.com severlerden gelen yoğun talep üzerine Dockers by Gerli メンズ AnkleBoots 送料無料 Brown REDMA olarak küçük bir hizmet vermeye başladım. Artık New York’u ziyaret edenler şehri benimle gezip, klasik turist aktivitelerinin dışında, gerçek New York’u, 5個セット 萌黄 7.0めん皿 [D22.8 x H5cm] | 中皿 サラダ パスタ 取り皿 プレート 人気 おすすめ 食器 洋食器 業務用 飲食店 カフェ うつわ 器 おしゃれ かわいい ギフト プレゼント 引き出物 誕生日 贈り物 贈答品‘ların yaşadığı, yediği, eğlendiği şekilde tecrübe edebilecekler. Bunun dışında fotoğraf gezileri ve sokak fotoğrafçılığı atölyesi de tüm hızıyla sürüyor. Detay için 【送料無料】 普及型 コネ鉢(薄口)48cm(フェノール樹脂)A-1204 【商品コード】8422500 ★税抜5000円以上で送料無料★激安祭‘ne tiklayabilirsiniz. Ayrıca sayfaya bir 東製作所 アズマ 業務用パイプ棚[組立式] PS-1500-250 1500×250[5本タイプ] 【 メーカー直送/代引不可 】 【 業務用 戸棚 ステンレス 】 bölümü de ekledim. Reklamları dinlediniz! アルファー 別注カラーピン打まな板(1ケ所) ブルー 1200×450mm【運賃別途】【1000 b】 業務用 【kmaa】【C】

合成ゴムまな板 アサヒクッキンカット 業務用 600×330×15mm 104

new york'ta dolunay, empire state binasi ve bryant park
Bryant Park Hotel ve Empire State Building

【メーカー直送】リップル18-12 ラタンGN (900枚/ケース) serisine devam ediyoruz. Bu sefer şehrin meşhur Midtown bölgesindeki 42. Sokak ve çevresinde, gece fotoğrafları ile.

Gece fotoğraflarını çok sevsem de iyi fotoğraflar üretebilmek için tripod kullanma gerekliliği çoğu zaman yoluma taş koyuyor. Profosyonel amaçlı kullandığım Manfrotto tripod yaklaşık 3 kg ağırlığında ve oldukça büyük, taşıması zor bir model. Ulaşımını bisikletle sağlayan ve sırt çantası yeterince kalabalık birisi olarak günlük hayatta yanımda bulundurmam haliyle mümkün olmuyor. İş için tripodumu taşıyorsam da bisiklet kullanamıyorum, metro ile ulaşım yapıyorum.

Çarşamba akşam üzeri şehrin Lower East Side bölgesinde işimi bitirmiş, metro ile eve dönüyordum ki donuz.com’a uzun süredir kelli felli bir yazı yazmadığımı hatırlayıp kendimi Grand Central Terminal’de trenden dışarı atıverdim. 【茶道具】 粉引茶碗(成起窯)(木)

合成ゴムまな板 アサヒクッキンカット 業務用 600×330×15mm 104

queens graffiti new york

Fotoğraflardaki graffiti çalışmaları, bisikletimle yaptığım, New York’un Queens ilçesinde yaşayan bir arkadaşımı ziyaretten dönüşte, bir deponun duvarlarında görüp aşık olduğum işler. Depo tam Queensboro Köprüsü’nün altında kalıyor. Steve Madden スティーブマデン メンズ 男性用 シューズ 靴 ブーツ チェルシーブーツ Steve Madden スティーブマデン Paterson - Brown Suede