【アカオアルミ アルミ 大型ケトル 8L】[返品・交換・キャンセル不可]

neue-heimat-berlin-guney-cuceloglu

Bakkala diye evden çıkıp senelerce haber alınamayan blogger bir gün aniden çıkagelir…

Son postun üzerinden 3 yıl 4 ay geçmiş. Bu sürede donuz.com’a yazmayı defalarca düşündüm, hatta hazırladığım yazılar da oldu ama genellikle yazdıklarımı ve fotoğrafları fazla kişisel bulup yayınlamaktan vazgeçtim. Hayatımdaki önemli ve yoğun değişiklikler yazıp çizdiklerime yansıdı, sanal dünyada aşmayı uygun görmediğim mahremiyet çizgisi de bunları yayınlamama engel oldu kısacası. Belki zaman içinde dizilerin flashback sahneleri gibi aralara serpiştiririm bir kısmını.

Çok uzatmadan konuya giriyorum; “Neue Heimat” Türkçe’ye “Yeni Ev/Yeni Memleket” diye çevriliyor. Burası Berlin’de haftasonları açılan, oldukça popüler bir “street food market” ve benim de arkadaşlarımla buluşmak için sıkça tercih ettiğim yerlerden. Uzun süre önce kullanım dışı bırakılmış bir tren bakım istasyonundan geriye kalan dev alanda yer alıyor ve yıkık dökük yüksek tavanlı hangarları, graffiti kaplı duvarları, kaliteli canlı müzikleri ve farklı tarzlara sahip ziyaretçileriyle bence Berlin’i iyi yansıtıyor.

Steve Madden メンズ Sneakers & Athletic 送料無料 Cognac Men's Punted Sneakers

【アカオアルミ アルミ 大型ケトル 8L】[返品・交換・キャンセル不可]

bryce canyon national park utah
Red Arch Tüneli, Utah

Gittiği her yere aşık olup ağlaya sızlaya geri dönen şaşkın adamdan herkese selamlar.

2012 yılının son 11 gününü ABD’nin Güneybatısında bulunan Nevada, Arizona ve Utah eyaletlerinde, yollarda geçirdim. Las Vegas’ta başlayıp Las Vegas’ta sonlanan gezinin ana hatları 1600km araba yolculuğu, 4 milli park ziyareti, bu parklarda onlarca km’lik zorlu doğa yürüyüşleri (hiking), 2000 kadar fotoğraf ve unutulmaz anılar şeklinde özetlenebilir.

Mevsimin kış olması, üstüne bütün ülkeyi etkisi altına alan büyük bir kar fırtınasının da yolda olduğum günlere denk gelmesi sebebiyle, beklediğimin çok ötesinde sert koşullarla karşılaştım. Yolculuğun büyük bölümü buz üzerinde, kar yağışı altında, -5 ile -20 dereceler arasında geçti. Bu durumdan şikayetçi olmak bir yana, gezinin benim için daha da özel hale geldiğini eklemeliyim. ザ ノースフェイス あす楽対応 2017-18年モデルはソールがガムソール スノーショット 4” テキスタイルII (ユニセックス) 防水性と保温性、軽量さを兼ね備えるウィンターブーツ  The North Face Snow Shot 4 TX II NF51762 (KK)TNFブラック×TNFブラック

【アカオアルミ アルミ 大型ケトル 8L】[返品・交換・キャンセル不可]

washington square park, new york'ta balerinler

Cumartesi Leica Gallery’de, Beyaz Saray resmi fotoğrafçısı Clarks[クラークス]メンズ 300E Derry Lace GTX デリーレースGTX/ブラック’nın 【送料無料】ゴアテックス使用防水メンズシューズtk-32-87ブラックBusiness Express fotoğraflarından oluşan sergiyi görmeye gittim. Sergi, Obama’nın basında göremediğimiz özel anlarını bir fotojurnalistin gözünden aktarması sebebiyle ilgimi çekiyordu. Souza’nın fotoğraflarına muhteşem kalitede baskılar ve tarihi bir binada yer alan Leica Gallery’nin ortamı eklenince ayırdığım zamanın karşılığını fazlasıyla almış oldum.

Fotoğraflar başkanın aile yaşamından katıldığı davetlere, tatillerinden spor salonuna, köpeğiyle geçirdiği zamanlara kadar çok çeşitli anları içeriyordu.

Kişisel fotoğraf arşivlerinin, dolayısı ile kişilerin hayatlarının belgeleri olan albümlerin tam bir çöplüğe döndüğü günümüzde, “Başkan Obama, yaşlandığında harika bir arşive sahip olacak, torunlarını dizine oturtup geçmişinden anılar anlatabilecek şanslı azınlığın içinde yer alıyor, bu kesin” diye düşünmekten alamadım kendimi. (“Bir kere de toplumsal yaraya parmak basma, mesaj verme anasını satayım” dediğinizi duyar gibiyim, maalesef olmuyor, olamıyor!) プロペット メンズ スニーカー シューズ Ridge Walker Low Brown

【アカオアルミ アルミ 大型ケトル 8L】[返品・交換・キャンセル不可]

Korhan Başaran Modern Dans Topluluğu

ディエゴ ベリーニ / DIEGO BELLINI / リボン モチーフ付 パテント レザー オペラ シューズ パンプス ヒール3.0 / ホワイト / 4166 / d4166-whiteenamel New York’ta yaşayan başarılı koreograf / dansçı. Bu sıralar, 8 Kasım’da Cemal Reşit Rey Gösteri Merkezi‘nde de sergilenecek olan “a kin dof beau ty” adlı gösterinin hazırlıklarına devam ediyor ve ne şanslıyım ki beni de provalarını izlemeye davet etti.

キーン Keen レディース シューズ・靴 ブーツ【Keen Gypsum Mid II WP Hiking Boots】CORNSTOCK/GOLD CORAL Dans Stüdyoları şehrin önemli merkezlerinden リーガル レディース ローファー F11J レザー マニッシュ カジュアル パンプス ローヒール REGAL 本革 冠婚葬祭 フォーマル yakınlarında, ファブリシャス Fabulicious レディース シューズ・靴 パンプス【Heiress 22R】Black Shimmering Fabric üzerinde tarihi bir binanın beşinci katında yer alıyor. Herşeyi el yordamıyla çalışan binanın asansörü, bir görevli olmadan kullanılamıyor, asansörün şoförü var! Bina o kadar eski… アルド ALDO Villarosa

【アカオアルミ アルミ 大型ケトル 8L】[返品・交換・キャンセル不可]

xiangqi chinese chess
Xiangqi – “Çin satrancı” oynayan adamlar.

Hispanitas ヒスパニタス レディース 女性用 シューズ 靴 サンダル Hispanitas ヒスパニタス Matchless - Sauvage Black serisi aldı başını gidiyor, durduramıyoruz!

Bu defa ninjalar, bambu ormanları, panda hayvanı ve ejderhalarıyla tanıdığımız sevimli ülke Çin’e konuk oluyoruz. Yani tam Çin değil aslında, New York’taki Çin Mahallesi, nam-ı diğer 【送料無料&全品P5倍】 TKG-NEO(ネオ)出刃(片刃) 15cm 【品番】ATK9401 ★税抜5000円以上で送料無料★激安祭… Gerçi Çin’e gittim desem de yalandan başım ağrımazdı hani!

* Yazıya başlamadan önce kısa bir duyuruda da bulunmak istiyorum: Donuz.com severlerden gelen yoğun talep üzerine CARLISLE/カーライルフードサービスプロダクツ ラージスクレーパー(ハード)/40356 olarak küçük bir hizmet vermeye başladım. Artık New York’u ziyaret edenler şehri benimle gezip, klasik turist aktivitelerinin dışında, gerçek New York’u, 【Tervis 1243379ガーデンパーティー水ボトル蓋、24オンス、クリア】 b01n9desxc‘ların yaşadığı, yediği, eğlendiği şekilde tecrübe edebilecekler. Bunun dışında fotoğraf gezileri ve sokak fotoğrafçılığı atölyesi de tüm hızıyla sürüyor. Detay için グッチーニ カッティングボード&ドーム長方形S 270100 68コバルトブルー【guzzini】【まな板】‘ne tiklayabilirsiniz. Ayrıca sayfaya bir *メイコー*MKH-1700 吊戸棚 間口170cm bölümü de ekledim. Reklamları dinlediniz! KU89381 UK18-8 B渕魚皿 26インチ

【アカオアルミ アルミ 大型ケトル 8L】[返品・交換・キャンセル不可]

new york'ta dolunay, empire state binasi ve bryant park
Bryant Park Hotel ve Empire State Building

タケコシ18-8孔雀ケットル 5L <BKT28050> serisine devam ediyoruz. Bu sefer şehrin meşhur Midtown bölgesindeki 42. Sokak ve çevresinde, gece fotoğrafları ile.

Gece fotoğraflarını çok sevsem de iyi fotoğraflar üretebilmek için tripod kullanma gerekliliği çoğu zaman yoluma taş koyuyor. Profosyonel amaçlı kullandığım Manfrotto tripod yaklaşık 3 kg ağırlığında ve oldukça büyük, taşıması zor bir model. Ulaşımını bisikletle sağlayan ve sırt çantası yeterince kalabalık birisi olarak günlük hayatta yanımda bulundurmam haliyle mümkün olmuyor. İş için tripodumu taşıyorsam da bisiklet kullanamıyorum, metro ile ulaşım yapıyorum.

Çarşamba akşam üzeri şehrin Lower East Side bölgesinde işimi bitirmiş, metro ile eve dönüyordum ki donuz.com’a uzun süredir kelli felli bir yazı yazmadığımı hatırlayıp kendimi Grand Central Terminal’de trenden dışarı atıverdim. ニナ レディース ヒール シューズ Nina Bianca Pointy Toe Pump (Women) Soft Silver Glitter Fabric

【アカオアルミ アルミ 大型ケトル 8L】[返品・交換・キャンセル不可]

queens graffiti new york

Fotoğraflardaki graffiti çalışmaları, bisikletimle yaptığım, New York’un Queens ilçesinde yaşayan bir arkadaşımı ziyaretten dönüşte, bir deponun duvarlarında görüp aşık olduğum işler. Depo tam Queensboro Köprüsü’nün altında kalıyor. クラークス Clarks - トライジェンリミット 白 TRIGEN LIMIT white カジュアル CASUAL