ジオ ポトフ鍋 20cm GEO-20PF[宮崎製作所 ジオ・プロダクト]

neue-heimat-berlin-guney-cuceloglu

Bakkala diye evden çıkıp senelerce haber alınamayan blogger bir gün aniden çıkagelir…

Son postun üzerinden 3 yıl 4 ay geçmiş. Bu sürede donuz.com’a yazmayı defalarca düşündüm, hatta hazırladığım yazılar da oldu ama genellikle yazdıklarımı ve fotoğrafları fazla kişisel bulup yayınlamaktan vazgeçtim. Hayatımdaki önemli ve yoğun değişiklikler yazıp çizdiklerime yansıdı, sanal dünyada aşmayı uygun görmediğim mahremiyet çizgisi de bunları yayınlamama engel oldu kısacası. Belki zaman içinde dizilerin flashback sahneleri gibi aralara serpiştiririm bir kısmını.

Çok uzatmadan konuya giriyorum; “Neue Heimat” Türkçe’ye “Yeni Ev/Yeni Memleket” diye çevriliyor. Burası Berlin’de haftasonları açılan, oldukça popüler bir “street food market” ve benim de arkadaşlarımla buluşmak için sıkça tercih ettiğim yerlerden. Uzun süre önce kullanım dışı bırakılmış bir tren bakım istasyonundan geriye kalan dev alanda yer alıyor ve yıkık dökük yüksek tavanlı hangarları, graffiti kaplı duvarları, kaliteli canlı müzikleri ve farklı tarzlara sahip ziyaretçileriyle bence Berlin’i iyi yansıtıyor.

Vans メンズ スニーカー 靴 送料無料 Dress Blue & True Wh Old Skool

ジオ ポトフ鍋 20cm GEO-20PF[宮崎製作所 ジオ・プロダクト]

bryce canyon national park utah
Red Arch Tüneli, Utah

Gittiği her yere aşık olup ağlaya sızlaya geri dönen şaşkın adamdan herkese selamlar.

2012 yılının son 11 gününü ABD’nin Güneybatısında bulunan Nevada, Arizona ve Utah eyaletlerinde, yollarda geçirdim. Las Vegas’ta başlayıp Las Vegas’ta sonlanan gezinin ana hatları 1600km araba yolculuğu, 4 milli park ziyareti, bu parklarda onlarca km’lik zorlu doğa yürüyüşleri (hiking), 2000 kadar fotoğraf ve unutulmaz anılar şeklinde özetlenebilir.

Mevsimin kış olması, üstüne bütün ülkeyi etkisi altına alan büyük bir kar fırtınasının da yolda olduğum günlere denk gelmesi sebebiyle, beklediğimin çok ötesinde sert koşullarla karşılaştım. Yolculuğun büyük bölümü buz üzerinde, kar yağışı altında, -5 ile -20 dereceler arasında geçti. Bu durumdan şikayetçi olmak bir yana, gezinin benim için daha da özel hale geldiğini eklemeliyim. 【37HRBCP】【REGAL】【送料無料】【日本製】【雪道対応ソール】アッパー全て本革☆ゴアテックスRファブリクス!ハイヒール ダブルモンクストラップビジネスシューズ紳士靴

ジオ ポトフ鍋 20cm GEO-20PF[宮崎製作所 ジオ・プロダクト]

washington square park, new york'ta balerinler

Cumartesi Leica Gallery’de, Beyaz Saray resmi fotoğrafçısı サロモン レディース シューズ・靴 ブーツ【Salomon X-Scream Ragnar Trail Running Shoes】Grey/Orange/Black’nın 【まとめ買い】秋冬 新作 レディース シューズ スニーカー 靴 ファー ローヒール 裏起毛  【5点】mircs『FS』※海外取り寄せ商品・納期に時間がかかります fotoğraflarından oluşan sergiyi görmeye gittim. Sergi, Obama’nın basında göremediğimiz özel anlarını bir fotojurnalistin gözünden aktarması sebebiyle ilgimi çekiyordu. Souza’nın fotoğraflarına muhteşem kalitede baskılar ve tarihi bir binada yer alan Leica Gallery’nin ortamı eklenince ayırdığım zamanın karşılığını fazlasıyla almış oldum.

Fotoğraflar başkanın aile yaşamından katıldığı davetlere, tatillerinden spor salonuna, köpeğiyle geçirdiği zamanlara kadar çok çeşitli anları içeriyordu.

Kişisel fotoğraf arşivlerinin, dolayısı ile kişilerin hayatlarının belgeleri olan albümlerin tam bir çöplüğe döndüğü günümüzde, “Başkan Obama, yaşlandığında harika bir arşive sahip olacak, torunlarını dizine oturtup geçmişinden anılar anlatabilecek şanslı azınlığın içinde yer alıyor, bu kesin” diye düşünmekten alamadım kendimi. (“Bir kere de toplumsal yaraya parmak basma, mesaj verme anasını satayım” dediğinizi duyar gibiyim, maalesef olmuyor, olamıyor!) ケイログス レディース シューズ・靴 ローファー・オックスフォード【Tiburon】Black

ジオ ポトフ鍋 20cm GEO-20PF[宮崎製作所 ジオ・プロダクト]

Korhan Başaran Modern Dans Topluluğu

エイソス レディース シューズ・靴 パンプス【ASOS SAGE Mid Heels】Silver glitter New York’ta yaşayan başarılı koreograf / dansçı. Bu sıralar, 8 Kasım’da Cemal Reşit Rey Gösteri Merkezi‘nde de sergilenecek olan “a kin dof beau ty” adlı gösterinin hazırlıklarına devam ediyor ve ne şanslıyım ki beni de provalarını izlemeye davet etti.

ナイキ レディース スニーカー シューズ Nike Dualtone Racer SE Sneaker (Women) Mushroom/ Summit White Dans Stüdyoları şehrin önemli merkezlerinden コンフィー フィート Comfy Feet Syracuse Orange 01 男性 メンズ 靴 シューズ 大きいサイズ yakınlarında, マデライン レディース シューズ・靴 サンダル・ミュール【Morning Glory Lace Up Sandal】Black Textile üzerinde tarihi bir binanın beşinci katında yer alıyor. Herşeyi el yordamıyla çalışan binanın asansörü, bir görevli olmadan kullanılamıyor, asansörün şoförü var! Bina o kadar eski… 【Bump N' GRIND(バンプアンドグラインド)】BG-4000(ブラウン)外羽根 スラッシュキャップトゥ

ジオ ポトフ鍋 20cm GEO-20PF[宮崎製作所 ジオ・プロダクト]

xiangqi chinese chess
Xiangqi – “Çin satrancı” oynayan adamlar.

グレステン プロティナイフ 018TK 18cm【包丁】【GLESTAIN】【キッチンナイフ】 serisi aldı başını gidiyor, durduramıyoruz!

Bu defa ninjalar, bambu ormanları, panda hayvanı ve ejderhalarıyla tanıdığımız sevimli ülke Çin’e konuk oluyoruz. Yani tam Çin değil aslında, New York’taki Çin Mahallesi, nam-ı diğer ルクルーゼ TNS シャロー(浅型) フライパン 28cm ノンスティック加工 962030-28【クリスマスプレゼント】… Gerçi Çin’e gittim desem de yalandan başım ağrımazdı hani!

* Yazıya başlamadan önce kısa bir duyuruda da bulunmak istiyorum: Donuz.com severlerden gelen yoğun talep üzerine 【送料無料】中古 食器・洋食器・置物ウェッジウッドナポレオンアイビーティーポットwedgewood napoleonefeu teekanne olarak küçük bir hizmet vermeye başladım. Artık New York’u ziyaret edenler şehri benimle gezip, klasik turist aktivitelerinin dışında, gerçek New York’u, 【送料無料】キッチン用品 洋食器 置物 サドラークリノリンレディジャグミルクセットゴールドインドrare sadler crinoline lady water jug milk sugar set heavy gold chintz‘ların yaşadığı, yediği, eğlendiği şekilde tecrübe edebilecekler. Bunun dışında fotoğraf gezileri ve sokak fotoğrafçılığı atölyesi de tüm hızıyla sürüyor. Detay için ナカオ アルミイモノ 吊付円付鍋 51cm AEV12051‘ne tiklayabilirsiniz. Ayrıca sayfaya bir その他 モービル プロイノックス 鍋蓋 5939-36 EBM-2837800 bölümü de ekledim. Reklamları dinlediniz! BRUNO MAGLI ブルーノマリ 本革ローファー SIZE:27cm MADE IN ITALY イタリア製 【中古】【送料無料】【メンズビジネスシューズ】【紳士靴】[v066]

ジオ ポトフ鍋 20cm GEO-20PF[宮崎製作所 ジオ・プロダクト]

new york'ta dolunay, empire state binasi ve bryant park
Bryant Park Hotel ve Empire State Building

クラークス レディース サンダル シューズ Un Elita Grey Leather serisine devam ediyoruz. Bu sefer şehrin meşhur Midtown bölgesindeki 42. Sokak ve çevresinde, gece fotoğrafları ile.

Gece fotoğraflarını çok sevsem de iyi fotoğraflar üretebilmek için tripod kullanma gerekliliği çoğu zaman yoluma taş koyuyor. Profosyonel amaçlı kullandığım Manfrotto tripod yaklaşık 3 kg ağırlığında ve oldukça büyük, taşıması zor bir model. Ulaşımını bisikletle sağlayan ve sırt çantası yeterince kalabalık birisi olarak günlük hayatta yanımda bulundurmam haliyle mümkün olmuyor. İş için tripodumu taşıyorsam da bisiklet kullanamıyorum, metro ile ulaşım yapıyorum.

Çarşamba akşam üzeri şehrin Lower East Side bölgesinde işimi bitirmiş, metro ile eve dönüyordum ki donuz.com’a uzun süredir kelli felli bir yazı yazmadığımı hatırlayıp kendimi Grand Central Terminal’de trenden dışarı atıverdim. NEW BALANCE M1400 JWH white【ニューバランス M1400JWH ホワイト】スニーカー NB Made in USA

ジオ ポトフ鍋 20cm GEO-20PF[宮崎製作所 ジオ・プロダクト]

queens graffiti new york

Fotoğraflardaki graffiti çalışmaları, bisikletimle yaptığım, New York’un Queens ilçesinde yaşayan bir arkadaşımı ziyaretten dönüşte, bir deponun duvarlarında görüp aşık olduğum işler. Depo tam Queensboro Köprüsü’nün altında kalıyor. SOREL - <レディース>コージー ジョアン 286 エルク COZY JOAN elk ソレル