銅一口ビール5P 074-08B

neue-heimat-berlin-guney-cuceloglu

Bakkala diye evden çıkıp senelerce haber alınamayan blogger bir gün aniden çıkagelir…

Son postun üzerinden 3 yıl 4 ay geçmiş. Bu sürede donuz.com’a yazmayı defalarca düşündüm, hatta hazırladığım yazılar da oldu ama genellikle yazdıklarımı ve fotoğrafları fazla kişisel bulup yayınlamaktan vazgeçtim. Hayatımdaki önemli ve yoğun değişiklikler yazıp çizdiklerime yansıdı, sanal dünyada aşmayı uygun görmediğim mahremiyet çizgisi de bunları yayınlamama engel oldu kısacası. Belki zaman içinde dizilerin flashback sahneleri gibi aralara serpiştiririm bir kısmını.

Çok uzatmadan konuya giriyorum; “Neue Heimat” Türkçe’ye “Yeni Ev/Yeni Memleket” diye çevriliyor. Burası Berlin’de haftasonları açılan, oldukça popüler bir “street food market” ve benim de arkadaşlarımla buluşmak için sıkça tercih ettiğim yerlerden. Uzun süre önce kullanım dışı bırakılmış bir tren bakım istasyonundan geriye kalan dev alanda yer alıyor ve yıkık dökük yüksek tavanlı hangarları, graffiti kaplı duvarları, kaliteli canlı müzikleri ve farklı tarzlara sahip ziyaretçileriyle bence Berlin’i iyi yansıtıyor.

【EC メンズ US サイズ: M カラー: ブラウン】 b00nuq0mhw

銅一口ビール5P 074-08B

bryce canyon national park utah
Red Arch Tüneli, Utah

Gittiği her yere aşık olup ağlaya sızlaya geri dönen şaşkın adamdan herkese selamlar.

2012 yılının son 11 gününü ABD’nin Güneybatısında bulunan Nevada, Arizona ve Utah eyaletlerinde, yollarda geçirdim. Las Vegas’ta başlayıp Las Vegas’ta sonlanan gezinin ana hatları 1600km araba yolculuğu, 4 milli park ziyareti, bu parklarda onlarca km’lik zorlu doğa yürüyüşleri (hiking), 2000 kadar fotoğraf ve unutulmaz anılar şeklinde özetlenebilir.

Mevsimin kış olması, üstüne bütün ülkeyi etkisi altına alan büyük bir kar fırtınasının da yolda olduğum günlere denk gelmesi sebebiyle, beklediğimin çok ötesinde sert koşullarla karşılaştım. Yolculuğun büyük bölümü buz üzerinde, kar yağışı altında, -5 ile -20 dereceler arasında geçti. Bu durumdan şikayetçi olmak bir yana, gezinin benim için daha da özel hale geldiğini eklemeliyim. ロビーズ Robeez Pretty In Pink - Fuchsia 子供 キッズ シューズ 靴

銅一口ビール5P 074-08B

washington square park, new york'ta balerinler

Cumartesi Leica Gallery’de, Beyaz Saray resmi fotoğrafçısı コルソコモ レディース シューズ・靴 パンプス【Penny Pointed Toe Leather Heels】Pink’nın サヌーク レディース シューズ・靴 サンダル・ミュール【Yoga Sling 2】Grey fotoğraflarından oluşan sergiyi görmeye gittim. Sergi, Obama’nın basında göremediğimiz özel anlarını bir fotojurnalistin gözünden aktarması sebebiyle ilgimi çekiyordu. Souza’nın fotoğraflarına muhteşem kalitede baskılar ve tarihi bir binada yer alan Leica Gallery’nin ortamı eklenince ayırdığım zamanın karşılığını fazlasıyla almış oldum.

Fotoğraflar başkanın aile yaşamından katıldığı davetlere, tatillerinden spor salonuna, köpeğiyle geçirdiği zamanlara kadar çok çeşitli anları içeriyordu.

Kişisel fotoğraf arşivlerinin, dolayısı ile kişilerin hayatlarının belgeleri olan albümlerin tam bir çöplüğe döndüğü günümüzde, “Başkan Obama, yaşlandığında harika bir arşive sahip olacak, torunlarını dizine oturtup geçmişinden anılar anlatabilecek şanslı azınlığın içinde yer alıyor, bu kesin” diye düşünmekten alamadım kendimi. (“Bir kere de toplumsal yaraya parmak basma, mesaj verme anasını satayım” dediğinizi duyar gibiyim, maalesef olmuyor, olamıyor!) プロペット メンズ シューズ・靴 スニーカー【Connelly】Brown

銅一口ビール5P 074-08B

Korhan Başaran Modern Dans Topluluğu

ライフストライド レディース シューズ・靴 スリッポン・フラット【Qwin】Black New York’ta yaşayan başarılı koreograf / dansçı. Bu sıralar, 8 Kasım’da Cemal Reşit Rey Gösteri Merkezi‘nde de sergilenecek olan “a kin dof beau ty” adlı gösterinin hazırlıklarına devam ediyor ve ne şanslıyım ki beni de provalarını izlemeye davet etti.

ウォルシュ (WALSH) ENSIGN (エンサイン) スニーカー GREY/GREY (グレー/グレー) Made in England (英国製) Dans Stüdyoları şehrin önemli merkezlerinden アトランティックスターズ メンズ スニーカー Atlantic STARS ARGO アルゴ MA-NY-NPDN MADE IN ITALY イタリア製 シューズ サーフ スケート スケーター アメカジ カジュアル ファッション GRACIAS グラシアス楽天市場店 yakınlarında, クラークス レディース スリッポン・ローファー シューズ Ashland Bubble Burgundy üzerinde tarihi bir binanın beşinci katında yer alıyor. Herşeyi el yordamıyla çalışan binanın asansörü, bir görevli olmadan kullanılamıyor, asansörün şoförü var! Bina o kadar eski… 【HAWKINS】 ホーキンス ビジネスシューズ HP HB S-TIP ストレートチップ HB30045 CR/CUOIO

銅一口ビール5P 074-08B

xiangqi chinese chess
Xiangqi – “Çin satrancı” oynayan adamlar.

ナイキ レディース シューズ・靴 スニーカー【Nike Metcon 3 Training Shoes】Black/White serisi aldı başını gidiyor, durduramıyoruz!

Bu defa ninjalar, bambu ormanları, panda hayvanı ve ejderhalarıyla tanıdığımız sevimli ülke Çin’e konuk oluyoruz. Yani tam Çin değil aslında, New York’taki Çin Mahallesi, nam-ı diğer エイソス パンプス レディース ASOS MANTLEPIECE Studded Pointed Flats エイソス ASOS 送料無料 イギリス クレジットカードOK ブランド ブラック 黒 スタッズ 鋲 靴 シューズ 日本未入荷 新作 人気 インポート… Gerçi Çin’e gittim desem de yalandan başım ağrımazdı hani!

* Yazıya başlamadan önce kısa bir duyuruda da bulunmak istiyorum: Donuz.com severlerden gelen yoğun talep üzerine セイシェルズ レディース シューズ・靴 ヒール【Whirl】Gold Metallic olarak küçük bir hizmet vermeye başladım. Artık New York’u ziyaret edenler şehri benimle gezip, klasik turist aktivitelerinin dışında, gerçek New York’u, ロックポート レディース シューズ・靴 ローファー・オックスフォード【Top Shore】Black‘ların yaşadığı, yediği, eğlendiği şekilde tecrübe edebilecekler. Bunun dışında fotoğraf gezileri ve sokak fotoğrafçılığı atölyesi de tüm hızıyla sürüyor. Detay için ティンバーランド timberland メンズ HOMMES 送料無料 6INCH PREMIUM BOOTS メンズブーツ TB010061(ウィート) ヌバック スエード ブラウン ウィート 登山 シンプル 定番 ファブリックブーツ evid‘ne tiklayabilirsiniz. Ayrıca sayfaya bir FitFlop フィットフロップ レディース用 Tassel フリンジ ローファー Grey Suede 靴 シューズ 6 US (Gray) サンダル【送料無料】【代引不可】【あす楽不可】 bölümü de ekledim. Reklamları dinlediniz! ASH アッシュ レディース 女性用 シューズ 靴 サンダル ASH アッシュ Quartz - Midnight/Black

銅一口ビール5P 074-08B

new york'ta dolunay, empire state binasi ve bryant park
Bryant Park Hotel ve Empire State Building

【即納 あす楽】 【ガス式 焼き鳥コンロ 焼き鳥 コンロ 焼き鳥器 焼き鳥機 串焼き 焼鳥コンロ 業務用焼き鳥焼き器】SA18-0 二本パイプ焼鳥器 大 LPガス プロパンガス serisine devam ediyoruz. Bu sefer şehrin meşhur Midtown bölgesindeki 42. Sokak ve çevresinde, gece fotoğrafları ile.

Gece fotoğraflarını çok sevsem de iyi fotoğraflar üretebilmek için tripod kullanma gerekliliği çoğu zaman yoluma taş koyuyor. Profosyonel amaçlı kullandığım Manfrotto tripod yaklaşık 3 kg ağırlığında ve oldukça büyük, taşıması zor bir model. Ulaşımını bisikletle sağlayan ve sırt çantası yeterince kalabalık birisi olarak günlük hayatta yanımda bulundurmam haliyle mümkün olmuyor. İş için tripodumu taşıyorsam da bisiklet kullanamıyorum, metro ile ulaşım yapıyorum.

Çarşamba akşam üzeri şehrin Lower East Side bölgesinde işimi bitirmiş, metro ile eve dönüyordum ki donuz.com’a uzun süredir kelli felli bir yazı yazmadığımı hatırlayıp kendimi Grand Central Terminal’de trenden dışarı atıverdim. 『 業務用秤 アナログ 』ヤマト 上皿自動はかり「大型」 平皿付 SDX-20 20kg

銅一口ビール5P 074-08B

queens graffiti new york

Fotoğraflardaki graffiti çalışmaları, bisikletimle yaptığım, New York’un Queens ilçesinde yaşayan bir arkadaşımı ziyaretten dönüşte, bir deponun duvarlarında görüp aşık olduğum işler. Depo tam Queensboro Köprüsü’nün altında kalıyor. スタイル&コー レディース シューズ・靴 ローファー【Style & Co Skimmi Sport Pointed Toe Synthetic Flats】Silver