リー(Lee) WORK LINE オーバーオールエプロン メンズ レディース 42/ヘリンボーン LS2023 S

neue-heimat-berlin-guney-cuceloglu

Bakkala diye evden çıkıp senelerce haber alınamayan blogger bir gün aniden çıkagelir…

Son postun üzerinden 3 yıl 4 ay geçmiş. Bu sürede donuz.com’a yazmayı defalarca düşündüm, hatta hazırladığım yazılar da oldu ama genellikle yazdıklarımı ve fotoğrafları fazla kişisel bulup yayınlamaktan vazgeçtim. Hayatımdaki önemli ve yoğun değişiklikler yazıp çizdiklerime yansıdı, sanal dünyada aşmayı uygun görmediğim mahremiyet çizgisi de bunları yayınlamama engel oldu kısacası. Belki zaman içinde dizilerin flashback sahneleri gibi aralara serpiştiririm bir kısmını.

Çok uzatmadan konuya giriyorum; “Neue Heimat” Türkçe’ye “Yeni Ev/Yeni Memleket” diye çevriliyor. Burası Berlin’de haftasonları açılan, oldukça popüler bir “street food market” ve benim de arkadaşlarımla buluşmak için sıkça tercih ettiğim yerlerden. Uzun süre önce kullanım dışı bırakılmış bir tren bakım istasyonundan geriye kalan dev alanda yer alıyor ve yıkık dökük yüksek tavanlı hangarları, graffiti kaplı duvarları, kaliteli canlı müzikleri ve farklı tarzlara sahip ziyaretçileriyle bence Berlin’i iyi yansıtıyor.

Havaianas ハワイアナス レディース 女性用 シューズ 靴 サンダル フラット Havaianas ハワイアナス Slim Crystal Poem Flip Flops - Navy Blue 1

リー(Lee) WORK LINE オーバーオールエプロン メンズ レディース 42/ヘリンボーン LS2023 S

bryce canyon national park utah
Red Arch Tüneli, Utah

Gittiği her yere aşık olup ağlaya sızlaya geri dönen şaşkın adamdan herkese selamlar.

2012 yılının son 11 gününü ABD’nin Güneybatısında bulunan Nevada, Arizona ve Utah eyaletlerinde, yollarda geçirdim. Las Vegas’ta başlayıp Las Vegas’ta sonlanan gezinin ana hatları 1600km araba yolculuğu, 4 milli park ziyareti, bu parklarda onlarca km’lik zorlu doğa yürüyüşleri (hiking), 2000 kadar fotoğraf ve unutulmaz anılar şeklinde özetlenebilir.

Mevsimin kış olması, üstüne bütün ülkeyi etkisi altına alan büyük bir kar fırtınasının da yolda olduğum günlere denk gelmesi sebebiyle, beklediğimin çok ötesinde sert koşullarla karşılaştım. Yolculuğun büyük bölümü buz üzerinde, kar yağışı altında, -5 ile -20 dereceler arasında geçti. Bu durumdan şikayetçi olmak bir yana, gezinin benim için daha da özel hale geldiğini eklemeliyim. STEFANO GAMBA ステファノガンバ 7701 ガラス加工 レザー キルト付き シングルモンクストラップ シューズ ヒール4.5 / ブラックコンビ【送料無料】 sg7701-blackcombi

リー(Lee) WORK LINE オーバーオールエプロン メンズ レディース 42/ヘリンボーン LS2023 S

washington square park, new york'ta balerinler

Cumartesi Leica Gallery’de, Beyaz Saray resmi fotoğrafçısı トロッターズ Trotters レディース シューズ・靴 サンダル【Allison】Black Soft Kid Leather’nın アンクライン レディース サンダル シューズ Fanetta Light Natural/Light Natural Leather fotoğraflarından oluşan sergiyi görmeye gittim. Sergi, Obama’nın basında göremediğimiz özel anlarını bir fotojurnalistin gözünden aktarması sebebiyle ilgimi çekiyordu. Souza’nın fotoğraflarına muhteşem kalitede baskılar ve tarihi bir binada yer alan Leica Gallery’nin ortamı eklenince ayırdığım zamanın karşılığını fazlasıyla almış oldum.

Fotoğraflar başkanın aile yaşamından katıldığı davetlere, tatillerinden spor salonuna, köpeğiyle geçirdiği zamanlara kadar çok çeşitli anları içeriyordu.

Kişisel fotoğraf arşivlerinin, dolayısı ile kişilerin hayatlarının belgeleri olan albümlerin tam bir çöplüğe döndüğü günümüzde, “Başkan Obama, yaşlandığında harika bir arşive sahip olacak, torunlarını dizine oturtup geçmişinden anılar anlatabilecek şanslı azınlığın içinde yer alıyor, bu kesin” diye düşünmekten alamadım kendimi. (“Bir kere de toplumsal yaraya parmak basma, mesaj verme anasını satayım” dediğinizi duyar gibiyim, maalesef olmuyor, olamıyor!) Shoes 送料無料 4th&RecklessMetallicStrappySandals

リー(Lee) WORK LINE オーバーオールエプロン メンズ レディース 42/ヘリンボーン LS2023 S

Korhan Başaran Modern Dans Topluluğu

トロッターズ レディース シューズ・靴【Simmy Mary Jane】Graphite Cow Suede New York’ta yaşayan başarılı koreograf / dansçı. Bu sıralar, 8 Kasım’da Cemal Reşit Rey Gösteri Merkezi‘nde de sergilenecek olan “a kin dof beau ty” adlı gösterinin hazırlıklarına devam ediyor ve ne şanslıyım ki beni de provalarını izlemeye davet etti.

CHIPPEWA / チペワ 11ENGINEER BOOTS / 11 インチ エンジニアブーツ 1901M55 SAND SUEDE / サンドスエード STEEL TOE / スチールトゥ MADE IN USA /アメリカ製 Dans Stüdyoları şehrin önemli merkezlerinden Rivieras(リヴィエラ)PARIS/BERLIN メッシュスリッポン【36】【37】【38】【39】◇◇ yakınlarında, Ravel レディース サンダル 靴 送料無料 Brown LENOX üzerinde tarihi bir binanın beşinci katında yer alıyor. Herşeyi el yordamıyla çalışan binanın asansörü, bir görevli olmadan kullanılamıyor, asansörün şoförü var! Bina o kadar eski… Aerosoles レディース Comfort 送料無料 Pink Fab Combo Betunia Smoking Flats

リー(Lee) WORK LINE オーバーオールエプロン メンズ レディース 42/ヘリンボーン LS2023 S

xiangqi chinese chess
Xiangqi – “Çin satrancı” oynayan adamlar.

エイソス レディース シューズ・靴 パンプス【ASOS SAGE Mid Heels】Nude satin serisi aldı başını gidiyor, durduramıyoruz!

Bu defa ninjalar, bambu ormanları, panda hayvanı ve ejderhalarıyla tanıdığımız sevimli ülke Çin’e konuk oluyoruz. Yani tam Çin değil aslında, New York’taki Çin Mahallesi, nam-ı diğer ロジェヴィヴィエ ROGER VIVIER オープントゥ パンプス ピンヒール サイズ 36 1/2 赤 黒 総柄 11cmヒール 靴 くつ IBS レディース 【中古】【ベクトル 古着】 170705 ブランド古着ベクトルプレミアム店… Gerçi Çin’e gittim desem de yalandan başım ağrımazdı hani!

* Yazıya başlamadan önce kısa bir duyuruda da bulunmak istiyorum: Donuz.com severlerden gelen yoğun talep üzerine HOKA ONE ONE レディース SHOES 送料無料 Blue Clifton 3 Women Round Toe Synthetic Blue Tennis Shoe olarak küçük bir hizmet vermeye başladım. Artık New York’u ziyaret edenler şehri benimle gezip, klasik turist aktivitelerinin dışında, gerçek New York’u, クリスチャン・ルブタン ハラコ ハイヒールパンプス 茶系 37 1/2 【中古】‘ların yaşadığı, yediği, eğlendiği şekilde tecrübe edebilecekler. Bunun dışında fotoğraf gezileri ve sokak fotoğrafçılığı atölyesi de tüm hızıyla sürüyor. Detay için 直送・代引不可エアソール付き山羊革ソフトシューズ ブラック 22.5cm【代引不可】別商品の同時注文不可‘ne tiklayabilirsiniz. Ayrıca sayfaya bir クラークス レディース サンダル シューズ Reedly Salene Navy Nubuck bölümü de ekledim. Reklamları dinlediniz! Sam Edelman サムエデルマン レディース 女性用 シューズ 靴 サンダル Sam Edelman サムエデルマン Sheri - Sunset Yellow Kid Suede Leather

リー(Lee) WORK LINE オーバーオールエプロン メンズ レディース 42/ヘリンボーン LS2023 S

new york'ta dolunay, empire state binasi ve bryant park
Bryant Park Hotel ve Empire State Building

TKG 18-8 アストラル 六角スタンド 28cm serisine devam ediyoruz. Bu sefer şehrin meşhur Midtown bölgesindeki 42. Sokak ve çevresinde, gece fotoğrafları ile.

Gece fotoğraflarını çok sevsem de iyi fotoğraflar üretebilmek için tripod kullanma gerekliliği çoğu zaman yoluma taş koyuyor. Profosyonel amaçlı kullandığım Manfrotto tripod yaklaşık 3 kg ağırlığında ve oldukça büyük, taşıması zor bir model. Ulaşımını bisikletle sağlayan ve sırt çantası yeterince kalabalık birisi olarak günlük hayatta yanımda bulundurmam haliyle mümkün olmuyor. İş için tripodumu taşıyorsam da bisiklet kullanamıyorum, metro ile ulaşım yapıyorum.

Çarşamba akşam üzeri şehrin Lower East Side bölgesinde işimi bitirmiş, metro ile eve dönüyordum ki donuz.com’a uzun süredir kelli felli bir yazı yazmadığımı hatırlayıp kendimi Grand Central Terminal’de trenden dışarı atıverdim. 【送料無料&全品P5倍】 シリコマート ステッコフレックスミニ ディスプレイアップミニ EGUPM 【商品コード】558770 ★税抜5000円以上で送料無料★激安祭

リー(Lee) WORK LINE オーバーオールエプロン メンズ レディース 42/ヘリンボーン LS2023 S

queens graffiti new york

Fotoğraflardaki graffiti çalışmaları, bisikletimle yaptığım, New York’un Queens ilçesinde yaşayan bir arkadaşımı ziyaretten dönüşte, bir deponun duvarlarında görüp aşık olduğum işler. Depo tam Queensboro Köprüsü’nün altında kalıyor. シルカ メンズ スニーカー シューズ Gravette White