◇ステン二重タンブラー2P 072-08B※他の商品と同梱不可

neue-heimat-berlin-guney-cuceloglu

Bakkala diye evden çıkıp senelerce haber alınamayan blogger bir gün aniden çıkagelir…

Son postun üzerinden 3 yıl 4 ay geçmiş. Bu sürede donuz.com’a yazmayı defalarca düşündüm, hatta hazırladığım yazılar da oldu ama genellikle yazdıklarımı ve fotoğrafları fazla kişisel bulup yayınlamaktan vazgeçtim. Hayatımdaki önemli ve yoğun değişiklikler yazıp çizdiklerime yansıdı, sanal dünyada aşmayı uygun görmediğim mahremiyet çizgisi de bunları yayınlamama engel oldu kısacası. Belki zaman içinde dizilerin flashback sahneleri gibi aralara serpiştiririm bir kısmını.

Çok uzatmadan konuya giriyorum; “Neue Heimat” Türkçe’ye “Yeni Ev/Yeni Memleket” diye çevriliyor. Burası Berlin’de haftasonları açılan, oldukça popüler bir “street food market” ve benim de arkadaşlarımla buluşmak için sıkça tercih ettiğim yerlerden. Uzun süre önce kullanım dışı bırakılmış bir tren bakım istasyonundan geriye kalan dev alanda yer alıyor ve yıkık dökük yüksek tavanlı hangarları, graffiti kaplı duvarları, kaliteli canlı müzikleri ve farklı tarzlara sahip ziyaretçileriyle bence Berlin’i iyi yansıtıyor.

ベアトラップ レディース シューズ・靴 ヒール【Gahl】Black

◇ステン二重タンブラー2P 072-08B※他の商品と同梱不可

bryce canyon national park utah
Red Arch Tüneli, Utah

Gittiği her yere aşık olup ağlaya sızlaya geri dönen şaşkın adamdan herkese selamlar.

2012 yılının son 11 gününü ABD’nin Güneybatısında bulunan Nevada, Arizona ve Utah eyaletlerinde, yollarda geçirdim. Las Vegas’ta başlayıp Las Vegas’ta sonlanan gezinin ana hatları 1600km araba yolculuğu, 4 milli park ziyareti, bu parklarda onlarca km’lik zorlu doğa yürüyüşleri (hiking), 2000 kadar fotoğraf ve unutulmaz anılar şeklinde özetlenebilir.

Mevsimin kış olması, üstüne bütün ülkeyi etkisi altına alan büyük bir kar fırtınasının da yolda olduğum günlere denk gelmesi sebebiyle, beklediğimin çok ötesinde sert koşullarla karşılaştım. Yolculuğun büyük bölümü buz üzerinde, kar yağışı altında, -5 ile -20 dereceler arasında geçti. Bu durumdan şikayetçi olmak bir yana, gezinin benim için daha da özel hale geldiğini eklemeliyim. アセナアレキサンダー レディース サンダル シューズ Benadet Gold

◇ステン二重タンブラー2P 072-08B※他の商品と同梱不可

washington square park, new york'ta balerinler

Cumartesi Leica Gallery’de, Beyaz Saray resmi fotoğrafçısı フローシャイム メンズ シューズ・靴 革靴・ビジネスシューズ【Midtown Saddle Oxford】Cognac/Brown’nın 【中古】【mens】【シューズ】RED WING (レッドウィング) PT99エンジニアブーツ ブラック サイズ:36 2268 定価¥43.000+税【171201】 fotoğraflarından oluşan sergiyi görmeye gittim. Sergi, Obama’nın basında göremediğimiz özel anlarını bir fotojurnalistin gözünden aktarması sebebiyle ilgimi çekiyordu. Souza’nın fotoğraflarına muhteşem kalitede baskılar ve tarihi bir binada yer alan Leica Gallery’nin ortamı eklenince ayırdığım zamanın karşılığını fazlasıyla almış oldum.

Fotoğraflar başkanın aile yaşamından katıldığı davetlere, tatillerinden spor salonuna, köpeğiyle geçirdiği zamanlara kadar çok çeşitli anları içeriyordu.

Kişisel fotoğraf arşivlerinin, dolayısı ile kişilerin hayatlarının belgeleri olan albümlerin tam bir çöplüğe döndüğü günümüzde, “Başkan Obama, yaşlandığında harika bir arşive sahip olacak, torunlarını dizine oturtup geçmişinden anılar anlatabilecek şanslı azınlığın içinde yer alıyor, bu kesin” diye düşünmekten alamadım kendimi. (“Bir kere de toplumsal yaraya parmak basma, mesaj verme anasını satayım” dediğinizi duyar gibiyim, maalesef olmuyor, olamıyor!) URBAN RESEARCH KLEMAN×URBAN RESEARCH 別注DALIANI アーバンリサーチ【送料無料】

◇ステン二重タンブラー2P 072-08B※他の商品と同梱不可

Korhan Başaran Modern Dans Topluluğu

【GOLF(ゴルフ)】マドラス社製・高機能コンフォートシューズ(スリッポン)・FG714(ブラック)/メンズ 靴 New York’ta yaşayan başarılı koreograf / dansçı. Bu sıralar, 8 Kasım’da Cemal Reşit Rey Gösteri Merkezi‘nde de sergilenecek olan “a kin dof beau ty” adlı gösterinin hazırlıklarına devam ediyor ve ne şanslıyım ki beni de provalarını izlemeye davet etti.

リーボックキッズ クラシック レザー メタリック Reebok Kids Classic Leather Metallic (Toddler) Dans Stüdyoları şehrin önemli merkezlerinden ナインウェスト Nine West Delay yakınlarında, Zign レディース シューズ 靴 送料無料 black Classic heels - black üzerinde tarihi bir binanın beşinci katında yer alıyor. Herşeyi el yordamıyla çalışan binanın asansörü, bir görevli olmadan kullanılamıyor, asansörün şoförü var! Bina o kadar eski… Christian Louboutin / クリスチャン ルブタン【レディース】 【靴・シューズ】【サイズ:37(23.5cm位)】【中古】 【送料無料】

◇ステン二重タンブラー2P 072-08B※他の商品と同梱不可

xiangqi chinese chess
Xiangqi – “Çin satrancı” oynayan adamlar.

トラスク レディース サンダル シューズ Robyn Silver Metallic Calfskin/Black Haircalf/Black Veg-Tanned Steer serisi aldı başını gidiyor, durduramıyoruz!

Bu defa ninjalar, bambu ormanları, panda hayvanı ve ejderhalarıyla tanıdığımız sevimli ülke Çin’e konuk oluyoruz. Yani tam Çin değil aslında, New York’taki Çin Mahallesi, nam-ı diğer Robert Clergerie ロバートクレジュリー レディース 女性用 シューズ 靴 サンダル Robert Clergerie ロバートクレジュリー Pandor - Black Stamped Stingray… Gerçi Çin’e gittim desem de yalandan başım ağrımazdı hani!

* Yazıya başlamadan önce kısa bir duyuruda da bulunmak istiyorum: Donuz.com severlerden gelen yoğun talep üzerine ロンドンシューメイク London Shoe Make トラッド メダリオン ホールカット カウハイド(本革)紳士靴 ドレスシューズ メンズ靴 ビジネスシューズ プレーントゥ カジュアル フォーマル インド製 マッケイ製法 レザーソール 革底 メンズ 紳士 [1005CP3][お取寄せ品] olarak küçük bir hizmet vermeye başladım. Artık New York’u ziyaret edenler şehri benimle gezip, klasik turist aktivitelerinin dışında, gerçek New York’u, ★送料無料★Clarks◆ドレスシューズ/US6.5/BLK/レザー【中古】【シューズ】‘ların yaşadığı, yediği, eğlendiği şekilde tecrübe edebilecekler. Bunun dışında fotoğraf gezileri ve sokak fotoğrafçılığı atölyesi de tüm hızıyla sürüyor. Detay için マーク フィッシャー レディース シューズ・靴 サンダル・ミュール【Hunny】Black‘ne tiklayabilirsiniz. Ayrıca sayfaya bir Seychelles セイシェルズ レディース 女性用 シューズ 靴 サンダル Seychelles セイシェルズ Peachy - Silver bölümü de ekledim. Reklamları dinlediniz! オオイ金属 アルマイト 保温・冷バットコンテナー/(蓋付)001

◇ステン二重タンブラー2P 072-08B※他の商品と同梱不可

new york'ta dolunay, empire state binasi ve bryant park
Bryant Park Hotel ve Empire State Building

JALAN SRIWIJAYA ジャランスリワヤ/shoe/靴 カジュアルシューズ BY STUDS LOAFER BEAUTY&YOUTH UNITED ARROWS 別注 スタッズ コインローファー 【中古】【JALAN SRIWIJAYA】 serisine devam ediyoruz. Bu sefer şehrin meşhur Midtown bölgesindeki 42. Sokak ve çevresinde, gece fotoğrafları ile.

Gece fotoğraflarını çok sevsem de iyi fotoğraflar üretebilmek için tripod kullanma gerekliliği çoğu zaman yoluma taş koyuyor. Profosyonel amaçlı kullandığım Manfrotto tripod yaklaşık 3 kg ağırlığında ve oldukça büyük, taşıması zor bir model. Ulaşımını bisikletle sağlayan ve sırt çantası yeterince kalabalık birisi olarak günlük hayatta yanımda bulundurmam haliyle mümkün olmuyor. İş için tripodumu taşıyorsam da bisiklet kullanamıyorum, metro ile ulaşım yapıyorum.

Çarşamba akşam üzeri şehrin Lower East Side bölgesinde işimi bitirmiş, metro ile eve dönüyordum ki donuz.com’a uzun süredir kelli felli bir yazı yazmadığımı hatırlayıp kendimi Grand Central Terminal’de trenden dışarı atıverdim. 厚底サンダル レディース Pleaser(プリーザー) プラットフォームサンダル UV蛍光 ミュールサンダル ADORE-701RBS 送料無料◆取り寄せ

◇ステン二重タンブラー2P 072-08B※他の商品と同梱不可

queens graffiti new york

Fotoğraflardaki graffiti çalışmaları, bisikletimle yaptığım, New York’un Queens ilçesinde yaşayan bir arkadaşımı ziyaretten dönüşte, bir deponun duvarlarında görüp aşık olduğum işler. Depo tam Queensboro Köprüsü’nün altında kalıyor. KEEN メンズ サンダル 靴 送料無料 Black Olive/Bombay B Mens Arroyo ll Sandal