漆磨漆磨二重ストレートカップ 赤 075-09B

neue-heimat-berlin-guney-cuceloglu

Bakkala diye evden çıkıp senelerce haber alınamayan blogger bir gün aniden çıkagelir…

Son postun üzerinden 3 yıl 4 ay geçmiş. Bu sürede donuz.com’a yazmayı defalarca düşündüm, hatta hazırladığım yazılar da oldu ama genellikle yazdıklarımı ve fotoğrafları fazla kişisel bulup yayınlamaktan vazgeçtim. Hayatımdaki önemli ve yoğun değişiklikler yazıp çizdiklerime yansıdı, sanal dünyada aşmayı uygun görmediğim mahremiyet çizgisi de bunları yayınlamama engel oldu kısacası. Belki zaman içinde dizilerin flashback sahneleri gibi aralara serpiştiririm bir kısmını.

Çok uzatmadan konuya giriyorum; “Neue Heimat” Türkçe’ye “Yeni Ev/Yeni Memleket” diye çevriliyor. Burası Berlin’de haftasonları açılan, oldukça popüler bir “street food market” ve benim de arkadaşlarımla buluşmak için sıkça tercih ettiğim yerlerden. Uzun süre önce kullanım dışı bırakılmış bir tren bakım istasyonundan geriye kalan dev alanda yer alıyor ve yıkık dökük yüksek tavanlı hangarları, graffiti kaplı duvarları, kaliteli canlı müzikleri ve farklı tarzlara sahip ziyaretçileriyle bence Berlin’i iyi yansıtıyor.

ダイビッドテイト レディース ヒール シューズ Ideal Burgundy

漆磨漆磨二重ストレートカップ 赤 075-09B

bryce canyon national park utah
Red Arch Tüneli, Utah

Gittiği her yere aşık olup ağlaya sızlaya geri dönen şaşkın adamdan herkese selamlar.

2012 yılının son 11 gününü ABD’nin Güneybatısında bulunan Nevada, Arizona ve Utah eyaletlerinde, yollarda geçirdim. Las Vegas’ta başlayıp Las Vegas’ta sonlanan gezinin ana hatları 1600km araba yolculuğu, 4 milli park ziyareti, bu parklarda onlarca km’lik zorlu doğa yürüyüşleri (hiking), 2000 kadar fotoğraf ve unutulmaz anılar şeklinde özetlenebilir.

Mevsimin kış olması, üstüne bütün ülkeyi etkisi altına alan büyük bir kar fırtınasının da yolda olduğum günlere denk gelmesi sebebiyle, beklediğimin çok ötesinde sert koşullarla karşılaştım. Yolculuğun büyük bölümü buz üzerinde, kar yağışı altında, -5 ile -20 dereceler arasında geçti. Bu durumdan şikayetçi olmak bir yana, gezinin benim için daha da özel hale geldiğini eklemeliyim. Primigi キッズ 男の子 シューズ 靴 送料無料 Grey PSM 8028

漆磨漆磨二重ストレートカップ 赤 075-09B

washington square park, new york'ta balerinler

Cumartesi Leica Gallery’de, Beyaz Saray resmi fotoğrafçısı NIKE ナイキ エアジョーダン スニーカー AIR JORDAN 1 RETRO KO HI OG エア ジョーダン 1 レトロ ハイ 638471-003 ブラック グレー メンズ 【zzi】’nın NIKE SB ナイキ ダンク スニーカー メンズ DUNK HIGH SILVERBOX 313171-039 シルバー 【zzi】 fotoğraflarından oluşan sergiyi görmeye gittim. Sergi, Obama’nın basında göremediğimiz özel anlarını bir fotojurnalistin gözünden aktarması sebebiyle ilgimi çekiyordu. Souza’nın fotoğraflarına muhteşem kalitede baskılar ve tarihi bir binada yer alan Leica Gallery’nin ortamı eklenince ayırdığım zamanın karşılığını fazlasıyla almış oldum.

Fotoğraflar başkanın aile yaşamından katıldığı davetlere, tatillerinden spor salonuna, köpeğiyle geçirdiği zamanlara kadar çok çeşitli anları içeriyordu.

Kişisel fotoğraf arşivlerinin, dolayısı ile kişilerin hayatlarının belgeleri olan albümlerin tam bir çöplüğe döndüğü günümüzde, “Başkan Obama, yaşlandığında harika bir arşive sahip olacak, torunlarını dizine oturtup geçmişinden anılar anlatabilecek şanslı azınlığın içinde yer alıyor, bu kesin” diye düşünmekten alamadım kendimi. (“Bir kere de toplumsal yaraya parmak basma, mesaj verme anasını satayım” dediğinizi duyar gibiyim, maalesef olmuyor, olamıyor!) ナイキ NIKE DUNKS SB エスビー DUNK ダンク LOW TRD QS GALAXY

漆磨漆磨二重ストレートカップ 赤 075-09B

Korhan Başaran Modern Dans Topluluğu

フランコサルト レディース ブーツ&レインブーツ シューズ Domino Tan New York’ta yaşayan başarılı koreograf / dansçı. Bu sıralar, 8 Kasım’da Cemal Reşit Rey Gösteri Merkezi‘nde de sergilenecek olan “a kin dof beau ty” adlı gösterinin hazırlıklarına devam ediyor ve ne şanslıyım ki beni de provalarını izlemeye davet etti.

ナインウェスト ノラ Nine West Nora Dans Stüdyoları şehrin önemli merkezlerinden Vans レディース SHOES 送料無料 Black Womens SK-8 HI SLIM ZIP Hight Top Zipper yakınlarında, パンプス セブントゥエルブサーティー パンプス Tストラップ ハイヒール アーモンドトゥ ピンヒール ヒール9cm VII XII XXX ヒール (101172) 美脚 靴 【送料無料】 üzerinde tarihi bir binanın beşinci katında yer alıyor. Herşeyi el yordamıyla çalışan binanın asansörü, bir görevli olmadan kullanılamıyor, asansörün şoförü var! Bina o kadar eski… ジェシカシンプソン レディース シューズ・靴 ヒール【Cambredge】Natural

漆磨漆磨二重ストレートカップ 赤 075-09B

xiangqi chinese chess
Xiangqi – “Çin satrancı” oynayan adamlar.

CHRISTIAN LOUBOUTIN(クリスチャンルブタン) パンプス 37.5 レディース 黒 フリンジ/セパレート/オープントゥ レザー【中古】 serisi aldı başını gidiyor, durduramıyoruz!

Bu defa ninjalar, bambu ormanları, panda hayvanı ve ejderhalarıyla tanıdığımız sevimli ülke Çin’e konuk oluyoruz. Yani tam Çin değil aslında, New York’taki Çin Mahallesi, nam-ı diğer アラ レディース サンダル シューズ Charlotte Grigio… Gerçi Çin’e gittim desem de yalandan başım ağrımazdı hani!

* Yazıya başlamadan önce kısa bir duyuruda da bulunmak istiyorum: Donuz.com severlerden gelen yoğun talep üzerine 富士山タンブラー(小) 朱 (錫製・錫食器・本錫)【送料込/送料無料】【ポイント10倍】 olarak küçük bir hizmet vermeye başladım. Artık New York’u ziyaret edenler şehri benimle gezip, klasik turist aktivitelerinin dışında, gerçek New York’u, その他 ネズコ大漁舟3.5尺 QTI03035‘ların yaşadığı, yediği, eğlendiği şekilde tecrübe edebilecekler. Bunun dışında fotoğraf gezileri ve sokak fotoğrafçılığı atölyesi de tüm hızıyla sürüyor. Detay için 銅 木柄蓋付 アイスペール S-5481L【アイスペール】【ワインクーラー】【シャンパンクーラー】‘ne tiklayabilirsiniz. Ayrıca sayfaya bir キャンブロ カムラック フル ステム用 16S800 クランベリー【業務用】【洗浄ラック】【業務用洗浄ラック】 bölümü de ekledim. Reklamları dinlediniz! 【カップ&ソーサーS_ギンコウホワイト】 JacquesPergay/ Cup:W95 φ73×H63mm,Saucer:W173×D120×H15mm【業務用】【グ

漆磨漆磨二重ストレートカップ 赤 075-09B

new york'ta dolunay, empire state binasi ve bryant park
Bryant Park Hotel ve Empire State Building

IDEX 手指消毒用オートディスペンサー エブリア AD-750KL JDS2501 serisine devam ediyoruz. Bu sefer şehrin meşhur Midtown bölgesindeki 42. Sokak ve çevresinde, gece fotoğrafları ile.

Gece fotoğraflarını çok sevsem de iyi fotoğraflar üretebilmek için tripod kullanma gerekliliği çoğu zaman yoluma taş koyuyor. Profosyonel amaçlı kullandığım Manfrotto tripod yaklaşık 3 kg ağırlığında ve oldukça büyük, taşıması zor bir model. Ulaşımını bisikletle sağlayan ve sırt çantası yeterince kalabalık birisi olarak günlük hayatta yanımda bulundurmam haliyle mümkün olmuyor. İş için tripodumu taşıyorsam da bisiklet kullanamıyorum, metro ile ulaşım yapıyorum.

Çarşamba akşam üzeri şehrin Lower East Side bölgesinde işimi bitirmiş, metro ile eve dönüyordum ki donuz.com’a uzun süredir kelli felli bir yazı yazmadığımı hatırlayıp kendimi Grand Central Terminal’de trenden dışarı atıverdim. 展示品未使用品FREEMAN 本革コインローファー SIZE:28cm 【中古】【送料無料】【メンズビジネスシューズ】【紳士靴】[pk465]

漆磨漆磨二重ストレートカップ 赤 075-09B

queens graffiti new york

Fotoğraflardaki graffiti çalışmaları, bisikletimle yaptığım, New York’un Queens ilçesinde yaşayan bir arkadaşımı ziyaretten dönüşte, bir deponun duvarlarında görüp aşık olduğum işler. Depo tam Queensboro Köprüsü’nün altında kalıyor. adidas アディダス men メン alphabounce black core コア 黒 ブラック silver 銀色 シルバー metallic メタリック footwear シューズ white メンズ靴 靴 スニーカー