その他 ヤマケン 積層プラスチックまな板 1号 500×240×40 EBM-0622800

neue-heimat-berlin-guney-cuceloglu

Bakkala diye evden çıkıp senelerce haber alınamayan blogger bir gün aniden çıkagelir…

Son postun üzerinden 3 yıl 4 ay geçmiş. Bu sürede donuz.com’a yazmayı defalarca düşündüm, hatta hazırladığım yazılar da oldu ama genellikle yazdıklarımı ve fotoğrafları fazla kişisel bulup yayınlamaktan vazgeçtim. Hayatımdaki önemli ve yoğun değişiklikler yazıp çizdiklerime yansıdı, sanal dünyada aşmayı uygun görmediğim mahremiyet çizgisi de bunları yayınlamama engel oldu kısacası. Belki zaman içinde dizilerin flashback sahneleri gibi aralara serpiştiririm bir kısmını.

Çok uzatmadan konuya giriyorum; “Neue Heimat” Türkçe’ye “Yeni Ev/Yeni Memleket” diye çevriliyor. Burası Berlin’de haftasonları açılan, oldukça popüler bir “street food market” ve benim de arkadaşlarımla buluşmak için sıkça tercih ettiğim yerlerden. Uzun süre önce kullanım dışı bırakılmış bir tren bakım istasyonundan geriye kalan dev alanda yer alıyor ve yıkık dökük yüksek tavanlı hangarları, graffiti kaplı duvarları, kaliteli canlı müzikleri ve farklı tarzlara sahip ziyaretçileriyle bence Berlin’i iyi yansıtıyor.

【Skechers レディース カラー: ベージュ】 b06wwjx8h9

その他 ヤマケン 積層プラスチックまな板 1号 500×240×40 EBM-0622800

bryce canyon national park utah
Red Arch Tüneli, Utah

Gittiği her yere aşık olup ağlaya sızlaya geri dönen şaşkın adamdan herkese selamlar.

2012 yılının son 11 gününü ABD’nin Güneybatısında bulunan Nevada, Arizona ve Utah eyaletlerinde, yollarda geçirdim. Las Vegas’ta başlayıp Las Vegas’ta sonlanan gezinin ana hatları 1600km araba yolculuğu, 4 milli park ziyareti, bu parklarda onlarca km’lik zorlu doğa yürüyüşleri (hiking), 2000 kadar fotoğraf ve unutulmaz anılar şeklinde özetlenebilir.

Mevsimin kış olması, üstüne bütün ülkeyi etkisi altına alan büyük bir kar fırtınasının da yolda olduğum günlere denk gelmesi sebebiyle, beklediğimin çok ötesinde sert koşullarla karşılaştım. Yolculuğun büyük bölümü buz üzerinde, kar yağışı altında, -5 ile -20 dereceler arasında geçti. Bu durumdan şikayetçi olmak bir yana, gezinin benim için daha da özel hale geldiğini eklemeliyim. グッチ GUCCI シューズ【中古】

その他 ヤマケン 積層プラスチックまな板 1号 500×240×40 EBM-0622800

washington square park, new york'ta balerinler

Cumartesi Leica Gallery’de, Beyaz Saray resmi fotoğrafçısı London Rag レディース シューズ 靴 送料無料 Beige Leslie Boot’nın 【 アウトレット】 ビジネスシューズ 本革 革靴 メンズ ストレートチップ 内羽根 ブラウン 紳士靴 fotoğraflarından oluşan sergiyi görmeye gittim. Sergi, Obama’nın basında göremediğimiz özel anlarını bir fotojurnalistin gözünden aktarması sebebiyle ilgimi çekiyordu. Souza’nın fotoğraflarına muhteşem kalitede baskılar ve tarihi bir binada yer alan Leica Gallery’nin ortamı eklenince ayırdığım zamanın karşılığını fazlasıyla almış oldum.

Fotoğraflar başkanın aile yaşamından katıldığı davetlere, tatillerinden spor salonuna, köpeğiyle geçirdiği zamanlara kadar çok çeşitli anları içeriyordu.

Kişisel fotoğraf arşivlerinin, dolayısı ile kişilerin hayatlarının belgeleri olan albümlerin tam bir çöplüğe döndüğü günümüzde, “Başkan Obama, yaşlandığında harika bir arşive sahip olacak, torunlarını dizine oturtup geçmişinden anılar anlatabilecek şanslı azınlığın içinde yer alıyor, bu kesin” diye düşünmekten alamadım kendimi. (“Bir kere de toplumsal yaraya parmak basma, mesaj verme anasını satayım” dediğinizi duyar gibiyim, maalesef olmuyor, olamıyor!) ケースイス メンズ スニーカー シューズ Men's K-Swiss Classic VN Black/Black

その他 ヤマケン 積層プラスチックまな板 1号 500×240×40 EBM-0622800

Korhan Başaran Modern Dans Topluluğu

ディアドラ Diadora シューズ・靴 スニーカー【Diadora Men Titan II 】 New York’ta yaşayan başarılı koreograf / dansçı. Bu sıralar, 8 Kasım’da Cemal Reşit Rey Gösteri Merkezi‘nde de sergilenecek olan “a kin dof beau ty” adlı gösterinin hazırlıklarına devam ediyor ve ne şanslıyım ki beni de provalarını izlemeye davet etti.

under armour アンダーアーマー fire shot メンズ メンズ靴 スニーカー 靴 Dans Stüdyoları şehrin önemli merkezlerinden リーガル・KENFORD ケンフォード KN 36 AAJ紳士靴 ビジネスシューズ/ストレートチップビジネスシューズ /紐靴 【ブラック 黒】24.5cm 25cm 25.5cm 26cm 26.5cm 27cm yakınlarında, 上品で遊び心ある大人の紳士ビジネスシューズ!YUKIKO HANAI/ユキコ ハナイ ビジネスYH-1603 紳士靴 ダークブラウン スワールモカ飾り穴/メダリオン 外羽根 ビジネス 送料無料 ポイント10倍 üzerinde tarihi bir binanın beşinci katında yer alıyor. Herşeyi el yordamıyla çalışan binanın asansörü, bir görevli olmadan kullanılamıyor, asansörün şoförü var! Bina o kadar eski… Easy Spirit レディース SHOES 送料無料 White Ap1 N/S Round Toe Leather Sneakers

その他 ヤマケン 積層プラスチックまな板 1号 500×240×40 EBM-0622800

xiangqi chinese chess
Xiangqi – “Çin satrancı” oynayan adamlar.

イヴァンカトランプ Ivanka Trump Wareen 3 serisi aldı başını gidiyor, durduramıyoruz!

Bu defa ninjalar, bambu ormanları, panda hayvanı ve ejderhalarıyla tanıdığımız sevimli ülke Çin’e konuk oluyoruz. Yani tam Çin değil aslında, New York’taki Çin Mahallesi, nam-ı diğer SAS レディース ローファー シューズ 送料無料 Denim Savvy… Gerçi Çin’e gittim desem de yalandan başım ağrımazdı hani!

* Yazıya başlamadan önce kısa bir duyuruda da bulunmak istiyorum: Donuz.com severlerden gelen yoğun talep üzerine 【取り寄せ商品】ドクターマーチン Dr.Martens ブーツ 3ホール【1461 コア 3アイ シューズ CORE 1461PW 3EYELET SHOE 10078602 チェリーレッド CHERRY RED】【返品 交換 キャンセル不可 日時指定不可】カジュアル olarak küçük bir hizmet vermeye başladım. Artık New York’u ziyaret edenler şehri benimle gezip, klasik turist aktivitelerinin dışında, gerçek New York’u, vintage Dr.Martens ヴィンテージ ドクターマーチン Engiand 「UK7」 生産終了 英国製 14ホール レザー ブーツ (靴シューズ) 067565 【中古】‘ların yaşadığı, yediği, eğlendiği şekilde tecrübe edebilecekler. Bunun dışında fotoğraf gezileri ve sokak fotoğrafçılığı atölyesi de tüm hızıyla sürüyor. Detay için ウールリッチ Woolrich Felt Mill Scuff II 男性 メンズ 靴 シューズ 大きいサイズ‘ne tiklayabilirsiniz. Ayrıca sayfaya bir スケッチャーズ レディース サンダル シューズ Cleo - Engineered Knit Skimmer Purple bölümü de ekledim. Reklamları dinlediniz! C ラベル レディース シューズ・靴 サンダル・ミュール【Gilda-4】Black

その他 ヤマケン 積層プラスチックまな板 1号 500×240×40 EBM-0622800

new york'ta dolunay, empire state binasi ve bryant park
Bryant Park Hotel ve Empire State Building

【Wedgwood Oberon 13 inch Platter by Wedgwood】 b0000c1e8w serisine devam ediyoruz. Bu sefer şehrin meşhur Midtown bölgesindeki 42. Sokak ve çevresinde, gece fotoğrafları ile.

Gece fotoğraflarını çok sevsem de iyi fotoğraflar üretebilmek için tripod kullanma gerekliliği çoğu zaman yoluma taş koyuyor. Profosyonel amaçlı kullandığım Manfrotto tripod yaklaşık 3 kg ağırlığında ve oldukça büyük, taşıması zor bir model. Ulaşımını bisikletle sağlayan ve sırt çantası yeterince kalabalık birisi olarak günlük hayatta yanımda bulundurmam haliyle mümkün olmuyor. İş için tripodumu taşıyorsam da bisiklet kullanamıyorum, metro ile ulaşım yapıyorum.

Çarşamba akşam üzeri şehrin Lower East Side bölgesinde işimi bitirmiş, metro ile eve dönüyordum ki donuz.com’a uzun süredir kelli felli bir yazı yazmadığımı hatırlayıp kendimi Grand Central Terminal’de trenden dışarı atıverdim. 【地域限定送料無料 直送便】銀行振込限定 弁当容器 KE-1B 黒 蓋付セット (1600枚入)内嵌合タイプ 電子レンジ対応 1枚あたり 15.69円税別

その他 ヤマケン 積層プラスチックまな板 1号 500×240×40 EBM-0622800

queens graffiti new york

Fotoğraflardaki graffiti çalışmaları, bisikletimle yaptığım, New York’un Queens ilçesinde yaşayan bir arkadaşımı ziyaretten dönüşte, bir deponun duvarlarında görüp aşık olduğum işler. Depo tam Queensboro Köprüsü’nün altında kalıyor. サイドジップ ブーツ スエード【BERGAMO ベルガモ】|メンズ ショートブーツ カジュアル 黒 ブラック ネイビー ホワイト スウェード 大きいサイズ 本革 革靴 レザー 茶色 ヒールブーツ 秋冬 シューズ アンクルブーツ シンプル ジップ マスタード 28cm 29cm 30cm