◇Wステンカップ2P 067-07B※他の商品と同梱不可

neue-heimat-berlin-guney-cuceloglu

Bakkala diye evden çıkıp senelerce haber alınamayan blogger bir gün aniden çıkagelir…

Son postun üzerinden 3 yıl 4 ay geçmiş. Bu sürede donuz.com’a yazmayı defalarca düşündüm, hatta hazırladığım yazılar da oldu ama genellikle yazdıklarımı ve fotoğrafları fazla kişisel bulup yayınlamaktan vazgeçtim. Hayatımdaki önemli ve yoğun değişiklikler yazıp çizdiklerime yansıdı, sanal dünyada aşmayı uygun görmediğim mahremiyet çizgisi de bunları yayınlamama engel oldu kısacası. Belki zaman içinde dizilerin flashback sahneleri gibi aralara serpiştiririm bir kısmını.

Çok uzatmadan konuya giriyorum; “Neue Heimat” Türkçe’ye “Yeni Ev/Yeni Memleket” diye çevriliyor. Burası Berlin’de haftasonları açılan, oldukça popüler bir “street food market” ve benim de arkadaşlarımla buluşmak için sıkça tercih ettiğim yerlerden. Uzun süre önce kullanım dışı bırakılmış bir tren bakım istasyonundan geriye kalan dev alanda yer alıyor ve yıkık dökük yüksek tavanlı hangarları, graffiti kaplı duvarları, kaliteli canlı müzikleri ve farklı tarzlara sahip ziyaretçileriyle bence Berlin’i iyi yansıtıyor.

Reebok リーボック ポンプフューリー スニーカー INSTAPUMP FURY OG V65752 メンズ レディース 靴 ネイビー

◇Wステンカップ2P 067-07B※他の商品と同梱不可

bryce canyon national park utah
Red Arch Tüneli, Utah

Gittiği her yere aşık olup ağlaya sızlaya geri dönen şaşkın adamdan herkese selamlar.

2012 yılının son 11 gününü ABD’nin Güneybatısında bulunan Nevada, Arizona ve Utah eyaletlerinde, yollarda geçirdim. Las Vegas’ta başlayıp Las Vegas’ta sonlanan gezinin ana hatları 1600km araba yolculuğu, 4 milli park ziyareti, bu parklarda onlarca km’lik zorlu doğa yürüyüşleri (hiking), 2000 kadar fotoğraf ve unutulmaz anılar şeklinde özetlenebilir.

Mevsimin kış olması, üstüne bütün ülkeyi etkisi altına alan büyük bir kar fırtınasının da yolda olduğum günlere denk gelmesi sebebiyle, beklediğimin çok ötesinde sert koşullarla karşılaştım. Yolculuğun büyük bölümü buz üzerinde, kar yağışı altında, -5 ile -20 dereceler arasında geçti. Bu durumdan şikayetçi olmak bir yana, gezinin benim için daha da özel hale geldiğini eklemeliyim. Arider Cole-04 Adjustable Strap サンダル 男性 メンズ 靴 シューズ 大きいサイズ

◇Wステンカップ2P 067-07B※他の商品と同梱不可

washington square park, new york'ta balerinler

Cumartesi Leica Gallery’de, Beyaz Saray resmi fotoğrafçısı アグ メンズ ファスコット モカシン ローファー カジュアルシューズ 1014478 UGG Fascot 【ポイント最大36倍!大感謝祭セール】’nın グリオプス メンズ サンダル シューズ Shoe Slipper Grey fotoğraflarından oluşan sergiyi görmeye gittim. Sergi, Obama’nın basında göremediğimiz özel anlarını bir fotojurnalistin gözünden aktarması sebebiyle ilgimi çekiyordu. Souza’nın fotoğraflarına muhteşem kalitede baskılar ve tarihi bir binada yer alan Leica Gallery’nin ortamı eklenince ayırdığım zamanın karşılığını fazlasıyla almış oldum.

Fotoğraflar başkanın aile yaşamından katıldığı davetlere, tatillerinden spor salonuna, köpeğiyle geçirdiği zamanlara kadar çok çeşitli anları içeriyordu.

Kişisel fotoğraf arşivlerinin, dolayısı ile kişilerin hayatlarının belgeleri olan albümlerin tam bir çöplüğe döndüğü günümüzde, “Başkan Obama, yaşlandığında harika bir arşive sahip olacak, torunlarını dizine oturtup geçmişinden anılar anlatabilecek şanslı azınlığın içinde yer alıyor, bu kesin” diye düşünmekten alamadım kendimi. (“Bir kere de toplumsal yaraya parmak basma, mesaj verme anasını satayım” dediğinizi duyar gibiyim, maalesef olmuyor, olamıyor!) ウルヴァリン メンズ ブーツ&レインブーツ シューズ Wolverine Men's Floorhand Waterproof Steel Toe Work Boots DarkBrown

◇Wステンカップ2P 067-07B※他の商品と同梱不可

Korhan Başaran Modern Dans Topluluğu

【エントリーでポイント10倍】アシックス商事 ビジネスシューズ texcy luxe テクシーリュクス キングサイズ TU-7789K ブラック 30.0cm New York’ta yaşayan başarılı koreograf / dansçı. Bu sıralar, 8 Kasım’da Cemal Reşit Rey Gösteri Merkezi‘nde de sergilenecek olan “a kin dof beau ty” adlı gösterinin hazırlıklarına devam ediyor ve ne şanslıyım ki beni de provalarını izlemeye davet etti.

ピコリノス PIKOLINOS レディース ブーツ w1p-8982seppl パープル リヴォルノ【正規通販】 Dans Stüdyoları şehrin önemli merkezlerinden ノットレイテッド ジャネット Not Rated Janet yakınlarında, [エントリー&楽天カード利用でポイント最大15倍!]12月16日19:59までモード カオリ MODE KAORI パンプス(グレージュ) üzerinde tarihi bir binanın beşinci katında yer alıyor. Herşeyi el yordamıyla çalışan binanın asansörü, bir görevli olmadan kullanılamıyor, asansörün şoförü var! Bina o kadar eski… フレンチコネクション レディース シューズ・靴 ヒール【Lilyana】Indian Ocean

◇Wステンカップ2P 067-07B※他の商品と同梱不可

xiangqi chinese chess
Xiangqi – “Çin satrancı” oynayan adamlar.

カルバンクライン Calvin Klein Gabrianna serisi aldı başını gidiyor, durduramıyoruz!

Bu defa ninjalar, bambu ormanları, panda hayvanı ve ejderhalarıyla tanıdığımız sevimli ülke Çin’e konuk oluyoruz. Yani tam Çin değil aslında, New York’taki Çin Mahallesi, nam-ı diğer マッシモマッテエロ レディース サンダル シューズ Flat Ankle Strap Noce… Gerçi Çin’e gittim desem de yalandan başım ağrımazdı hani!

* Yazıya başlamadan önce kısa bir duyuruda da bulunmak istiyorum: Donuz.com severlerden gelen yoğun talep üzerine ファーガリシャス レディース サンダル シューズ Alisha Doe olarak küçük bir hizmet vermeye başladım. Artık New York’u ziyaret edenler şehri benimle gezip, klasik turist aktivitelerinin dışında, gerçek New York’u, Vince Camuto レディース SHOES 送料無料 Ivory Cassandy 2 Women Open Toe Leather Ivory Sandals‘ların yaşadığı, yediği, eğlendiği şekilde tecrübe edebilecekler. Bunun dışında fotoğraf gezileri ve sokak fotoğrafçılığı atölyesi de tüm hızıyla sürüyor. Detay için 山県 PE 押し枠 中 21cm <21cm>( キッチンブランチ )‘ne tiklayabilirsiniz. Ayrıca sayfaya bir 【送料無料】ショット・ツヴィーゼル グレース ワイングラス リースリング 358cc 6脚入 1970【同梱不可】 bölümü de ekledim. Reklamları dinlediniz! 【送料無料】信楽焼 焼酎サーバー 白モダン(G5‐3305)(bo)和陶 和酒器セット プレゼント 誕生祝い ご自身に|食器ギフト|

◇Wステンカップ2P 067-07B※他の商品と同梱不可

new york'ta dolunay, empire state binasi ve bryant park
Bryant Park Hotel ve Empire State Building

【送料無料&500円クーポン発行中!】ナニワ研磨 日本製 スーパー砥石(ニューセラミックス) 台付 粒度:S8000 IN-2280 serisine devam ediyoruz. Bu sefer şehrin meşhur Midtown bölgesindeki 42. Sokak ve çevresinde, gece fotoğrafları ile.

Gece fotoğraflarını çok sevsem de iyi fotoğraflar üretebilmek için tripod kullanma gerekliliği çoğu zaman yoluma taş koyuyor. Profosyonel amaçlı kullandığım Manfrotto tripod yaklaşık 3 kg ağırlığında ve oldukça büyük, taşıması zor bir model. Ulaşımını bisikletle sağlayan ve sırt çantası yeterince kalabalık birisi olarak günlük hayatta yanımda bulundurmam haliyle mümkün olmuyor. İş için tripodumu taşıyorsam da bisiklet kullanamıyorum, metro ile ulaşım yapıyorum.

Çarşamba akşam üzeri şehrin Lower East Side bölgesinde işimi bitirmiş, metro ile eve dönüyordum ki donuz.com’a uzun süredir kelli felli bir yazı yazmadığımı hatırlayıp kendimi Grand Central Terminal’de trenden dışarı atıverdim. ラッキーブランド レディース ヒール シューズ Kadian Black

◇Wステンカップ2P 067-07B※他の商品と同梱不可

queens graffiti new york

Fotoğraflardaki graffiti çalışmaları, bisikletimle yaptığım, New York’un Queens ilçesinde yaşayan bir arkadaşımı ziyaretten dönüşte, bir deponun duvarlarında görüp aşık olduğum işler. Depo tam Queensboro Köprüsü’nün altında kalıyor. 【中古】new balance/ニューバランス M996CGY スニーカー MADE IN USA サイズ:30cm カラー:グレー