豊稔企販:切れ者ステン金号麺切包丁 左 270mm A-1042

neue-heimat-berlin-guney-cuceloglu

Bakkala diye evden çıkıp senelerce haber alınamayan blogger bir gün aniden çıkagelir…

Son postun üzerinden 3 yıl 4 ay geçmiş. Bu sürede donuz.com’a yazmayı defalarca düşündüm, hatta hazırladığım yazılar da oldu ama genellikle yazdıklarımı ve fotoğrafları fazla kişisel bulup yayınlamaktan vazgeçtim. Hayatımdaki önemli ve yoğun değişiklikler yazıp çizdiklerime yansıdı, sanal dünyada aşmayı uygun görmediğim mahremiyet çizgisi de bunları yayınlamama engel oldu kısacası. Belki zaman içinde dizilerin flashback sahneleri gibi aralara serpiştiririm bir kısmını.

Çok uzatmadan konuya giriyorum; “Neue Heimat” Türkçe’ye “Yeni Ev/Yeni Memleket” diye çevriliyor. Burası Berlin’de haftasonları açılan, oldukça popüler bir “street food market” ve benim de arkadaşlarımla buluşmak için sıkça tercih ettiğim yerlerden. Uzun süre önce kullanım dışı bırakılmış bir tren bakım istasyonundan geriye kalan dev alanda yer alıyor ve yıkık dökük yüksek tavanlı hangarları, graffiti kaplı duvarları, kaliteli canlı müzikleri ve farklı tarzlara sahip ziyaretçileriyle bence Berlin’i iyi yansıtıyor.

ナイキ NIKE ダンク ロー スニーカー WMNS DUNK LOW PREMIUM TRICKSY ANIMAL PACK 309730-262 メンズ 靴 ベージュ 【zzi】

豊稔企販:切れ者ステン金号麺切包丁 左 270mm A-1042

bryce canyon national park utah
Red Arch Tüneli, Utah

Gittiği her yere aşık olup ağlaya sızlaya geri dönen şaşkın adamdan herkese selamlar.

2012 yılının son 11 gününü ABD’nin Güneybatısında bulunan Nevada, Arizona ve Utah eyaletlerinde, yollarda geçirdim. Las Vegas’ta başlayıp Las Vegas’ta sonlanan gezinin ana hatları 1600km araba yolculuğu, 4 milli park ziyareti, bu parklarda onlarca km’lik zorlu doğa yürüyüşleri (hiking), 2000 kadar fotoğraf ve unutulmaz anılar şeklinde özetlenebilir.

Mevsimin kış olması, üstüne bütün ülkeyi etkisi altına alan büyük bir kar fırtınasının da yolda olduğum günlere denk gelmesi sebebiyle, beklediğimin çok ötesinde sert koşullarla karşılaştım. Yolculuğun büyük bölümü buz üzerinde, kar yağışı altında, -5 ile -20 dereceler arasında geçti. Bu durumdan şikayetçi olmak bir yana, gezinin benim için daha da özel hale geldiğini eklemeliyim. Aetrex メンズ サンダル 靴 送料無料 Charcoal Lynco Flip

豊稔企販:切れ者ステン金号麺切包丁 左 270mm A-1042

washington square park, new york'ta balerinler

Cumartesi Leica Gallery’de, Beyaz Saray resmi fotoğrafçısı バンドリーノ レディース シューズ・靴 スリッポン・フラット【Cosima】Black Leather’nın Etnies レディース Trainers 送料無料 BORDEAUX CORBY WS fotoğraflarından oluşan sergiyi görmeye gittim. Sergi, Obama’nın basında göremediğimiz özel anlarını bir fotojurnalistin gözünden aktarması sebebiyle ilgimi çekiyordu. Souza’nın fotoğraflarına muhteşem kalitede baskılar ve tarihi bir binada yer alan Leica Gallery’nin ortamı eklenince ayırdığım zamanın karşılığını fazlasıyla almış oldum.

Fotoğraflar başkanın aile yaşamından katıldığı davetlere, tatillerinden spor salonuna, köpeğiyle geçirdiği zamanlara kadar çok çeşitli anları içeriyordu.

Kişisel fotoğraf arşivlerinin, dolayısı ile kişilerin hayatlarının belgeleri olan albümlerin tam bir çöplüğe döndüğü günümüzde, “Başkan Obama, yaşlandığında harika bir arşive sahip olacak, torunlarını dizine oturtup geçmişinden anılar anlatabilecek şanslı azınlığın içinde yer alıyor, bu kesin” diye düşünmekten alamadım kendimi. (“Bir kere de toplumsal yaraya parmak basma, mesaj verme anasını satayım” dediğinizi duyar gibiyim, maalesef olmuyor, olamıyor!) クラークス メンズカジュアルシューズ ブロックトンウォーク 621E プレーントゥ レザー 本革 レトロ Clarks Brocton Walk

豊稔企販:切れ者ステン金号麺切包丁 左 270mm A-1042

Korhan Başaran Modern Dans Topluluğu

アシックス レディース スニーカー シューズ Gel-Lyte III Black/Black 3 New York’ta yaşayan başarılı koreograf / dansçı. Bu sıralar, 8 Kasım’da Cemal Reşit Rey Gösteri Merkezi‘nde de sergilenecek olan “a kin dof beau ty” adlı gösterinin hazırlıklarına devam ediyor ve ne şanslıyım ki beni de provalarını izlemeye davet etti.

スケッチャーズ レディース スリッポン・ローファー シューズ Lowlights - Razzy Dazzy Black Dans Stüdyoları şehrin önemli merkezlerinden ホカオネオネ Hoka One One Speedgoat yakınlarında, ハイドロゲン HYDROGEN スニーカー ローカット エナメル メンズ 203700 ブラック×ホワイト 送料無料 2017SS_SALE 3000円OFF クーポンプレゼント HYD底値挑戦 üzerinde tarihi bir binanın beşinci katında yer alıyor. Herşeyi el yordamıyla çalışan binanın asansörü, bir görevli olmadan kullanılamıyor, asansörün şoförü var! Bina o kadar eski… スープラ メンズ シューズ・靴 スニーカー【Oakwood】Brick Red/Silver/Bone White

豊稔企販:切れ者ステン金号麺切包丁 左 270mm A-1042

xiangqi chinese chess
Xiangqi – “Çin satrancı” oynayan adamlar.

【 セール sale 】 CORSO ROMA 9 スリッポン 363 PEP コルソローマ パンプス 白 【 FABIO RUSCONI ファビオ ルスコーニ に並ぶ人気】 serisi aldı başını gidiyor, durduramıyoruz!

Bu defa ninjalar, bambu ormanları, panda hayvanı ve ejderhalarıyla tanıdığımız sevimli ülke Çin’e konuk oluyoruz. Yani tam Çin değil aslında, New York’taki Çin Mahallesi, nam-ı diğer カパロス Caparros Heirloom… Gerçi Çin’e gittim desem de yalandan başım ağrımazdı hani!

* Yazıya başlamadan önce kısa bir duyuruda da bulunmak istiyorum: Donuz.com severlerden gelen yoğun talep üzerine 【日本製・本革】パイソン型押し・ポインテッドトゥ/6cmヒールパンプス[Pelletteria ibona]21.5cm 22cm 25.5cm/大きいサイズ/小さいサイズ olarak küçük bir hizmet vermeye başladım. Artık New York’u ziyaret edenler şehri benimle gezip, klasik turist aktivitelerinin dışında, gerçek New York’u, アンダーアーマー レディース スニーカー シューズ Women's Under Armour Street Precision Sport Lo Black/Black/Steel‘ların yaşadığı, yediği, eğlendiği şekilde tecrübe edebilecekler. Bunun dışında fotoğraf gezileri ve sokak fotoğrafçılığı atölyesi de tüm hızıyla sürüyor. Detay için アディダス レディース シューズ・靴 スニーカー【PureBOOST Xpose】Tactile Green/Energy Blue/Blue Night‘ne tiklayabilirsiniz. Ayrıca sayfaya bir [エントリー&楽天カード利用でポイント最大15倍!]12月16日19:59までセヴン トゥエルヴ サーティ SEVEN TWELVE THIRTY アシンメトリ・本革ハイヒールパンプス (ブラックスエード) bölümü de ekledim. Reklamları dinlediniz! エイソス レディース シューズ・靴 パンプス【ASOS PETROLEUM Embellished Pointed Heels】Black

豊稔企販:切れ者ステン金号麺切包丁 左 270mm A-1042

new york'ta dolunay, empire state binasi ve bryant park
Bryant Park Hotel ve Empire State Building

ハワイアナス レディース サンダル シューズ Slim Glitter Cosmic Sandal Black/White serisine devam ediyoruz. Bu sefer şehrin meşhur Midtown bölgesindeki 42. Sokak ve çevresinde, gece fotoğrafları ile.

Gece fotoğraflarını çok sevsem de iyi fotoğraflar üretebilmek için tripod kullanma gerekliliği çoğu zaman yoluma taş koyuyor. Profosyonel amaçlı kullandığım Manfrotto tripod yaklaşık 3 kg ağırlığında ve oldukça büyük, taşıması zor bir model. Ulaşımını bisikletle sağlayan ve sırt çantası yeterince kalabalık birisi olarak günlük hayatta yanımda bulundurmam haliyle mümkün olmuyor. İş için tripodumu taşıyorsam da bisiklet kullanamıyorum, metro ile ulaşım yapıyorum.

Çarşamba akşam üzeri şehrin Lower East Side bölgesinde işimi bitirmiş, metro ile eve dönüyordum ki donuz.com’a uzun süredir kelli felli bir yazı yazmadığımı hatırlayıp kendimi Grand Central Terminal’de trenden dışarı atıverdim. 5個セット 丸皿(中) 福寿草7.0深皿 [21.7 x 5.0cm] | 中皿 デザート皿 取り皿 人気 おすすめ 食器 業務用 飲食店 カフェ うつわ 器 おしゃれ かわいい ギフト プレゼント 引き出物 誕生日 贈り物 贈答品

豊稔企販:切れ者ステン金号麺切包丁 左 270mm A-1042

queens graffiti new york

Fotoğraflardaki graffiti çalışmaları, bisikletimle yaptığım, New York’un Queens ilçesinde yaşayan bir arkadaşımı ziyaretten dönüşte, bir deponun duvarlarında görüp aşık olduğum işler. Depo tam Queensboro Köprüsü’nün altında kalıyor. ピンクパラドックスロンドン レディース サンダル シューズ pink paradox london Mira Embellished Glitter Sandal (Women) Silver