【茶道具 数奇屋袋・すきや袋】数寄屋袋 飛鶴草花紋 正絹和風バッグインバッグとして 和装 着物 浴衣のバッグ 小物入れ

neue-heimat-berlin-guney-cuceloglu

Bakkala diye evden çıkıp senelerce haber alınamayan blogger bir gün aniden çıkagelir…

Son postun üzerinden 3 yıl 4 ay geçmiş. Bu sürede donuz.com’a yazmayı defalarca düşündüm, hatta hazırladığım yazılar da oldu ama genellikle yazdıklarımı ve fotoğrafları fazla kişisel bulup yayınlamaktan vazgeçtim. Hayatımdaki önemli ve yoğun değişiklikler yazıp çizdiklerime yansıdı, sanal dünyada aşmayı uygun görmediğim mahremiyet çizgisi de bunları yayınlamama engel oldu kısacası. Belki zaman içinde dizilerin flashback sahneleri gibi aralara serpiştiririm bir kısmını.

Çok uzatmadan konuya giriyorum; “Neue Heimat” Türkçe’ye “Yeni Ev/Yeni Memleket” diye çevriliyor. Burası Berlin’de haftasonları açılan, oldukça popüler bir “street food market” ve benim de arkadaşlarımla buluşmak için sıkça tercih ettiğim yerlerden. Uzun süre önce kullanım dışı bırakılmış bir tren bakım istasyonundan geriye kalan dev alanda yer alıyor ve yıkık dökük yüksek tavanlı hangarları, graffiti kaplı duvarları, kaliteli canlı müzikleri ve farklı tarzlara sahip ziyaretçileriyle bence Berlin’i iyi yansıtıyor.

ティーユーケー レディース シューズ・靴 ヒール【Starlet Peep Toe Heel】Black Polka Dot PU

【茶道具 数奇屋袋・すきや袋】数寄屋袋 飛鶴草花紋 正絹和風バッグインバッグとして 和装 着物 浴衣のバッグ 小物入れ

bryce canyon national park utah
Red Arch Tüneli, Utah

Gittiği her yere aşık olup ağlaya sızlaya geri dönen şaşkın adamdan herkese selamlar.

2012 yılının son 11 gününü ABD’nin Güneybatısında bulunan Nevada, Arizona ve Utah eyaletlerinde, yollarda geçirdim. Las Vegas’ta başlayıp Las Vegas’ta sonlanan gezinin ana hatları 1600km araba yolculuğu, 4 milli park ziyareti, bu parklarda onlarca km’lik zorlu doğa yürüyüşleri (hiking), 2000 kadar fotoğraf ve unutulmaz anılar şeklinde özetlenebilir.

Mevsimin kış olması, üstüne bütün ülkeyi etkisi altına alan büyük bir kar fırtınasının da yolda olduğum günlere denk gelmesi sebebiyle, beklediğimin çok ötesinde sert koşullarla karşılaştım. Yolculuğun büyük bölümü buz üzerinde, kar yağışı altında, -5 ile -20 dereceler arasında geçti. Bu durumdan şikayetçi olmak bir yana, gezinin benim için daha da özel hale geldiğini eklemeliyim. Betty London レディース AnkleBoots 送料無料 CAMEL FOLIBENE

【茶道具 数奇屋袋・すきや袋】数寄屋袋 飛鶴草花紋 正絹和風バッグインバッグとして 和装 着物 浴衣のバッグ 小物入れ

washington square park, new york'ta balerinler

Cumartesi Leica Gallery’de, Beyaz Saray resmi fotoğrafçısı キーンユーティリティ デトロイト ミッド ソフト トー Keen Utility Detroit Mid Soft Toe’nın FABBRICA DEICOLLI レディース Footwear 送料無料 Black Ankle boot fotoğraflarından oluşan sergiyi görmeye gittim. Sergi, Obama’nın basında göremediğimiz özel anlarını bir fotojurnalistin gözünden aktarması sebebiyle ilgimi çekiyordu. Souza’nın fotoğraflarına muhteşem kalitede baskılar ve tarihi bir binada yer alan Leica Gallery’nin ortamı eklenince ayırdığım zamanın karşılığını fazlasıyla almış oldum.

Fotoğraflar başkanın aile yaşamından katıldığı davetlere, tatillerinden spor salonuna, köpeğiyle geçirdiği zamanlara kadar çok çeşitli anları içeriyordu.

Kişisel fotoğraf arşivlerinin, dolayısı ile kişilerin hayatlarının belgeleri olan albümlerin tam bir çöplüğe döndüğü günümüzde, “Başkan Obama, yaşlandığında harika bir arşive sahip olacak, torunlarını dizine oturtup geçmişinden anılar anlatabilecek şanslı azınlığın içinde yer alıyor, bu kesin” diye düşünmekten alamadım kendimi. (“Bir kere de toplumsal yaraya parmak basma, mesaj verme anasını satayım” dediğinizi duyar gibiyim, maalesef olmuyor, olamıyor!) ドクター ショール レディース シューズ・靴 スリッポン・フラット【Glowing】Black Patent

【茶道具 数奇屋袋・すきや袋】数寄屋袋 飛鶴草花紋 正絹和風バッグインバッグとして 和装 着物 浴衣のバッグ 小物入れ

Korhan Başaran Modern Dans Topluluğu

DATE レディース Footwear 送料無料 Light grey Sneakers New York’ta yaşayan başarılı koreograf / dansçı. Bu sıralar, 8 Kasım’da Cemal Reşit Rey Gösteri Merkezi‘nde de sergilenecek olan “a kin dof beau ty” adlı gösterinin hazırlıklarına devam ediyor ve ne şanslıyım ki beni de provalarını izlemeye davet etti.

[黄ばみ] NIKE ナイキ エアジョーダン スニーカー AJF 3 エア ジョーダン フォース 3 323626-061 ブラック メンズ 【zzi】 Dans Stüdyoları şehrin önemli merkezlerinden ナイキ NIKE マックス SKATEBOARDING JANOSKI STEFAN MAX yakınlarında, ソフト レディース スリッポン・ローファー シューズ Brandis Black/Leopard Tan üzerinde tarihi bir binanın beşinci katında yer alıyor. Herşeyi el yordamıyla çalışan binanın asansörü, bir görevli olmadan kullanılamıyor, asansörün şoförü var! Bina o kadar eski… ウォーキー タヒチ Wolky Tahiti

【茶道具 数奇屋袋・すきや袋】数寄屋袋 飛鶴草花紋 正絹和風バッグインバッグとして 和装 着物 浴衣のバッグ 小物入れ

xiangqi chinese chess
Xiangqi – “Çin satrancı” oynayan adamlar.

Timberland ティンバーランド メンズ デッキシューズ 3-Eye Classic Lug 3アイ クラッシック ラグ バーガンディー プルアップ 50009 [定番モデル/ブラウン/国内正規販売店] serisi aldı başını gidiyor, durduramıyoruz!

Bu defa ninjalar, bambu ormanları, panda hayvanı ve ejderhalarıyla tanıdığımız sevimli ülke Çin’e konuk oluyoruz. Yani tam Çin değil aslında, New York’taki Çin Mahallesi, nam-ı diğer Earth アース レディース 女性用 シューズ 靴 サンダル フラット Earth アース Shelly - Black Soft Buck… Gerçi Çin’e gittim desem de yalandan başım ağrımazdı hani!

* Yazıya başlamadan önce kısa bir duyuruda da bulunmak istiyorum: Donuz.com severlerden gelen yoğun talep üzerine J.P.DAVID(J.P.デビッド) メンズ ビジネスシューズ 001006 ダークブラウン olarak küçük bir hizmet vermeye başladım. Artık New York’u ziyaret edenler şehri benimle gezip, klasik turist aktivitelerinin dışında, gerçek New York’u, アセナアレキサンダー レディース サンダル シューズ Toffy Pewter Sparkle‘ların yaşadığı, yediği, eğlendiği şekilde tecrübe edebilecekler. Bunun dışında fotoğraf gezileri ve sokak fotoğrafçılığı atölyesi de tüm hızıyla sürüyor. Detay için 鉄 パエリア鍋 パート 60cm‘ne tiklayabilirsiniz. Ayrıca sayfaya bir [ダイワ18-187] こども食器 耳付きボール チャイルドホワイト 18個セット ※受注生産 bölümü de ekledim. Reklamları dinlediniz! 【まとめ買い】ステンレス真空マグボトル400ml 【18点】yubi

【茶道具 数奇屋袋・すきや袋】数寄屋袋 飛鶴草花紋 正絹和風バッグインバッグとして 和装 着物 浴衣のバッグ 小物入れ

new york'ta dolunay, empire state binasi ve bryant park
Bryant Park Hotel ve Empire State Building

佐藤商事 ダンスク コベンスタイル 両手鍋 2QT チリレッド 6-0056-0602 ADV1402 serisine devam ediyoruz. Bu sefer şehrin meşhur Midtown bölgesindeki 42. Sokak ve çevresinde, gece fotoğrafları ile.

Gece fotoğraflarını çok sevsem de iyi fotoğraflar üretebilmek için tripod kullanma gerekliliği çoğu zaman yoluma taş koyuyor. Profosyonel amaçlı kullandığım Manfrotto tripod yaklaşık 3 kg ağırlığında ve oldukça büyük, taşıması zor bir model. Ulaşımını bisikletle sağlayan ve sırt çantası yeterince kalabalık birisi olarak günlük hayatta yanımda bulundurmam haliyle mümkün olmuyor. İş için tripodumu taşıyorsam da bisiklet kullanamıyorum, metro ile ulaşım yapıyorum.

Çarşamba akşam üzeri şehrin Lower East Side bölgesinde işimi bitirmiş, metro ile eve dönüyordum ki donuz.com’a uzun süredir kelli felli bir yazı yazmadığımı hatırlayıp kendimi Grand Central Terminal’de trenden dışarı atıverdim. サムエデルマン レディース ヒール シューズ Hazel Nude Silk Dupioni Fabric

【茶道具 数奇屋袋・すきや袋】数寄屋袋 飛鶴草花紋 正絹和風バッグインバッグとして 和装 着物 浴衣のバッグ 小物入れ

queens graffiti new york

Fotoğraflardaki graffiti çalışmaları, bisikletimle yaptığım, New York’un Queens ilçesinde yaşayan bir arkadaşımı ziyaretten dönüşte, bir deponun duvarlarında görüp aşık olduğum işler. Depo tam Queensboro Köprüsü’nün altında kalıyor. グローブ メンズ スニーカー シューズ Mahalo SG Chocolate Brown