藤次郎 柳刃 210mm ※取寄品 FUD-1110

neue-heimat-berlin-guney-cuceloglu

Bakkala diye evden çıkıp senelerce haber alınamayan blogger bir gün aniden çıkagelir…

Son postun üzerinden 3 yıl 4 ay geçmiş. Bu sürede donuz.com’a yazmayı defalarca düşündüm, hatta hazırladığım yazılar da oldu ama genellikle yazdıklarımı ve fotoğrafları fazla kişisel bulup yayınlamaktan vazgeçtim. Hayatımdaki önemli ve yoğun değişiklikler yazıp çizdiklerime yansıdı, sanal dünyada aşmayı uygun görmediğim mahremiyet çizgisi de bunları yayınlamama engel oldu kısacası. Belki zaman içinde dizilerin flashback sahneleri gibi aralara serpiştiririm bir kısmını.

Çok uzatmadan konuya giriyorum; “Neue Heimat” Türkçe’ye “Yeni Ev/Yeni Memleket” diye çevriliyor. Burası Berlin’de haftasonları açılan, oldukça popüler bir “street food market” ve benim de arkadaşlarımla buluşmak için sıkça tercih ettiğim yerlerden. Uzun süre önce kullanım dışı bırakılmış bir tren bakım istasyonundan geriye kalan dev alanda yer alıyor ve yıkık dökük yüksek tavanlı hangarları, graffiti kaplı duvarları, kaliteli canlı müzikleri ve farklı tarzlara sahip ziyaretçileriyle bence Berlin’i iyi yansıtıyor.

ヴァンズ メンズ シューズ・靴 スニーカー【Authentic'】(Rainbow Tape) True White/Blue

藤次郎 柳刃 210mm ※取寄品 FUD-1110

bryce canyon national park utah
Red Arch Tüneli, Utah

Gittiği her yere aşık olup ağlaya sızlaya geri dönen şaşkın adamdan herkese selamlar.

2012 yılının son 11 gününü ABD’nin Güneybatısında bulunan Nevada, Arizona ve Utah eyaletlerinde, yollarda geçirdim. Las Vegas’ta başlayıp Las Vegas’ta sonlanan gezinin ana hatları 1600km araba yolculuğu, 4 milli park ziyareti, bu parklarda onlarca km’lik zorlu doğa yürüyüşleri (hiking), 2000 kadar fotoğraf ve unutulmaz anılar şeklinde özetlenebilir.

Mevsimin kış olması, üstüne bütün ülkeyi etkisi altına alan büyük bir kar fırtınasının da yolda olduğum günlere denk gelmesi sebebiyle, beklediğimin çok ötesinde sert koşullarla karşılaştım. Yolculuğun büyük bölümü buz üzerinde, kar yağışı altında, -5 ile -20 dereceler arasında geçti. Bu durumdan şikayetçi olmak bir yana, gezinin benim için daha da özel hale geldiğini eklemeliyim. 【中古】DANIELE ALESSANDRINI スウェードシューズ ブラウン系 サイズ:42 【送料無料】 【121017】(ダニエルアレッサンドリーニ)

藤次郎 柳刃 210mm ※取寄品 FUD-1110

washington square park, new york'ta balerinler

Cumartesi Leica Gallery’de, Beyaz Saray resmi fotoğrafçısı Geox メンズ Trainers 送料無料 Brown UOMO SNAKE’nın ナインウェスト レディース ブーツ&レインブーツ シューズ Cavanagh Green Suede fotoğraflarından oluşan sergiyi görmeye gittim. Sergi, Obama’nın basında göremediğimiz özel anlarını bir fotojurnalistin gözünden aktarması sebebiyle ilgimi çekiyordu. Souza’nın fotoğraflarına muhteşem kalitede baskılar ve tarihi bir binada yer alan Leica Gallery’nin ortamı eklenince ayırdığım zamanın karşılığını fazlasıyla almış oldum.

Fotoğraflar başkanın aile yaşamından katıldığı davetlere, tatillerinden spor salonuna, köpeğiyle geçirdiği zamanlara kadar çok çeşitli anları içeriyordu.

Kişisel fotoğraf arşivlerinin, dolayısı ile kişilerin hayatlarının belgeleri olan albümlerin tam bir çöplüğe döndüğü günümüzde, “Başkan Obama, yaşlandığında harika bir arşive sahip olacak, torunlarını dizine oturtup geçmişinden anılar anlatabilecek şanslı azınlığın içinde yer alıyor, bu kesin” diye düşünmekten alamadım kendimi. (“Bir kere de toplumsal yaraya parmak basma, mesaj verme anasını satayım” dediğinizi duyar gibiyim, maalesef olmuyor, olamıyor!) ライカ レディース シューズ・靴 スニーカー【Enhance 3】Starry Night/Nirvana Blue/Mango

藤次郎 柳刃 210mm ※取寄品 FUD-1110

Korhan Başaran Modern Dans Topluluğu

【セーフティシューズ DIADORA ディアドラ】 PEACOCK ( ピーコック) PC22 【カラー】ブラック/ブラック 【サイズ】25.5cm EEE New York’ta yaşayan başarılı koreograf / dansçı. Bu sıralar, 8 Kasım’da Cemal Reşit Rey Gösteri Merkezi‘nde de sergilenecek olan “a kin dof beau ty” adlı gösterinin hazırlıklarına devam ediyor ve ne şanslıyım ki beni de provalarını izlemeye davet etti.

フルツイスト レッド ミッド 25.0cm Dans Stüdyoları şehrin önemli merkezlerinden ≪大感謝本日最終日≫[ウォーキングシューズ / レディス]ヨネックス(YONEX) パワークッション LB-05 LB-05[取寄][レディース靴 ウォーキング] yakınlarında, ハルタ HARUTA ハルタ HARUTA レザーレースアップシューズ(ベージュ) (ベージュ) üzerinde tarihi bir binanın beşinci katında yer alıyor. Herşeyi el yordamıyla çalışan binanın asansörü, bir görevli olmadan kullanılamıyor, asansörün şoförü var! Bina o kadar eski… YOSHITO ヨシト アシメントリーカットデザインパンプス ブラック 1107

藤次郎 柳刃 210mm ※取寄品 FUD-1110

xiangqi chinese chess
Xiangqi – “Çin satrancı” oynayan adamlar.

スギコ産業:パーティーションポール ベルトタイプ Bスタート&キャッチ GY111 ステンレス AJ2873 serisi aldı başını gidiyor, durduramıyoruz!

Bu defa ninjalar, bambu ormanları, panda hayvanı ve ejderhalarıyla tanıdığımız sevimli ülke Çin’e konuk oluyoruz. Yani tam Çin değil aslında, New York’taki Çin Mahallesi, nam-ı diğer 【まとめ買い10個セット品】和食器 赤アジロ 5.5多用丼 35Y337-17 まごころ第35集 【キャンセル/返品不可】【厨房館】… Gerçi Çin’e gittim desem de yalandan başım ağrımazdı hani!

* Yazıya başlamadan önce kısa bir duyuruda da bulunmak istiyorum: Donuz.com severlerden gelen yoğun talep üzerine 【送料無料】キッチン用品 洋食器 置物 ヘンリオットキャンペールフランスシャツスカラップボウル olarak küçük bir hizmet vermeye başladım. Artık New York’u ziyaret edenler şehri benimle gezip, klasik turist aktivitelerinin dışında, gerçek New York’u, 響十 竹シリーズ 万能 TKT-1114 17.5cm【包丁】【キッチンナイフ】【片岡製作所】‘ların yaşadığı, yediği, eğlendiği şekilde tecrübe edebilecekler. Bunun dışında fotoğraf gezileri ve sokak fotoğrafçılığı atölyesi de tüm hızıyla sürüyor. Detay için 10個セット 仕切皿 緑彩仕切付長皿 [23 x 11.3 x 2.5cm] 強化 | 焼肉 ビュッフェ タレ入れ 人気 おすすめ 食器 業務用 飲食店 カフェ うつわ 器 おしゃれ かわいい ギフト プレゼント 引き出物 誕生日 贈り物 贈答品‘ne tiklayabilirsiniz. Ayrıca sayfaya bir 【送料無料】 イケア SENSUELL - フライパン, ステンレススチール, グレー 【703.245.53】 IKEA通販 bölümü de ekledim. Reklamları dinlediniz! その他 18-8パスタクッカー APS4802

藤次郎 柳刃 210mm ※取寄品 FUD-1110

new york'ta dolunay, empire state binasi ve bryant park
Bryant Park Hotel ve Empire State Building

ファイブテン ローグ レース Five Ten Rogue Lace serisine devam ediyoruz. Bu sefer şehrin meşhur Midtown bölgesindeki 42. Sokak ve çevresinde, gece fotoğrafları ile.

Gece fotoğraflarını çok sevsem de iyi fotoğraflar üretebilmek için tripod kullanma gerekliliği çoğu zaman yoluma taş koyuyor. Profosyonel amaçlı kullandığım Manfrotto tripod yaklaşık 3 kg ağırlığında ve oldukça büyük, taşıması zor bir model. Ulaşımını bisikletle sağlayan ve sırt çantası yeterince kalabalık birisi olarak günlük hayatta yanımda bulundurmam haliyle mümkün olmuyor. İş için tripodumu taşıyorsam da bisiklet kullanamıyorum, metro ile ulaşım yapıyorum.

Çarşamba akşam üzeri şehrin Lower East Side bölgesinde işimi bitirmiş, metro ile eve dönüyordum ki donuz.com’a uzun süredir kelli felli bir yazı yazmadığımı hatırlayıp kendimi Grand Central Terminal’de trenden dışarı atıverdim. OROSCURO レディース Footwear 送料無料 Steel grey Ankle boot

藤次郎 柳刃 210mm ※取寄品 FUD-1110

queens graffiti new york

Fotoğraflardaki graffiti çalışmaları, bisikletimle yaptığım, New York’un Queens ilçesinde yaşayan bir arkadaşımı ziyaretten dönüşte, bir deponun duvarlarında görüp aşık olduğum işler. Depo tam Queensboro Köprüsü’nün altında kalıyor. ジェースライズ レディース シューズ・靴 スニーカー【Audrina Platform Sneaker】Navy Leather