グッチーニ エスプレッソカップ 6客セット 2482.0065 50c.c. <レッド>

neue-heimat-berlin-guney-cuceloglu

Bakkala diye evden çıkıp senelerce haber alınamayan blogger bir gün aniden çıkagelir…

Son postun üzerinden 3 yıl 4 ay geçmiş. Bu sürede donuz.com’a yazmayı defalarca düşündüm, hatta hazırladığım yazılar da oldu ama genellikle yazdıklarımı ve fotoğrafları fazla kişisel bulup yayınlamaktan vazgeçtim. Hayatımdaki önemli ve yoğun değişiklikler yazıp çizdiklerime yansıdı, sanal dünyada aşmayı uygun görmediğim mahremiyet çizgisi de bunları yayınlamama engel oldu kısacası. Belki zaman içinde dizilerin flashback sahneleri gibi aralara serpiştiririm bir kısmını.

Çok uzatmadan konuya giriyorum; “Neue Heimat” Türkçe’ye “Yeni Ev/Yeni Memleket” diye çevriliyor. Burası Berlin’de haftasonları açılan, oldukça popüler bir “street food market” ve benim de arkadaşlarımla buluşmak için sıkça tercih ettiğim yerlerden. Uzun süre önce kullanım dışı bırakılmış bir tren bakım istasyonundan geriye kalan dev alanda yer alıyor ve yıkık dökük yüksek tavanlı hangarları, graffiti kaplı duvarları, kaliteli canlı müzikleri ve farklı tarzlara sahip ziyaretçileriyle bence Berlin’i iyi yansıtıyor.

【Saucony レディース カラー: ブラック】 b01923dq9m

グッチーニ エスプレッソカップ 6客セット 2482.0065 50c.c. <レッド>

bryce canyon national park utah
Red Arch Tüneli, Utah

Gittiği her yere aşık olup ağlaya sızlaya geri dönen şaşkın adamdan herkese selamlar.

2012 yılının son 11 gününü ABD’nin Güneybatısında bulunan Nevada, Arizona ve Utah eyaletlerinde, yollarda geçirdim. Las Vegas’ta başlayıp Las Vegas’ta sonlanan gezinin ana hatları 1600km araba yolculuğu, 4 milli park ziyareti, bu parklarda onlarca km’lik zorlu doğa yürüyüşleri (hiking), 2000 kadar fotoğraf ve unutulmaz anılar şeklinde özetlenebilir.

Mevsimin kış olması, üstüne bütün ülkeyi etkisi altına alan büyük bir kar fırtınasının da yolda olduğum günlere denk gelmesi sebebiyle, beklediğimin çok ötesinde sert koşullarla karşılaştım. Yolculuğun büyük bölümü buz üzerinde, kar yağışı altında, -5 ile -20 dereceler arasında geçti. Bu durumdan şikayetçi olmak bir yana, gezinin benim için daha da özel hale geldiğini eklemeliyim. KARL LAGERFELD キッズ 男の子 子供服 男の子 ボーイ 送料無料 GREY KARL EMBOSSED COTTON JERSEY T-SHIRT

グッチーニ エスプレッソカップ 6客セット 2482.0065 50c.c. <レッド>

washington square park, new york'ta balerinler

Cumartesi Leica Gallery’de, Beyaz Saray resmi fotoğrafçısı AinSophAur(アインソフオウル)Ain Force 1 MID cut Swarovski(W-LT)White×ライトトパーズ Ain Soph Aur(アインソフオウル)】【スニーカー/sneakers】【送料無料】’nın テンピュールペディック メンズ サンダル シューズ Lonny Chestnut fotoğraflarından oluşan sergiyi görmeye gittim. Sergi, Obama’nın basında göremediğimiz özel anlarını bir fotojurnalistin gözünden aktarması sebebiyle ilgimi çekiyordu. Souza’nın fotoğraflarına muhteşem kalitede baskılar ve tarihi bir binada yer alan Leica Gallery’nin ortamı eklenince ayırdığım zamanın karşılığını fazlasıyla almış oldum.

Fotoğraflar başkanın aile yaşamından katıldığı davetlere, tatillerinden spor salonuna, köpeğiyle geçirdiği zamanlara kadar çok çeşitli anları içeriyordu.

Kişisel fotoğraf arşivlerinin, dolayısı ile kişilerin hayatlarının belgeleri olan albümlerin tam bir çöplüğe döndüğü günümüzde, “Başkan Obama, yaşlandığında harika bir arşive sahip olacak, torunlarını dizine oturtup geçmişinden anılar anlatabilecek şanslı azınlığın içinde yer alıyor, bu kesin” diye düşünmekten alamadım kendimi. (“Bir kere de toplumsal yaraya parmak basma, mesaj verme anasını satayım” dediğinizi duyar gibiyim, maalesef olmuyor, olamıyor!) ベリーニ レディース シューズ・靴 スリッポン・フラット【Fiddle Dress Flat】Brown Lizard Fabric

グッチーニ エスプレッソカップ 6客セット 2482.0065 50c.c. <レッド>

Korhan Başaran Modern Dans Topluluğu

ファンタズマ Funtasma レディース シューズ・靴 パンプス【Arena 1020】Black Patent New York’ta yaşayan başarılı koreograf / dansçı. Bu sıralar, 8 Kasım’da Cemal Reşit Rey Gösteri Merkezi‘nde de sergilenecek olan “a kin dof beau ty” adlı gösterinin hazırlıklarına devam ediyor ve ne şanslıyım ki beni de provalarını izlemeye davet etti.

ジョーダン 男の子用 (小学生 中学生) 子供用 jordan son of mars スニーカー マタニティ ベビー キッズ 靴 Dans Stüdyoları şehrin önemli merkezlerinden ナイキ レディース スニーカー シューズ Flex Bijoux Lava Glow/White/Wolf Grey/Black yakınlarında, パラディウム レディース スニーカー シューズ Flex Baggy TX Black üzerinde tarihi bir binanın beşinci katında yer alıyor. Herşeyi el yordamıyla çalışan binanın asansörü, bir görevli olmadan kullanılamıyor, asansörün şoförü var! Bina o kadar eski… クロッグス Klogs レディース シューズ・靴 クロッグ【Boca】Navy Blue

グッチーニ エスプレッソカップ 6客セット 2482.0065 50c.c. <レッド>

xiangqi chinese chess
Xiangqi – “Çin satrancı” oynayan adamlar.

ドクターマーチン Dr.Martens 8ホールブーツ 英国製 UK6 レディース24.5cm /bol9726 【中古】 【171222】 serisi aldı başını gidiyor, durduramıyoruz!

Bu defa ninjalar, bambu ormanları, panda hayvanı ve ejderhalarıyla tanıdığımız sevimli ülke Çin’e konuk oluyoruz. Yani tam Çin değil aslında, New York’taki Çin Mahallesi, nam-ı diğer ナイキ Nike Downshifter 7… Gerçi Çin’e gittim desem de yalandan başım ağrımazdı hani!

* Yazıya başlamadan önce kısa bir duyuruda da bulunmak istiyorum: Donuz.com severlerden gelen yoğun talep üzerine パンプス ハイヒール ポインテッドトゥ パンプス ヒール10cm ピンヒール ボタニカル柄 セパレート レース セブントゥエルブサーティー VII XII XXX ヒール (101241) 結婚式 パーティ 靴 【送料無料】 olarak küçük bir hizmet vermeye başladım. Artık New York’u ziyaret edenler şehri benimle gezip, klasik turist aktivitelerinin dışında, gerçek New York’u, ピンナップ Pin Up レディース シューズ・靴 パンプス【Pleasure 02】Gold Cheetah Patent Leather‘ların yaşadığı, yediği, eğlendiği şekilde tecrübe edebilecekler. Bunun dışında fotoğraf gezileri ve sokak fotoğrafçılığı atölyesi de tüm hızıyla sürüyor. Detay için ルコライン RUCO LINE 226 FOCUS STUDS NERO (NERO)‘ne tiklayabilirsiniz. Ayrıca sayfaya bir JBU ジェービーユー レディース 女性用 シューズ 靴 サンダル JBU ジェービーユー Chloe - Grey bölümü de ekledim. Reklamları dinlediniz! Paul Smith ブーツ ポールスミス チャッカブーツ【中古】

グッチーニ エスプレッソカップ 6客セット 2482.0065 50c.c. <レッド>

new york'ta dolunay, empire state binasi ve bryant park
Bryant Park Hotel ve Empire State Building

エアロソールズ レディース サンダル シューズ Trust Fund Light Green Combo serisine devam ediyoruz. Bu sefer şehrin meşhur Midtown bölgesindeki 42. Sokak ve çevresinde, gece fotoğrafları ile.

Gece fotoğraflarını çok sevsem de iyi fotoğraflar üretebilmek için tripod kullanma gerekliliği çoğu zaman yoluma taş koyuyor. Profosyonel amaçlı kullandığım Manfrotto tripod yaklaşık 3 kg ağırlığında ve oldukça büyük, taşıması zor bir model. Ulaşımını bisikletle sağlayan ve sırt çantası yeterince kalabalık birisi olarak günlük hayatta yanımda bulundurmam haliyle mümkün olmuyor. İş için tripodumu taşıyorsam da bisiklet kullanamıyorum, metro ile ulaşım yapıyorum.

Çarşamba akşam üzeri şehrin Lower East Side bölgesinde işimi bitirmiş, metro ile eve dönüyordum ki donuz.com’a uzun süredir kelli felli bir yazı yazmadığımı hatırlayıp kendimi Grand Central Terminal’de trenden dışarı atıverdim. サッカニー レディース シューズ・靴【Saucony Jazz Original Shoe】Coral/Cream

グッチーニ エスプレッソカップ 6客セット 2482.0065 50c.c. <レッド>

queens graffiti new york

Fotoğraflardaki graffiti çalışmaları, bisikletimle yaptığım, New York’un Queens ilçesinde yaşayan bir arkadaşımı ziyaretten dönüşte, bir deponun duvarlarında görüp aşık olduğum işler. Depo tam Queensboro Köprüsü’nün altında kalıyor. [エントリーでポイント最大15倍] diadora ディアドラ ヘリテージ メンズ スニーカー エクソダス ナイロンホワイト 白 レッド 赤 レザー スエード クラシック レトロ シューズ 男性(DIADORA HERITAGE EXODUS NYL 201.161305 01 C6161) 送料無料