豊稔 家庭用麺打セットA DVD付 A-1230 [D012102]

neue-heimat-berlin-guney-cuceloglu

Bakkala diye evden çıkıp senelerce haber alınamayan blogger bir gün aniden çıkagelir…

Son postun üzerinden 3 yıl 4 ay geçmiş. Bu sürede donuz.com’a yazmayı defalarca düşündüm, hatta hazırladığım yazılar da oldu ama genellikle yazdıklarımı ve fotoğrafları fazla kişisel bulup yayınlamaktan vazgeçtim. Hayatımdaki önemli ve yoğun değişiklikler yazıp çizdiklerime yansıdı, sanal dünyada aşmayı uygun görmediğim mahremiyet çizgisi de bunları yayınlamama engel oldu kısacası. Belki zaman içinde dizilerin flashback sahneleri gibi aralara serpiştiririm bir kısmını.

Çok uzatmadan konuya giriyorum; “Neue Heimat” Türkçe’ye “Yeni Ev/Yeni Memleket” diye çevriliyor. Burası Berlin’de haftasonları açılan, oldukça popüler bir “street food market” ve benim de arkadaşlarımla buluşmak için sıkça tercih ettiğim yerlerden. Uzun süre önce kullanım dışı bırakılmış bir tren bakım istasyonundan geriye kalan dev alanda yer alıyor ve yıkık dökük yüksek tavanlı hangarları, graffiti kaplı duvarları, kaliteli canlı müzikleri ve farklı tarzlara sahip ziyaretçileriyle bence Berlin’i iyi yansıtıyor.

ナイキ RX 9 TR Lam 807184010 ユニバーサル 通年 メンズ 靴 [Nike RX 9 TR Lam 807184010 universal all year men shoes]【楽天海外直送】

豊稔 家庭用麺打セットA DVD付 A-1230 [D012102]

bryce canyon national park utah
Red Arch Tüneli, Utah

Gittiği her yere aşık olup ağlaya sızlaya geri dönen şaşkın adamdan herkese selamlar.

2012 yılının son 11 gününü ABD’nin Güneybatısında bulunan Nevada, Arizona ve Utah eyaletlerinde, yollarda geçirdim. Las Vegas’ta başlayıp Las Vegas’ta sonlanan gezinin ana hatları 1600km araba yolculuğu, 4 milli park ziyareti, bu parklarda onlarca km’lik zorlu doğa yürüyüşleri (hiking), 2000 kadar fotoğraf ve unutulmaz anılar şeklinde özetlenebilir.

Mevsimin kış olması, üstüne bütün ülkeyi etkisi altına alan büyük bir kar fırtınasının da yolda olduğum günlere denk gelmesi sebebiyle, beklediğimin çok ötesinde sert koşullarla karşılaştım. Yolculuğun büyük bölümü buz üzerinde, kar yağışı altında, -5 ile -20 dereceler arasında geçti. Bu durumdan şikayetçi olmak bir yana, gezinin benim için daha da özel hale geldiğini eklemeliyim. Rileyroos Chukka Boot - Eclipse 子供 キッズ シューズ 靴

豊稔 家庭用麺打セットA DVD付 A-1230 [D012102]

washington square park, new york'ta balerinler

Cumartesi Leica Gallery’de, Beyaz Saray resmi fotoğrafçısı ナイキ メンズ シューズ・靴 スニーカー【Nike Presto Fly Casual Shoes】Khaki/White’nın ベースロンドン メンズ ドレスシューズ シューズ Turner Tan fotoğraflarından oluşan sergiyi görmeye gittim. Sergi, Obama’nın basında göremediğimiz özel anlarını bir fotojurnalistin gözünden aktarması sebebiyle ilgimi çekiyordu. Souza’nın fotoğraflarına muhteşem kalitede baskılar ve tarihi bir binada yer alan Leica Gallery’nin ortamı eklenince ayırdığım zamanın karşılığını fazlasıyla almış oldum.

Fotoğraflar başkanın aile yaşamından katıldığı davetlere, tatillerinden spor salonuna, köpeğiyle geçirdiği zamanlara kadar çok çeşitli anları içeriyordu.

Kişisel fotoğraf arşivlerinin, dolayısı ile kişilerin hayatlarının belgeleri olan albümlerin tam bir çöplüğe döndüğü günümüzde, “Başkan Obama, yaşlandığında harika bir arşive sahip olacak, torunlarını dizine oturtup geçmişinden anılar anlatabilecek şanslı azınlığın içinde yer alıyor, bu kesin” diye düşünmekten alamadım kendimi. (“Bir kere de toplumsal yaraya parmak basma, mesaj verme anasını satayım” dediğinizi duyar gibiyim, maalesef olmuyor, olamıyor!) 【★ポイント5倍 20日23:59迄】 UGG アグ キッズ ELLEE

豊稔 家庭用麺打セットA DVD付 A-1230 [D012102]

Korhan Başaran Modern Dans Topluluğu

Caf? Noir レディース Trainers 送料無料 Beige BENNA New York’ta yaşayan başarılı koreograf / dansçı. Bu sıralar, 8 Kasım’da Cemal Reşit Rey Gösteri Merkezi‘nde de sergilenecek olan “a kin dof beau ty” adlı gösterinin hazırlıklarına devam ediyor ve ne şanslıyım ki beni de provalarını izlemeye davet etti.

【まとめ買い】夏新作♪レディース♪運動靴♪足元オシャレ♪ 【5点】mircs『FS』※海外取り寄せ商品・納期に時間がかかります Dans Stüdyoları şehrin önemli merkezlerinden ヴァンズ メンズ シューズ・靴 スニーカー【ISO 1.5】(Vans Trek) Black/Wasabi yakınlarında, NIKE エアフォース1 スニーカー NIKE AIR FORCE 1 YEEZY 488298-048 ロー メンズ 靴 ブラック 【zzi】 üzerinde tarihi bir binanın beşinci katında yer alıyor. Herşeyi el yordamıyla çalışan binanın asansörü, bir görevli olmadan kullanılamıyor, asansörün şoförü var! Bina o kadar eski… (取寄)アグ レディース ジョネット スネーク UGG Women Jonette Snake Ceramic

豊稔 家庭用麺打セットA DVD付 A-1230 [D012102]

xiangqi chinese chess
Xiangqi – “Çin satrancı” oynayan adamlar.

ガビック シューズ イザナギ ローカット 紐無しスニーカー レディース メンズ 黒 白 灰 GAVIC IZANAGI serisi aldı başını gidiyor, durduramıyoruz!

Bu defa ninjalar, bambu ormanları, panda hayvanı ve ejderhalarıyla tanıdığımız sevimli ülke Çin’e konuk oluyoruz. Yani tam Çin değil aslında, New York’taki Çin Mahallesi, nam-ı diğer LE BABE レディース Footwear 送料無料 Dark blue Pump… Gerçi Çin’e gittim desem de yalandan başım ağrımazdı hani!

* Yazıya başlamadan önce kısa bir duyuruda da bulunmak istiyorum: Donuz.com severlerden gelen yoğun talep üzerine Christian Louboutin パンプス クリスチャン ルブタン キラキラ【中古】 olarak küçük bir hizmet vermeye başladım. Artık New York’u ziyaret edenler şehri benimle gezip, klasik turist aktivitelerinin dışında, gerçek New York’u, スプリングステップ レディース シューズ・靴 ヒール【Finlandia】Black‘ların yaşadığı, yediği, eğlendiği şekilde tecrübe edebilecekler. Bunun dışında fotoğraf gezileri ve sokak fotoğrafçılığı atölyesi de tüm hızıyla sürüyor. Detay için プラダ PRADA サンダル #35 1/2 レディース ブラウン エナメルレザー 人気 セール 【中古】 T618‘ne tiklayabilirsiniz. Ayrıca sayfaya bir Chaco チャコ レディース 女性用 シューズ 靴 サンダル Chaco チャコ Z/Volv Flip - Wicker Mandarin bölümü de ekledim. Reklamları dinlediniz! フライ レディース シューズ・靴 ローファー・オックスフォード【Helena A Line】Ash Soft Oiled Suede

豊稔 家庭用麺打セットA DVD付 A-1230 [D012102]

new york'ta dolunay, empire state binasi ve bryant park
Bryant Park Hotel ve Empire State Building

キャサリンハムネット 靴本革ビジネスシューズ KATHARINE HAMNETT3970ブラック/スリッポンサイドストラップ【smtb-k】【ky】 serisine devam ediyoruz. Bu sefer şehrin meşhur Midtown bölgesindeki 42. Sokak ve çevresinde, gece fotoğrafları ile.

Gece fotoğraflarını çok sevsem de iyi fotoğraflar üretebilmek için tripod kullanma gerekliliği çoğu zaman yoluma taş koyuyor. Profosyonel amaçlı kullandığım Manfrotto tripod yaklaşık 3 kg ağırlığında ve oldukça büyük, taşıması zor bir model. Ulaşımını bisikletle sağlayan ve sırt çantası yeterince kalabalık birisi olarak günlük hayatta yanımda bulundurmam haliyle mümkün olmuyor. İş için tripodumu taşıyorsam da bisiklet kullanamıyorum, metro ile ulaşım yapıyorum.

Çarşamba akşam üzeri şehrin Lower East Side bölgesinde işimi bitirmiş, metro ile eve dönüyordum ki donuz.com’a uzun süredir kelli felli bir yazı yazmadığımı hatırlayıp kendimi Grand Central Terminal’de trenden dışarı atıverdim. クローバー(大屋製作所) 18-8手付番重バット特大 120 1個

豊稔 家庭用麺打セットA DVD付 A-1230 [D012102]

queens graffiti new york

Fotoğraflardaki graffiti çalışmaları, bisikletimle yaptığım, New York’un Queens ilçesinde yaşayan bir arkadaşımı ziyaretten dönüşte, bir deponun duvarlarında görüp aşık olduğum işler. Depo tam Queensboro Köprüsü’nün altında kalıyor. Steve Madden メンズ Dress Shoes 送料無料 Black/Silver Men's Caspian Rhinestone Loafers