その他 ジョインテックス ホワイト紙カップ 5オンス3000個 N022J-5-P ds-1294129

neue-heimat-berlin-guney-cuceloglu

Bakkala diye evden çıkıp senelerce haber alınamayan blogger bir gün aniden çıkagelir…

Son postun üzerinden 3 yıl 4 ay geçmiş. Bu sürede donuz.com’a yazmayı defalarca düşündüm, hatta hazırladığım yazılar da oldu ama genellikle yazdıklarımı ve fotoğrafları fazla kişisel bulup yayınlamaktan vazgeçtim. Hayatımdaki önemli ve yoğun değişiklikler yazıp çizdiklerime yansıdı, sanal dünyada aşmayı uygun görmediğim mahremiyet çizgisi de bunları yayınlamama engel oldu kısacası. Belki zaman içinde dizilerin flashback sahneleri gibi aralara serpiştiririm bir kısmını.

Çok uzatmadan konuya giriyorum; “Neue Heimat” Türkçe’ye “Yeni Ev/Yeni Memleket” diye çevriliyor. Burası Berlin’de haftasonları açılan, oldukça popüler bir “street food market” ve benim de arkadaşlarımla buluşmak için sıkça tercih ettiğim yerlerden. Uzun süre önce kullanım dışı bırakılmış bir tren bakım istasyonundan geriye kalan dev alanda yer alıyor ve yıkık dökük yüksek tavanlı hangarları, graffiti kaplı duvarları, kaliteli canlı müzikleri ve farklı tarzlara sahip ziyaretçileriyle bence Berlin’i iyi yansıtıyor.

ダンスコ Dansko Marta

その他 ジョインテックス ホワイト紙カップ 5オンス3000個 N022J-5-P ds-1294129

bryce canyon national park utah
Red Arch Tüneli, Utah

Gittiği her yere aşık olup ağlaya sızlaya geri dönen şaşkın adamdan herkese selamlar.

2012 yılının son 11 gününü ABD’nin Güneybatısında bulunan Nevada, Arizona ve Utah eyaletlerinde, yollarda geçirdim. Las Vegas’ta başlayıp Las Vegas’ta sonlanan gezinin ana hatları 1600km araba yolculuğu, 4 milli park ziyareti, bu parklarda onlarca km’lik zorlu doğa yürüyüşleri (hiking), 2000 kadar fotoğraf ve unutulmaz anılar şeklinde özetlenebilir.

Mevsimin kış olması, üstüne bütün ülkeyi etkisi altına alan büyük bir kar fırtınasının da yolda olduğum günlere denk gelmesi sebebiyle, beklediğimin çok ötesinde sert koşullarla karşılaştım. Yolculuğun büyük bölümü buz üzerinde, kar yağışı altında, -5 ile -20 dereceler arasında geçti. Bu durumdan şikayetçi olmak bir yana, gezinin benim için daha da özel hale geldiğini eklemeliyim. Kickers キッズ 男の子 シューズ 靴 送料無料 Brown PLATINIUM

その他 ジョインテックス ホワイト紙カップ 5オンス3000個 N022J-5-P ds-1294129

washington square park, new york'ta balerinler

Cumartesi Leica Gallery’de, Beyaz Saray resmi fotoğrafçısı ウォーキング クレードル レディース シューズ・靴 スリッポン・フラット【Blaire】Black Accordion Perfed Soft Maia’nın クラークス Clarks Tilden Plain Toe オックスフォード 男性 メンズ 靴 シューズ 大きいサイズ fotoğraflarından oluşan sergiyi görmeye gittim. Sergi, Obama’nın basında göremediğimiz özel anlarını bir fotojurnalistin gözünden aktarması sebebiyle ilgimi çekiyordu. Souza’nın fotoğraflarına muhteşem kalitede baskılar ve tarihi bir binada yer alan Leica Gallery’nin ortamı eklenince ayırdığım zamanın karşılığını fazlasıyla almış oldum.

Fotoğraflar başkanın aile yaşamından katıldığı davetlere, tatillerinden spor salonuna, köpeğiyle geçirdiği zamanlara kadar çok çeşitli anları içeriyordu.

Kişisel fotoğraf arşivlerinin, dolayısı ile kişilerin hayatlarının belgeleri olan albümlerin tam bir çöplüğe döndüğü günümüzde, “Başkan Obama, yaşlandığında harika bir arşive sahip olacak, torunlarını dizine oturtup geçmişinden anılar anlatabilecek şanslı azınlığın içinde yer alıyor, bu kesin” diye düşünmekten alamadım kendimi. (“Bir kere de toplumsal yaraya parmak basma, mesaj verme anasını satayım” dediğinizi duyar gibiyim, maalesef olmuyor, olamıyor!) Rockport メンズ World ツアー クラシック Walking シューズ,ブラック,7.5 W US (海外取寄せ品)

その他 ジョインテックス ホワイト紙カップ 5オンス3000個 N022J-5-P ds-1294129

Korhan Başaran Modern Dans Topluluğu

カンペール ペロータス アリエル CAMPER Pelotas Ariel 27205-185 Krypton Kenia/Ariel Raiz (ダークブラウン) レディース New York’ta yaşayan başarılı koreograf / dansçı. Bu sıralar, 8 Kasım’da Cemal Reşit Rey Gösteri Merkezi‘nde de sergilenecek olan “a kin dof beau ty” adlı gösterinin hazırlıklarına devam ediyor ve ne şanslıyım ki beni de provalarını izlemeye davet etti.

ナインウェスト レディース スリッポン・ローファー シューズ Huff Black Leather Dans Stüdyoları şehrin önemli merkezlerinden 22cm 26cm 小さいサイズ・大きいサイズ!本革 ブーツ レディース/ショートブーツ ポインテッドトゥ チャンキーヒール 太ヒール/スタッズ ブラック 黒☆スタッズショートブーツ【手作り靴の為ご注文後キャンセル・返品・交換不可商品】 yakınlarında, ナインウェスト レディース ブーツ&レインブーツ シューズ Norabel Dark Brown Leather üzerinde tarihi bir binanın beşinci katında yer alıyor. Herşeyi el yordamıyla çalışan binanın asansörü, bir görevli olmadan kullanılamıyor, asansörün şoförü var! Bina o kadar eski… DIBRERA BY PAOLO ZANOLI レディース Footwear 送料無料 Sand Pump

その他 ジョインテックス ホワイト紙カップ 5オンス3000個 N022J-5-P ds-1294129

xiangqi chinese chess
Xiangqi – “Çin satrancı” oynayan adamlar.

【中古】NIKE AIR HUARACHE エアハラチ グレー×パープル サイズ:US9.5 【090217】(ナイキ) serisi aldı başını gidiyor, durduramıyoruz!

Bu defa ninjalar, bambu ormanları, panda hayvanı ve ejderhalarıyla tanıdığımız sevimli ülke Çin’e konuk oluyoruz. Yani tam Çin değil aslında, New York’taki Çin Mahallesi, nam-ı diğer 【中古】【mens】【シューズ】NIKE (ナイキ) ハイカットスニーカー ブラック サイズ:28 AIR JORDAN10 RETRO 310805-012【171107】… Gerçi Çin’e gittim desem de yalandan başım ağrımazdı hani!

* Yazıya başlamadan önce kısa bir duyuruda da bulunmak istiyorum: Donuz.com severlerden gelen yoğun talep üzerine フィットフロップ レディース シューズ・靴 サンダル・ミュール【Fino Toe Post】Pewter olarak küçük bir hizmet vermeye başladım. Artık New York’u ziyaret edenler şehri benimle gezip, klasik turist aktivitelerinin dışında, gerçek New York’u, RODO レディース Footwear 送料無料 Fuchsia Sandals‘ların yaşadığı, yediği, eğlendiği şekilde tecrübe edebilecekler. Bunun dışında fotoğraf gezileri ve sokak fotoğrafçılığı atölyesi de tüm hızıyla sürüyor. Detay için ASAHI/アサヒシューズ AF39128 TDY39-12【23.0cm・3E】 (ベージュPB)‘ne tiklayabilirsiniz. Ayrıca sayfaya bir ブレッドナイフ 4150 23cm 【業務用】【グループA】 bölümü de ekledim. Reklamları dinlediniz! 中尾アルミ フライパン シルクウェア 33cm

その他 ジョインテックス ホワイト紙カップ 5オンス3000個 N022J-5-P ds-1294129

new york'ta dolunay, empire state binasi ve bryant park
Bryant Park Hotel ve Empire State Building

【送料無料】中古 食器・洋食器・置物hummel figur 43 lausbub 13 cm erste wahl top zustand serisine devam ediyoruz. Bu sefer şehrin meşhur Midtown bölgesindeki 42. Sokak ve çevresinde, gece fotoğrafları ile.

Gece fotoğraflarını çok sevsem de iyi fotoğraflar üretebilmek için tripod kullanma gerekliliği çoğu zaman yoluma taş koyuyor. Profosyonel amaçlı kullandığım Manfrotto tripod yaklaşık 3 kg ağırlığında ve oldukça büyük, taşıması zor bir model. Ulaşımını bisikletle sağlayan ve sırt çantası yeterince kalabalık birisi olarak günlük hayatta yanımda bulundurmam haliyle mümkün olmuyor. İş için tripodumu taşıyorsam da bisiklet kullanamıyorum, metro ile ulaşım yapıyorum.

Çarşamba akşam üzeri şehrin Lower East Side bölgesinde işimi bitirmiş, metro ile eve dönüyordum ki donuz.com’a uzun süredir kelli felli bir yazı yazmadığımı hatırlayıp kendimi Grand Central Terminal’de trenden dışarı atıverdim. 【送料無料】中古 食器・洋食器・置物ガラスボウルボックスジュエリーボックスカット

その他 ジョインテックス ホワイト紙カップ 5オンス3000個 N022J-5-P ds-1294129

queens graffiti new york

Fotoğraflardaki graffiti çalışmaları, bisikletimle yaptığım, New York’un Queens ilçesinde yaşayan bir arkadaşımı ziyaretten dönüşte, bir deponun duvarlarında görüp aşık olduğum işler. Depo tam Queensboro Köprüsü’nün altında kalıyor. LOVE HUNTER お兄系 1943 ショート エンジニアブーツ SD3028865 【MS】【Y_KO】