秋田杉 曲げわっぱ ひな 弁当 2340

neue-heimat-berlin-guney-cuceloglu

Bakkala diye evden çıkıp senelerce haber alınamayan blogger bir gün aniden çıkagelir…

Son postun üzerinden 3 yıl 4 ay geçmiş. Bu sürede donuz.com’a yazmayı defalarca düşündüm, hatta hazırladığım yazılar da oldu ama genellikle yazdıklarımı ve fotoğrafları fazla kişisel bulup yayınlamaktan vazgeçtim. Hayatımdaki önemli ve yoğun değişiklikler yazıp çizdiklerime yansıdı, sanal dünyada aşmayı uygun görmediğim mahremiyet çizgisi de bunları yayınlamama engel oldu kısacası. Belki zaman içinde dizilerin flashback sahneleri gibi aralara serpiştiririm bir kısmını.

Çok uzatmadan konuya giriyorum; “Neue Heimat” Türkçe’ye “Yeni Ev/Yeni Memleket” diye çevriliyor. Burası Berlin’de haftasonları açılan, oldukça popüler bir “street food market” ve benim de arkadaşlarımla buluşmak için sıkça tercih ettiğim yerlerden. Uzun süre önce kullanım dışı bırakılmış bir tren bakım istasyonundan geriye kalan dev alanda yer alıyor ve yıkık dökük yüksek tavanlı hangarları, graffiti kaplı duvarları, kaliteli canlı müzikleri ve farklı tarzlara sahip ziyaretçileriyle bence Berlin’i iyi yansıtıyor.

Free People フリーピープル レディース 女性用 シューズ 靴 サンダル Free People フリーピープル Daybird Mini Wedge - Raspberry

秋田杉 曲げわっぱ ひな 弁当 2340

bryce canyon national park utah
Red Arch Tüneli, Utah

Gittiği her yere aşık olup ağlaya sızlaya geri dönen şaşkın adamdan herkese selamlar.

2012 yılının son 11 gününü ABD’nin Güneybatısında bulunan Nevada, Arizona ve Utah eyaletlerinde, yollarda geçirdim. Las Vegas’ta başlayıp Las Vegas’ta sonlanan gezinin ana hatları 1600km araba yolculuğu, 4 milli park ziyareti, bu parklarda onlarca km’lik zorlu doğa yürüyüşleri (hiking), 2000 kadar fotoğraf ve unutulmaz anılar şeklinde özetlenebilir.

Mevsimin kış olması, üstüne bütün ülkeyi etkisi altına alan büyük bir kar fırtınasının da yolda olduğum günlere denk gelmesi sebebiyle, beklediğimin çok ötesinde sert koşullarla karşılaştım. Yolculuğun büyük bölümü buz üzerinde, kar yağışı altında, -5 ile -20 dereceler arasında geçti. Bu durumdan şikayetçi olmak bir yana, gezinin benim için daha da özel hale geldiğini eklemeliyim. 【Keen レディース KEEN カラー: グレー】 b012tqbfmo

秋田杉 曲げわっぱ ひな 弁当 2340

washington square park, new york'ta balerinler

Cumartesi Leica Gallery’de, Beyaz Saray resmi fotoğrafçısı ショートブーツ Pleaser プリーザー Demonia DEFIANT-302 1” Heel メンズ ユニセックス(def302-b-pu) レースアップ ベルト 靴 お取り寄せ商品’nın 【MODELLO VITA(モデーロ ビータ)】人気のデッキスタイル牛革スエードスリッポン(モカシン)・VT5669(レッドスエード)/メンズ 靴 fotoğraflarından oluşan sergiyi görmeye gittim. Sergi, Obama’nın basında göremediğimiz özel anlarını bir fotojurnalistin gözünden aktarması sebebiyle ilgimi çekiyordu. Souza’nın fotoğraflarına muhteşem kalitede baskılar ve tarihi bir binada yer alan Leica Gallery’nin ortamı eklenince ayırdığım zamanın karşılığını fazlasıyla almış oldum.

Fotoğraflar başkanın aile yaşamından katıldığı davetlere, tatillerinden spor salonuna, köpeğiyle geçirdiği zamanlara kadar çok çeşitli anları içeriyordu.

Kişisel fotoğraf arşivlerinin, dolayısı ile kişilerin hayatlarının belgeleri olan albümlerin tam bir çöplüğe döndüğü günümüzde, “Başkan Obama, yaşlandığında harika bir arşive sahip olacak, torunlarını dizine oturtup geçmişinden anılar anlatabilecek şanslı azınlığın içinde yer alıyor, bu kesin” diye düşünmekten alamadım kendimi. (“Bir kere de toplumsal yaraya parmak basma, mesaj verme anasını satayım” dediğinizi duyar gibiyim, maalesef olmuyor, olamıyor!) ナイキ メンズ スニーカー シューズ Nike Men's Air Max Motion Shoes NavyWhite

秋田杉 曲げわっぱ ひな 弁当 2340

Korhan Başaran Modern Dans Topluluğu

ケネスコール メンズ シューズ・靴 サンダル【In The Heat】White New York’ta yaşayan başarılı koreograf / dansçı. Bu sıralar, 8 Kasım’da Cemal Reşit Rey Gösteri Merkezi‘nde de sergilenecek olan “a kin dof beau ty” adlı gösterinin hazırlıklarına devam ediyor ve ne şanslıyım ki beni de provalarını izlemeye davet etti.

Soludos レディース フラットシューズ シューズ 靴 送料無料 Chambray Mimosa Platform Smoking Slipper Dans Stüdyoları şehrin önemli merkezlerinden プリミギ Primigi Paradise - Silver Leather 子供 キッズ シューズ 靴 yakınlarında, プリミギ Primigi Leigh-E - Pink Glitter Leather Textile 子供 キッズ シューズ 靴 üzerinde tarihi bir binanın beşinci katında yer alıyor. Herşeyi el yordamıyla çalışan binanın asansörü, bir görevli olmadan kullanılamıyor, asansörün şoförü var! Bina o kadar eski… ファンタスマ Funtasma Clown 20 - Red Yellow PU 子供 キッズ シューズ 靴

秋田杉 曲げわっぱ ひな 弁当 2340

xiangqi chinese chess
Xiangqi – “Çin satrancı” oynayan adamlar.

New Balance WR996 JV(ニューバランス WR996 JV)BLACK【メンズ スニーカー】17SS-I serisi aldı başını gidiyor, durduramıyoruz!

Bu defa ninjalar, bambu ormanları, panda hayvanı ve ejderhalarıyla tanıdığımız sevimli ülke Çin’e konuk oluyoruz. Yani tam Çin değil aslında, New York’taki Çin Mahallesi, nam-ı diğer 【送料無料】【セーフティシューズ DIADORA ディアドラ】 PEACOCK ( ピーコック) PC22 【カラー】ブラック/ブラック 【サイズ】28cm EEE( ブラック 黒 )… Gerçi Çin’e gittim desem de yalandan başım ağrımazdı hani!

* Yazıya başlamadan önce kısa bir duyuruda da bulunmak istiyorum: Donuz.com severlerden gelen yoğun talep üzerine プリーザー レディース シューズ・靴 ヒール【Sexy 12】Black Patent olarak küçük bir hizmet vermeye başladım. Artık New York’u ziyaret edenler şehri benimle gezip, klasik turist aktivitelerinin dışında, gerçek New York’u, チャールズ デイビッド レディース シューズ・靴 サンダル・ミュール【Coll】Stone Leather‘ların yaşadığı, yediği, eğlendiği şekilde tecrübe edebilecekler. Bunun dışında fotoğraf gezileri ve sokak fotoğrafçılığı atölyesi de tüm hızıyla sürüyor. Detay için Steve Madden スティーブマデン レディース 女性用 シューズ 靴 サンダル Steve Madden スティーブマデン Sharpie - Black‘ne tiklayabilirsiniz. Ayrıca sayfaya bir チャコ メンズ ブーツ&レインブーツ シューズ Montrose Chukka Bone Brown bölümü de ekledim. Reklamları dinlediniz! Reebok 4 スピード M2 ロー メンズ US 14 ブラック Cleats (海外取寄せ品)

秋田杉 曲げわっぱ ひな 弁当 2340

new york'ta dolunay, empire state binasi ve bryant park
Bryant Park Hotel ve Empire State Building

EBM 18-8 セパレートカバー式 ヤクミ入 4ヶ入【保存容器】【薬味入れ】【小分け保存】【厨房用品】【キッチン用品】【業務用】 serisine devam ediyoruz. Bu sefer şehrin meşhur Midtown bölgesindeki 42. Sokak ve çevresinde, gece fotoğrafları ile.

Gece fotoğraflarını çok sevsem de iyi fotoğraflar üretebilmek için tripod kullanma gerekliliği çoğu zaman yoluma taş koyuyor. Profosyonel amaçlı kullandığım Manfrotto tripod yaklaşık 3 kg ağırlığında ve oldukça büyük, taşıması zor bir model. Ulaşımını bisikletle sağlayan ve sırt çantası yeterince kalabalık birisi olarak günlük hayatta yanımda bulundurmam haliyle mümkün olmuyor. İş için tripodumu taşıyorsam da bisiklet kullanamıyorum, metro ile ulaşım yapıyorum.

Çarşamba akşam üzeri şehrin Lower East Side bölgesinde işimi bitirmiş, metro ile eve dönüyordum ki donuz.com’a uzun süredir kelli felli bir yazı yazmadığımı hatırlayıp kendimi Grand Central Terminal’de trenden dışarı atıverdim. 【送料無料】中古 食器・洋食器・置物キャップスプレー

秋田杉 曲げわっぱ ひな 弁当 2340

queens graffiti new york

Fotoğraflardaki graffiti çalışmaları, bisikletimle yaptığım, New York’un Queens ilçesinde yaşayan bir arkadaşımı ziyaretten dönüşte, bir deponun duvarlarında görüp aşık olduğum işler. Depo tam Queensboro Köprüsü’nün altında kalıyor. ロスホマーソン Ros Hommerson レディース シューズ・靴 サンダル【Janet Pump】Silver Iridescent Glitter Leather