川島織物セルコン ミントン トワイライトハドンホール キッチンマット(すべり止め加工) 50×180cm FT1220 G・グリーン

neue-heimat-berlin-guney-cuceloglu

Bakkala diye evden çıkıp senelerce haber alınamayan blogger bir gün aniden çıkagelir…

Son postun üzerinden 3 yıl 4 ay geçmiş. Bu sürede donuz.com’a yazmayı defalarca düşündüm, hatta hazırladığım yazılar da oldu ama genellikle yazdıklarımı ve fotoğrafları fazla kişisel bulup yayınlamaktan vazgeçtim. Hayatımdaki önemli ve yoğun değişiklikler yazıp çizdiklerime yansıdı, sanal dünyada aşmayı uygun görmediğim mahremiyet çizgisi de bunları yayınlamama engel oldu kısacası. Belki zaman içinde dizilerin flashback sahneleri gibi aralara serpiştiririm bir kısmını.

Çok uzatmadan konuya giriyorum; “Neue Heimat” Türkçe’ye “Yeni Ev/Yeni Memleket” diye çevriliyor. Burası Berlin’de haftasonları açılan, oldukça popüler bir “street food market” ve benim de arkadaşlarımla buluşmak için sıkça tercih ettiğim yerlerden. Uzun süre önce kullanım dışı bırakılmış bir tren bakım istasyonundan geriye kalan dev alanda yer alıyor ve yıkık dökük yüksek tavanlı hangarları, graffiti kaplı duvarları, kaliteli canlı müzikleri ve farklı tarzlara sahip ziyaretçileriyle bence Berlin’i iyi yansıtıyor.

under armour curry 3 アンダーアーマー カリー メンズ スニーカー 靴 メンズ靴

川島織物セルコン ミントン トワイライトハドンホール キッチンマット(すべり止め加工) 50×180cm FT1220 G・グリーン

bryce canyon national park utah
Red Arch Tüneli, Utah

Gittiği her yere aşık olup ağlaya sızlaya geri dönen şaşkın adamdan herkese selamlar.

2012 yılının son 11 gününü ABD’nin Güneybatısında bulunan Nevada, Arizona ve Utah eyaletlerinde, yollarda geçirdim. Las Vegas’ta başlayıp Las Vegas’ta sonlanan gezinin ana hatları 1600km araba yolculuğu, 4 milli park ziyareti, bu parklarda onlarca km’lik zorlu doğa yürüyüşleri (hiking), 2000 kadar fotoğraf ve unutulmaz anılar şeklinde özetlenebilir.

Mevsimin kış olması, üstüne bütün ülkeyi etkisi altına alan büyük bir kar fırtınasının da yolda olduğum günlere denk gelmesi sebebiyle, beklediğimin çok ötesinde sert koşullarla karşılaştım. Yolculuğun büyük bölümü buz üzerinde, kar yağışı altında, -5 ile -20 dereceler arasında geçti. Bu durumdan şikayetçi olmak bir yana, gezinin benim için daha da özel hale geldiğini eklemeliyim. [クーポン利用で500円OFF!]12月21日9:59まで 送料無料 クラークス CLARKS パンプス ニーナ ヴァイン ブラックレザーCLARKS NEENAH VINE 26128862靴 天然皮革 本革 ビジネス フォーマル 黒レディース

川島織物セルコン ミントン トワイライトハドンホール キッチンマット(すべり止め加工) 50×180cm FT1220 G・グリーン

washington square park, new york'ta balerinler

Cumartesi Leica Gallery’de, Beyaz Saray resmi fotoğrafçısı 【送料無料】 サンダル パンプス レディース 夏新作 ペタンこ フラットシューズ 春夏新作 グラディエーターサンダル 美脚 ポインテッドトゥ ペタンこ フラットシューズ sandal 歩きやすい 痛くない MUCHU’nın ドクター ショール レディース シューズ・靴 サンダル・ミュール【Powered】Black Microfiber fotoğraflarından oluşan sergiyi görmeye gittim. Sergi, Obama’nın basında göremediğimiz özel anlarını bir fotojurnalistin gözünden aktarması sebebiyle ilgimi çekiyordu. Souza’nın fotoğraflarına muhteşem kalitede baskılar ve tarihi bir binada yer alan Leica Gallery’nin ortamı eklenince ayırdığım zamanın karşılığını fazlasıyla almış oldum.

Fotoğraflar başkanın aile yaşamından katıldığı davetlere, tatillerinden spor salonuna, köpeğiyle geçirdiği zamanlara kadar çok çeşitli anları içeriyordu.

Kişisel fotoğraf arşivlerinin, dolayısı ile kişilerin hayatlarının belgeleri olan albümlerin tam bir çöplüğe döndüğü günümüzde, “Başkan Obama, yaşlandığında harika bir arşive sahip olacak, torunlarını dizine oturtup geçmişinden anılar anlatabilecek şanslı azınlığın içinde yer alıyor, bu kesin” diye düşünmekten alamadım kendimi. (“Bir kere de toplumsal yaraya parmak basma, mesaj verme anasını satayım” dediğinizi duyar gibiyim, maalesef olmuyor, olamıyor!) DOLCE & GABBANA / ドルチェ&ガッバーナ【メンズ】 【靴・シューズ】【サイズ:6(24.5cm位)】【中古】 【送料無料】

川島織物セルコン ミントン トワイライトハドンホール キッチンマット(すべり止め加工) 50×180cm FT1220 G・グリーン

Korhan Başaran Modern Dans Topluluğu

【6cm 身長UP】カジュアルシューズ メンズ ウィングチップ メダリオン 本革 シークレット カジュアルスタイル 脚長 ヒールアップ インソール 身長アップ ブラック ブラウン ホワイト 人気 New York’ta yaşayan başarılı koreograf / dansçı. Bu sıralar, 8 Kasım’da Cemal Reşit Rey Gösteri Merkezi‘nde de sergilenecek olan “a kin dof beau ty” adlı gösterinin hazırlıklarına devam ediyor ve ne şanslıyım ki beni de provalarını izlemeye davet etti.

Betty London レディース Smart Shoes 送料無料 Black HUGOLI Dans Stüdyoları şehrin önemli merkezlerinden アンダーアーマー メンズ ランニング シューズ・靴【Under Armour Speedform Gemini 3】Phoenix Fire/Blaze Orange/Glacier Grey yakınlarında, B Brian Atwood レディース サンダル 靴 送料無料 peach suede Gigi Suede Sandal üzerinde tarihi bir binanın beşinci katında yer alıyor. Herşeyi el yordamıyla çalışan binanın asansörü, bir görevli olmadan kullanılamıyor, asansörün şoförü var! Bina o kadar eski… クラークス レディース シューズ・靴 スニーカー【Un Spirit】Black Leather 2

川島織物セルコン ミントン トワイライトハドンホール キッチンマット(すべり止め加工) 50×180cm FT1220 G・グリーン

xiangqi chinese chess
Xiangqi – “Çin satrancı” oynayan adamlar.

MICHAEL Michael Kors レディース SHOES 送料無料 Black Holly Flatform Women US 7 Black Wedge Sandal serisi aldı başını gidiyor, durduramıyoruz!

Bu defa ninjalar, bambu ormanları, panda hayvanı ve ejderhalarıyla tanıdığımız sevimli ülke Çin’e konuk oluyoruz. Yani tam Çin değil aslında, New York’taki Çin Mahallesi, nam-ı diğer アディダス レディース スニーカー シューズ adidas Tubular Viral 2 Sneaker (Women) Utility Black/ White… Gerçi Çin’e gittim desem de yalandan başım ağrımazdı hani!

* Yazıya başlamadan önce kısa bir duyuruda da bulunmak istiyorum: Donuz.com severlerden gelen yoğun talep üzerine タラントン バイ ダイアナ TALANTON by DIANA パンプス (黒シルキースエード) olarak küçük bir hizmet vermeye başladım. Artık New York’u ziyaret edenler şehri benimle gezip, klasik turist aktivitelerinin dışında, gerçek New York’u, Pleaser(プリーザー) 9インチ(約23cm)ヒール 超厚底サンダル INFINITY-902 クリア/ブラック◆取寄せ‘ların yaşadığı, yediği, eğlendiği şekilde tecrübe edebilecekler. Bunun dışında fotoğraf gezileri ve sokak fotoğrafçılığı atölyesi de tüm hızıyla sürüyor. Detay için 【sale30%off】【返品不可】【送料無料】eness(エネス)サイドフリンジスエードウェッジサンダル///‘ne tiklayabilirsiniz. Ayrıca sayfaya bir [#SH-ALLURE-601]【Pleaser】5.5インチハイヒール/ピンヒールレディースサンダル/輸入靴[大きいサイズあり]/clr/blk/14-16/sandal bölümü de ekledim. Reklamları dinlediniz! Call it Spring レディース シューズ 靴 送料無料 bordeaux RARESEN - High heeled sandals - bordo

川島織物セルコン ミントン トワイライトハドンホール キッチンマット(すべり止め加工) 50×180cm FT1220 G・グリーン

new york'ta dolunay, empire state binasi ve bryant park
Bryant Park Hotel ve Empire State Building

リーフ レディース シューズ・靴 サンダル・ミュール【Sandy】Black/Black serisine devam ediyoruz. Bu sefer şehrin meşhur Midtown bölgesindeki 42. Sokak ve çevresinde, gece fotoğrafları ile.

Gece fotoğraflarını çok sevsem de iyi fotoğraflar üretebilmek için tripod kullanma gerekliliği çoğu zaman yoluma taş koyuyor. Profosyonel amaçlı kullandığım Manfrotto tripod yaklaşık 3 kg ağırlığında ve oldukça büyük, taşıması zor bir model. Ulaşımını bisikletle sağlayan ve sırt çantası yeterince kalabalık birisi olarak günlük hayatta yanımda bulundurmam haliyle mümkün olmuyor. İş için tripodumu taşıyorsam da bisiklet kullanamıyorum, metro ile ulaşım yapıyorum.

Çarşamba akşam üzeri şehrin Lower East Side bölgesinde işimi bitirmiş, metro ile eve dönüyordum ki donuz.com’a uzun süredir kelli felli bir yazı yazmadığımı hatırlayıp kendimi Grand Central Terminal’de trenden dışarı atıverdim. エルアンドシー L & C レディース シューズ・靴 サンダル【Claudia-93 Ankle Strap Sandal】Black

川島織物セルコン ミントン トワイライトハドンホール キッチンマット(すべり止め加工) 50×180cm FT1220 G・グリーン

queens graffiti new york

Fotoğraflardaki graffiti çalışmaları, bisikletimle yaptığım, New York’un Queens ilçesinde yaşayan bir arkadaşımı ziyaretten dönüşte, bir deponun duvarlarında görüp aşık olduğum işler. Depo tam Queensboro Köprüsü’nün altında kalıyor. エスタシオン 靴 estacion MS820 (OK/MT) 本革 厚底 カジュアルシューズ コンフォートシューズ レディース 紐靴 レースアップシューズ