【送料無料】【The Pampered ChefソテーTongs】 b001uxzhju

neue-heimat-berlin-guney-cuceloglu

Bakkala diye evden çıkıp senelerce haber alınamayan blogger bir gün aniden çıkagelir…

Son postun üzerinden 3 yıl 4 ay geçmiş. Bu sürede donuz.com’a yazmayı defalarca düşündüm, hatta hazırladığım yazılar da oldu ama genellikle yazdıklarımı ve fotoğrafları fazla kişisel bulup yayınlamaktan vazgeçtim. Hayatımdaki önemli ve yoğun değişiklikler yazıp çizdiklerime yansıdı, sanal dünyada aşmayı uygun görmediğim mahremiyet çizgisi de bunları yayınlamama engel oldu kısacası. Belki zaman içinde dizilerin flashback sahneleri gibi aralara serpiştiririm bir kısmını.

Çok uzatmadan konuya giriyorum; “Neue Heimat” Türkçe’ye “Yeni Ev/Yeni Memleket” diye çevriliyor. Burası Berlin’de haftasonları açılan, oldukça popüler bir “street food market” ve benim de arkadaşlarımla buluşmak için sıkça tercih ettiğim yerlerden. Uzun süre önce kullanım dışı bırakılmış bir tren bakım istasyonundan geriye kalan dev alanda yer alıyor ve yıkık dökük yüksek tavanlı hangarları, graffiti kaplı duvarları, kaliteli canlı müzikleri ve farklı tarzlara sahip ziyaretçileriyle bence Berlin’i iyi yansıtıyor.

パンプス ローヒール Dona Miss ドナミス 370 本革 太ヒール スクエアトゥ レディース ローファー ビット フォーマル ベージュ 黒 ブラック 小さいサイズ 21.5 22.0

【送料無料】【The Pampered ChefソテーTongs】 b001uxzhju

bryce canyon national park utah
Red Arch Tüneli, Utah

Gittiği her yere aşık olup ağlaya sızlaya geri dönen şaşkın adamdan herkese selamlar.

2012 yılının son 11 gününü ABD’nin Güneybatısında bulunan Nevada, Arizona ve Utah eyaletlerinde, yollarda geçirdim. Las Vegas’ta başlayıp Las Vegas’ta sonlanan gezinin ana hatları 1600km araba yolculuğu, 4 milli park ziyareti, bu parklarda onlarca km’lik zorlu doğa yürüyüşleri (hiking), 2000 kadar fotoğraf ve unutulmaz anılar şeklinde özetlenebilir.

Mevsimin kış olması, üstüne bütün ülkeyi etkisi altına alan büyük bir kar fırtınasının da yolda olduğum günlere denk gelmesi sebebiyle, beklediğimin çok ötesinde sert koşullarla karşılaştım. Yolculuğun büyük bölümü buz üzerinde, kar yağışı altında, -5 ile -20 dereceler arasında geçti. Bu durumdan şikayetçi olmak bir yana, gezinin benim için daha da özel hale geldiğini eklemeliyim. 【Roxy レディース US サイズ: M カラー: ブルー】 b01mxvrtpk

【送料無料】【The Pampered ChefソテーTongs】 b001uxzhju

washington square park, new york'ta balerinler

Cumartesi Leica Gallery’de, Beyaz Saray resmi fotoğrafçısı G.H. BASS サンダル レディース ジーエイチバス トング アンクルストラップ MADDIE THONG SANDAL 71-20331 靴 ピンク’nın アイソラ レディース サンダル シューズ Mackenzie Platino Scoop fotoğraflarından oluşan sergiyi görmeye gittim. Sergi, Obama’nın basında göremediğimiz özel anlarını bir fotojurnalistin gözünden aktarması sebebiyle ilgimi çekiyordu. Souza’nın fotoğraflarına muhteşem kalitede baskılar ve tarihi bir binada yer alan Leica Gallery’nin ortamı eklenince ayırdığım zamanın karşılığını fazlasıyla almış oldum.

Fotoğraflar başkanın aile yaşamından katıldığı davetlere, tatillerinden spor salonuna, köpeğiyle geçirdiği zamanlara kadar çok çeşitli anları içeriyordu.

Kişisel fotoğraf arşivlerinin, dolayısı ile kişilerin hayatlarının belgeleri olan albümlerin tam bir çöplüğe döndüğü günümüzde, “Başkan Obama, yaşlandığında harika bir arşive sahip olacak, torunlarını dizine oturtup geçmişinden anılar anlatabilecek şanslı azınlığın içinde yer alıyor, bu kesin” diye düşünmekten alamadım kendimi. (“Bir kere de toplumsal yaraya parmak basma, mesaj verme anasını satayım” dediğinizi duyar gibiyim, maalesef olmuyor, olamıyor!) スケッチャーズ レディース サンダル シューズ Pureflex - Prima Bal Natural

【送料無料】【The Pampered ChefソテーTongs】 b001uxzhju

Korhan Başaran Modern Dans Topluluğu

[エコー] ゴルフシューズ(ソフトスパイク) Men's Golf Cage 132504 50091 White/Royal Caldera/Outs EU 46(28.5cm) New York’ta yaşayan başarılı koreograf / dansçı. Bu sıralar, 8 Kasım’da Cemal Reşit Rey Gösteri Merkezi‘nde de sergilenecek olan “a kin dof beau ty” adlı gösterinin hazırlıklarına devam ediyor ve ne şanslıyım ki beni de provalarını izlemeye davet etti.

Sorel レディース Cold Weather Shoes 送料無料 Black Tofino II Coated Canvas & Faux Fur Winter Boots Dans Stüdyoları şehrin önemli merkezlerinden [公式ストア特典・修理無料対応]atelier brugge (アトリエブルージュ)ウェッジソールパンプス グレージュ【返品交換無料】【送料無料】【ヒール6cm】【本革】【日本製】【あす楽対応】 yakınlarında, ロックポート メンズ スニーカー シューズ Kingstin Slip-On Black üzerinde tarihi bir binanın beşinci katında yer alıyor. Herşeyi el yordamıyla çalışan binanın asansörü, bir görevli olmadan kullanılamıyor, asansörün şoförü var! Bina o kadar eski… アルド メンズ シューズ・靴 革靴・ビジネスシューズ【Renaldi】Bone

【送料無料】【The Pampered ChefソテーTongs】 b001uxzhju

xiangqi chinese chess
Xiangqi – “Çin satrancı” oynayan adamlar.

[#SH-LUMP-32]【送料無料】【Pleaser】4.75インチハイヒール厚底パンプス/輸入靴[大きいサイズあり]/12-14/red/pumps serisi aldı başını gidiyor, durduramıyoruz!

Bu defa ninjalar, bambu ormanları, panda hayvanı ve ejderhalarıyla tanıdığımız sevimli ülke Çin’e konuk oluyoruz. Yani tam Çin değil aslında, New York’taki Çin Mahallesi, nam-ı diğer アルド ALDO Cardross… Gerçi Çin’e gittim desem de yalandan başım ağrımazdı hani!

* Yazıya başlamadan önce kısa bir duyuruda da bulunmak istiyorum: Donuz.com severlerden gelen yoğun talep üzerine トロッターズ レディース スリッポン・ローファー シューズ Gloria Mocha Leather olarak küçük bir hizmet vermeye başladım. Artık New York’u ziyaret edenler şehri benimle gezip, klasik turist aktivitelerinin dışında, gerçek New York’u, 【中古】【mens】【シューズ】RUSSELL MOCCASIN (ラッセルモカシン) オックスフォードシューズ ベージュ サイズ:6 1/2表記【171128】‘ların yaşadığı, yediği, eğlendiği şekilde tecrübe edebilecekler. Bunun dışında fotoğraf gezileri ve sokak fotoğrafçılığı atölyesi de tüm hızıyla sürüyor. Detay için アイゾッド メンズ ドレスシューズ シューズ Cabot Dark Gray‘ne tiklayabilirsiniz. Ayrıca sayfaya bir Aravon アラヴォン レディース 女性用 シューズ 靴 サンダル Aravon アラヴォン Collette-AR - Multi Print bölümü de ekledim. Reklamları dinlediniz! 【中古】【mens】【シューズ】【値下】JOHN BROWN FRAME (ジョンブラウンフレーム) スウェードプレーントゥワークブーツ ブラウン サイズ:下記参照 vibramソール使用 Mainland Boots Tussock Boots【170430】

【送料無料】【The Pampered ChefソテーTongs】 b001uxzhju

new york'ta dolunay, empire state binasi ve bryant park
Bryant Park Hotel ve Empire State Building

小鍛冶誠光作M403 出刃包丁 白鋼本職用水牛柄付 165mm<三木刃物製作所> serisine devam ediyoruz. Bu sefer şehrin meşhur Midtown bölgesindeki 42. Sokak ve çevresinde, gece fotoğrafları ile.

Gece fotoğraflarını çok sevsem de iyi fotoğraflar üretebilmek için tripod kullanma gerekliliği çoğu zaman yoluma taş koyuyor. Profosyonel amaçlı kullandığım Manfrotto tripod yaklaşık 3 kg ağırlığında ve oldukça büyük, taşıması zor bir model. Ulaşımını bisikletle sağlayan ve sırt çantası yeterince kalabalık birisi olarak günlük hayatta yanımda bulundurmam haliyle mümkün olmuyor. İş için tripodumu taşıyorsam da bisiklet kullanamıyorum, metro ile ulaşım yapıyorum.

Çarşamba akşam üzeri şehrin Lower East Side bölgesinde işimi bitirmiş, metro ile eve dönüyordum ki donuz.com’a uzun süredir kelli felli bir yazı yazmadığımı hatırlayıp kendimi Grand Central Terminal’de trenden dışarı atıverdim. スギコ 18-8ポット型バケツ(蓋付) SH2029 【JAN: 4562121551268 】

【送料無料】【The Pampered ChefソテーTongs】 b001uxzhju

queens graffiti new york

Fotoğraflardaki graffiti çalışmaları, bisikletimle yaptığım, New York’un Queens ilçesinde yaşayan bir arkadaşımı ziyaretten dönüşte, bir deponun duvarlarında görüp aşık olduğum işler. Depo tam Queensboro Köprüsü’nün altında kalıyor. テバ Teva Jetter 男性 メンズ 靴 シューズ 大きいサイズ