生活用品・インテリア・雑貨 (まとめ) アートナップ お茶パック (ひもなし) 1パック(60枚) 【×40セット】

neue-heimat-berlin-guney-cuceloglu

Bakkala diye evden çıkıp senelerce haber alınamayan blogger bir gün aniden çıkagelir…

Son postun üzerinden 3 yıl 4 ay geçmiş. Bu sürede donuz.com’a yazmayı defalarca düşündüm, hatta hazırladığım yazılar da oldu ama genellikle yazdıklarımı ve fotoğrafları fazla kişisel bulup yayınlamaktan vazgeçtim. Hayatımdaki önemli ve yoğun değişiklikler yazıp çizdiklerime yansıdı, sanal dünyada aşmayı uygun görmediğim mahremiyet çizgisi de bunları yayınlamama engel oldu kısacası. Belki zaman içinde dizilerin flashback sahneleri gibi aralara serpiştiririm bir kısmını.

Çok uzatmadan konuya giriyorum; “Neue Heimat” Türkçe’ye “Yeni Ev/Yeni Memleket” diye çevriliyor. Burası Berlin’de haftasonları açılan, oldukça popüler bir “street food market” ve benim de arkadaşlarımla buluşmak için sıkça tercih ettiğim yerlerden. Uzun süre önce kullanım dışı bırakılmış bir tren bakım istasyonundan geriye kalan dev alanda yer alıyor ve yıkık dökük yüksek tavanlı hangarları, graffiti kaplı duvarları, kaliteli canlı müzikleri ve farklı tarzlara sahip ziyaretçileriyle bence Berlin’i iyi yansıtıyor.

NO NAME ノーネーム 【送料無料】サンダル ジュアニータ ウエッジソール サボー スネーク柄 サンダル (レディース/靴/noname/サンダル/サボー/夏/美脚)

生活用品・インテリア・雑貨 (まとめ) アートナップ お茶パック (ひもなし) 1パック(60枚) 【×40セット】

bryce canyon national park utah
Red Arch Tüneli, Utah

Gittiği her yere aşık olup ağlaya sızlaya geri dönen şaşkın adamdan herkese selamlar.

2012 yılının son 11 gününü ABD’nin Güneybatısında bulunan Nevada, Arizona ve Utah eyaletlerinde, yollarda geçirdim. Las Vegas’ta başlayıp Las Vegas’ta sonlanan gezinin ana hatları 1600km araba yolculuğu, 4 milli park ziyareti, bu parklarda onlarca km’lik zorlu doğa yürüyüşleri (hiking), 2000 kadar fotoğraf ve unutulmaz anılar şeklinde özetlenebilir.

Mevsimin kış olması, üstüne bütün ülkeyi etkisi altına alan büyük bir kar fırtınasının da yolda olduğum günlere denk gelmesi sebebiyle, beklediğimin çok ötesinde sert koşullarla karşılaştım. Yolculuğun büyük bölümü buz üzerinde, kar yağışı altında, -5 ile -20 dereceler arasında geçti. Bu durumdan şikayetçi olmak bir yana, gezinin benim için daha da özel hale geldiğini eklemeliyim. チャイニーズランドリー レディース サンダル シューズ Dance Party Black

生活用品・インテリア・雑貨 (まとめ) アートナップ お茶パック (ひもなし) 1パック(60枚) 【×40セット】

washington square park, new york'ta balerinler

Cumartesi Leica Gallery’de, Beyaz Saray resmi fotoğrafçısı Unisa レディース サンダル 靴 送料無料 Blue NICK’nın デューン レディース シューズ・靴 スリッポン・フラット【briela brooch-trim suede flats】Red-suede fotoğraflarından oluşan sergiyi görmeye gittim. Sergi, Obama’nın basında göremediğimiz özel anlarını bir fotojurnalistin gözünden aktarması sebebiyle ilgimi çekiyordu. Souza’nın fotoğraflarına muhteşem kalitede baskılar ve tarihi bir binada yer alan Leica Gallery’nin ortamı eklenince ayırdığım zamanın karşılığını fazlasıyla almış oldum.

Fotoğraflar başkanın aile yaşamından katıldığı davetlere, tatillerinden spor salonuna, köpeğiyle geçirdiği zamanlara kadar çok çeşitli anları içeriyordu.

Kişisel fotoğraf arşivlerinin, dolayısı ile kişilerin hayatlarının belgeleri olan albümlerin tam bir çöplüğe döndüğü günümüzde, “Başkan Obama, yaşlandığında harika bir arşive sahip olacak, torunlarını dizine oturtup geçmişinden anılar anlatabilecek şanslı azınlığın içinde yer alıyor, bu kesin” diye düşünmekten alamadım kendimi. (“Bir kere de toplumsal yaraya parmak basma, mesaj verme anasını satayım” dediğinizi duyar gibiyim, maalesef olmuyor, olamıyor!) セバゴ レディース シューズ・靴 スリッポン・フラット【Docksides】Blue Corduroy

生活用品・インテリア・雑貨 (まとめ) アートナップ お茶パック (ひもなし) 1パック(60枚) 【×40セット】

Korhan Başaran Modern Dans Topluluğu

スープラ レディース シューズ・靴 スニーカー【Noiz Round Toe Leather Sneakers】Black New York’ta yaşayan başarılı koreograf / dansçı. Bu sıralar, 8 Kasım’da Cemal Reşit Rey Gösteri Merkezi‘nde de sergilenecek olan “a kin dof beau ty” adlı gösterinin hazırlıklarına devam ediyor ve ne şanslıyım ki beni de provalarını izlemeye davet etti.

ヴァンズ メンズ シューズ・靴 スニーカー【Vans SK8-Hi MTE】Black/Leather/Gum Dans Stüdyoları şehrin önemli merkezlerinden リーフ メンズ シューズ・靴 スニーカー【Misson TX】Navy yakınlarında, アンダーアーマー Under Armour シューズ・靴 スニーカー【Under Armour x Steph Curry Men Curry 1 Mid Alpha - Curry Lux Pack 】 üzerinde tarihi bir binanın beşinci katında yer alıyor. Herşeyi el yordamıyla çalışan binanın asansörü, bir görevli olmadan kullanılamıyor, asansörün şoförü var! Bina o kadar eski… ロックポート Rockport レディース シューズ・靴 ローファー【Total Motion 30MM Smoking Loafer】Black Kid Suede

生活用品・インテリア・雑貨 (まとめ) アートナップ お茶パック (ひもなし) 1パック(60枚) 【×40セット】

xiangqi chinese chess
Xiangqi – “Çin satrancı” oynayan adamlar.

Woolrich ウールリッチ メンズ 男性用 シューズ 靴 ブーツ ショートブーツ Woolrich ウールリッチ Tree Hugger - Tenor serisi aldı başını gidiyor, durduramıyoruz!

Bu defa ninjalar, bambu ormanları, panda hayvanı ve ejderhalarıyla tanıdığımız sevimli ülke Çin’e konuk oluyoruz. Yani tam Çin değil aslında, New York’taki Çin Mahallesi, nam-ı diğer Sam Edelman サムエデルマン レディース 女性用 シューズ 靴 サンダル Sam Edelman サムエデルマン Harriet - Golden Caramel Kid Suede Leather… Gerçi Çin’e gittim desem de yalandan başım ağrımazdı hani!

* Yazıya başlamadan önce kısa bir duyuruda da bulunmak istiyorum: Donuz.com severlerden gelen yoğun talep üzerine 【送料無料】 キングフロン スノーホワイトフライパン 浅型 21cm 【商品コード】3262900 ★税抜5000円以上で送料無料★激安祭 olarak küçük bir hizmet vermeye başladım. Artık New York’u ziyaret edenler şehri benimle gezip, klasik turist aktivitelerinin dışında, gerçek New York’u, 【まとめ買い10個セット品】和食器 渕角丸 35S553-01 まごころ第35集 【キャンセル/返品不可】【ECJ】‘ların yaşadığı, yediği, eğlendiği şekilde tecrübe edebilecekler. Bunun dışında fotoğraf gezileri ve sokak fotoğrafçılığı atölyesi de tüm hızıyla sürüyor. Detay için 【送料無料&全品P5倍】 SAスーパーデンジ 雪平鍋(クラッド鋼) 27cm 【品番】AYK46027 ★税抜5000円以上で送料無料★激安祭‘ne tiklayabilirsiniz. Ayrıca sayfaya bir たい焼き袋 1ケース(4,000枚入) bölümü de ekledim. Reklamları dinlediniz! ル・クルーゼ スキレット20124-20 オレンジ ASK343

生活用品・インテリア・雑貨 (まとめ) アートナップ お茶パック (ひもなし) 1パック(60枚) 【×40セット】

new york'ta dolunay, empire state binasi ve bryant park
Bryant Park Hotel ve Empire State Building

ロックポート レディース シューズ・靴 ヒール【Cobb Hill Jennifer】Stone serisine devam ediyoruz. Bu sefer şehrin meşhur Midtown bölgesindeki 42. Sokak ve çevresinde, gece fotoğrafları ile.

Gece fotoğraflarını çok sevsem de iyi fotoğraflar üretebilmek için tripod kullanma gerekliliği çoğu zaman yoluma taş koyuyor. Profosyonel amaçlı kullandığım Manfrotto tripod yaklaşık 3 kg ağırlığında ve oldukça büyük, taşıması zor bir model. Ulaşımını bisikletle sağlayan ve sırt çantası yeterince kalabalık birisi olarak günlük hayatta yanımda bulundurmam haliyle mümkün olmuyor. İş için tripodumu taşıyorsam da bisiklet kullanamıyorum, metro ile ulaşım yapıyorum.

Çarşamba akşam üzeri şehrin Lower East Side bölgesinde işimi bitirmiş, metro ile eve dönüyordum ki donuz.com’a uzun süredir kelli felli bir yazı yazmadığımı hatırlayıp kendimi Grand Central Terminal’de trenden dışarı atıverdim. BajoLugo バジョルゴ おとこのブランドHEROES 掲載 プレーントゥ スニーカー シューズ クロコ クロコダイル 型押し レザー 本革 エメラルド グリーン メンズ 春 送料無料

生活用品・インテリア・雑貨 (まとめ) アートナップ お茶パック (ひもなし) 1パック(60枚) 【×40セット】

queens graffiti new york

Fotoğraflardaki graffiti çalışmaları, bisikletimle yaptığım, New York’un Queens ilçesinde yaşayan bir arkadaşımı ziyaretten dönüşte, bir deponun duvarlarında görüp aşık olduğum işler. Depo tam Queensboro Köprüsü’nün altında kalıyor. メフィスト レディース スニーカー シューズ Laser Perfore Fog Cigale/White Fashion