抗菌サンホイル 10M【60個セット】 OS-004

neue-heimat-berlin-guney-cuceloglu

Bakkala diye evden çıkıp senelerce haber alınamayan blogger bir gün aniden çıkagelir…

Son postun üzerinden 3 yıl 4 ay geçmiş. Bu sürede donuz.com’a yazmayı defalarca düşündüm, hatta hazırladığım yazılar da oldu ama genellikle yazdıklarımı ve fotoğrafları fazla kişisel bulup yayınlamaktan vazgeçtim. Hayatımdaki önemli ve yoğun değişiklikler yazıp çizdiklerime yansıdı, sanal dünyada aşmayı uygun görmediğim mahremiyet çizgisi de bunları yayınlamama engel oldu kısacası. Belki zaman içinde dizilerin flashback sahneleri gibi aralara serpiştiririm bir kısmını.

Çok uzatmadan konuya giriyorum; “Neue Heimat” Türkçe’ye “Yeni Ev/Yeni Memleket” diye çevriliyor. Burası Berlin’de haftasonları açılan, oldukça popüler bir “street food market” ve benim de arkadaşlarımla buluşmak için sıkça tercih ettiğim yerlerden. Uzun süre önce kullanım dışı bırakılmış bir tren bakım istasyonundan geriye kalan dev alanda yer alıyor ve yıkık dökük yüksek tavanlı hangarları, graffiti kaplı duvarları, kaliteli canlı müzikleri ve farklı tarzlara sahip ziyaretçileriyle bence Berlin’i iyi yansıtıyor.

ナチュライザー レディース ヒール シューズ Zinna Bronze Leather

抗菌サンホイル 10M【60個セット】 OS-004

bryce canyon national park utah
Red Arch Tüneli, Utah

Gittiği her yere aşık olup ağlaya sızlaya geri dönen şaşkın adamdan herkese selamlar.

2012 yılının son 11 gününü ABD’nin Güneybatısında bulunan Nevada, Arizona ve Utah eyaletlerinde, yollarda geçirdim. Las Vegas’ta başlayıp Las Vegas’ta sonlanan gezinin ana hatları 1600km araba yolculuğu, 4 milli park ziyareti, bu parklarda onlarca km’lik zorlu doğa yürüyüşleri (hiking), 2000 kadar fotoğraf ve unutulmaz anılar şeklinde özetlenebilir.

Mevsimin kış olması, üstüne bütün ülkeyi etkisi altına alan büyük bir kar fırtınasının da yolda olduğum günlere denk gelmesi sebebiyle, beklediğimin çok ötesinde sert koşullarla karşılaştım. Yolculuğun büyük bölümü buz üzerinde, kar yağışı altında, -5 ile -20 dereceler arasında geçti. Bu durumdan şikayetçi olmak bir yana, gezinin benim için daha da özel hale geldiğini eklemeliyim. Monnalisa キッズ 女の子 シューズ 靴 送料無料 zapatillas con panel de purpurina

抗菌サンホイル 10M【60個セット】 OS-004

washington square park, new york'ta balerinler

Cumartesi Leica Gallery’de, Beyaz Saray resmi fotoğrafçısı サヌーク レディース シューズ・靴 スニーカー【Pair O Dice Chill】Black’nın ハッシュパピー レディース スリッポン・ローファー シューズ Batley Dalila Berry Nubuck fotoğraflarından oluşan sergiyi görmeye gittim. Sergi, Obama’nın basında göremediğimiz özel anlarını bir fotojurnalistin gözünden aktarması sebebiyle ilgimi çekiyordu. Souza’nın fotoğraflarına muhteşem kalitede baskılar ve tarihi bir binada yer alan Leica Gallery’nin ortamı eklenince ayırdığım zamanın karşılığını fazlasıyla almış oldum.

Fotoğraflar başkanın aile yaşamından katıldığı davetlere, tatillerinden spor salonuna, köpeğiyle geçirdiği zamanlara kadar çok çeşitli anları içeriyordu.

Kişisel fotoğraf arşivlerinin, dolayısı ile kişilerin hayatlarının belgeleri olan albümlerin tam bir çöplüğe döndüğü günümüzde, “Başkan Obama, yaşlandığında harika bir arşive sahip olacak, torunlarını dizine oturtup geçmişinden anılar anlatabilecek şanslı azınlığın içinde yer alıyor, bu kesin” diye düşünmekten alamadım kendimi. (“Bir kere de toplumsal yaraya parmak basma, mesaj verme anasını satayım” dediğinizi duyar gibiyim, maalesef olmuyor, olamıyor!) クラークス レディース シューズ・靴 ローファー・オックスフォード【Cheyn Madi】Black Smooth Leather

抗菌サンホイル 10M【60個セット】 OS-004

Korhan Başaran Modern Dans Topluluğu

ケイティ ペリー レディース シューズ・靴 ブーツ【The Gia】Black Crushed Velvet New York’ta yaşayan başarılı koreograf / dansçı. Bu sıralar, 8 Kasım’da Cemal Reşit Rey Gösteri Merkezi‘nde de sergilenecek olan “a kin dof beau ty” adlı gösterinin hazırlıklarına devam ediyor ve ne şanslıyım ki beni de provalarını izlemeye davet etti.

ピコリーノス レディース オックスフォード シューズ Royal W4D-4525 Lead Dans Stüdyoları şehrin önemli merkezlerinden ダンスコ Dansko Franny yakınlarında, ROTHCO GI TYPE ジャングル ブーツ / 8 - OD(Olive Drab-12-Wide) (海外取寄せ品) üzerinde tarihi bir binanın beşinci katında yer alıyor. Herşeyi el yordamıyla çalışan binanın asansörü, bir görevli olmadan kullanılamıyor, asansörün şoförü var! Bina o kadar eski… Supra メンズ サンダー ハイ (black / グリーン nylon)-6.0 (海外取寄せ品)

抗菌サンホイル 10M【60個セット】 OS-004

xiangqi chinese chess
Xiangqi – “Çin satrancı” oynayan adamlar.

スプリングステップ レディース シューズ・靴【Orella】Red Leather serisi aldı başını gidiyor, durduramıyoruz!

Bu defa ninjalar, bambu ormanları, panda hayvanı ve ejderhalarıyla tanıdığımız sevimli ülke Çin’e konuk oluyoruz. Yani tam Çin değil aslında, New York’taki Çin Mahallesi, nam-ı diğer キッズ 男の子 コート 送料無料 JoulesKhakiHaltonQuiltedBomber… Gerçi Çin’e gittim desem de yalandan başım ağrımazdı hani!

* Yazıya başlamadan önce kısa bir duyuruda da bulunmak istiyorum: Donuz.com severlerden gelen yoğun talep üzerine 【3dローズFlorene Childrensアート ComicalグレーHippo On点線グレーとホワイト マグカップ 11 oz ホワイト mug_37313_4】 b013513joe olarak küçük bir hizmet vermeye başladım. Artık New York’u ziyaret edenler şehri benimle gezip, klasik turist aktivitelerinin dışında, gerçek New York’u, 【送料無料】 PE 幕の内 押し型 9穴3本取 【商品コード】525100 ★全品ポイント10倍 ~最大36倍★税抜5000円以上で送料無料★激安祭‘ların yaşadığı, yediği, eğlendiği şekilde tecrübe edebilecekler. Bunun dışında fotoğraf gezileri ve sokak fotoğrafçılığı atölyesi de tüm hızıyla sürüyor. Detay için サックスチタニウム シルバーエイジ カトラリー シリーズ 【6点】eimatu‘ne tiklayabilirsiniz. Ayrıca sayfaya bir MA 18-0DXチリ鍋 26cm QTL29026【TC】【en】【送料無料】 bölümü de ekledim. Reklamları dinlediniz! 中華庖丁 幅広薄口440シリーズモリブデン鋼ミソノ (No.886)

抗菌サンホイル 10M【60個セット】 OS-004

new york'ta dolunay, empire state binasi ve bryant park
Bryant Park Hotel ve Empire State Building

カロリナ メンズ シューズ・靴 レインシューズ・長靴【CA4552 Waterproof Composite Toe Hiker】Dark Brown Leather serisine devam ediyoruz. Bu sefer şehrin meşhur Midtown bölgesindeki 42. Sokak ve çevresinde, gece fotoğrafları ile.

Gece fotoğraflarını çok sevsem de iyi fotoğraflar üretebilmek için tripod kullanma gerekliliği çoğu zaman yoluma taş koyuyor. Profosyonel amaçlı kullandığım Manfrotto tripod yaklaşık 3 kg ağırlığında ve oldukça büyük, taşıması zor bir model. Ulaşımını bisikletle sağlayan ve sırt çantası yeterince kalabalık birisi olarak günlük hayatta yanımda bulundurmam haliyle mümkün olmuyor. İş için tripodumu taşıyorsam da bisiklet kullanamıyorum, metro ile ulaşım yapıyorum.

Çarşamba akşam üzeri şehrin Lower East Side bölgesinde işimi bitirmiş, metro ile eve dönüyordum ki donuz.com’a uzun süredir kelli felli bir yazı yazmadığımı hatırlayıp kendimi Grand Central Terminal’de trenden dışarı atıverdim. 本革オープントゥパンプス レザーパンプス ハンドメイドシューズ 靴通販

抗菌サンホイル 10M【60個セット】 OS-004

queens graffiti new york

Fotoğraflardaki graffiti çalışmaları, bisikletimle yaptığım, New York’un Queens ilçesinde yaşayan bir arkadaşımı ziyaretten dönüşte, bir deponun duvarlarında görüp aşık olduğum işler. Depo tam Queensboro Köprüsü’nün altında kalıyor. NIKE AIR JORDAN 7 RETRO GG(GS)White/Fuchsia Glow-Black-Mulberryナイキ エア ジョーダン 7 レトロ GG 白黒紫ピンク