【送料無料】【AクリスマスストーリーRalphieバッジStanding Molded Goblet】 b01n44ed64

neue-heimat-berlin-guney-cuceloglu

Bakkala diye evden çıkıp senelerce haber alınamayan blogger bir gün aniden çıkagelir…

Son postun üzerinden 3 yıl 4 ay geçmiş. Bu sürede donuz.com’a yazmayı defalarca düşündüm, hatta hazırladığım yazılar da oldu ama genellikle yazdıklarımı ve fotoğrafları fazla kişisel bulup yayınlamaktan vazgeçtim. Hayatımdaki önemli ve yoğun değişiklikler yazıp çizdiklerime yansıdı, sanal dünyada aşmayı uygun görmediğim mahremiyet çizgisi de bunları yayınlamama engel oldu kısacası. Belki zaman içinde dizilerin flashback sahneleri gibi aralara serpiştiririm bir kısmını.

Çok uzatmadan konuya giriyorum; “Neue Heimat” Türkçe’ye “Yeni Ev/Yeni Memleket” diye çevriliyor. Burası Berlin’de haftasonları açılan, oldukça popüler bir “street food market” ve benim de arkadaşlarımla buluşmak için sıkça tercih ettiğim yerlerden. Uzun süre önce kullanım dışı bırakılmış bir tren bakım istasyonundan geriye kalan dev alanda yer alıyor ve yıkık dökük yüksek tavanlı hangarları, graffiti kaplı duvarları, kaliteli canlı müzikleri ve farklı tarzlara sahip ziyaretçileriyle bence Berlin’i iyi yansıtıyor.

スケッチャーズ ハイ ライト SKECHERS Hi - Lite

【送料無料】【AクリスマスストーリーRalphieバッジStanding Molded Goblet】 b01n44ed64

bryce canyon national park utah
Red Arch Tüneli, Utah

Gittiği her yere aşık olup ağlaya sızlaya geri dönen şaşkın adamdan herkese selamlar.

2012 yılının son 11 gününü ABD’nin Güneybatısında bulunan Nevada, Arizona ve Utah eyaletlerinde, yollarda geçirdim. Las Vegas’ta başlayıp Las Vegas’ta sonlanan gezinin ana hatları 1600km araba yolculuğu, 4 milli park ziyareti, bu parklarda onlarca km’lik zorlu doğa yürüyüşleri (hiking), 2000 kadar fotoğraf ve unutulmaz anılar şeklinde özetlenebilir.

Mevsimin kış olması, üstüne bütün ülkeyi etkisi altına alan büyük bir kar fırtınasının da yolda olduğum günlere denk gelmesi sebebiyle, beklediğimin çok ötesinde sert koşullarla karşılaştım. Yolculuğun büyük bölümü buz üzerinde, kar yağışı altında, -5 ile -20 dereceler arasında geçti. Bu durumdan şikayetçi olmak bir yana, gezinin benim için daha da özel hale geldiğini eklemeliyim. イヴァンカ・トランプ レディース ヒール シューズ Karah Navy

【送料無料】【AクリスマスストーリーRalphieバッジStanding Molded Goblet】 b01n44ed64

washington square park, new york'ta balerinler

Cumartesi Leica Gallery’de, Beyaz Saray resmi fotoğrafçısı アン クライン レディース シューズ・靴 ヒール【Meredith】Pewter Patent’nın THE NORTHFACE /Snow Shot 4 TX II ノースフェイス/スノーショット 4 テキスタイルII ウインターブーツ・シューズ・メンズ NF51762 fotoğraflarından oluşan sergiyi görmeye gittim. Sergi, Obama’nın basında göremediğimiz özel anlarını bir fotojurnalistin gözünden aktarması sebebiyle ilgimi çekiyordu. Souza’nın fotoğraflarına muhteşem kalitede baskılar ve tarihi bir binada yer alan Leica Gallery’nin ortamı eklenince ayırdığım zamanın karşılığını fazlasıyla almış oldum.

Fotoğraflar başkanın aile yaşamından katıldığı davetlere, tatillerinden spor salonuna, köpeğiyle geçirdiği zamanlara kadar çok çeşitli anları içeriyordu.

Kişisel fotoğraf arşivlerinin, dolayısı ile kişilerin hayatlarının belgeleri olan albümlerin tam bir çöplüğe döndüğü günümüzde, “Başkan Obama, yaşlandığında harika bir arşive sahip olacak, torunlarını dizine oturtup geçmişinden anılar anlatabilecek şanslı azınlığın içinde yer alıyor, bu kesin” diye düşünmekten alamadım kendimi. (“Bir kere de toplumsal yaraya parmak basma, mesaj verme anasını satayım” dediğinizi duyar gibiyim, maalesef olmuyor, olamıyor!) ALDO CASTAGNA レディース Footwear 送料無料 Silver Sandals

【送料無料】【AクリスマスストーリーRalphieバッジStanding Molded Goblet】 b01n44ed64

Korhan Başaran Modern Dans Topluluğu

Bettye Muller レディース サンダル 靴 送料無料 camel suede Christina Suede Wedge Sandal New York’ta yaşayan başarılı koreograf / dansçı. Bu sıralar, 8 Kasım’da Cemal Reşit Rey Gösteri Merkezi‘nde de sergilenecek olan “a kin dof beau ty” adlı gösterinin hazırlıklarına devam ediyor ve ne şanslıyım ki beni de provalarını izlemeye davet etti.

【新品】アルファンゴ Arfango スエード ドライビングシューズ ダークブラウン【サイズ7 1/2】【BRW】【S/S/A/W】【状態ランクN】【メンズ】【11199-957008】【送料無料】【即日発送可】 Dans Stüdyoları şehrin önemli merkezlerinden ラレド ルーク Laredo Luke yakınlarında, ホッブス レディース シューズ・靴 スリッポン・フラット【Prior Ballerina】evergreen üzerinde tarihi bir binanın beşinci katında yer alıyor. Herşeyi el yordamıyla çalışan binanın asansörü, bir görevli olmadan kullanılamıyor, asansörün şoförü var! Bina o kadar eski… アルファニ レディース シューズ・靴 パンプス【Jorrdyn Pointed Toe Suede Heels】Grey

【送料無料】【AクリスマスストーリーRalphieバッジStanding Molded Goblet】 b01n44ed64

xiangqi chinese chess
Xiangqi – “Çin satrancı” oynayan adamlar.

GUESS ゲス レディース Footwear 送料無料 Black Boots serisi aldı başını gidiyor, durduramıyoruz!

Bu defa ninjalar, bambu ormanları, panda hayvanı ve ejderhalarıyla tanıdığımız sevimli ülke Çin’e konuk oluyoruz. Yani tam Çin değil aslında, New York’taki Çin Mahallesi, nam-ı diğer サックルーツ Sakroots レディース シューズ・靴 ブーツ【Artist Circle Rhythm Rainboot】Optic Peace… Gerçi Çin’e gittim desem de yalandan başım ağrımazdı hani!

* Yazıya başlamadan önce kısa bir duyuruda da bulunmak istiyorum: Donuz.com severlerden gelen yoğun talep üzerine [エントリー&楽天カード利用でポイント最大15倍!]12月16日19:59までリミテッド エディション LIMITED EDITION LES4501 (ブルー) olarak küçük bir hizmet vermeye başladım. Artık New York’u ziyaret edenler şehri benimle gezip, klasik turist aktivitelerinin dışında, gerçek New York’u, NWJINEYA パンプス (BLACK/PEWTER)‘ların yaşadığı, yediği, eğlendiği şekilde tecrübe edebilecekler. Bunun dışında fotoğraf gezileri ve sokak fotoğrafçılığı atölyesi de tüm hızıyla sürüyor. Detay için [エントリー&楽天カード利用でポイント最大15倍!]12月16日19:59までラボ キゴシ ワークス RABOKIGOSHI works 6131-1533A (DBR)‘ne tiklayabilirsiniz. Ayrıca sayfaya bir ヘッドオーバーヒールズ レディース シューズ・靴 パンプス【Allessia Platform Court Shoes】black bölümü de ekledim. Reklamları dinlediniz! ニナ レディース シューズ・靴 ヒール【Cordela 2】Black/Golden Vine/Embroidered

【送料無料】【AクリスマスストーリーRalphieバッジStanding Molded Goblet】 b01n44ed64

new york'ta dolunay, empire state binasi ve bryant park
Bryant Park Hotel ve Empire State Building

ASAHI/アサヒシューズ AF39123 TDY39-12【26.0cm・3E】 (ブラウンPB) serisine devam ediyoruz. Bu sefer şehrin meşhur Midtown bölgesindeki 42. Sokak ve çevresinde, gece fotoğrafları ile.

Gece fotoğraflarını çok sevsem de iyi fotoğraflar üretebilmek için tripod kullanma gerekliliği çoğu zaman yoluma taş koyuyor. Profosyonel amaçlı kullandığım Manfrotto tripod yaklaşık 3 kg ağırlığında ve oldukça büyük, taşıması zor bir model. Ulaşımını bisikletle sağlayan ve sırt çantası yeterince kalabalık birisi olarak günlük hayatta yanımda bulundurmam haliyle mümkün olmuyor. İş için tripodumu taşıyorsam da bisiklet kullanamıyorum, metro ile ulaşım yapıyorum.

Çarşamba akşam üzeri şehrin Lower East Side bölgesinde işimi bitirmiş, metro ile eve dönüyordum ki donuz.com’a uzun süredir kelli felli bir yazı yazmadığımı hatırlayıp kendimi Grand Central Terminal’de trenden dışarı atıverdim. アルド aldo メンズ シューズ・靴 革靴・ビジネスシューズ【watford crush-back leather loafer】Cognac

【送料無料】【AクリスマスストーリーRalphieバッジStanding Molded Goblet】 b01n44ed64

queens graffiti new york

Fotoğraflardaki graffiti çalışmaları, bisikletimle yaptığım, New York’un Queens ilçesinde yaşayan bir arkadaşımı ziyaretten dönüşte, bir deponun duvarlarında görüp aşık olduğum işler. Depo tam Queensboro Köprüsü’nün altında kalıyor. Steve Madden レディース シューズ 靴 送料無料 rose MEG - High heeled sandals - blush