割箸 白楊(アスペン)元禄特選 5000膳入 太さ4.8 全長203

neue-heimat-berlin-guney-cuceloglu

Bakkala diye evden çıkıp senelerce haber alınamayan blogger bir gün aniden çıkagelir…

Son postun üzerinden 3 yıl 4 ay geçmiş. Bu sürede donuz.com’a yazmayı defalarca düşündüm, hatta hazırladığım yazılar da oldu ama genellikle yazdıklarımı ve fotoğrafları fazla kişisel bulup yayınlamaktan vazgeçtim. Hayatımdaki önemli ve yoğun değişiklikler yazıp çizdiklerime yansıdı, sanal dünyada aşmayı uygun görmediğim mahremiyet çizgisi de bunları yayınlamama engel oldu kısacası. Belki zaman içinde dizilerin flashback sahneleri gibi aralara serpiştiririm bir kısmını.

Çok uzatmadan konuya giriyorum; “Neue Heimat” Türkçe’ye “Yeni Ev/Yeni Memleket” diye çevriliyor. Burası Berlin’de haftasonları açılan, oldukça popüler bir “street food market” ve benim de arkadaşlarımla buluşmak için sıkça tercih ettiğim yerlerden. Uzun süre önce kullanım dışı bırakılmış bir tren bakım istasyonundan geriye kalan dev alanda yer alıyor ve yıkık dökük yüksek tavanlı hangarları, graffiti kaplı duvarları, kaliteli canlı müzikleri ve farklı tarzlara sahip ziyaretçileriyle bence Berlin’i iyi yansıtıyor.

【H-Risen レディース US サイズ: M】 b0759lf8kn

割箸 白楊(アスペン)元禄特選 5000膳入 太さ4.8 全長203

bryce canyon national park utah
Red Arch Tüneli, Utah

Gittiği her yere aşık olup ağlaya sızlaya geri dönen şaşkın adamdan herkese selamlar.

2012 yılının son 11 gününü ABD’nin Güneybatısında bulunan Nevada, Arizona ve Utah eyaletlerinde, yollarda geçirdim. Las Vegas’ta başlayıp Las Vegas’ta sonlanan gezinin ana hatları 1600km araba yolculuğu, 4 milli park ziyareti, bu parklarda onlarca km’lik zorlu doğa yürüyüşleri (hiking), 2000 kadar fotoğraf ve unutulmaz anılar şeklinde özetlenebilir.

Mevsimin kış olması, üstüne bütün ülkeyi etkisi altına alan büyük bir kar fırtınasının da yolda olduğum günlere denk gelmesi sebebiyle, beklediğimin çok ötesinde sert koşullarla karşılaştım. Yolculuğun büyük bölümü buz üzerinde, kar yağışı altında, -5 ile -20 dereceler arasında geçti. Bu durumdan şikayetçi olmak bir yana, gezinin benim için daha da özel hale geldiğini eklemeliyim. ソレル メンズ ブーツ カリブー 冬靴 防寒 SOREL CARIBOU XT カラー:010 NM2138 SOREL [33317fw][66703]

割箸 白楊(アスペン)元禄特選 5000膳入 太さ4.8 全長203

washington square park, new york'ta balerinler

Cumartesi Leica Gallery’de, Beyaz Saray resmi fotoğrafçısı アディダス adidas メンズ シューズ・靴 サンダル【adilette cork slides】Black white cork’nın スリッポン レディース スニーカー エスパドリーユ フラットシューズ ぺたんこ靴 新作 2016夏 レザー 厚底 秋 冬 黒 ブラック 赤 レッド fotoğraflarından oluşan sergiyi görmeye gittim. Sergi, Obama’nın basında göremediğimiz özel anlarını bir fotojurnalistin gözünden aktarması sebebiyle ilgimi çekiyordu. Souza’nın fotoğraflarına muhteşem kalitede baskılar ve tarihi bir binada yer alan Leica Gallery’nin ortamı eklenince ayırdığım zamanın karşılığını fazlasıyla almış oldum.

Fotoğraflar başkanın aile yaşamından katıldığı davetlere, tatillerinden spor salonuna, köpeğiyle geçirdiği zamanlara kadar çok çeşitli anları içeriyordu.

Kişisel fotoğraf arşivlerinin, dolayısı ile kişilerin hayatlarının belgeleri olan albümlerin tam bir çöplüğe döndüğü günümüzde, “Başkan Obama, yaşlandığında harika bir arşive sahip olacak, torunlarını dizine oturtup geçmişinden anılar anlatabilecek şanslı azınlığın içinde yer alıyor, bu kesin” diye düşünmekten alamadım kendimi. (“Bir kere de toplumsal yaraya parmak basma, mesaj verme anasını satayım” dediğinizi duyar gibiyim, maalesef olmuyor, olamıyor!) Antelope レディース Wedge 送料無料 brown suede 562 Suede Wedge Sandal

割箸 白楊(アスペン)元禄特選 5000膳入 太さ4.8 全長203

Korhan Başaran Modern Dans Topluluğu

【まとめ買い】夏新作♪レディース♪サンダル♪ハイヒール♪足元オシャレ♪ 【5点】mircs『FS』※海外取り寄せ商品・納期に時間がかかります New York’ta yaşayan başarılı koreograf / dansçı. Bu sıralar, 8 Kasım’da Cemal Reşit Rey Gösteri Merkezi‘nde de sergilenecek olan “a kin dof beau ty” adlı gösterinin hazırlıklarına devam ediyor ve ne şanslıyım ki beni de provalarını izlemeye davet etti.

Sperry レディース シューズ 靴 ボートシューズ 送料無料 Tan A/O Prima Dans Stüdyoları şehrin önemli merkezlerinden ディール スタッグス メンズ シューズ・靴 革靴・ビジネスシューズ【Hewett】Tan yakınlarında, [WORLD MARCH] ワールドマーチ WL9503 PRIDE プライド ウォーキングシューズ トレイル 透湿 防水 3E ムーンスター レディース üzerinde tarihi bir binanın beşinci katında yer alıyor. Herşeyi el yordamıyla çalışan binanın asansörü, bir görevli olmadan kullanılamıyor, asansörün şoförü var! Bina o kadar eski… アディダス レディース シューズ スニーカー スーパースターマルチカラーストライプスニーカー、ホワイト Adidas Women's Shoes Sneakers Superstar Multicolor Stripe Sneaker, White

割箸 白楊(アスペン)元禄特選 5000膳入 太さ4.8 全長203

xiangqi chinese chess
Xiangqi – “Çin satrancı” oynayan adamlar.

Reebok Omni ライト ロー (white / ブラック / サン / ブルー / brass) (海外取寄せ品) serisi aldı başını gidiyor, durduramıyoruz!

Bu defa ninjalar, bambu ormanları, panda hayvanı ve ejderhalarıyla tanıdığımız sevimli ülke Çin’e konuk oluyoruz. Yani tam Çin değil aslında, New York’taki Çin Mahallesi, nam-ı diğer リバレイ RV ライトウェイディングシューズ(FS)グレーL No.5287 ウェーディングシューズ… Gerçi Çin’e gittim desem de yalandan başım ağrımazdı hani!

* Yazıya başlamadan önce kısa bir duyuruda da bulunmak istiyorum: Donuz.com severlerden gelen yoğun talep üzerine Seychelles レディース SHOES 送料無料 Black Diligent Leather Wedge Sandal olarak küçük bir hizmet vermeye başladım. Artık New York’u ziyaret edenler şehri benimle gezip, klasik turist aktivitelerinin dışında, gerçek New York’u, ノットレイテッド レディース サンダル シューズ Tracy Grey‘ların yaşadığı, yediği, eğlendiği şekilde tecrübe edebilecekler. Bunun dışında fotoğraf gezileri ve sokak fotoğrafçılığı atölyesi de tüm hızıyla sürüyor. Detay için ノマド Nomad レディース シューズ・靴 サンダル【Tide】Natural‘ne tiklayabilirsiniz. Ayrıca sayfaya bir CLARKS クラークス シューズ メンズ DAKIN EDGE 26117781 SAGE SUEDE CLA26117781 bölümü de ekledim. Reklamları dinlediniz! オイル エンド(500g×20袋入) 【業務用】【グループA】

割箸 白楊(アスペン)元禄特選 5000膳入 太さ4.8 全長203

new york'ta dolunay, empire state binasi ve bryant park
Bryant Park Hotel ve Empire State Building

WADASUKE/和田助製作所 SW 銅 極厚 浅型 片手鍋 蓋無(鉄柄)15cm serisine devam ediyoruz. Bu sefer şehrin meşhur Midtown bölgesindeki 42. Sokak ve çevresinde, gece fotoğrafları ile.

Gece fotoğraflarını çok sevsem de iyi fotoğraflar üretebilmek için tripod kullanma gerekliliği çoğu zaman yoluma taş koyuyor. Profosyonel amaçlı kullandığım Manfrotto tripod yaklaşık 3 kg ağırlığında ve oldukça büyük, taşıması zor bir model. Ulaşımını bisikletle sağlayan ve sırt çantası yeterince kalabalık birisi olarak günlük hayatta yanımda bulundurmam haliyle mümkün olmuyor. İş için tripodumu taşıyorsam da bisiklet kullanamıyorum, metro ile ulaşım yapıyorum.

Çarşamba akşam üzeri şehrin Lower East Side bölgesinde işimi bitirmiş, metro ile eve dönüyordum ki donuz.com’a uzun süredir kelli felli bir yazı yazmadığımı hatırlayıp kendimi Grand Central Terminal’de trenden dışarı atıverdim. 【送料無料】【九谷焼 ご飯茶碗 唐草】 b00yp6a050

割箸 白楊(アスペン)元禄特選 5000膳入 太さ4.8 全長203

queens graffiti new york

Fotoğraflardaki graffiti çalışmaları, bisikletimle yaptığım, New York’un Queens ilçesinde yaşayan bir arkadaşımı ziyaretten dönüşte, bir deponun duvarlarında görüp aşık olduğum işler. Depo tam Queensboro Köprüsü’nün altında kalıyor. ベロア2wayブーティ/イェッカヴェッカ(YECCA VECCA)